De Handelskade overgenomen De nieuwe regeling in de werkverruiming VERWARRING IN SOVJETLEGER STIJGT Marktberichten Raad Noordscharwoude De gemeentebegrootinq 1941 goed gekeurd. - Het uitbreidingsplan aan de orde gesteld. - Gemeente lijke exploitatie voorgesteld maar dit op de valreep gedane voor stel werd ten slotte teruggeno men. De burgemeester wenscht geen toespraken en bloemen bij zijn afscheid De gemeenteraad vergaderde gisteravond ten raadhuize onder leiging v. burgemees ter Jlir. A. L. van Spengler. Secretaris de ihcer K. G. Reinders. Alle leden waren aanwezig, toen de voor zitter de vergadering opende. Van den heer Joh. Oostcrlee was een dankbetuiging ontvangen voor het hem ge schonken cadeau. De voorzitter sprak de beste wenschen uit aan het adres van den heer Oosterlee, Gemengd zwemmende kinderen? De zwemvereeniging „Eigen Kracht" te Oudkarspel verzocht een subsidie te mogen ontvangen voor het houden van schoolwed- strijden. B. en W. stelden voor, een subsi die van f5 te verleenen, omdat zeer velen uit deze gemeente gebruik maken van de zweminrichting. De heer Bruin: Wordt er klas tegen klas gezwommen uf gemengd? De voorzitter zeide, dat er gezwommen .wo^dt zooals in andere plaatsen. Of er gemengd gezwommen wordt, hebben wij niet te beoordeelen. Spr. herinnerde er aan, dat onlangs een circulaire van het De partement van Volksvoorlichting C. en W. en van Gcd. Staten is ontvangen, waarin wordt aangedrongen op het bevorderen van het gemengd zwemmen ter bevordering van de gezondheid. De heer Schrijver meende dat klas tegen klas werd gezwommen, dw.z. meisjes tegen meisjes en jongens tegen jongens. Anders zou ihet een ongelijke wedstrijd worden. De voorzitter merkte op, dat B. en W. dit niet beoordeelen. Dat is een zaak van de zwemvcreeniging „Eigen Kracht". Wij willen een prijs beschikbaar stellen. Of men moet er voorwaarden aan willen verbinden. De heer Duijvcs zeide. tegen subsidie te zijn als er gemengd gezwommen wordt, maar nu dit er niet uit blijkt, wil spr. er zich niet tegen verzetten. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Overname Handelskade. B. en W. stelden voor, de Handelskade in eigendom, beheer en onderhoud over te ne- micn. De gomeenteopziohter berichtte, dat de straat in goede conditie verkeert. Het bestek is nagekomen, zoodat er geen bezwaar tegen overname bestaat. Zonder eenige discussie werd dit voorstel aangenomen. Exploitatie uitbreidingsplan. Voor tot de openbare behandeling van dit [voorstel werd overgegaan, ging de raad in comité. Na heropening deelde de voorzitter mede, dat B. en W. meermalen bij het uitbreidings plan hebben stilgestaan. Ged. Staten hebben indertijd bericht, dat exploitatie van het uitbreidingsplan door den voomaamsten be langhebbende niet mogelijk wordt geacht, waarom het college aandrong op medewer king van de zijde der gemeente. B. en W. zijn ook van oordeel, dat parti culiere exploitatie niet mogelijk is in ver band met de kosten. Men heeft een onder- boud gehad met den architect van het uit breidingsplan, den heer Wieger Bruin, die [liet ook den aangewezen weg vond, dat de exploitatie door de gemeente ter hand werd genomen, middels de stichting van een grondbedrijf. Dit klemt des te meer, door dat er in Noordscharwoude en aan den hee- Ben Langendijk een gebrek aan woningen bestaat, tenvijl een belangrijk aantal wonin gen eigenlijk onbewoonbaar moet worden [verklaard. Daartoe kan men echter niet overgaan, voordat er een andere woongele genheid voor de betrokkenen is. Het uit breidingsplan is wel het gunstigste object om te bouwen. Er zullen wel financiën mee gemoeid zijn, maar voor wegen ook. Bij het uitbreidingsplan heeft men dan nog de lus ten, welke terugkomen. Er is heel wat meer belangstelling gekomen voor het bouwen. Dat is gebleken- De woningbouw vereen, beeft eerst veel moeite gehad óm de bouw terreinen kwijt te komen. De heer Kliffen: Daarom ben ik nu zoo ftegen het plan. De voorzitter: Als het voorstel wordt aan genomen, moet men niet denken, dat het plan zich direct bedruipen zal. Het plan is echter niet gemaakt om opgeborgen te wor den in het archief. Het sluit geen andere uitbrediingsplanncn uit en wordt niet nu ingediend om vliegen af te vangen. Daarom stelden B. en W. voor, tot de stichting van een grondbedrijf over te gaan en de gron den in het uitbreidingsplan van gemeente wege te exploiteeren. De heer Kliffen was het ei-mee eens dat er woninggebrek is, maar dit wordt wel verscherpt doordat er veel geëvacueerden zijn. De woningbouw had voordien wel moei te met het afgeven van woningen. Hetp lan van den heer Wilgcr Bruin heeft meer stadsallures en is te duur voor een plattelands gemeente. Spr. zou als tot door zetten wordt besloten het noordelijk deel er eerst buiten willen laten. Spr. herinner de aan de moeilijkheden van de woning- bouwvereeniging met het afgeven van bouw terreinen. Het zal niet binnen tien jaar volgebouwd zijn. Spr. vroeg zich af of het wel gewenscht is nu te besluiten en wilde het liever aan den nieuwen raad over laten. De heer van den Abeele heeft de vorige kruial tegen gestemd, omdat liet niet door pcu particulier uit te voeren is. Reeds in 193S heeft de inspectie van de Volksgezond heid zich ook op dit standpunt gesteld blijkt uit het rapport. Ged. Staten hebben zich ook zoo uitgelaten. En nu hebben B. en W. ook eindelijk dat inzicht. Onder deze omstandigheden doen zich echter bezwaren voor, bijv. een event. nader onderzoek van bepaalde punten. Het zou ook een bezwaar kunnen zijn, dat wij concurrenten zullen zijn van de Woning- bouwvereeniging. Het exploitaiietekort kan wel eens stijgen als wij hier gaan bouwen. Natuurlijk is spr. voor betere woningen en voor het opruimen van gebouwen die den naam van woningen niet meer verdienen. Na nog zeer uitgebreide discussies werd van het onderwerp afgestapt. Een raar slot! De heer Kooij: Mijnheer de voorzitter, het zal wel de laatste vergadering De voorzitter: Geen toespraken en geen bloemen. Ik sluit de vergadering. (De ha mer valt). NOORDSCHARWOUDE. LANGENDIJKER TAFELTENNISCLUB „VITESSE". Uitslag gespeelde partijen. lste groep: A. Prijs— J. Klinkert O—2 R. SchriekenJ. Klinkert 31 G. VerkroostH. Hart 20 2de groep: P. KoningK. Stins 12 P. SchoorlK. Stins 02 OUDKARSPEL. BIJNA VERDRONKEN. Zondagmorgen is zekere van P. bij de zweminrichting aan het Waardje, welke nog niet geopend was, bijna verdronken, doordat hij in het diepe gedeelte plotseling niet verder kon zwemmen. Gelukkig waren er nog en paar zwem mers aanwezig, die er in slaagden, den drenkeling, die er al vrij ernstig aan toe was, op het droge te brengen en weer wat op te kikkeren. SCHAGEN OUD-GEDIENDE GAAT RUST NEMEN. Na 38 jaar trouwen dienst is de bestel ler der P.T.T. de heer Struyf met. pensioen gegaan. Met hem verdwijnt uit Schagcns straten een bekende figuur, die men graag mocht om zijn opgewektheid en blijmoedig heid. Struyf, die steeds met groote stiptheid zijn plicht vervuld heeft kan dan ook op een eervolle staat van dierst terugzien. Zijn collega's hebben hem een hartelijk afscheid bereid cn een passend geschenk aangebo den. „DE WOUDKONINGIN". Blijkens advertentie in dit nummer, zal het in korten tijd zoo populair geworden kinderkoor van den heer Krijgsman, Zondag middag de operette: „De Woudkoningin" van Mart. Schuil uitvoeren. Gaarne vestigen wij de aandacht op dezen rnuzikalen middag. „De Woudkoningin" is een mooie operette, waarin de belevenissen van een groepje kin deren in de vacantie worden uitgebeeld. Zij ontmoeten de „Woudkoningin", een kluize naar, een circustroep enz., enz., het is een werk vol afwisseling en bovendien is de in houd zeer logisch cn aanvaardbaar. Waar wij deze operette zagen opvoeren, had men succes, geen wonder, „de Woudkoningin" be vat alle elementen .daarvoor. En dat de heer Krijgsman er weer van zal maken wat er van te maken is, daar kan men van verzekerd zijn! GESLAAGD. Gisteren slaagden te Haarlem voor het U.L.O. diploma B: KI. Slik te 't Zand, J. Hoep te St. Maarten, Fr. Kingma te Sloot- dorp, allen leerlingen der U.L.O.-school te Sohagen. HA HENKA BSPEL Zondagmorgen vatte een gordijntje vlam welke bij Simon Burger te Kalverdijk voor het gascomfoor hangt welke in de schoor steen staat. De heer des huizes welke zich achter bezig hield om zich Zondagsmooi te maken meende een vreemde reuk te ont waren en riep: Moeder wat begint het te stinken, staat de soep in brand! De echte lieden hebben toen kordaat de pan met kost bare inhoud van en uit het vuur getrokken cn wisten met een emmer water de inmid dels brandende schoorsteen etc. te blus- sclicn. Gelukkig is het bij dit binnenbrandje ge bleven. ongetwijfeld had het een dure dag voor Simon en Antje kunnen worden. POLITIE. Alhier gevonden een zilverbon van f 2.50 Inlichtingen bij de gemeente politie. SERENAD^ Voor Cor en Ma nog éénmaal troelala Het was op één der mooie zomeravonden in het laatst der vorige week dat de bewo ners van het kleine buurtschap de „Koorn- dijk" werden opgeschrikt door eenige klan ken die zij niet direct wisten thuis te brengen. Doch al spoedig wist men waar de schoen wrong. Aan den vooravond van het 25-jarig hu welijk van het echtpaar H. brachten drie leden van het fanfarecorps „St. Hildegar- dis" het zilveren paar een serenade. Boven genoemd corps had aan den Kalverdijk een concert gegeven, en na afloop hadden zich eenige leden een poosje gezellig vermaakt bij Huib. Op den terugweg naar huis kwa men piston, bariton en tubablazer aan de weet wat een heugelijken dag bovenge noemd echtpaar in stilte hoopte to herden ken, en besloten éénparig hun gevoelens en sympathie op hun blaasinstrumenten te ANNA PAULüWNA HET BEGRAFENISFONDS BEGRAVEN. Daar op de vorige buitengewone vergade ring van liet begrafenisfonds ,,'t Algemeen Belang" niet het reglementair vereischte aantal leden aanwezig was, om een besluit te kunnen nemen tot opheffing van 't plaat selijk fonds met de bedoeling het over te dragen aan een grootere instelling, werd een tweede vergadering uitgeschreven. Ook deze was weer slecht bezocht, maar was nu toch gerechtigd het belangrijke besluit te nemen. De voorzitter, de heer C. Raven, had in z'n openingswoord niets toe te voegen aan het geen hij op de vorige vergadering al gezegd had over het voorstel om het fonds over te dragen. De notulen van den heer Kossen werden met een kleine aanvulling goedgekeurd. Op gemerkt werd. dat na een besluit van deze vergadering elk lid persoonlijk nog een uit treksel van de notulen en de voorwaarden vor overname zal ontvangen en dat alleen gesproken is over week- of maandpremie, maar 't niet onmogelijk is, dat een jaarpre mie (velen betalen nu ook slechts eenmaal per jaar) nog iets voordeeliger is. Men was dus nu aan de beslissing toe en het bestuur, zei voorzitter, en betreurt de geringe opkomst. Nu had men kunnen praten, en zij, die dat achteraf willen doen, hadden nu aanwezig moeten zijn. Jammer vond spr. ook, dat geen der oudere leden, die meehielpen het fonds op te richten, aanwezig was en hij kon slechts hopen, dat tot allen mocht doordringen, dat het besluit, hetwelk genomen zou worden, in het belang van de verzekerden was. Geen der aanwezigen vond 't noodig om weer eens de heel corx*espondontie met een paar groote verzekeringsmaatschappijen en de Verzekeringkamer voor te laten lezen. De heer C. Ligtendag vroeg nog eens uit een te zetten, waarom het bestuur met het voorstel tot overdracht was gekomen. De heer Raven antwoordde: de geringe be langstelling der leden voor onze vergaderin gen, waardoor het zelfs vaak onmogelijk was een commissie voor het nazien der rekenin gen te benoemen, had aanleiding voor ons kunnon zijn om er genoeg van te krijgen. Maar dat was het niet Het voorstel is alleen vertolken. Het gezin H. was reeds ter ruste, al wil dit niet zeggen dat het bruidspaar direct de slaap te pakken had. Het warme weer en bovendien, wat niet al herinneringen kwamen boven, opgedaan in de afgeloopen 25 jaar, dat bruid en brui degom het ranke huwelijksbootje op de le venszee hadden bevaren. Voeg daarbij de nauwe bedstee, waarin het echtpaar de rust hoopte te vinden van den vermoeiden dag, is het heusch geen wonder dat de slaap niet wilde komen. Plots zegt de vrouw hoor je dat man, ze toeteren van: Lang zullen ze leven en voor Cor en Ma nog éénmaal troelala. In minder dan geen tijd stond het bruids paar voor hun huis in nachtgewaad de voor hen bestemde klanken aan te hooren. En het duurde niet lang ondanks dat do klok zijn twaalf slagen had laten hoo ren of de heele buurt zong en danste mee op de muziek van de onvermoeide hoempa's Of men nu een bovenbroek miste of dat een vluchtig aangetrokken onderjurk wat scheef hing hinderde niet. De eenvoudige menschcn uit dit buurt schap vierden geheel onvoorbereid feest in het holst van den nacht Ier eere van Ma en Cor, een feest waar Den Dré en Nollelce uit Ulvenhout jaloersch op zouden zijn geweest Deze serenade gebracht door drie eerste krachten van St. Ilildegardis" zal de Koorn- dijkbewoners nog lang heugen. WIEBINGEN gekomen, omdat overname een voordeel voor de leden geeft. We hebben meerdere pogingen gedaan om zelf de contributie te mogen verlagen of de uitkceringen te ver- hoogen, omdat we meenden, dat dit met onze reserve kon lijden. Wij moeten dat echter als klein fonds niet doen. Het is ons nu gebleken, dat groote in stellingen wel die voordeelen kunnen geven. We mogen de leden toch niet onthouden dat ze niet f 50.maar f 70.of niet f 100. maar f 140.uitkeering krijgen, terwijl ze vrijwel dezelfde premie betalen? Hoogstens een paar centen per jaar meer. De grootste groep betaalt nu 87^= cent per jaar en dat wordt nu 90 ct. Wie per jaar be taalt, betaalde bij ons zelf de incassokosten, die nu zullen vervallen en is dan waar schijnlijk nog een paar cent goedkooper uit, maar de uitkeering is 40 hooger- Na deze uiteenzetting werd het besluit tot overdracht aan de Victoria"-verzekering met algemeene stemmen genomen. Zooals boven gezegd, krijgen de leden nu nog een afschrift van notulen en voorwaar den van overname. Zij kunnen naar aanlei ding daarvan nog bezwaarschriften indienen bij de Verzekeringskamer, die ook met de op te maken acten van overname accoord moet gaan. Alles is dus nog niet in kannen en kruiken, maar practisch gesproken is het onderlinge fonds dus opgeheven. Nadat het besluit "".vallen was, uitte voor zitter nogmaals den wensch, dat ieder tot de overtuiging zou komen, dat het tot voordeel van de verzekerden strekt, en dankte voor het vertrouwen, dat men in het bestuur stelde. Bij de rondvraag merkte de heer P. Kooi man op, dat het nu nog niet op z'n plaats was een historisch overzicht van het fonds- bestaan te geven: Maar als de voorzitter het niet zelf wou doen (en deze liet het graag aan hem over) zou spr. zoo'n overzicht ma ken. Men zou de verzekerden later wel niet meer als leden kunnen bijeenroepen, maar misschien toch nog wel eens per advertentie tot een bijeenkomst uitnoodigen. Dan zou men toch afscheid van het fonds kunnen ne men, niet met een grafkrans, maar, zoo stel de spr. zich voor, met alles nog eens de revue te laten passeeren, wat in het fonds- bestaan van belang was. Dit voorstel vond aller instemming, waar na sluiting volgde. Ook de Wieringer betaalt het volle gelag Geen goedkoope maaltjes meer. Wordt de prijsregeling om begrijpelijke redenen door den consument algemeen toe gejuicht, de Wieringer betreurt haar ten opzichte van de visch zeer zeker en wel in meerdere opzichten. Het- was, vooral den Iaatsten tijd, nu de voedselvoorziening alle mogelijke problemen stelt,, meer cn meer gebruikelijk, speciaal des Zaterdags zich een Zondagsmaaltje te verschaffen door van den binnenkomenden visscher een „zoodje visoh" te koopen. In het veen immers wordt niet op een turfje gekeken en zoo is het ook met de visch in vischland. Tegen afslagprijs had men hier dan ook goedkoop een maal visch. De immer bereidwillige visscherman gaf gaarne eenige pondjes van zijn vangsten af tegon dcnzelfden prijs, welke hem via den afslag zou worden betaald en aan buren, vrienden en bekenden bewees hij eventueel een vriendendienst door voor hen een maal tje te reserveeron. Deze praktijken namen echter zulke on controleerbare vormen aan dat de visscherij inspectie hier thans een stokje voor gesto ken heeft. Iedere visscher mag thans met een voor eigen gebruik ruim voldoende hoe veelheid visch het haventerrein verlaten en daarmee is het uit. Onderhandsche verkoop is niet meer toegestaan, zoodat goedkoope maaltjes niet langer kunnen worden ver strekt. Op overtreding van dit voorschrift is een zware straf gesteld n.1. intrekking van de olietoewijzing. De visscher zal zich thans wel tweemaal wachten dit risico te loopen, want mazen in het immer krapper aange haalde net zijn thans wel moeilijk meer te vinden. Met de prijsregeling, zooals thans in al haar consequenties doorgevoerd, moet ook de Wieringer burgerij de kleinhandelsprijs betalen, dus voor kwaliteit van 31 cent af slagprijs. niet deze prijs, doch 52 cent per ond cn voor soort van 51, 62 en 77 cent af slagprijs resp. f 0.89, f 1.04 en f 1.31 per p. Gelijke monniken, gelijke kappen. Ook op andere plaatsen betaalt men deze prijs en de kleinhandelaar moet ook in Wierin- gen zijn kans hebben. POLITIE. Gevonden: een paar kindersokken, een bril, een witte kinderhoed, een portemon- naie, inhoudende eenig kleingeld en eon portenionnaie inh. eenig kleingeld en en kele bonnen. Verloren: een verzilverd armbandhorloge tegen belooning terug te bezorgen. Inlichtingen gem. bode, Toelichting van Duitsche zijde. President Jacob van de Geschaeftsgruppe Soziale Verwaltung bij den Commissaris- generaal van financiën en economie deelt mede: Tot de maatregelen, welke ter oplossing van de sociale problemen ter beschikking staan, nemen die betreffende de werkver schaffing en vooraanstaande plaats in. Reeds sinds langen tijd heeft men erkend, dat de staatszorg voor de werkloozen niet alleen in den vorm van ondersteuning kan bestaan. De staat heeft vooral ook de ver plichting, de werkloos geworden landge- nooten moreel en geestelijk bij te staan. De ze hulp bestaat hierin, dat men op rede lijke voorwaarden werk verschaft. Daarbij komt, dat deze arbeid, het culti- veeren en ontginnen het winnen van nieuw land enz. den arbeider het bewust zijn geven zal, dat hij ten bate van het welzijn van volk en staat werkzaam is. Dat is de eigenlijke grondslag van de werkver schaffingsmaatregelen. Om dit doel te be reiken, was het noodig, de plannen voor openbare werken in Nederland aanzienlijk uit te breiden. Hiertoe moesten eerst de noodzakelijke wettelijke grondslagen geschapen worden, hetgeen bereids is geschied Vervolgens was een principieele nieuwe regeling van de ar- beids- en loonvoorwaarden vereischt. Deze nieuwe regeling is in de staatscourant van 11 Juli j.1. opgenomen. Zij stelt de werk zaamheid in de openbare werkverschaf fing gelijk aan den arbeid in het vrije be drijf. Het werken in de werkverschaffing is niet meer zooals tot dusver een andere vorm van openbare warkloozenondersteu- ning. Ieder zal naar zijn prestatie kunnen verdienen. Anderzijds is echter ook vastge legd, dat zij, wien het voorloopig nog niet mogelijk is, gemiddelde prestaties te leve ren, redelijke verdiensten kunnen bereiken. Voor nadere bijzonderheden wordt naar de regeling zelve verwezen. DUITSCHE TROEPEN ZUIVEREN THANS HET OORLOGSTERREIN. Berlijn, 14 Juli (D.N.B.): Terwijl formaties Duitsche stuka's de ster ke' stellingen van de Stalinlinie in den Dnjestr-sector met bommen bestookten, tra den aanvalstroepen van de infanterie giste ren op tegen de haarden van verzet bij Mo- hilefPodolski. Maar nauwelijks waren de Duitsche infanteristen met booten over den Dnjestr, gezet, toen hevig artill.- en mitrail- leurvuur hun tegemoet sloeg. Een aanvals- troep waadde door een moerassig gebied en wist den rand van het plaatsje te bereiken onder dekking van dicht riet, waarbij de sol daten tot aan de borst in het water ston den. Vanuit een hofstede hield de Duitsche aanvalstroep de andere Sowjet-haarden van verzet in de nabijheid zoolang onder vuur, tot andere infanterieafdeelingen zich een weg naar het plaatsje hadden ebaand. Met ver eende krachten slaagden zij er toen in de geheele verdedigingsstelling in dit gedeelte van het Dnjestr-front op te rollen. Stijgende verwarring. In politieke kringen te Berlijn, zoo ver neemt het ANP., van welingelichte zijde, heeft men ook vandaag wederom den na druk gelegd op de geweldige oppervlakte der gebieden, welke de Duitsche troepen tij dons hun zegevierenden opmarsch in het Oosten tot nu toe hebben veroverd. Duitsch- lands armeeën hebben de factoren ruimte en afstand, die hen, zooals hun vijanden hoop ten, op de knieën moesten dwingen, spelen derwijze en zegevierend overwonnen. Zij hebben in drie weken tijds een gebied ver overd, dat op zijn minst tweemaal zoo groot is als Engeland. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Aatje Elisabet Wilhelmina Dochter van G. II. GROTENHUIS. A. GROTENHUIS— Grootes. Hotel „Modern", Hengelo (O.), 13 Juli 1941". Tijdelijk adres Centraal Zie kenhui^ Te huur gevraagd: HUIS, voor klein gezin. Brieven on der no. 896 Bur. van dit blad. Gevraagd, door net klein ge zin, een Zitkamer en Slaap kamer, en gebruik van keuken, Liefst te Anna Paulowna, of Schagen. Br. lett. TH33 Bur. van dit blad. Naar men in Berlijnsche politieke kringen over de succesrijke Duitsche operaties in het Oosten verder verneemt, heeft vooral de snelle doorbraak van de Duitsche armeeën een stelselmatig uitwijken der Sowjets ver hinderd. De hardnekkigheid, waarmede de bolsjewistische troepen zich verdedigen, wordt volgens de opvatting in deze kringen vooral verklaard, door het feit, dat de Sow- jet-armeeën geen mogelijkheid meer hadden zich bijtijds van de voorwaarts stormende Duitsche formaties te ontdoen. Naar men verder verneemt zijn de bolsjewistische for maties reeds herhaalde malen door elkaar geraakt en bestaan zij uit formaties van de meest verschillende wapens. Ook zijn er tee kenen te bespeuren, dat het gevechtsmoreel der bolsjewisten blijft verminderen. Het aan tal overloopers neemt voortdurend toe. Een ander symptoom voor de stijgende verwarring in de Sowjet-anneeën vormt liet gevonden legerbevel van den oppenbevelheb ber in den centralen Sowjetsector, Tkno- sjenko, waarin gezegd wordt dat een eigen machtig ontwijken van den vijand overeen komstig de krijgstucht zal worden gestraft. Men herinnert er hier aan, dat tijdens den veldtocht van het vorige jaar in het Westen van Fransche zijde voor de ineenstorting soortgelijke bevelen zijn uitgevaardigd. Wijsvinger afgehakt Twist tusschen woonwagenbe woners. Tijdens een vechtpartij tusschen de zwa gers P. en H. in het woonwagenkamp te Helmond, waarbij gebruik werd gemaakt van grassnijmessen liep H. ernstige ver wondingen op. O.a. werd hem een wijsvin ger afgehakt. Do man werd door de gemeen tepolitic naar het St. Antoniusgasthuis over gebracht, waar hij geneeskundig behandeld werd. P. is door de politie in arrest gesteld. ONTSPANNING VOOR DE NEDERLAND- SCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. De persdienst van het N.V.V., afdeeling „Vreugde cn Arbeid" deelt ons mede, dat op 15 Juli a.s. twee groepen elk van 8 a 10 per sonen naar Duitschland zullen vertrokken om daar onder auspiciën van de werkge meenschap van het N.V.V. „Vreugde en Ar beid" die deze tournee heeft georgani seerd in samenwerking met de Deutsche Veranstaltungsdienst Berlin voorloopig gedurendee en maand op te treden voor de in Duitschland tewerkgestelde Nederland- sohe arbeiders. JEUGDIG DIEFJE GEARRESTEERD. In de bad- en zweminrichting „Zwemlust1* onder Loosdrecht, kwam men den Iaatsten tijd tot de onaangename ontdekking, dat uit badhokjes goederen van waarde, zooals porte- monnais met inhoud, horloges enz., verdwe nen. Thans heeft de politie de hand weten te leg gen op een 10-jarig knaapje, dat bekend heeft de diefstallen te hebben gepleegd. ALKMAAR. 14 Juli. Aardbeien f 37.50 per 100 Kg., aalbessen f 22.50 per 100 Kg., andijvie f 5.50—21.50 per 100 Kg., bloemkool I f 8—11 per 100 stuks, idem II f 37.20 per 100 stuks, doperwten f 18.per 100 Kg., druiven f 1.2&—1.34 per 100 Kg., kropsla f 1.50—7 per 100 stuks, kom kommers f 4.8012 per 100 stuks, peterselie f 3.80—7.60 per 100 bos. perziken f 6—21 per 100 stuks, postelein f 0.15—0.52 per bakje, peulen f 18.— per 100 Kg., rabarber f 11.60— 16.20 per 100 Kg., roode kool f 9.50—12 per 100 Kg., selderie f A—7 per 100 bos, spinazie f 0.571.35 per 16 p. bak, snijboonen f 12 20 per 100 Kg., dubbele spercieboonen f T7 —33 per 100 Kg., tuinboonen f 10.— per 100 Kg., tomaten 28.— per 100 Kg., uien f 8.10 —16.10 per 100 bos, wortelen f 7.20—0 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 14 Juli. Aanvoer: 28.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 6.50. NOORDSCHARWOUDE. 15 Juli. Aanvoer: 331.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 6.50, kleine f 2.50. 35 Kg. sper cieboonen f 26.255 Kg. tuinboonen f 6.60 -7.40. BROEK OP LANGENDIJK. 15 Juli. Aanvoer: 310.000 Kg. aardappelen: Schof- sche muizen f 6.50, kleine f 2.50. 25 hos uien f 11.30, 100 Kg. zilvernep f 21.—, 420 Kg. spercieboonen f 26—, 157 Kg. snijboonen f 20.30-26. 1075 Kg. rabart>er f 13.70—13.90. 8200 Kg. roode kool f 7.80—10.70, 600 Kg. gele kool f 12.60—12.80. 840 bos wortelen 8.—, 29000 Kg. tomaten: A f 25.—, 1170 Kg. tuin boonen f 8.— 15 stuks komkommers f 10.00, De eerste gele kool wend aangevoerd door Jb, D. Kloosterboer, St. Pancras. PURMEREND, 15 Juli. Koeien in totaal 520 stuks; 295 vette koei en levering; gelde koeien f 340—410; melk koeien f 375525 8 vette kalveren, levering 310 nucht. kalveren levering; nucht. kalve ren v. d. fok f 30—45 22 vette vark. leve ring. 27 magere varkens p. s. f 30—42; 285 biggen f 15—24; 175 schapen f 30—55; 75 bokken en geiten f 25—70: 515 lammeren f 20—28; 22 pinken f 160—295.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3