De nieuwe Dijkgraaf geïnstalleerd Vermoeide oogen hebben afgedaan W. VAN GEELEN Woensdag 16 Juli 1941 Hoogheemraadschi MR. KAMP GROOTSCH KAN DE STEM VAN HET WATER ZIJN, FEL DE STRIJD ER TEGEN! In de hedenmorgen gehouden vergadering .van het Hoogheeemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, heeft de nieuw-benoemde dijkgraaf, de heer Mr. Kamp, #en rede ge houden en sprak als volgt: Mijne Heeren, Als voorzitter van deze vergadering past het mij U op dezen zomermorgen welkom te heeten en daaraan mag ik terstond toevoe gen, dat het mij genoegen doet reeds thans in de gelegenheid te zijn kennis te maken met heeren hoofdingelanden en plaatsvervan gers. Het zij mij toegestaan, voordat wij over gaan tot de werkzaamheden, waartoe ik U heb samengeroepen, een enkel woord tot U te zeggen. In dit land immers schijnt, zelfs bij ambten als het mijne, de aanvaarding pas volledig, wanneer een ook voor het pu bliek toegankelijke vergadering is geleid, en dat dit zoo mag zijn, is ongetwijfeld een ge volg van de belangstelling van het publiek Voor de bestuurszaken in het algemeen. Vooreerst moge ik op deze plaats nog eens gedenken de kundige persoonlijkheid, die mijn voorganger was op de vele gebieden van het publieke recht, in het bijzonder op dal van den Waterstaat. Ik acht het een voor recht. Dijkgraaf Kooiman te hebben gekend, waardoor ik versta het verlies, dat ook het Hoogheemraadschap door zijn heengaan heeft geleden. In de betrekkelijk nog zoo recente Dccem- bervergadering van 1939, heeft de overledene, toen voor het eerst een bijeenkomst als deze leidend, aanleiding gehad U te danken voor het in hem gestelde vertrouwen, gebleken door de opgemaakte voordracht. Kan ik U niet voor hetzelfde mijn erkentelijkheeid be tuigen ik mag niet nalaten met blijdschap te vermelden de onverdeeld hartelijke ont vangst, mij in het college van Dijkgraaf en Hoogheemraden ten deel gevallen, terwijl de gelukwenschen bij mijn benoeming van ve len Uwer, mij hebben getroffen. Heb ik op geen enkele wijze naar dit ambt gedongen, niettemin ben ik den autoriteiten, die mij tot deze taak wilden roepen, grooten dank verschuldigd. Moge ik in staat zijn in den loop der jaren door mijn werk te toonen, dat de beweegredenen tot deze keuze ge rechtvaardigd waren. Ik ben er mij van bewust dat het voor mij een voorrecht is op mijn leeftijd dit mooie ambt te mogen vervullen, bijgestaan in de dagelijksche uitoefe ning ervan door een voortreffelijk administratief, fiscaal en technisch uitgerust apparaat, verzorgd door toegewijde medewerkers, royaal ge huisvest en geoutilleerd op moderne wijze. Geen „beginselverklaring". Van mij mag bij deze gelegenheid niet eert soort beginselverklaring worden verwacht omtrent de wijze, waarop ik mijn taak denk te verrichten. Daarvoor sta ik nog te ver af van het wezen dezer corporatie. Nochtans veroorloof ik mij een enkele opmerking. Ik betreur levendig dat gebrek aan mate rialen en andere consequenties der tijdsom standigheden, geen breede ontplooiing toela ten van hetgeen het Hoogheemraadschap nor maliter op grond zijner technische uitrusting als zijn taak mag zien. Weliswaar een tij delijk, doch onoverkomelijk bezwaar. Voorts heb ik met eenige teleurstel ling vastgesteld, dat door kwesties, zooals thans die der geconcentreerde inning van waterschapslasten, de goede verhouding van dit Hoog heemraadschap tot andere water schapscorporaties en omgekeerd, min of meer wordt bedreigd. Wat het ge val der genoemde concentratie be treft ook op de bewogen vergade ring te Amsterdam, waar ik de eer had het Hoogheemraadschap te ver tegenwoordigen, heb ik mij de ver ontrusting wel kunnen indenken van hen, die zich tegen voortgaande con centratie, ook indien die niet ge wenscht wordt door de belanghebben den, meenden te moeten verzetten, zooals van verschillende zijden een beroep werd gedaan op het historisch gegroeide, waarvan de sfeer en waar de zich vaak zoo moeilijk in zake lijke argumenten laten vangen. Dat wil niet zeggen dat ik blind zou zijn voor de beweegredenen, dde vóór concentratie pleiten, zooals zij onder meer zijn te vinden in de ver schillende doorwerkte adviezen, des- verlangd door het Hoogheemraad schap uitgebracht. Er is in deze zaak, zooals in zoovele an dere, tweeërlei standpunt mogelijk, doch men mag zich met recht afvragen of het wer kelijk onvermijdelijk is dat zulks aanleiding Noordhollands Noorderkwartier (Foto Niestadt.) wordt tot animositeit, gepaard gaande met een strijd, iets beneden het peil, dat van wa terschappen, als bestuursorganisaties mag worden verwacht. De taak van het Hoog heemraadschap moet worden gezien als die van een doelcorporatie, die aan hooger Be stuur adviezen geeft als dat gevraagd wordt en suggesties doet, wanneer dat noodzake lijk wordt geacht Van het Hoogheemraadschap mag evenals van de andere waterschapsorganisaties ge vraagd worden een voldoende dosis objecti viteit, ook wanneer'het de eigen belangen betreft. Op deze basis zal ik gaarne samen werken met alle waterstaatscorporaties en ambtelijke instanties, waarmede mijn ambt mij in aanraking zal brengen. Het zal bewust mij streven zijn vriendschappelijke verhou dingen te bevorderen in het verkeer met be stuurscolleges, die op hetzelfde gebied werk zaam zijn. Dit geldt ook voor de vertegen woordigers van de Pers, die door een juiste formuleering en overbrenging van het ge sprokene in vergaderingen en in critische be schouwingen daarover, zooveel kunnen bij dragen om misverstanden te voorkómen en onnoodig scherpe verhoudingen te ontgaan. Want het lijkt mij minder dan ooit een tijd voor het beslechten van mee- ningsverschillen voor een strijd van klein formaat, nu eenheid en ver draagzaamheid van binnenuit dienen te groeien tot een verbondenheid, vér over de grenzen der waterschappen heen. De rampen, nooden en oneeniglieden van dezen tijd nopen ons, ons te bezinnen op het vele goede, dat ons ook nu nog gebleven is: voor ons, zooals wij hier zitten, is dat onder meer het voorrecht te mogen werken aan het zoo typisch Nederlandsch waterschaps bestuur, onder de eigenaardige verhoudin gen in dit gewest. Het mogen dan waar zijn dat dit Hoog heemraadschap slechts ccn doelcorporatie is, zonder als zoodanig diep historisch te zijn gefundeerd. Hot moge niet voor bestrijding vatbaar zijn dat de romantiek van den strijd tegen het water veel verliest aan charme, wanneer de hulpmiddelen moderner, de ontwikkeling der techniek grooter wordt; Arrondissementsrechtbank te Alkmaar MEERVOUDIGE STRAFKAMER (Zitting van Dinsdag 15 Juli). St. Maartensbrug. HIJ WILDE NAAR FRANKRIJK. De jeugdige tuinder M. v .d. B. uit St. Maartensbrug, die als verdachte op de lange mat kwam te staan, maakte niet di rect een pienteren indruk. Hij keek eens nieuwsgierig rond en lachte stilletjes voor zich heen en toch waren de feiten welke hem ten laste werden gelegd, ernstig ge noeg. In de eerste plaats zou hij een reis- pas hebben vervalscht en in de tweede plaats een rijwiel hebben gestolen. Beide feiten werden gepleegd vn de maand Mei en sindsdien genoot verd. vrij logies in het Huis van Bewaring te Alkmaar. Wat de vervalsching van de pas betreft, was verdachte's verklaring wel héél zon derling. Hii wilde naar Frankrijk en dacht er onder een anderen naam beter te komen. Daarom had hij zijn eigen handteekening veranderd. Zonderling! Met de'fiets lag de zaak anders. Get. G. Sch., van beroep brievenbesteller en wonende te Schagen. had op 26 Mei zijn Gazellerijwiel 's avonds om half elf voor z'n woning in de Havenstraat geplaatst en vandaar was het verdwenen. Den volgenden dag had verd. het karretje op de Kooij voor f 24.verkocht. De president vroeg aan get. of de fiets op slot was. Ja zeker. Edelachtbare, antwoordde deze. Maar het slot was verbroken en was bij verd. thuis gevonden. Voorts bleek, dat stuur cn lamp niet de zelfde waren, welke op het rijwiel hoorden en dat de jasbeschermcr er was afgehaald. Op een vraag van den president, mr. ba ron Tuvll van Serooskcrken, waarom verd. de handteekening had vervalscht, beweerde deze dat niet te hebben gedaan, er b 1 ij f t een band tusschen allen, wier bestuurswerkzaamheid nauw verbonden is met de bedreigingen van het water, tus schen hen, die verwantschap voelen met ou de tijden, toen de erfvijand gedurig een rustig en veilig bestaan bedreigde, en het ge luid van de stormklok een even groote reali teit was als de sirene, die ons thans lucht alarm aankondigt. Maar ook nu blijft de strijd tegen het water bestaan: de roem wordt hoog gehouden bij de landwinning in de voormalige Zuiderzee, zelfs in tijden als deze. Ons volk heeft nu eenmaal die onver vreemdbare relatie tot het water: het water, dat deel heeft aan onze geschie denis, het water, dat in ons volk hardnekkige strijdvaardigheid en blijvende waakzaamheid steeds weer heeft gewekt; het water, dat voortdurend wilde herinneren aan de onzze- kerheden van ons bestaan; het water, dat ons een volk doet zijn met een eigen historie en daarom een eigen plaats in de rij der naties. In de na-oorlogsche dagen verscheen een bloemlezing uit gedichten, die allen spraken van de glorie van dit land, die eens dichters tot een poeëm had verleid, onder den titel: „Lof van Nederland". Het valt op dat, hoe veel verzen er ook geschreven zijn over de heldhaftigheden óp het water, zoo zelden ei genlijk de strijd tégen het water bezongen is. Maar in genoemden bundel is toch óók een vers, dat déze kern van land en volk raakt, waar de jong gestorven dichter Marsman de volgende regels schrijft: HERINNERING AAN HOLLAND. Denkend aan Holland zie ik breede rivieren traag door oneindig laagland gaan, rijen ondenkbaar ijle populieren als hooge pluimen aan den einder staan: en in de geweldige ruimte verzonken de boerderijen verspreid door het land, boomgroepen, dorpen, geknotte torens, kerken en olmen in grootsch verband. De lucht hangt er laag en de zon wordt er langzaam in grijze, veelkleurige dampen gesmoord, en in alle gewesten wordt de slem van het water met zijn eeuwige rampen gevreesd en gehoord. Grootsch kan de stem van het water zijn, fel de strijd er tegen. Zij van datzelfde formaat het werk van al len, die met een taak van waterschapszorg zijn belast. En moge op dien arbeid Gods onmisbare ze gen rusten! DE AGENDA voor deze vergadering bevat een 24-tal pun ten. Voorgesteld wordt een strook grond te verkoopen langs den Fricschen weg aan de gemeente Alkmaar, over te nemen in onder houd verschillende wegen en een weggedeel te van de banne Haringhuizen, een overeen komst aan te gaan met den Zuidpolder te Edam inzake ruiling van grond, een overeen komst aan te gaan met de banne Valkkoog tot wijziging der uitkeering door dat water schap verschuldigd inzake overneming weg op den Valkkoogerdijk, te nemen in onder houd en eigendom verschillende bruggen en een weg van het ambacht van Westfriesland on van het heemraadschap der Strijkmolens van Niedorper Kogge, te wijzigen een besluit van 30 October 1940 tot overname in onder houd en eigendom van verschillende wegen en weggedeelten van Oude Niedorp, idem tot overname cn onderhoud Valkkoogerweg, z.g. Sluiswegje en gedeelte Groenveldsdijk, voor stel tot overname en eigendom brug te 'tVelcl van de gemeente Nieuwe Niedorp, voorstel tot verkoop en ruiling grond en wa ter te Edam, idem te Obdam; voorgescld wordt grond aan te koopen tc St. Pancras voor verbreeding van de Kerlcelaan; aan te koopen gedeelte voorstoot te Petten van Zijpe en Hazepolder, over te nemen enkele wegen Voor de politie heeft u toch verklaard, het wèl te hebben gedaan, omdat u naar Frankrijk wilde, aldus de president. In 't over u uitgebrachte reclasseeringsrapport staat: „Hij is niet voor rede vatbaar!" en dat blijkt ook wel. voegde deze er aan toe. De Officier van Justitie, mr. de Bruevs Tack, requisitoir nemend, achtte in beide gevallen het wettig en overtuigend bewijs geleverd. Beide zaken samen voegende, vroeg de Offiicer voor valschhcid in ge schrifte en diefstal, een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en drie maan den. De verdediger, mr. Leesberg Jr. uit Alk maar. was het eens met den Officier, dat er hier sprake is van twee ernstige feiten, doch voerde aan, dat deze jongeman van alle kanten beschouwd werd als niet toere keningsvatbaar T-Iij heeft eens verklaard, dat hij geld had ingeslikt en geld had ver brand. Dat vond pleiter niet normaal. Op dezen grond vroeg mr. Leesberg plaatsing van den ioneen in een kolonie. Verd. zcide het zoo maar te zullen laten. De uitspraak werd bepaald op heden over veertien dagen. Medemhlik. LIEGEN IS NIET GEMAKKELIJK. Liegen is niet gemakkelijk; dat moet je zéér verstandig doen, zeide de president tot den gedetineerden G. A. v. S. uit Medem hlik. die terecht moest staan, omdat hij er van werd beschuldigd van een zekeren K. R.. wonende te Middenmcer. 4 vaten, inhou dende pl.m. 500 L. benzine, te hebben ge stolen. Get. K. R. verklaarde, dat deze vaten in den grond waren ingegraven en op 25 Mei waren verdwenen. Twee dagen later werden ze bij verd. achterhaald. Get. J. M., winkelier te Den Helder, zeide. deze benzine, van het merk „Shell" aan K. R. te hebben geleverd. De wachtmeester der marechaussee J. H. N. te Middenmcer had op 25 Mei het spoor gevolgd, was het daarna bijster geraakt om het bij verd. terug te -vinden. De gemeente-veldwachter P. V. uit Mc- dembiik had de vaten bij verd. gevonden te Uitgeest. Verder komen in behandeling di verse erfpachtkwesties o.a. van den Helmdijk te Callantsoog aan het Ger. Weeshuis te Me- dcmblik. De wegen te Haringhuizen betreffen de weg in de buurtschap zelf; d Muggenburgerweg, de Poepskade, de Hooge- bierenweg en het door den nieuwen provin cialen weg SchagenNieuwe Niedorper Ver laat afgesneden gedeelte voormaligen Venni- kerweg. Kosten der eerste verbetering wor den geraamd op f 10850.jaarlijksch onder houd f750.—. Bruggen enz. Geestmer-Ambacht en Niedorper Kogge. Van het Ambacht van Westfriesland wor den overgenomen brug met muren te Schoorl- dam, onderhoudskosten f85.gekapitali seerd f2125.bruggen Mallegatssluis id f310.id. f7750.Geesterainbachtsdijk Niedorper Verlaat-ringvaart Berkmeer inbe grepen, nooddeuren schutsluis Schoorldam, id. f65.id. f1625,dijk t.o. polder Veen- huizen id. f 110.—ii. f2750.—. Van de Strijk molens wordt overgenomen Kanterbrug in den Boomerweg, onderhoudskosteen f260. gekap. f6500.brug Lutjewinkel inbegre pen. Brug te 't Veld. De nieuw ontworpen brug van gewapend beton (vaste brug) zal een doorvaart wijdte krijgen van 4.50 M. en een wijdte tusschen de leuningen van 3.50 M., welke laatste afme ting overeenkomt mri de behardingsbreedte van den aansluitenden weg. Bedoeling is met de uitvoering van het plan te wachten tot het kanaal OudkarspelKolhorn in gebruik genomen zal zijn. De kosten van vernieuwing worden geraamd op f3000.—. De verbreeding van Kerkelaan, St. Pancras. Aangekocht moet worden van Abr. Smit 24.50 c.A. en 70.20 c.A. tegen f 1.per c.A. Verdere voorstellen van het Dag Bestuur. In verband met uitbreiding van administra tieve, speciaal juridische werkzaamheden, acht het dag. bestuur het gewenscht dat een ambtenaar, thans op arbeidscontract werk zaam, in vasten dienst te benoemen. De ver gadering heeft daartoe te besluiten het aan tal ambtenaren in vasten dienst te verhoo- gen. Voorgeseld wordt een degeling te treffen inzake toekenning tijdelijke toelage lager be zoldigd gehuwd personeel, ook voor tijdelijke ambtenaren en arbeidscontractanten van 6 pet., voor zoover de bruto jaarwedde een be drag van f 1900.niet overschrijdt. De ver gadering wordt geadviseerd een kinderbij slagregeling te treffen voor dat gedeelte van het personeel dat niet onder de wettelijke be palingen valt, t.w. het secretariepersoneel en het personeel van den penningmeester. Voor gesteld wordt deze categorie een bijslag te verleenen van het derde kind af beneden den leeftijd van 15 jaar, varieerende naar de grootte van het dagloon van 10.10 tot f 0.25 per kind per dag. Voorgesteld wordt 't pen sioen van den dijkgraaf te doen aansluiten bij de regeling neergelegd in de gemeentewet en provinciale wet, ter beperking van cumu latie van pensioenen. Het totaal pensioen van betrokkene, mede uit andere functies, mag niet hooger zijn dan f 4000.—. Eenige begrootingswijzi gi nge n dient 1940 koonen aan de orde. De rekening 1940 sluit met een batig saldo van f260200.19 ge wone dienst, f 108.233.36 buitengewone dienst. In het batig slot "ewonen dienst is begrepen een bedrag van f 100.000.wegens voor 1940 wel geraamde, doch niet of ten deele uitge voerde werken, welke zoo mogelijk thans in 1941 verricht zullen worden. Het restant van het batig slot f 160200.19, wordt voorgesteld te verantwoorden op den gewonen dienst 1942. Aan steenen en puin werd voor f 42742.55 ver kocht. Eventueele discussies over deze onderwer pen en verslag van het verloop van het ver dere gedeelte van de vergadering zullen wij in ons nummer van morgen opnemen. in een schuur en ze daarna overgegeven aan get. J. H. N. Ze zijn bij mij gebracht; ik had ze nog maar een paar dagen, ant woordde verd. hierop. Dit gaf den president aanleiding op te merken, dat liegen niet zoo gemakkelijk was. omdat verd. eerst bij de politie en la ter bij den Rechter-Commissaris had ge zegd, dat hij de vaten al drie weken in huis had. Die verklaring was niet juist, aldus verd. Pres U zou ze verkoopen aan een zeke ren J. G., maar die is nergens te vinden. Dat is zooiéts als het mannetje in de maan. De Officier van Justitie requisitoir ne mend. achtte den diefstol wettig en overtui gend bewezen, en vond het een ernstig feit, omdat benzine voor den eigenaar zeer goed te gebruiken was. Mr. de Brueys Tack cischte 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. de Lange uit Alkmaar vond dat het er inderdaad niet mooi uit zag voor zijn cliënt. Hij miste echter de schakel, hoe de vaten bij verd. waren aan huis gekomen en achtte daarom diefstal niet bewezen. Pleiter vond hier heling meer in de lijn liggen en wees erop, dat verd. nooit met de justitie was in aanraking geweest en gunstig bekend stond. Mr. de Lange vroeg een gevangenisstraf, gelijk staande aan den tiid, doorgebracht in preventieve hechtenis of zoo de rechtbank daarmede niet ac- coord kon gaan een geldboete. Verd. zeide aan diefstal onschuldig te zijn. Uitspraak heden over 14 dagen. Den Helder. EEN ONEERLIJKE LOOPJONGEN. De jeugdige A. H. loopjongen bij de firma Tielemans te Den Helder had kans gezien in de maanden Maart en April f 700.bij z'n patroon weg te kapen en had op royale wijze z'n vrienden getracteerd. Daar de jon gen minderjarig was, werd zijn zaak met gesloten deuren behandeld, doch de vrien den die van het gestolen geld hadden ge profiteerd moesten in het openbaar terecht staan. De loopjongen werd in deze zaken als ge tuige gehoord, en erkende het hem tenlaste gelegde. Tweede blad Geen moe gevoel meer door Uw heele li chaam, geen hoofdpijn meer. Een goede bril schenkt U nieuwe levenskracht. Ga hiervoor naar het bekende adres: Gediplomeerd erkend Vak Opticien. LAGEZIJDE TEL. 239 SCHAGEN. 's Avonds na 7 nor, Zaterdags na 8 nor gesloten. De eerste verdachte was de rijwielherstel-. Ier D. v. R. uit Den Helder. Op een vraag van den president of verd. wist, dat het geld van diefstal afkomstig was, antwoordde deze ontkennend. H. had verteld, dat hij het geld met smokkelen van koffie had gekregen. En jullie maakten het in café's op; hoe veel glazen bier dronken jullie dan wel op een avond? wilde de president weten* Twintig a vijf en twintig, antwoordde verd.. Pres.: Och jongen, dat kan niet, dan zou je getold hebben. U moet toch begrepen hebben, dat die loopjongen het geld niet op eerlijke wijze had verkregen? meende mr. baron Tuyll van Serooskerken. Verd. antwoordde hierop bevestigend. De officier requisitoir nemend achtte het feit bewezen en eischt 6 maanden gevange nisstraf. De verdediger van verd. mr. Kamminga uit Alkmaar voerde aan, dat de opzet van verd. om te profitceren van met misdrijf verkregen geld niet tot verd. is doorge drongen. Hij realiseerde zich zulks niet. Pleiter vroeg vrijspraak subs. onder toezichtstel ling van de Regeering. De volgende verd. was W. F. J. W. uit Den Helder, wien hetzelfde was tenlaste gelegd. Deze verd. zeide, eenige malen aan H. te hebben gevraagd, hoe hij aan zooveel geld kwam, doch deze had daarop nooit antwoord gegeven. De president merkte naar aanleiding hier van op, dat verd. zéér goed wist, dat H. loopjongen was, en niet veel verdiende. Bovendien heeft U zelf aan de politie ver klaard, dat U wel wist, dat het geld van diefstal afkomstig was. Verd.: Later wèl; ik werd ertoe gedwon gen. Een vrouw op de publieke tribune riep: „Mag ik ook wat zeggen?" De president: Wilt U maar heengaan? De juffrouw ging heen, maar niet vóórdat zij de vuist geschud had tegen den schuldi gen loopjongen. Ook tegen dezen verd. eischte de offi cier zes maanden gevangenisstraf. Mr. de Lange, de verdediger van verd. zeide, dat hij de positieve verklaring van dezen, dat hij wist, dat 't geld van diefstal afkomstig was, hier voor het eerst hoor de. Als verzachtende omstandigheden voer de pleiter aan, dat men in Den Helder in een onbezonnen tijd leefde, en wilde daar om dat den jongen nog een kans gegeven werd. Mr. de Lange vroeg een geldboete, subs. een zeer clemente straf. Ook in deze zaak werd de uitspraak be paald op heden over veertien dagen. Heefhugowaard. HET BEWIJS NIET GELEVERD. De tuinder A. W. v. d. M. te Heerhugo- waard, moest terecht staan, omdat hij op 27 December van het vorige jaar opzettelijk een varken zou hebben doen slachten. De eerste get. P. G. tuinder te Heerhugo- waard zeide, dat het varken in een schuur op de deel van zijn tuinderij was geslacht. Get. had er niets van gezien, doch wèl voorpootjes en tandjes gevonden. De volgende get. was de gemeente-veld wachter F. B. uit Heerhugowaard, die bij v .d. M. het vleesch had aangetroffen. Verd. vertélde het vleesch van een ander te hebben gekocht. Het was in de schuur van G. geslacht. De president zeide een anoniemen brief te hebben ontvangen, waarin stond, dat niet v. d. M. de hoofdschuldige was, maar wel G. Het onderschrift luidde: „Van een die onbekend wenscht te blijven!" De officier van Justitie zeide in zijn re quisitoir, dat niet bewezen kan worden ge acht, dat verd. het varken had doen slach ten en vroeg daarom vrijspraak. Uitspraak heden over veertien dagen. ALKMAAR ALKMAARSCHE SLAGER SLACHTTE FRAUDULEUS. In hooger beroep heeft gisteren voor het gerechtshof te Amsterdam terecht gestaan de slager K. uit Alkmaar, die in de eerste maanden van dit jaar 25 schapen fraudu leus had geslacht en zonder bon had ver kocht. Hij was daarop door den economi- sohen rechter te Alkmaar tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. De procureur-generaal, Mr. J. Versteeg, eischte thans op juridische gronden ver nietiging van het Alkmaarsche vonnis en en veroordeel' tot een hechtenisstraf voor den tijd van zes maanden met ver beurdverklaring van het vleesch. lm verband met de moeilijke omstandig heden van den slager, die een groot gezin heeft, pleitte de verdediger, Mr. J. Mulder, clementie. Het Hof zal op Woensdag 23 Juli arrest wijzen. ULO-EXAMENS. Voor de heden gehouden ULO-examens slaagden o.a.: dipl. A: D. Keizer, Noord- scharwoude; C. J. Blom, Oudkarspel, D. C Mol en D. Zwart, beiden te Bergen, J. de Leeuw te Wermenhuizen, C. Semeins en G. M. Sleutel te Alkmaar, B. A. M. Wiers- ma te Middemneer, S. J. Knip te Andijk, J. Rustenburg te Medemblik. Dipl. B. C. Smit, Harenkarspel, G. D. Gccrtsema, Bar- singerhorn, J. P. J. Woudman, Alkmaar.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5