DE V ACTIE EUROPA LOS VAN HOLLYWOOD Heden verklaring van Konoje Roosevclt vraagt verlenging diensttijd DE ENGELSCHEN GAVEN VERSTEK Verbetering der ruilverkavelingswet Fantastische paardeoprijren DE BESTRIJDING VAN KOOLRUPSEN Groote brand in Sevilla Marktberichten „Daitschland wint op allo fronten". Berlijn. 21 Juli (D.N.B.) - „Victoria", symbool der solidariteit van het vasteland en van den nieuwen Europeeschen wil tot a'c'us luidt het commentaar van de Berlijnsche dagbladen in hoofdartikelen over de V-actie. De V als eerste letter van den ouden overwinningskreet „Victoria", waarmede de strijdende Duitsche troepen vroeger als teeken van hun verzekerdheid ■der overwinning optraden. 7.00 schrijven de bladen, verkondigt thans over het geheele Europeesche vasteland de overwinning van Duitschland op alle fronten en is geworden tot symbool voor de komende eindoverwin ning op de machten der vernieling en voorts voor een ontwakend, zich van zichzelf be wust wordend Eurona. De V, zoo schrijft de Voelkischer Beofcachter symboliseert niet alleen de Duitsche verzekerdheid van de overwinning, maar staat thans als teeken duidelijker dan ooit voor de overwinning van het geheele Euro- peesche vasteland. Wat Duitschland van het begin van dezen oorlog af verkondigd heeft, is thans ook zichtbaar geworden voor hen, die zich zoolang verzet hebben: het Duitsche rijk voert den hem opge drongen strijd tegelijkertijd voor Eu ropa en in opdracht van Europa. Om deze bewustwording van een Europeesche taak op het laatste oogenblik te verhinderen, is de eeuwenoude tegenstander van het vasteland, Engeland, er niet voor teruggeschrokken den aartsvijand van alle culturen en cultureele waarden op te roepen. Toch heeft het daarmede niets anders bereikt dan dat ook don laatslen talmer duidelijk voor oogen werd gesteld wat op het spel staat. Het toestroomen van dui zenden vrijwilligers vormt, buiten de on middellijke aanleiding om, ook een ant woord van bijna alle anden van Europa aan Londen, dat niet duidelijker kon zijn. R?d* tu Goebbels over de plaats van de Earopeesehè film, B e r 1 ij n, 21 Juli (D.N.B.) Op receptie voor de alhier vergaderde delegaties van de internationale filmkamer heeft minis ter Goebbels een principieel e rede gehou den over dc film als geestelijk eigendom van geheel Europa en de toekomstige taak .van het groote Europeesche Filmcongres. Om te beginnen behandelde dr. Goebbels principieele vragen omtrent de Europeesche samenwerking op het gebied van de film. Hij wees er op dat in den huidigen oorlog vraagstukken van het Europeesche conti nent worden beslist, wier beteekenis zeer groot is. Op het gebied van de film wordt reeds thans een poging gedaan een klein deel van deze vraagstukken op te lossen. De film is een beslissend middel ter beïnvloeding van de meening dor volken. Daarom is het nood zakelijk de. film de haar toekomen de plaats in het openbare leven te verschaffen. Dit zal een geweldige stap in de richting van de geeste lijke ordening van Europa beteeke- nen Goebbels verdiepte zich vervolgens in 't plan van een groot Europeesch filmcongres en betoogde dat met dc bijeenroeping van dit congres een einde zal komen aan den voor iedere Europeesch cultuur mènsch on dragelijk entoestand, dat Europa, het conti nent met de meest omvattende, diepste cul tuur, onvoorwaardelijk is aangewezen op invoer van Amerikaansche filmproducten. De internationale filmkamer kan zich ont wikkelen tot een baanbrekende organisatie, die op een gebied dal weliswaar voorloopig klein lijkt, den weg vrij maakt voor een moderne samenwerking tusschen de volken. DE DIPLOMATIEKE VERTEGENWOOR DIGER VAN BRITSCH-INDIë TE WASHINGTON. NEW YORK, 21 Juli (D.N.B.). De nieuw benoemde diplomatieke vertegenwoordiger van Britsch-Indië te Washington, sir Girja Shankar Bajpai, zal naar de New York Herald Tribune uit New York meldt, in het begin van den herfst naar Amerika vertrek ken. Londensche regeeringskringen geven toe, zoo meldt de Amerikaansche correspondent dat deze eerste afvaardiging van een Br.- Indischen diplomatieken vertegenwoordiger naar Amerika geheel en al met de traditie breekt. Zij weigerden echter antwoord te geven op de vraag, of deze benoeming een stap beteekent in de richting van de er kenning van Britsch-Indië als dominion. Deze benoeming is door de steeds belang rijker wordende rol van Britsch-Indië bij bet vervullen van de oorlogsopga ven nood zakelijk geworden. Verder maakten de te verwachten Amerikaansche oorlogsleveran ties aan Britsch-Indië het wenscheliik een diplomatieke vertegenwoordiging op te rich ten. ook oorlogscommissarissen bij de sowjetvloot. Stockholm, 21 Juli (DNB). Het presidi um van den oppersten Sowjet der Sowjet- Unie heeft, naar de Moskousche berichten dienst meldt, een decreet uitgegeven, waarin de wet van 16 Juli 1911 betreffende de re organisatie van de organen der politieke propaganda en van het instituut van oor logscommissarissen bij hel SowjetlegeV wordt uitgebreid tot de Sowjetvloot. De wet be paalt, dat, evenals kortelings hij het bolsje wistische leger, thans ook hij de oorlogs vloot politieke propagandistische afdeelin- gen worden ingericht Tokio, 21 Juli (DNB.) Naar Domei meldt, zal de Japansche premier morgen de Japan sche pers ontvangen en verklaringen afleg gen over maatregelen van de regeering, die na de vorming van hét nieuwe kabinet noo: dig zijn. Konoje zal echter geen „ongewone mededeelingen" hebben te doen, aangezien de principieele politiek van Japan, zooals die is vastgesteld in de Keizerlijke confe rentie van 2 Juli, wordt voortgezet. Australië* houding steeds vijan diger. Tokio, 21 Juli (S.P.T.). De Japansche cor- resppndent van de „Asahi Sjimboen" té Mel- bourne komt in een artikel, dat hij Zondag in zijn blad heeft gepubliceerd, tot de con clusie, dat de houding van Australië steeds vijandiger begint te worden ten opzichte van Japan. Boodschap aan hot eongers. New York, 21 Juli (D.N.B.) President Roo- sevelt heeft vanmiddag naar Associated Press meldt, zijn aangekondigde boodschap tot het Congres gericht, waarin hij verlen ging vraagt van den diensttijd van een jaar voor de militairen in actieven dienst, de na tionale garde en de reservisten. Roosevclt betoogde voorts, dat de omstan digheden zijn gewijzigd sinds het oogenblik, waarop men den diensttijd tot een jaar be perkte. De internationale situatie is niet minder ernstig dan een jaar geleden. Deze situatie eischt, dat het leger op volledige sterkte en in een staat van algeheele paraat heid wordt gehouden. roosevelt benoemt commissaris ▼oor britsch-indii. Washington, tl Juli (DNB). President Roosevelt heeft vandaag Thomas Wilson be noemd tot commissaris voor Britsch Indië met den rang van gezant. Wilson beschikt over uitgebreide ervaring in het Verre Oos ten. Zijn laatste functie was die van consul- generaal te Sydney en New Castle. Heoft Se „bevrijding ven hei continent" den tijd nogt 's-Gravenhage, 21 Juli Op de dagelijk- sche persconferentie te 's-Gravenhage werd geconstateerd, dat de EngelBchen hun per radio op Zondag 20 Juli aangekondigde „be vrijding van het continent" blijkbaar niet op tijd hebben kunnen uitvoeren en moge lijk degenen, die hier en daar op hun komst hopen, een nog diepere teleurstelling zul len bereiden. Ironisch werd opgemerkt, dat degenen, die met hun verrekijkers getracht hebben het morgenrood dier vrijheid uit zee te zien opduiken, het morgenrood aan den verkeerden kant gezocht hebben. En dat zij, die op grond van het door de Engel- sche radio uitgegeven parool om alvast drinkwatervoorraden aan te leggen, de wa terkraan getrouwer zullen zien functionnee- ren dan de Engelsche beloften, daar deze ook ditmaal in het water gevallen zijn. De huisvrouwen, die naar men zegt, reeds kou de thee hadden klaar gezet, om ze den En- gelschen troepen te kunnen aanbieden doen het beste deze thee op te warmen en zelf op te drinken. Sneller uitvoering. 's-Gravenhage. 21 Juli. De staats courant van hedenavond bevat een besluit van den secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij, dat ten doel heeft een versnelling van de uit voering van de ruilverkaveling mogelijk te maken en voorts enkele technische ver beteringen in de ruilverkavelingswet aan te brengen. DE HOUTZAAGMOLEN „HET JONGE SCHAAP". Mag atet worden gesloopt. De burgemeester-regeerlngscommissaris van Zaandam heeft, naar aanleiding van het besluit van den secretaris-generaal van het Departement van cultuurbescherming, waar in" deze bepaalt, dat de voor afbraak bestem de houtzaagmolen „Het Jonge Schaap" in het Westzijderveld, te Zaandam, behouden moet blijven. De aan de eigenares van de zen molen, de N.V. Houthandel E. v. d. Stadt en Zoonen, reeds gegeven vergunning tot slooping, terstond weer ingetrokken. ▼oor i 1800 aan dameskousen gestolen. Op klaarlichten dag hebben gauwdieven een bakfiets, die, beladen met ruim 150 do zijn dameskousen, gereed stond in de fa briek van de firma Hunkemoller, aan den N.Z. Voorburgwal, te Amsterdam, gestolen. De kousen hebben een waarde van onge veer i 1800. EEN WEEK VACANTIE VOOR DE TEXTIELARBEIDERS. Met behoud, van loon. Naar de N.V.V. persdienst meldt hebben de vertegenwoordigers van een 8-tal fabri- kantenvereenigingen en eenige textielarbei dersbonden besloten dit jaar een week va kantie te geven aan de arbeiders met be houd van hun volle loon. Geen paardenvorderingen. Ook met 't oog op de uitbreiding van het oorlogsterrein loopen in de /meeste provin ciën 111 landbouwkringen geruchten over een nieuwe paardenvordering. Naar aanlei ding daarvan schrijft ir. Minderhoud in het Groninger Landbouwblad: „Ik kan dit gerucht met alle stelligheid tegenspreken. Wel is er iets met betrek king tot paarden aan de hand, maar 'n vo-r dering ligt niet in 't voornemen, althans niet binnen afzienbaren tijd. Binnenkort zal nl. de geheele paardenhandel practisch worden stoDgezet en dan zal er in de komen de maanden over 't geheele land een alge- meene registratie van paarden van een jaar en ouder plaats vinden. Bovendien zal er een monstering van alle paarden plaats hebben waarbij door militaire instanties al le dieren, die eventueel voor militair ge bruik geschikt zijn. worden genoteerd. Ver dere bijzonderheden ontbreken nog, maar het bovenstaande is wel voldoende om het gerucht van een gewone vordering op kor ten termijn uit de wereld te helpen". Intusschen loopen de paardenprijzen tot fantastische hoogte op. De Veldbode maakt er melding van, dat in Zeeland een 3-jarige merrie is verkocht voor f 6300.in Noord- Limburg een merrieveulen voor f 2250. canadeesch verwijt aan londen. Riviere du Loup, 21 Juli (DNB). Na.ar Associated Press meldt, heeft de premier van Quebec, Godbot, in een bijeenkomst verklaard, dat de regeering van Quebec zoo wel als die van Canada bezwaar Beeft tegen gebruikmaking van Canadeezcn in den krijgsdienst buitenslands Als thans in het moederland -wordt gesproken van eereplicht en van de allergrootste offers en inspanning, dan moet men te Londen in de eerste plaats een beroep doen op het eigen geweten en bij de beschikbaarstelling vah fronttroepen eerst eens datgene prestecren, wat Quebec in den loop van dezen oorlog reeds aan offers heeft gebracht. arrestaties van hongaarsche joden. Boedapest, 21 Juli (Stefani) De Hon- gaarsche politie wijdt scherpe aandacht aan personen van Joodsche afkomst, die groo- ten deels met het bolsjewisme sympattiisee- ren, teneinde spionage of sabotage te ver hinderen. Te Boedapest heeft men 1500 Jo den uit Galicië gearresteerd, die in een spe ciaal concentratiekamp zijn opgesloten. Bo vendien werden talrijke Joodsche handels lieden wegens prijsopdrijving opgepakt. bulgaarsche staatslieden bij mussolini. Rome, 21 Juli (DNB). MussoTini heeft vandaag in het bijzijn van minister Ciano de Bulgaarsche staatslieden Filof en Popof ontvangen en met hen een uitvoerig, harte lijk onderhoud gehad. Filof en Popof hebben voorts een zeer har telijk gesprek met graaf Ciano in het Pa- lazzo Chigi gehad. KORTEGOLFSTATION DER SOVJETS IN WASHINGTON. WASHINGTON. 21 Juli (D.N.B.). De Ame rikaansche regeering heeft, volgens de eve- ning Star, den Sovjetambassadeur Oemans- ky thans toegestaan een krachtigen korte golf zender te Washington op te richten waarmede hij rechtstreeks 111 contact kan treden met Moskou en inlichtingen kan uit wisselen. vliegtuigongeluk in spanje. Lissabon, 21 Juli (D.N.B.) Uit Oporto wordt gemeld, dat gistermiddag een van 't militaire vliegveld Amadova opgestegen militair vliegtuig in de duinen in de buurt van Espinho als gevolg van 'n zwaren mist een noodlanding trachtte te maken, waar bij het toestel verongelukte. De .inzittenden, luitenant-kolonel der vliegers Cunha Almei- da, de leider van de technische afdeeling van het opperbevel van de luchtmacht en diens 21-jarige zoon kwamen bierbij om het leven. Mededeelingen van den Plan- tenriektenknndigan dienit. Op het oogenblik, nu men duizenden koolwitjes op het veld kan zien vliegen, vragen zich vele koolbouwers met schrik af, of nu weer een volgende invasie van koolrupsen kan verwacht worden. In de afgeloopen weken zijn zooveel uren met het afzoeken en dooden van rupsen doorge bracht terwijl zooveel gulden zijn uitgege ven voor het aanschaffen van nicotine, der- ris, loodarsenaat en andere bcstrijdingsmid1 delen, dat het van heel veel belang is iels meer hieromtrent te weten te komen. Dit heb ik vooral gemerkt aan het aantal vragen, dat mij gesteld is omtrent het nut van het verdelgen van de z.g.n. eieren van de koolrups. Wie nu maar eenigszins op de hoogte is met de levenswijze of liever met den levens cyclus van insecten kan weten, dat een rups nooit eieren kan leggen. De volgorde is namelijk: ei, larve (rups) pop (cocon) en vlinder (vlieg, mug kever etc.) Dit laatste dier, dus de vlinder, de vlieg of mug en de kever kan dus wel eie ren leggen manr een van de tusschenvor- men kan dat nooit. Wie dus een rups op een koolblad ziet zitten omgeven door zgn. „eieren" weet dus zeker, dat hij nooit met eieren van de rups te doen kan hebben. Het zijn in dit geval in het geheel geen eieren manr het zijn co cons van een sluipwespje en dat sluipwesp- je heeft de gewoonte om haar eieren te leg gen in de jonge koolrups. Het wespje hoort dan in de jonge rups. die zich natuurlijk tracht, te verweren), een gaatje en deponeert dan haar eieren in de jonge rups. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. ROME. 21 Juli (D.N.B.). Het in de Ame rikaansche pers verspreide bericht, als zou de paus aan een zenuwuitputting lijden, wordt van welingelichte vaticaansche zijde tegengesproken en een tendentieus verzin sel genoemd. Sevilla, 21 Juli (D.N.B.) In een flesschen fabriek alhier is gisteren een brand uitge broken, die zich sjiel uitbreidde en over sloeg op een in de nabijheid liggend tehuis voor ouden van dagen. Er bestond gevaar dat een geheele stadswijk zou worden ver nield. Behalve de brandweer van Sevilla werd ook de brandweer van Cadiz en een groot aantal vrijwillige helpers bij het blusschingswerk gebruikt. Eerst na inge spannen arbeid van vijf uur gelukte het den brand te localiseeren. De schade is nog niet te overzien. Behalve het fabrieksgebouw, het te huis voor ouden van dagen en een woonhuis is ook het historische gogoypaleis uit den tijd van Karei den vierde, vernield. WIERINGEN 8uccesnieuws. Naar men ons mededeelt ligt het in het voornemen van Succes het komende seizoen zoo eenigszins mogelijk, weer in de 3e klas se N.V.B., waarin haar rechtens een plaats toekomt, uit te komën. Vorig jaar, toen aan de uitreizen voor de 3e klasse al te groote bezwaren waren ver bonden en Wieringen des Zondags prac tisch niet te bereiken was, moest men zich tevreden stellen met het medespelen in de 4e klasse. Tot eiken prijs wil men dit tihans voorkomen. Weliswaar zullen de spelers zich eenige opoffering moeten getroosten en o.m. voor uitwedstrijden steeds per fiets naar Anna Paulowna moeten gaan, doch men heeft dit er gaarne voor over. Men hoopt oók met het weder spelen in tic 3e klasse de animo onder de spelers wakker te hou den, iets waaraan het vorig jaar nogal eens mankeerde. Of de betrokken 3e klassers met het. voor- 1 nemen van Succes hijzonder zullen zijn in genomen, staat nog te bezien. Een reis naar Wieringen zal hen, nog afgezien van de concurrentiemogelijkheden, wel niet bijster aanlokkelijk toeschijnen, al dient gezegd dat. voor de bezoekers de reis iets minder ge- complicèerd zal zijn, daar zij wél van de busverbinding Anna PaulownaWieringen v.v. gebruik kunnen maken. Gevreesd wordt evenwel dat vele bezwa ren tegen het medespelen van Succes zullen worden ingebracht. We willen slechts hopen dat de sportieve gedachte tenslotte zal zegevieren en dat wederzijds begrip zal worden getoond. De betrokken clubs zullen slechts eenmaal de verre reis behoeven te maken terwijl van de Successers meerdere malen dit offer wordt gevraagd. Intusschen vindt de training bij Succes gestaag voortgang en tot ons genoegen kun nen we constateeren dat de trainingsavon den druk worden bezocht. Maar volhouden jongens, dat geeft op den duur winst. Zondagmorgen werd nog een oefenpartijt je gespeeld voor de lagere elftallen. Men rekene daarbij de uitslag (3—3) niet, doch het doel alleen. Doel was het speelmateri aal eens te toetsen en het dient gezegd dat dit er niet minder op geworden is. terwijl de keuze wat ruimer is. Verschillende jon gere krachten gaven een pittig partijtje voetbal te zien, zoodat het vermoeden ge rechtvaardigd is dat een vrij behoorlijk 2e elftal is samen te stellen. Ook een derde elftal behoort weer tot de mogelijkheid. Het valt niet te ontkennen dat in het Succesleven eenige opleving is te constatee ren, hetgeen niet overbodig mag hecten. Een uitkomen van Succes in de 3e klasse zal zeker stimuleerend wei-ken, het aanz.ien der vereeniging verhoogen en in meerdere opzichten een gunstige uitwerking niet missen. politie. Gevonden: een zilverbon. Verloren: een portemonnaie met rits sluiting. inh. f 1.60. Inlichtingen gem.-bode. bedankt. Bedankt voor beroep van de doopsgezin de broederschap alhier prop. G. Kater te Amsterdam. Terwijl nu de rups groeit en gedurende dien tijd eenige malen vervelt, groeien in het binnenste van de rups de larven van de sluipwesp en het gevolg is, dat de rups zich niet lekker begint te gevoelen omdat de rups door die larven zoowat leeg gegeten A^ordt. Tegen dat de larven van de sluipwesp volwassen zijn zoekt de koolrups een plaats je op om te sterven en als de rups gestor ven is komeh de sluipwesplarven naar bui ten en verpoppen naast het. rupsenlijk. Uit die cocons kamen hetzelfde jaar of het vol gend jaar weer sluipwespen en het proces kan weer van voren aan beginnen, Hieruit blijkt dus, dat die sluipwespcocons door ons gespaard moeten worden, omdat die -sluipwespen heel nuttig zijn. Vooral doen ze zooveel nut, omdat de sluipwespen in zeer groote aantallen aanwezig kunnen zijn. Ik heb weieens een jaar medegemaakt, waarin de koolrupsen voor pl.m. 90 tot 95 pet. door sluipwespen werden geparasiteerd Om nu de koolbouwers verder uit den droom te helpen kunnen wij er nog aan toe voegen, dat de „eieren" van de koolrupsen van de vlinders dus) bijna altijd aan de onderzijde van de koolbladeren te vinden zijn, terwijl de cocons, die men tot nu toe Veelal voor de eieren van de koolrups aan zag, meestal bovenop de bladeren te vinden zijn. Bovendien zijn die eierën veel en veel kleiner. Ze zijn slechts pl.m. een milimeter breed en staan veelal in hoopjes, mooi recht overeind. or> het hlad. Soms vindt men er 50 tot 60 hijeen. Het zoeken en vernietigen van die echte eieren is niet 7.00 eenvoudig omdat de eieren 7.00 klein zijn. In de prak tijk is dus het opzoeken niet erg best uit voerbaar. Vragen op plantenziektenkundig gebied worden gaarne beantwoord. De ambtenaar hij den Planten- ziektenkundien Dienst, Van Herwijnen, St. Pancras. Te koop: 7 BESTE BIGGEN, Te bevr. C. BAKEN, A 13, Je- welweg, Callantsoog. Te koop; MERGKOOLPLANTEN, a f2.— per'1000. lv. VADER, Schagerbrug, Tel. 252. Te koop: KOE- en PAARDENMEST, bij C. LIMMEN, Dirkshorn. Te koop gevraagd: 2SOOO MANGELWORTEL- PLANTEN, C. RAVEN, OurI>,arspel. Er kunnen VLUCHTELIN GEN geplaatst worden te Scha- gen bij station, man en vrouw met één kind. Br. onder lett. JB Bur. van dit blad.' ANNA PAULOWNA BREEZAND POPPENKASTVERTOONING. Zooals hij dat ook elders deed, vertoonde de heer Slager van Den Helder gistermid dag z'n poppenkast voor de Heldersche kinderen, die hier onderdak vinden en voor de kinderen der openbare school, in de gymnastiekzaal van deze school. De heer Slager had met het oud en altijd toch weer nieuwe spel van Jan Klaassen en z'n vertooning van het Roodkapje-sprook je groot succes bij de jeugd. BEVORDERD. Op het Gem. Lyceum te Den Helder zijn bevorderd: W. Super naar de derde en G. Borst naar de vierde klas. WIERINGERMEER EINDELIJK GEKOMEN. De lang verwachte regen is nu ook geko men, zoodat nu «alles weer verkwikt is. Het is druk met het planten, maar in vele volks; tuintjes is het helaas te laat, zoodat het met de aardappels niet mee zal vallen. WIERINGERWERF. GOED AANGEKOMEN. Gistermiddag ^ep het zoontje van den heer P. zoodanig tegen een fiets op, dat het aan hoofd en been deerlijk gewond.werd. Ge neeskundige hulp moest er aan te pas ko men. Nog steeds meer werkkrachten. Gisteren zijn weer een groot aantal werk zoekenden aihier aangekomen, met het doel hier te werk gesteld te worden, zoodat op het oogenblik buiten verwachting veel vreemden aanwezig zijn. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER VAN 8 TOT EN MET 21 JULI '41. NIEUWE ZAKEN: K o e d ij k A. Metselaar, Heerenweg 3, metselaar. Winkel: W. Kempen, Dorpsstraat 19, schoenmakerij. WIJZIGINGEN: Anna Paulowna. P. J. Zoete, Nieu we weg 32. aardappelgroothandel; overgegaan aan een vennootschap onder firma. S c h o 0 r 1Cooj^ Boerenleenbank te Schoorl, Laanweg C 151; statuten gewij zigd Z ij p e Coop. Boerenleenbank, Scha gerbrug 210 ;statutcn gewijzigd. ALKMAAR. 21 Juli. Aalbessen f 22.50 per 100 Kg., andijvie f 5.5019 per 100 Kg., bloemkool I f S.S0 11. idem II f 3—7 per 100 stuks, bieten) f 14— per 100 Kg., doperwten f 16.per 100 Kg., druiven f 76104 per 100 Kg., kropsla f 1.50—7.10 per 100 stuks, komkom mers f 4.8012 per 100 stuks, meloenen f 37 51 per 100 stuks, peterselie f 4.20G.40 oer 100 bos. perziken 8—21 ct. p. stuk. postelein f 0.610.95 per abkje, rabarber f 12.20—15.80 per 100 Ktr.. raapstelen f 4.20 per 1OO Kg., radijs f 1.70 per 100 Kg., roode kool f 9.50 12.10 per 100 Kg., selderie f 2.604 ner 100 bos. spinazie f 1.151.57 per 16 p. bak, snijboonen f 26.— per 100 Kg., dubbele sper- ciebooncn f 26.— per 100 Kg., tuinboonen -f 8.per 100 Kg., tomaten f 25.per 100 Ke.. uien f 4.60—11.10 per 100 bos, wortelen f 6.40—9 per 100 bos. WARMBNHUTZEN. 21 Juli. Aanvoer: 30500 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 5.50. 375 Kg. rabarber f 8.—, 50 Kg. tuinboonen f o. ZWAAG. 21 Juli. Veilingsvereen. ..Bangert en Omstreken". Aardappelen f 5.50. kriel f 2.50. sninazie f 15—17. postelein f 10—14. uien f 5.10—8, ieten f 67. witte kool f 55.70. roode kool f 8.5010.50. slahoonon f 1826. snijboonen f 19—32. tuinboonen f 8.—, tomaten f 25.—, wasehneen f 12bosppen f 6—8. rabarber f 915. andijvie f 914. sla f 1405.10, - bloemkool f 6^011. komkommers f 3.20 9.40. perziken f 4—17. spitskool f 5.605 90. ramhozen f 3550. blauwe prninvm f 12 17. Reine Victoria pr. f 10—17, Franken- t.hplor druiven f 141151. wiMe bessen f 14 —16. roode bessen f 1522.50. prolefic f 22.50. kruisbessen f 13—26. zwarte bessen f 42.selderie f 3.50, meloenen f 40-69. Meiknollen f 49.—. BROEK OP T ANOF.NDIJK. 22 Juli. Aanvoer: 200 000 Ke. aardappelen; Rch'ot- schc muizen f 5.50. schoolmee^pr.c f 5.50, hl. eigenheimers f 5.50. kleine f 2.50. 550 Kg. zilvernm f 16.3016.70 950 Kg. snereje- honnen f 22.30 Kg. snijboonen f 22.—, 1600 Kg reberher f 1011.70. 2"0 Kt. kroten f 6.10. 3600 Ke. ronde kool f 7.975 bos wortelen f 7.10.?on Kg. tomat/m: B, C en CC f 22.125 Kg. tuinboonen f 7. NOORDSCHARWOUDE. 22 Juli Aanvoer: 274700 Kg .aardrone^n: ^rKot- sehe muizen f 6.50. kle*ne f 2 50. 1300 Kg. 7ilvernien: drielingen f 3.rilvernen 1 20 —15.70. 30 Kp. spercieboonon f 22.165 Kg. tuinboonen f 7.—.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3