Verklaringen van den zoon van Stalin Zweden en Finland Stalin wenscht aanval in het Westen Desorganisatie ia Sovjet Russische voedselvoorziening M. T. Schoen Schager Roosjes Marktberichten Laatste telexbericht Interessante bijzonderheden. Berlijn, 28 Juli (D.N.B.): De oudste zoon van den Sowjet dictator Stalin, Jakob Dsjoegasjwili, die, zooals reeds bekend is, zich bij Ljosno met het oog op de kansloos- hcid van verderen tegenstand en te gen het uitdrukkelijk bevel van zijn vader had overgegeven, heeft bij zijn verhoor opmerkelijke verklaringen afgelegd over de gebrekkige bolsje wistische organisatie in de Sovjet legerleiding. De nauwkeurige tekst van dit verhoor is reeds in het ori gineel dus met de verschillende verklaringen van den zoon van Stalin in de .Russische taal door den DuitscJien omroep uitgezonden, zoo dat eventueele pogingen van Sovjet zijde om de verklaringen zelf in twij fel te trekken, reeds van te voren zijn veroordeeld. Idiote bevelen. De zoo buitengewoon interessante bijzon derheden, die de zoon van Stalin bij zijn verboor mededeelde, bewijzen ondubbelzin nig hoe onsystematisch hecle divisies door de Sovjetleiding het vuur in werden gezonden, ook wanneer geen kansen bestonden op een «voortzetting van den strijd. Zinnelooze. of zooals Jakob Dsjoegasjwili zeide. idiote be velen van de commandanten en de vrees voor de bewee'rdo gruwelen der Duitsche sol daten, die hun door de politieke commissa rissen op opruiende wijze steeds weer inge praat was. deed de troepen ook bij de meest hopeloozc omsingeling nog als zelfmoord- henden tegenstand bicden. Uit, de verschil lende verklaringen zag men duidelijk de die pe depressie, waaronder Jakob Dsjoegasjwili leed Zijn woorden werden langzaam en na denkend uitgesproken. Vaak herhaalde hij zichzelf om zijn verklaringen kracht bij te zetten. Het verhoor begon met de gebruikelijke, zuiver persoonlijke vragen, waarbij Jakob Dsjoegasjwili terstond verklaarde, dat hij de oudste zoon was van den voorzitter van den raad van volkscommissarissen, Stalin. Ka verscheidene mededeelingen omtrent zijn rang. zijn regiment, en zijn divisie, schetste hij een waarlijk karakteristiek beeld van zijn troepenondcrdeel tot het oogenblik, waarop hij het besluit nam zich met zijn menschen over te geven. Volgens verklaringen waren de resten van zijn divisie reeds op 7 Juli verslagen en bij de stad Ljassowo omsingeld. Maar eerst op 16 Juli, dus negen dagen later, heeft Jakob Dsjoegasjwili den volkomen hopelozen te genstand opgegeven en zich overgegeven. Omtrent de effecten van de omsingeling deelde zoon van Stalin het volgende mede: „Helaas deed de door de Duitschers be reikte omsingeling zoo'n paniek ontstaan, dat alles uit zijn verband liep. Ik was toen bij den divisiecommandant bij den staf. Ik ging mijn menschen zoeken, want ik was van mijn artilleristen gescheiden en ik weet niet, waar zij zijn gebleven, ik heb er niet een van gevonden. Eergisternacht 16 Juli op anderhal- ven kilometer van Ljassowo waren wij om singeld. Er ontstond een paniek. De artilleristen hebben, zoolang het ging, geschoten. Waar heen zij toen verdwenen, weet ik niet, ik was van hen weggegaan en wachtte in den wagen van den divisiecommandant. Hij zelf was er niet. Op dat oogenblik begon de beschieting. De Duitsche troepen bescho ten den rest van onzen pantserdivisie. Ik besloot naar den commandant te snellen om aan de verdediging deel le nemen. Bij mijn wagen kwamen uiteenge dreven soldaten bijeen, menschen van den trein. Zij vroegen mij: „ka meraad commandanat, leidt ons in den strijd". Ik wilde hen in den aanval leiden, doch stellig heeft de angst hen te pakken gekregen. Toen ik mij omkeerde, stond er niemand meer bij mij. Ik kon niet meer te rug naar mijn mannen, aangezien de Duitsche mijnenwerpers een krachtig vuur openden. Ik wachtte eenigen tijd en bleef heelemaal al leen, omdat de strijdkrachten, die met mij tot den aanval moesten overgaan om eenige Duitsche mit- railleurnesten te onderdrukken dit was noodzakelijk om te kunnen doorbreken er niet meer waren. Het begon al dag te worden. Ik wachtte op mijn artilleristen, maar er was niemand te zien. Ik ging verder en ontmoette kleine groepen van de gemotoriseerde divisie, van den trein, allerlei gespuis Er bleef mij echter niet anders over dan met hen mee te gaan. Toen zag ik, dat ik omsingeld was. dat men nergens meer kon heengaan. Ik kwam en zei toen: „Ut geef m ijover", dat is alles". Op de verdere vraag, waar hij voor het eerst een gevecht had meegemaakt, ant woordde hij, dat hij den naam van de blaals, 25 tot 30 k.rn. van Witebsk af. ver geten had. „Ik had geen kaart wij had den heelemaal geen kaarten. Alles was bij ons zoo liederlijk onordelijk opgebouwd, on ze marschwijze. de organisatie". Toen hem gevraagd werd. hoe de zending van versterkingen functiormeer.de. ant woordde hij: „Ik zal u openlijk zeggen, dat de geheele divisie een zoodanige zending van versterkingen was". En wat was de reden van het falen van het leger? „Dank zij den Duit- schen duikbommenwerpers", zoo ver klaarde de zoon van Stalin, „en dank zij de onverstandige bevelen van on ze bevelveering, domme bevelen, idiote kan men zeggen, waren de di visies direct het vuur ingestuurd." 2eer interessant was vervolgens, dat de zoon van Stalin nog ge*en mededeeling had ontvangen over de nieuwe machtsbevoegd heid van de politieke commissarissen. Hij zelf was nog van meening, dat de politieke commissarissen de helpers waren van de conmmandanten. De verbinding met de la- gerg Sovjetstaven moet buitengewoon slecht hebben gefunctionneerd, of wel men heeft bewust de officieren niet op de hoogte ge bracht van de beslissende veranderingen. Hij sprak zich echter ondubbelzinnig uit tegen deze politieke commissarissen, want de lei ding van de troep kan alleen bij den com mandant berusten. Niet de commissaris, maar de commandant moet de eerste persoon zijn. De hulp van Engeland. Over de hulp van Engeland liet hij zich Seer sceptisch uit. Hij had door den omroep van hot bondgenootschap gehoord. Of Enge land hulp zal bieden, wist hij niet. „Tot dus ver heeft Engeland nog niemand hulp ver leend". Jakob Dsjoegasjwili moest toegeven, dat alle beweringen van slechte behandeling der gevangenen gelogen waren. Hij zelf was goed behandeld en kon niet klagen en hij is er vast van overtuigd, dat de gevangenen alle precies zoo zijn behan deld als hij Ten slotte werden hem nog vragen gesteld over zijn gezin. Hij heeft een vrouw en een driejarig dochtertje. Op de vraag, of zijn vader bij den vlucht der regeering zijn vrouw zou meenemen, antwoordde hij vaag: „Misschien wel. misschien niet" Er werd hem aangeboden eenige regels naar zijn vrouw te schrijven. Ilij bedankte voor de tegemoetkomendheid, maar verklaarde dat dat voorloopig niet noodig was. Toch Amerikaansch expeditieleger Rooeevelt zon binnenkort voor stel doen. STOCKHOLM, 26 Juli (D.N.B.) In Lon- dcnsciie kringen heeft men gisteren onom wonden verklaard, dat het Amerikaansche ministerie van oorlog reeds een uitvoerig plan heeft opgesteld voor het gebruik van Amerikaansche troepen buiten het Weste lijk halfrond en dat dit plan in het Congres zal worden ingediend als wetsontwerp, zoo dra de Senaat en het Huis van Afgevaardig den de wet tot verlenging van den dienst plicht voor onbepaalden tijd hebben aange nomen en zij den nationalen noodtoestand hebben geproclameerd. Wanneer de regeering er van heeft afge zien pogingen in het werk te stellen om ver lof te krijgen tot het zenden van een expedi tiekorps naar het buitenland bi; de behan deling van het huidige wetsontwerp tot ver lenging van den dienstplicht, dan is dit al leen geschied om de critiek in het Congres niet verdere aan te wakkeren. Roosevelt gaat ook hier, overeenkomstig de tot dusver door hem gevolgde tactiek, slechts stap voor stap voorwaarts. Heeft het Congres eenmaal een nationalen nood toestand geproclameerd en de verlenging van den dienstplicht aangenomen, dan zal het gemakkelijk zijn op dezen weg voort te gaan. DE EERSTE KLAP WAS NIET HARD GENOEG. 's-Gravenhage, 28 Juli. Max Blokzijl spreekt vanavond om half acht over den zender Hilversum I met als onderwerp: „De eerste klap was niet hard genoeg." Zwcedsche houding tegenover Finland blijftt onveranderd. STOCKHOLM, 27 Juli. (D.N.B.) De Zweed sche premier, Albin Hansson, heeft zich in een vandaag te Jonkoeping gehouden rede bezig gehouden met de betrekkingen tus- schen Zweden en Finland. Hij verklaarde, dat neutraliteit niet beteekent, dat men on verschillig staat tegenover een actieven strijd ter bescherming van eigen of met an deren gedeelde belangen. De Zweedsche neu traliteit heeft, ook ondanks d'en wil buiten den oorlog der groote mogendheden te' blij ven, nimmer willen zeggen, dat Zweden het Noordsche vraagstuk terzijde schuift. De premier betoogde voorts, dat het niet Zwedens zaak is te beoordeelen wat Fin land met het oog op de nieuwe situatie had kunnen doen of had moeten doen. Z\yeden weet in ieder geval, dat het Finsche volk in vrede wilde leven om weer te kun nen opbouwen wat vernietigd was. Finland heeft zich ook oprecht op de bres gesteld voor de Noordsche samenwerking. De al gemeen© houding van Zweden tegenover Finland zal ook in de toekomst blijven als tevoren. In dit verband wees de premier op de zorgen, waarmee Zweden tegenwoordig te kampen heeft. Het land moet secuur huis houden om de volksvoorziening te waarbor gen. Zijn mogelijkheden om iets af te staan aan anderen zijn beperkt. Dat beteekent evenwel niet, dat Zweden zich niet wil be kommeren om de moeilijkheden van den buurman. Het zal en moet in Noordschen geest deze moeilijkheden verlichten, doch daarbij tevens rekening houden met de eigen positie. Italiaaosch weermachthericht LUCHTGEVECHTEN BOVEN MALTA. Rome, 27 Juli (Stefani) In zijn weer- machtsbericht no. 418 maakt het Italiaan- sche hoofdkwartier het volgende bekend: Tijdens luchtgevechten boven Malta zijn gisteren vier vijandelijke vliegtuigen neer gehaald. Twee van onze jagers zijn niet te ruggekeerd. Een der piloten werd gered. In den nacht van 27 Juli is de haven La Valetta op Malta wederom gebombardeerd, in Noord-Afrika werd in den sector Tobroek een aanvalspoging van den vijand afgesla gen. Een Engelsoh schip dat voor anker lag werd herhaalde malen getroffen door de Duitsche artillerie. Aan het front van Sol- loem niet bijzonders te vermelden. In den nacht van 26 Juli hebban Engelschen vlieg tuigen een aanval gedaan op Benghasi. In Oost-Afrika heeft de vijand een nieu wen aanval gedaan op het garnizoen van Uolchefit, dat sinds honderd dagen bele gerd wordt. Onze troepen beantwoorden met bet vuur van hun wapens en met een stoutmoedigen uitval. Nabij Trapani heeft een Engelsch vlieefuig van zeer groote hoogte eenige bom men en brandplaatjes laten vallen, waar door branden veroorzaakt werden welke snel ge-blus oh t konden worden. ENGELSCHE AANVALSPOGING IN KANAAL MISLUKT. BERLIJN, 27 Juli. (D.N.B.) Bij Dieppe hebben op 26 Juli lichte Engelsche zeestrijd krachten geprobeerd de kust te naderen, onder bescherming van het mistige weer. De Duitsche kustbatterijen, die terstond het vuur op de Britsche schepen openden, dwon gen hen echter om terug te keeren. BRIEFWISSELING TUSSCHEN CHURCILL EN STALIN. Stockholm. 27 Juli (D.N.B.) Volgens een in Dagens Nyheter gepubliceerd be richt van United Press uit Londen, hebben Churchill en Stalin brieven uitgewisseld, die in „den vriendschappelijksten geest" waren gesteld. De correspondent van Da gens Nyheter zegt vernomen te hebben, dat Stalin in zijn brief den nadruk gelegd heeft op de beteekenis voor de gemeenschappelij ke zaak, welke elke slag van Engeland te gen het westen heeft. Stalin zou den wensch tot uiting gebracht hebben, dat Duitschland van het westen uit zal worden aangevallen. ONGERUSTHEID IN HET ACH TERLAND. Berlijn, 27 Juli (D.ë'.B.) Uit het ver hoor van de aan alle fronte gemaakte Sov jetgevangenen blijkt, dat de Sovjet-soldaten over den toestand in het achterland uiterst ongerust en zeer gedrukt zijn. Naar van Duitsch militaire zijde bekend wordt, wordt in talrijke door gevangenen getoonde brie ven van familieleden en vrienden gesproken over een toenemende desorganisatie in de geheele ravitailleeringspositie. Slechts met de grootste moeite is het mogelijk levens middelen te verkrijgen. In vele brieven wordt openlijk gesproken over honger en nood. Vele brieven van familieleden dei- soldaten brengen tusschen de regels door tot uiting, dat de ambtenaren van de commu nistische partij groote voorraaden levensmid delen verzameld hebben, terwijl de rest van de bevolking honger lijdt. Snelle Duitsche troepen zijn in den zui delijken gevechtssector van het Duitsche oostelijke front diep in het achterland der Sovjets doorgedrongen. Pogingen van de bolsjewisten om deelen van hun oorlogstuig en gesloten eenheden per spoor terug te vervoeren, mislukten als gevolg van het snelle optreden der Duitsche troepen. Talrij ke formaties werden bij het overladen ver rast en vernietigd. Bij de gevechten welke hierdoor ontstonden, werden verscheidene Sowjet-spoorlijnen verwoest en treinen in brand geschoten. Een geheele munitietrein wend tot ontploffing gebracht. Sovjet-forma ties, die zich tegen de Duitsche troepen te weer stelden, werden volkomen uiteengesla gen. De vluchtende sovjet-formaties worden verder achtervolgd. KOSTBARE PARTIJ AUTOBANDEN GESTOLEN Rechercheurs doen goede vangst. Door het doortastend optreden van eenige Rotterdamsche rechercheurs van politie heeft men de hand kunnen leggen op een bende dieven, die van een terrein in de twee Stedenstraat ten nadeele van de N.V. Sinfina een partij van 16 autobanden ter waarde van circa f 2000 hebben gestolen. De zer dagen 's morgens om vijf uur, zagen de rechercheurs, hoe een man op de fiets voor een vrachtauto uitreed. ITij wees blijkbaar den weg. Het transport ging naar den Zwaans hals, waar voor een garage werd gestopt. De deuren gingen open, eenige mannen sprongen van den auto en men zou deze naar binnen rijden. Toen grepen de recher cheurs in en arresteerden de bende, die be stond uit de gebroeders G. P. en H. P., resp. koopman en loswerkman van beroep, de 27- jarige A. P. H. en de gebroeders D. V. en P. V., resp. controleur en fotohandelaar van beroep. De gebr. P. zijn de eigenlijke dieven en hebben zich door overklimming van een toegangshek toegang verschaft tot de loods, waar de autobanden waren opgeslagen. A. P. H. heeft de banden in den gereedstaanden auto gedragen. In den Zwaanshals wachtte D. V. het gezelschap op en de banden zou den in veiligheid zijn gebracht, als niet de rechercheurs een spaak in het wiel hadden gestoken. De gebr. P., van wien H. P. een goede bekende is van de politie, hebben eenigen tijd in dienst van de N.V. gearbeid, zoodat zij met de omstandigheden op de ter reinen op de hoogte waren. VERHOOGING VAN PENSIONPRIJZEN ZONDER TOESTEMMING VERBODEN Na een uitgebreid onderzoek, zoowel hij' kleine als bij groote pensions, is het den gemachtigde voor de prijzen gebleken, dat zich enkele gevallen voordeden, waarin de pension prijzen door de pensionhouders eigen machtig werden verhoogd boven 't peil van 9 Mei 1940. Hij herinnert er hierbij nog maals aan, dat dit ten eenenmale verboden is. en dat degene, die hiertoe overgaat, zich blootstelt aan strafvervolging door de inspec ties voor de prijsbeheersching. De eenige algemeene uitzondering, die hierop is toegestaan, houdt, zooals reeds eer der werd bekend gemaakt, verband met de omzetbelasting. Deze mag, zooals bekend is niet meer afoznderlijk in rekening worden gebracht. DE MOORDAANSLAG TE STADSKANAAL. Het slachtoffer overleden. Groningen, 26 Juli. ln het R.K. Zieken huis te Winschoten is hedenavond de 26- jarige ongehuwde P. van Z., woonachtig te Nijmegen, die op 15 Juli jl. te Stadskanaal uit minnenijd door J. B. aldaar met een dolkmes in de borst werd gestoken, aan de bekomen verwondingen bezweken. PEST IN SOVJET-UNIE. Stockholm. 27 Juli (DN.B.) Aftombladet maakt melding van radioberichten uit Mos kou, dat de pest te Astrakan is uitgebroken, zich uitbreidt langs de Wolga en Stalingrad reeds heeft bereikt. Uit onze Omgeving HOOGWOUD LANGE REIS. GESLAAGD. De jongejuffr. Jannie Edam, slaagde te Amsterdam voor het Staatsexamen nuttige handwerken. Mej. Edam genoot haar opleiding van mevr. N. ZeeRond te Hoorn. Voor beiden was dit een succesdag, als men bedenkt dat van de dertien deelnemers aan het examen er vijf slaagden op dien dag. LANGENDIJK WERK VOOR DE SCHIPPERS. Hebben de schippers gedurende langen tijd redenen gehad te klagen over het geringe werk, de laatste weken was daarin groote verbetering gekomen In het bijzonder voor het vervoer van aardappelen naar verschil lende groote steden in het binnenland, was heel wat scheepsi'uimte noodig. Het is intus- schen de vraag, of, als straks het aardap- pelenvervoer sterk zal zijn ingekrompen, dan nog voldoende emplooi voor de schippers zal zijn te vinden. De verwachtingen in die kringen zijn vrij optimistisch. WELKOM REGEN! Was de regen van ongeveer 14 dagen geleden zeer gunstig voor den groei der tuinbouwproducten in het Ambacht, toch hoorden we de bouwers er al weer over klagen, dat de weldadige werking ervan al weer was verdwenen: men klaagde alweer over de droogte. Juist op tijd hebben we nu een tweede regenbui gehad, die haar gunstigen invloed op vele gewassen onge twijfeld zal doen gevoelen. Voor de vroege aardappelen zal ze wel niet veel profijt meer geven, doch voor de late en verschil lende groenten, vooral de kool, zal de was dom er ten zeerste door worden bevorderd. WIERINGERWAARD SCHOOLFEESTJE. J.l. Zaterdag hebben de leerlingen van de 5e, 6e en 7e klasse der O. L. school, in to taal 40, onder begeleiding van de ondex-wij- zers Sicswerda en Tjallema, een fietstocht ge maakt naar Medemblik. De reis ging via Slootdorp en Middenmeer. In Medemblik werd een bezoek gebracht aan „Radbout", 't Stadspark en Speeltuin. Het is werkelijk een genot om een poo3 in dezen prachtigen tuin te vertoeven. Een be zoek aan den IJsco-wagen bleef ook niet ach terwege. De terugreis gin# langs het gemaal „de Lcly", de Oude Zeug en vandaar naar de Terp, waar het laatste brood werd ver orberd. Men had eten en drinken meege nomen. Behoudens de tegenslag van vier lekke banden, heeft de jeugd volop genoten; het was een fijne fietstocht, temeer daar men op de terugreis een sterken wind in den rug had. HEER-HU GOW AARD DE JEUGD MUSICEERT. Het was wel een fleurig groepje Jeugd, dat zich Zaterdagmiddag in het grasperk achter den huize Kostelijk aan den Midden weg had neergezet. Een twee en twintigtal leerlingen van onze plaatsgenoote Annie Kostelijk had zich verzameld om onder haar leiding iets van de ingestudeerde mu ziekstukjes op piano en accordeon ten beste te geven. Hoewel de prachtige zomermiddag lokte tot buiten blijven moest het sehaduw- biedende grasveld verwisseld worden voor rte warme studeerkamer, waar de geheele schaar in verzameld werd. Meerdere malen werd na een nummertje een hartelijk ap plaus den spelers geschonken en een glas limonade in de pauze, onder gezelligen kout genoten, bracht de diverse leerlingegn van de acht tot de achttien, die anders elkaar alleen maar bij „de aflossing van de wacht" zien, in de beste stemming. Een origineel idee kwam dezen middag tot werkelijkheid. We wenschen mejuffrouw Kostelijk nog veel succes met haar leerlingen toe. MET VALLEN EN OPSTAAN. De vuilnisophaaldienst in onze gemeente heeft zich naar men ons mededeelde weer eens op één oor gelegd. Tot een nadere oplossing gevonden wordt kan men dus de emmers weer rustig achter het huis laten staan. HUGO CONCERTEERT. Zaterdagavond concerteerde onder begun stiging van het mooiste zomerweer onze muziekvereeniging TI.U.G.0. in de muziek tent op het gemeentelijk sportterrein, onder leiding van haar nieuwen dirigent den heer L. Olij. De verschillende nummers werden alle zonder uitzondering zeer goed weerge geven. Jammer was het dat niet veel meer publiek aanwezig was want een concert geven met bijna geen publiek is zulk mis troostig werk. Gaarne zagen wij ook eens van die personen, welke bij elke openbare gelegenheid de hulp en medewerking der vcrceniging inroepen op de uitvoeringen en concerten, dat geeft wat meer moed en het werkt veel plezieriger voor de leden. GESLAAGDE SPORTMIDDAG. Gistermiddag vonden de door de Gymna- stiekverceniging T.A.VE.N.U. georganiseer de onderling^ wedstrijden plaats onder groote belangstelling van de zijde van het miblipk. Vinnig werd er gestreden om aan het ver- cischte aantal punten te komen en de Jury, bestaande uit mevr. de Haas uit Hoorn en mej. M. Reijno van Benningbroek. benevens de heeren Jb. Zomer en J. de Groot alhier hadden geen gemakkelijke taak. Het weer hield zich in alle opzichten goed want al dreigde de lucht wel eens toch bleef het droog en er heerschte op ons mooi gelegen sportterrein een aange name gezellige geest. Hieronder volgen de .uitslagen der verschillende groepen. In alle voerk. metsel- en betonwerken. Werkpl. Bierkade F 9, Schagen Voorloopig adres: SCHAGERBRUG E 97. Te koop aangeboden: Beste PALINGFUIKEN, 80 mazen, bij G. TIJSEN, Zarid- buren 31, Wieringen. AARDAPPELROOIERS gevraagd. Th. LIST, Alkmaar- scbeweg, Middenmeer. Met verhuizen vermist een ZWARTE POES met witte pootjes, van Nw. Niedorp, Lut jewinkel. Kolhorn, Nieuwesluis bij het Werkdorp. Tegen beloo ning terug te bezorgen aan het Werkdorp, Nieuwesluis. JONGENS en MEISJES gevraagd om te neppen, bij J. K. SLOT, Dirkshorn. Gevraagd EEN DAGMEISJE, H. A. v. d. ZANDE, Alkmaar* sche weg, Middenmeer. Gevraagd: Een nette LEERLING, hij J. A. v. d. VLIET, Kapper, Breezand. Te koop: Gebruikte KINDERSTOEL, f 4.50, witte Kinderschoentjes maat 23, fl.25. Adres: Postkan toor Oudesluis.. Verloren, jl. Vrijdag donker blauw wollen Strand jasje, gaan de van Oudesluis naar strand Groote Keeten. Tegen beloo ning terug te bezorgen Café KRE1JGER, Oudesluis. ERWTENZICHTERS gevraagd. A. J. BAKKER, W ieringervvaard. Te koop gevraagd: EEN KOOKPOT, pl.m. 90 1. inhoud C. J. BLAAU- BOER, Kleinebuurt, Wieringer- waard. AARDAPPELROOIERS gevraagd, bij C. GOOTJES, Tjallewal, Schagen. Kleuters: J. Prins en B. de Groot met 32 en 33 punten een le prijs, A. v. d. Leek 30 punten P. Blauw 31 punten 2e prijs, M. Por le 29 punten, B. Bakker 2814 punt, B. Prins 2814 punt en G. Vos 2914 punt een derde prijs. Jongens: P. de Groot 48^ punt, L. Dek ker 4914 punt, J. de Boer 49 punten en J. Swart 4914 punt een le prijs, J. v. Leeuwen 45 punten, Jb.- Lugtig 4514 punt en C. v. Graft 46 punten een 2e prijs. Jb. Zwarteveen 4314 punt en P. Bakker 4314 punt een 3e prijs. Meisjes: P. Prins 44^ punt le prijs, A. Blauw 3814 P-, W. Varenhout 3714 p. en M. Kooy 38 punten 2e prijs, M. Volkers en M. Kooy met 36*4 p. een 3e pr. Heeren: C. Eenhoorn 40 p. le pr.; A. Dek kers 37^4 P- 2e pr.; C. Waterdrinker 36 p.; J. v. Graft 36 p. en A. Volkers 35^4 P- 3e pr. Heeren Seniores: J. Renses 41 p.; S. Dek kers 40^2 p; P- S. Eenhoorn 41*4 p. een le pr.; C. Kostelijk 38V2 P-; P- de Jong 38 p.; M. Visser 38*4 p. een 2e prijs en T. v. Spen- gen met 37 p. een 3e pr. De heer -J. Renses turnde in de le graad, terwijl de andere hee ren in de derde graad turnden. Dames. J. de Boer 41 p.; A. Bas 41 p. en J. v. d. Busse 4U4 p. le prijs, R. Kout 30*4 punt, G. Stekelbos 38i/2 p. en T. Beers 39 p. 2e pr. Dames Seniores: Mevr. Dekkers 43 p.; mevr. de Groot 42 p.; Mevr. de Ruiter 47 p.; Mevr. Prins 41 p; en Mevr. Jonker 44 punten al len een le prijs. Mevr Schouten 39 p.; Mevr. Swart 39V?. punt en Mevr. Hagen 39 punten een 2e prijs terwijl Mevr. v. d. Leek met 36^ punt een derde prijs behaalde. ZWAAG. 25 Juli. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Aardappelen f 5.50, kriel f 2.50, spinazie f 17—19. postelein f 4—9. uien f 3.20—6.70, bieten f 5.907. Savoye kool f 8.109, witte kool f 4—5. roode kool f 5.60—7, slaboonen f 19—22, snijboon-en f 1722, tuinboonen 5.60 7, doperwten f 1117. peulen f 1016, tomaten f 18—22. augurken f 10—17. wasch- peen f 810, bospeon f 5.60—7, rabarber f 7 15. andijvie f 11—18, sla f 2.20—6.70, bloem kool f 511. komkommers f 5.3012.50. perziken f 5—30, s-pitskool f 5.50, frambozen f 4050. blauwe pruimen f 10—17, Reine Vic toria pr. f 10—20. witte druiven f 1.25, witte bessen f 1620, roode bessen f 18—22.50, prolefic f 22.50. kruisbessen f 14—16. zwarte bessen f 42..Tanansche pruimen f 614, selderie f 3.205.90. meloenen f 3645. WINKEL. 25 Juli. Appelen f 1920, aalbessen f 1522.50, kruisbessen f 16.frambozen f 50.to maten f 22.slaboonen f 22.snijboonen f 22.aardappelen f 5.50. tuinboonen f 7, alles per 100 Kg., komkommers f 5—7 per 100 stuks. WARMENHITTZEN. 26 Juli. Aanvoer: 19S.OOO K?. aardappelen: Srhot- sehe muizen f 5.50. 80 Kg. slabonnon f 22. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Juli. Aanvoer: 65.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 5.eigenheimers f 5.bi. dito f 5.kleine f 2.50. 100 bos uien f 8.20, 50 Kg. zilvernep f 1970. 750 Kg. spercieboo- nen f 22.—, 20 Kg. snijboonen f 8.10. 63000 Kg. roode kool f 7.—. 10.000 Kg. gele kool f 12—15.40. 1100 bos wortelen f 7.—, 150 st. komkommers f 5.50—11.10. 210 Kg. tuinboo nen f 7.— NOORDSCHARWOUDE, Juli. Aanvoer: 78900 Kg .aardappelen: Schot- sche muizen f 5.bl. eigenheimers f 5. kleine f 2.50. 2600 Kg. zilveruien: drielingen f 14.40—15.30, zilvernep f 20.90—27.G0. 50 Kg. speredeboonen f 22.—.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3