DIEREN Maandag 28 Juli 1941 sterven in het oerwoud Tweede blad Voorraad voor den komenden winter. Het la oogsttijd. Do aren buigen zich onder hel icherpe mes van de maalmachina (H*< Zuiden) leend, verdeeld over 13 verinnen in het tijd- vak van 14 Febr. 1941 tot 30 Juni 1941. Voorz. deelt mede, dat er in de lahtst'ge houden .bestuursvergadering besloten is tot het aanstellen van een vaste hulp, daar er zich nogal eens moeilijkheden voordoen met de losse hulpen. Het Bestuur roept hiervoor de hulp in van de leden. Na de rondvraag, welke niet veel opleverde, volgt met een woord van dank, sluiting. W1ERINGEN BEROEP AANGENOMEN. Proponent P. J. Lugt heeft het beroep naar de Doopsgezinde gemeente alhier aangeno men. SCHAGEN DIPLOMA ZWEMMEN. In de bad- en zwemvereeniging „De Wiel" te Schagen werden diploma's uitgereikt aan mevrouw C. Rol-Blom, de volgende meisjes: M. v. d. Baan, G. Baars, D. de Boer, J. Bregman, B. van Halm, G. Holtzj T. Holtz, W. Kamp, B. de Nijs, M. Prins, T. Prins, A. de Raat, D. Ruig, T. Ruig, T. Tol, B. de Vries A. de Wit, T. van Wijngaarden, G. Zander en aan de volgende jongens: A. Delver, P. Delver, J. C. de Jong, P. Koning, H. Smits, P. Wardenaar, J. de Wit, C. Wolse. SCHAGEN-NIEUWS. Wij deelèn onzen leden mede, dat er voortaan door de navolgende leden op Dins dagavonden apart getraind wordt: P. Stam, A. v. d. Pijl, A. de Wit, H. Middelbeek, h J. Slikker, D. Schoorl, S. Grootes, G. Boon tjes, C. Bakker, J. Kater, 'T. Schoorl, R. van Haren, J. v. d. Ben en G. C. Anneveldt. Voor de adspiranten en overige leden is er op de bekende uren trainen op Donderdag* avonden, doch ook de hierboven genoemden' zijn welkom. Op den laatsten trainingsavond heeft de heer Van Pelt zich genoodzaakt gezien de adspiranten wegens onordelijk gedrag weg te sturen. Het bestuur geeft de adsp. ernstig in overweging iets dergelijijks niet meer te herhalen, daar eventueele belhamels er op kunnen rekenen, dat in den vervolge streng gestraft zal worden. Tenslotte deelen wij nog mede, dat het secretariaat voorloopig is verplaatst naar Lauriestraat 19 te Schagen. HET BESTUUR. MOOI RESULTAAT VOOR DE UJLO.- SCHOOL. 17 van de 20 eandidatea slaagden. Op 25 Juli slaagden voor het M.U.L.O. diploma A: H. C. v. d. Beek, J. ter Heide, P. Blaauboer en R. Ie Fèvre, en voor het diploma B: A. P. Dekker. 5 Op 26 Juli slaagde voor het diploma A: G. v. Oostende. Allen leerlingen van de U.L.O.-school alhier. De examens zijn voc Schagen afgeloopen. Van de 20 candidaten zijn e*r 17 geslaagd en wel 10 voor diploma A, 3 voor het aanv. di ploma B en 4 voor diploma B. Uit onze Omgeving LANGEN DIJK „SCHAAKMAT." Zomercompetitie. Ie groep Dr. de WitD. Koorn ViVi\ G. GoudsblomK. Bierman 01. 2e groep: OozenCoppem 10. DE TUINDERS HOUDEN HUN EXTRA- BROODRANTSOEN. Op een desbetreffend verzoek van het 'Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen aan het Centraal Distributiekantoor om aan de plaatselijke distributiediensten een in structie uit te zenden, dat de regeling van het verstrekken van een volle extra-brood kaart aan tuinders en hun arbeiders tot 15 Oct. a.s. blijft gelden, is gunstig beschikt. De tuinders en hun arbeiders zijn dus ver zekerd van hun extra-broodrantsoen tot 15 October. MONOPOLIEHEFFING. Als monopolieheffing bij export naar Duitschland wordt per 100 kg. bruto in re kening gebracht voor tomaten f 4, stok- en itamboonen f3.10 en voor roode kool f3.70. ALLEN GESLAAGD. We vernemen, dat alle 7 leerlingen der U.L.O. school, die aan het laatste examen hebben deelgenomen, zijn geslaagd. Een fraai resultaat. DISTRIBUTIE VAN STROO. Naar De Tuinderij verneemt, zal het stroo, binnenkort onder de distributiebepalingen worden gebracht. Het Centraal Bureau heeft daarom aan de veilingen een circulaire ge zonden met het verzoek nauwkeurig de hoe veelheid stroó op te geven, welke de leden noodig zullen hebben voor het tuinbouwbe drijf. Vernomen wordt, dat het in de be doeling ligt. de volle benoodigde hoeveel heid toe te wijzen» NOORDSCHARWOUDH KERMIS De kennis alhier, de eerste der Lange dij ker kermissen, zal doorgaan. Zooals he kend is, wordt deze kermis op den eersten Zondag van Augustus gehouden. OUDKARSPEL RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is tegen Dinsdagavond acht uur bijeengeroepen. BROEK OP LANGEND IJK. DE NIEUWE EXPORTPRIJZEN. De nieuwe exportprijzen, welke met in gang van Dinsdag 29 Juli zullen gelden, zijn over het algemeen weer lager dan die welke gedurende de vorige eek gegolden hebben. Tomaten zijn teruggebracht tot f 10.per 100 Kg. voor dé sorteeringen A tot en met CC, voor de bonken tot f 14.—. De prijs der roode kool is van f 7.op f 6.per 100 Kg. ter uggebraoh t Als nieuw product komt ook de gele kool thans op de lijst voor. met een prijs van f 5.S0 per 100 Kg., hetgeen voor de betref fende kweekers wel heel erg teleurstellend moet zijn, aangezien de thans gemaakte prijzen veel en veel hooger zijn. Van f 12.50 tot f 16.20 werd Zaterdag besteed. Dit is wel bijzonder hoog, maar men had toch een wat hoogeren maximumprijs voor de gele kool verwacht. D maximumprijs van dit witte kool is verlaagd van f 5 tot f 4 per 100 Kg. Spits kool van f 6 tot f 5. Tuinboonen zijn op f7 per 100 Kg. gebleven. De verschillende soor ten boonen zijm van f 22 op f 18 per 100 Kg. gekomen, d.w.z. stokboonen, stam'boonen, witte princesse zonder draad'. Witte prin- cessen met draad f 15 en alle overige soor ten f 14 per 100 Kg. Augurken en komkom mers zijn op hetzelfde niveau gehandhaafd, evenals de bloemkool. De boswortelen zijn verlaagd van f 7 tot f 6 per 100 bos. Peen zonder lof is verlaagd tot f 8 per 100 Kg. voor A (van 20—50 gram) en tot f 6 voor B (51—100 gram). De verdeeling voor export en binnenland- scbe consumptie is dezelfde gebleven. Van de witte kool zal, evenals van de overige koolsoorten 50 pet. voor export naar Duitschland beschikbaar moeten worden ge steld. MAXIMUMPRIJZEN BINNENLAND. De maximumprijzen voor het binnenland zijn voor de onderstaande producten als volgt: peulen f 16.rijs- en krombék-dop- erwten f 16.—, doperwten (geen rijs- en krombek f 12. stokboonen (princesse) f 25. uien f 8, kroten f 6. per 100 Kg. Sla f 4 per 100,krop. aardbeien met dop f 35; meloenen ananas f 50, overige soorten f 28, alles per 100 Kg. Voor de afwijkende producten geldt een maximumprijs van 80 pet. van die voor goede kwaliteit. Komkommerstek f 10 en tomaten kriel f 10 per 100 Kg PRIJS VERLAAGD. De prijs van dé vroege aardappelen is met ingang van heden Maandag weer ver laagd. Voor de sorteering 28 mm. en op is de prijs nu f 5 per 100 kg., voor de kriel is de prijs f 2.50 per 100 kg. gebleven. Deze prijs geldt tot en met Woensdag i Van Donderdag tot en met Zaterdag zal de prijs van de groote aardappelen f 4.50 per 100 kg. zijn en voor de kriel f 2.50. ANNA PAULOWNA VERGADERING B.K.C. De voetbalvereeniging B.K.C. vergaderde bij den heer C. Slikker. Na een openingswoord van den heer C. Kaan en goedkeuring der door den heer J. de Schipper Tzn. ■Samengestelde notulen, werd mededeeling gedaan van twee ingeko men stukken over het gesloten seizoen en zomeravondvoetbal. Het, eerste punt, daarna aan de orde ge steld, was het bestuursvoorstel om tot aan koop van de tribune over te gaan. die eigen dom was van den beer Slikker. Na korte beanreking werd tot den aankoop besloten. De kascommissie, bestaande uit de beeren D. van der Goes. R. van der. Burg en J. de Laat., rapporteerde vervolgens het beheer van den penningmeester in orde te hebben bevonden. De aangelegenheden van de vereeniging worden geregeld volgens een reglemeift, dat men van een andere voetbalvereeniging heeft overgenomen. Om 'het in overeenstem ming te brengen met bestaande toestanden bij de eigen vereeniging moesten echter enkele artikels gewijzigd wofden, zoo b.v. dat, wat het. aantal bestuurleden bepaalt. Een verstandig besluit was zeer zeker het afsluiten van een verzekering voor de spe lers van drie elftallen. Dit kost de vereeni ging f29.50 per seizoen. Van de elftalcommissie, die in haar geheel moest aftreden,, werd de heer A. van Zand wijk als lid herkozen. De nieuwbenoemde leden dezer commissie zijn de heeren W. Oudshoom, P. Baltus, H. Cornelissen en P. de Waal. Voorzitter dankte de afgetreden leden voor hetgeen zij in het belang van de vereeniging deden en feliciteerde de gekozenen met hun benoeming. Met algemeene stemmen werde vervolgens het bestuursvoorstel, om de heeren C. Slik ker en C. Schenk tot eerelid te benoemen, aangenomen. En toen de vergadering aldus getoond had hoe erkentelijk men beide 'heeren was, on derstreepte de voorzitter dit nog in een tot den heer Slikker gericht woord. Den heer Schenk, thans woonachtig in Middenmeer, zal bericht gezonden worden. De omstandigheden maken het moeilijk thans reeds de ledenlijst voor het seizoen 1941-42 op te maken. Dat is dan ook nog niet gebeurd en de secretaris zal zich over deze kwestie met het bondsbestuur in verbin ding stellen. Tenslotte werd nog besloten dat .de ad spiranten weder onder leiding komen van den heer R. v. d. Burg en deze zal worden bijgestaan door den heer J. de Laat. Bij de rondyraag werd o.a. meegedeeld, dat hard gewerkt wordt om weer spoedig met de training te kunnen beginnen en drong voorzitter aan op tijdige contributie betaling. Nadat de heer Slikker zijn dank had geuit voor het hem verleende eerelid maatschap, volgde sluiting. ALKMAAR POLITIENIEUWS. Wegens het voorhanden hebben van 32 nieuwe motorrijwielbanden, zoowel binnen- als buitenbanden, zonder dat hiervan op gave was gedaan bij het Rijksbureau voor Rubber te Amsterdam, is tegen een bewoner van deze gemeente door den Economischen dienst van de politie alhier, proces-verbaal opgemaakt, terwijl de banden in beslag ge nomen werden. Wederom is proces-verbaal opgemaakt te gen een tweetal brandstoffenslijters, die z.g. distributievrijebaggerturf, geproduceerd in de gemeente Limmen, waarvan de maximum verkoopprijs aan het publiek is vastgesteld op f 8 per duizend turven, franco thuis in sirijd met de voorschriften hadden verkocht voor f 15.de duizend stuks. Terzake van het in den smokkelhandel verkoopen van rundvet tegen den prijs van f 8.per kilogram is tegen een vijftal per sonen wonendei in deze gemeente, proces verbaal opgemaakt terwijl 'een klein gedcel te van dit vet in beslag genomen is. Uit het onderzoek dat door den Economischen dienst van de politie alhier werd ingesteld, kwam voorts vast te staan, dat het vet was gesto len. Ook van dezen diefstal is proces-verbaal opgemaakt. EEN SLACHTOFFER VAN DEN TIJD. In de afgeloopen week werden door de Alkmaarsche politie een zestal jeugdige fietsendieven gearresteerd. Een dergelijk be richtje heeft, in al zijn veelzeggendheid, de meeste lezers weinig te vertellen. Rijwiel- dieven zijn er, vooral in den tegenwoordigen tijd, helaas maar al te veel en het is wel goed, wanneer er terdege opruiming onder wordt gehouden. Al zal dit laatste vermoe delijk niet afdoende blijken, vooral wan neer er zooveel aan te verdienen is als he den ten dagen het geval is. De kwestie is eenvoudig, dat men de jeug dige delinquenten niet kent, Is dit wel zoo, dan krijgt de zaak onmiddellijk een ander aspect. Dit bleek mij de afgeloopen dagen eens te meer. Zelf had ik bovenstaande mededceling van de politie ontvangen en onaangedaan de zaak raakte mij immers in liet ge heel niet bad ik het berichtje doorge geven, ter plaatsing. Daarmee leek de kwes tie afgedaan. Totdat twee dagen later mijn vrouw mij vroeg enkele boodschappen uit de stad mee te nemen. Haar leverancier kon zelf4 niet bezorgen, want zijn loopjongen was door de politie meegenomen. Hij had fietsen gestolen met enkele anderen samen. Plotseling kwam het berichtje, dat ik had doorgegeven, mij weer voor den geest. Maar nu had het beteekeris. Niet omdat ik. als gevolg van die arrestatie, een paar pakjes moest meenemen, maar omdat ik den ion gen kende. Ik zag hem voor me, zooals hij altijd was geweest. Vriendelijk, beleefd, maar een tikje dom. Hij sprak altijd met twee woorden en als ik hem tegenkwam wuifde hij me uit de verte al toe, als waren we oude bekenden. Ik had het nooit achter hem gezocht. Bij het in ontvangst nemen van de pakjes kon ik niet nalaten even te informeeren. Hoe zat het nu eigenlijk met dien jongen? De winkelier haalde de schouders op. Hij wist er weinig van. Soms had hij wel ge vonden, dat de jongeman bijzonder veel geld op zak had gehad. Maar ja, hij had wel eens gezegd te handelen in fietsbanden en dat schijnt tegenwoordig een lucratieve onderneming te zijn. Dat er meer achter zat. daaraan had hij geen oogenblilc gedacht.. Hij had dat trouwens ook nooit achter den jongen gezocht.. Maar, nu het te laat walé. was ook hem gebleken, dat de knaap niet te vertrouwen was. Want hij scheen zich ook te hebben ontfermd overgoed uit zijn winkel. Vroeger was daarvan stellig nimmer sprake geweest. Van bet ©en was blijkbaar het andere ge komen. Dat was alels. De tijd had een slachtoffer gemaakt. Straks zal wel de veroordeeling volgen. En intusschen vergeten we het heele geval met den jongen. Er is zooveel, wat tegenwoordig onze aandacht vraagt. U.L.O.-EXAMENS. Voor het eindexamen U.L.O. slaagden op 26 Juli te Alkmaar: Diploma A: Jacq. de Boer, A. J. Beheker, P. Boogaard, A. Kersbergen, G. 7. v. Oosten de, allen te Helder, J. G. Nap, F. Ch. Mul der, J. C. M. Reijneveld, W. Greeuw, allen te Heiloo, H. F. W. Kohier te 'tZand, J. de Zwart te Enkhuizen, W. Dussel.j^e, C. Boots, E. C. de Jager, allen te Alkmaar, O. Viersen te Wieringerwerf, E. G. Kuijpers te Medem- blik, P. Nobel te Bobeldijk, Z. E. v. d. Kaaij, B. Blom, beiden te Schoorl, K. Dekker te Castricum, J. J. v. Zandbergen te Oudorp, J. C. Kooge te Bergen. Diploma B: F. Boogaards te Anna Pau- lowna, J. G. Bosch te iWeringen, J. J. Tijeen en J, Mos te Helder, P. Keppel te Noord- scharwoude. De examens te Alkmaar zijn hiermee be ëindigd. ZURE SCHAGERRRUG. HUISVERZORGING. Een ledenvergadering van de vereeniging „Huisverzorging" te Zijpe werd gehouden óp 24 Juli in café v. d. Poll te Schagerbrug. Voorzitster, mevr. Brecbaart, opent de ver gadering .en heet de aanwezigen hartelijk welkom, haar spijt uitsprekend dat niet meer leden aanwezig zijn. Notulen worden gelezen en goedgekeurd. Daarna rekening en verantwoording van de penningmeesteres, Mevr. DekkerJimmdnk brengt hiervan verslag uit, waaruit blijkt, dat de ontvangsten bedroegen f50Ö.34, de uitgaven f 420.22/4, saldo f 83.11/4. Alles werd in keurige orde bevonden. Uit het jaarver slag blijkt, dat het ledental bedraagt 477. Er werd door vijf meisjes 294 dagen hulp ver- Een onverbiddelijke strijd is het, wat het oerwoud dagelijks te zien geelt, een grandiose demonstratie van het recht van de sterkste, van de wet in de wildernis. TWEE ERFVIJANDEN: LEEUW EN KROKODIL. De meest beklagenswaardige dieren in het oerwoud zijn niet de graseters en niet de kleine dieren, doch de roofdieren, die te oud geworden zijn om te jagen. Oude leeuwen, oude luipaarden en oude panters sterven veelal een ellendigen dood. Deze uitspraak komt uit den mond van een bekenden zoöloog, die jarenlang den Afrikaanschen dsjungel doorkruist heeft en van wien dus. verwacht mag worden, dat hij het antwoord kan geven op de interes sante vraag: „Hoe sterven de dieren in de wildernis"? Een vraag, waaraan hiervoor nooit veel aandacht gewijd was en die de geheimenissen van de natuur zoekt te ont raadselen. De natuurvorscher heeft bij deze gelegen heid zeer veel materiaal verzameld. Hij lcwam n.1. op grond van de omvangrijke studie, die hij daarvan gemaakt heeft, tot de conclusie, dat het overgroot© deel der wilde dieren snel en zonder veel lijden aan i ziin eind komt. en reeds daarom, omdat van de bewoners van het oerwoud, die dagelijks min of meer een harden strijd moeten voe ren om hun bestaan, nauwelijks een derde deel een zoogenafjmden natuurlijken dood stoft. Verreweg hét, grootste deel van hen valt den een of anderen dag aan een wree- den vijand ten offer. De gevaarlijke tegenstander der in de wildernis levende dieren is de menseh. Heel dicht daarop volgt de krokodil. Eerst op de derdp plaats komen de leeuw en het luipaard. Terwijl hef luipaard soms zuiver en alleen uit moordlust, doodt, doet de leeuw dit alleen dan, wanneer hij honger heeft. Daar de leeuw echter driemaal zoo veel voedsel fioodig heeft als het luipaard, is het gezamenlijk aantal der door déze beide roofdieren gedoode wezens ongeveer gelijk. Naar schatting doodt een volwassen leeuw in het oerwoud ongeveer 60 antilopen. GRT.TSAAT*ns IN DEN DSJUNGEL. De groote roofdieren dooden hun prooi zoo snel mogelijk. Een beet in den nek, die den wervelkolom breekt, een beet door den slagader of een klauwenden slag met de voorpoot brengt het aangevallen dier spoe dig uit zijn lijden. Het opgejaagde dier heeft meestal alleen nog maar den tijd om een schreeuw uit te stooten, een schreeuw, die tegelijk ©en doodskreet is De leeuw tracht soms ook zijn prooi te dwingen zich zelf den nek te breken. Hij springt eeff antilope op den rug, drijft het dier zijn klauwen in de neus. bet op deze wijze er toe dwingende, zijn kop terzijde tg wenden. Bij het omdraaien van den nek struikelt het dier dan meestal en breekt zich, onder het zware gewicht van zijn aanvaller neer stortend, den wervelkolom. Dikwjjls echter gelukt het ook een groote antilope haar aanvaller met'de horens tegen den grond te slingeren en te ontkomen, zooals men dik wijls heeft kunnen opmaken uit de talrijike sporen van leeuwenbeten, die men bij neergeschoten antilopen kon waarnemen. Ofschoon op een andere wijze, dooden ook de krokodillen snel. Zij pakken hun slacht offer dat naar den oever van de rivier is gekomen om te drinken, bij de neus of bij een poot, geven het met de staart een krachtisren slag. d'ie het dier tegen den grond werpt. Daarop trekt het ondier zijn buit het water in waar het verdrinken moot. Do krokodil is het meest vraatzuchti ge dier van de wildernis. Hij overtreft alle andere dieren en rooft met een brutaliteit en roofzuchtigheid. die eenig in zijn soort is De* krokodil is de eigenlijke massamoor denaar van de wildernis. Hoe sterven echter de groote roofdieren zelf? Daar zij niet bang behoeven te zijn door andere roofdieren aangevallen te wor den. gaan z.ij meestal dood door een onge luk of in den strijd met de menschen. Het ergst zijn zij er echter aan toe. als zij oud worden en hun tanden beginnen te verlie zen. Dan sluipen zij. „de eriisaards van deri dsjungel" moe en krachteloos door de wil dernis. Van springen en iagen komt niets meer. Een paar armzalige muizen of ste kelvarkens moeten hem tot voedsel dienen. Daarbij dringen hem dikwijls de stekels in zijn neus of lippen en veroorzaken verzwe ring of bloedvergiftiging, die weèr hevige pijnen geven. Tenslotte legt de oude roover zich ergens neer om te sterven. Dan sluipen de jakhalzen rondom hem. de laffe vleesch- efers. die alleen stervende, oude dieren aan vallen. En zij geven de weerlooze. zwak, on oud geworden roover, die eenmaal het oerwoud regeerde, de laatste beet TWEE ERFVIJAND ENi KROKODIL EN LEEUW. Hoe staat het met de verhouding tusschen de groote dieren onderling? De vleescheten- de roofdieren vallen elkaar niet aan. Dit is een van de groote verrassingen van de wildernis. Een verklaring hiervoor is, dat deze dierem-elkaar weinig of slechts zelden ontmoeten. H§t reukorgaan van de wilde dieren is buitengewoon sterk ontwikkeld. Zij nemen een ander dier reeds op vele mij len afstand waar en als het eveneens een vleeschetend dier betreft, dan gaan zij el kaar uit den weg. Zij vermijden de ontmoe ting, waarschijnlijk, omdat ze vrees voor elkaar hebben. Er is echter één uitzonde ring en wel één, die het gruwelijkste en te gelijk het meest grootste schouwspel van de onbarmhartigste wildernis te zien geeft. De krokodil en de leeuw zijn erfvijanden, wier wegen elkaar vrij dikwijls kruisen. In dat geval komt het steeds tot een gevecht, dat het verschrikkelijkste en het bloedig ste ié, welke zich in het oerwoud afspeelt. De jagers op groot wild schilderen zulk een oerwoud-drama, waarin de gruwzaam heid van de gansche natuur tot uitdrukking komt, als volgt af. Buiten de toevallige ont moetingen, weet het vaak te gebeuren, dat de leeuw reeds lang van te voren het on gure monster, dat door den jungle kruipt heeft geroken en, bezig zijn honger met een gedoode antilope te stillen, dit door eèn luid blazen en knorren te kennen geeft. De krokodil waggelt nader en nader, totdat hij plotseling tegenover zijn doods vijand komt te staan. Blijft de leeuw alleen, dat trekt hij in het gevecht, dat nu volgt, bijna steeds aan het kortste eind. Want de krokodil met zijn geweldige kracht doodt zijn tegenstander in een gunstig oogenblik door één slag met zijn vreeselijke staart De monsterachtig lange kaken met hun 80 tan den en kiezen van 2 tot 5 c.m. lengte kun nen thans hun werk beginnen. Het is daarom bijna altijd, dat-een leeuw, die zich op een krokodil werpt, eenige van ziin soortgenooten door zijn vreeselijk ge brul naderbij roept. Drie of vier zijn door gaans in staat, den massamoordenaar van de wildernis te dooden. Maar ook dat loopt niet zonder kleerscheuren en bloedende wonden af en één of twee leeuwen moeten daarbij doorgaans het leven laten. Dat de krokodil zich in dit gevecht tot hetfuite-rste verdëcNgd had, bleek wel hieruit, dat ja gers niet zelden het totaal verscheurde lijk van het geweldige ondier op een mijl af stand van de plek waar de doodelijke strijd begonnen was, terugvonden. Strijd onverbiddelijke strijd op leven en dood, dat is het, wat het oerwoud da gelijks te zien geeft, een grandiose demon stratie van het recht van de sterkste, van de wet in de wildernis, die snel en afdoen de doodt en menig dier een lang lijden ten gevolge van ouderdomszwakte bespaart.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5