Landbouwtentoonstelling veilingen te Opmeer GROENTEN Langedijker Tuinders hebben nog vele wenschen Dinsdag 5 Augustus 1941 Tweede blad VEEL INZENDINGEN. GROOTE BELANGSTELLING. EEN UIT STEKEND GESLAAGDE DAG. Gisteren werd de jaarlij'ksche landbouw tentoonstelling, met concoursdiippique, uit gaande van de afd. Opmeer en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw gehouden. Er was een flinke belangstelling van de zijde der inzenders. Ondanks allerlei moei lijkheden, welke zioh voordoen, heeft men de Opmeersche tentoonstelling niet willen overslaan. Zoo was het ook met het publiek. Reeds 's morgens was een groot aantalbezoekers op het terrein aanwezig. Men kon bemer ken. dat de Opmeersche tentoonstelling in dezen tijd, waarin er niet zooveel gelegen heid tot uitgaan is, dè uitgang van West- Friesland is. Voor de verschillende inzen dingen was veel belangstelling, vooral de vemchtingen der talrijke ingzonden paar den werden met groote aandacht gevolgd. Er waren inderdaad prachtige dieren bij. De jury heeft lang geen gemakkelijke taak gehad bij haar beoorde el ing. 's Morgens om 9 uur had de officieele opening plaats. De burgemeester van Opmeer, de heer H. J. M. Keijzer, riep de aanwezigen een kort welkom toe, speciaal tot den voorzitter van het bestuur en tot de commissieleden van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Op meer en omstreken, die niettegenstaande de drukkende tijdsomstandigheden, waarin wij leven, het toch hebben aangedurfd, en den moed hebben gevonden, om dit jaar wederom een tentoonstelling te organisee- ren. Hiervoor komt hem een eere-saluut toe. Spr. za.1 niets liever willen zien dan dat het bestuur heden de voldoening zal mogen smaken, dat zijn onvermoeide arbeid en streven zal worden bekroond met een druk bezoek en een groote belangstelling van de zijde van het publiek. Spr. wenschte het bestuur op dezen ten toonstellingsdag een goed succes toe. De voorzitter, de heer K. Braak, sprak ver volgens in het bijzonder dien burgemeester van'Opmeer, de juryleden en commissiele den een hartelijk welkom toe. Meer dan ooit is dit jaar de vraag gesteld, of de tentoon stelling me.t keuring zou kunnen doorgaan. Meer dan voorheen kwamen moeilijkheden naar voren, die naar men meende niet waren te overwinnen. Opmeer heeft echter, een verleden: 32 tentoonstellingen gingen reeds voorbij en ook in die 32 jaren hebben wij wel eens zorg en moeite gehad, maar toch slaagden zij. Dat, slagen stond wellicht in verband met opzet, en uitvoering, maar bovenal mochten wij slagen al mochten wij slagen 'door de groote medewerking, welke wij steeds van vele zijden mochten ontvan gen. Wij stonden dus voor een plicht en een taak. Een plicht, om aan hen, die jaren achtereen onze tentoonstelling kwamen be zoeken en vaak exposeerden. Aan hen die tal van jaren hun joeste fok vee inzonden, ter keuring, mocht dit. jaar de gelegenheid niet worden onthouden, We hadden ook ©en taaik, om met beperkte middelen een ten toonstelling op te zetten, die voor haar voor gangsters niet mocht onderdoen. Hierin zijn w© zeer zeker geslaagd. Het programma beeft, weerklank gevonden in West-Friesland de rubrieken zijn goed verzorgd Wanneer bet weer meewerkt, zal naar spr. hoopt, de ze Opmeersche dag'zich waardig aansluiten aan de rij harer voorgangsters. De bekroningen waren als volgt: Paarden. Driejarige paarden (warmbloed) le prijs f 10.C. Mooi, Sint Maarten, met Omen- ti-ne N 94. 2e prijs f 7.50, C. Olie, Heiloo. 3e prijs f 5.C. Donker. Schellinkhout met Nurmi. Twee jarige paarden: le prijs f 10.— H. C. Kooij, Harenkarspel met Dorus; Ze prijs f7.50 J. Jes. N. Niedorp met Debarda; 3e prijs f 5, .T. Th. Schipper. Obdam. 1-jarige paarden: le prijs f 10. C. Muijs Kz. te Heiloo met Ellie; 2e prijs f 7.50. H. v. d. Molen. Sehagen. met Mien; 3e prijs f 5, P. J. Vlam. Burgcrbrug met Erga; 4e prijs f 2.50 H C. Kooij. Harenkarpsel met Epetra. Merrie met veulen, geboren in 1941: le priïs f 15— C. Mooi. St. Maarten, met ÏJmianfa, 2e prijs f 10 C. Blankendaal, Ber gen. met Rrijolieta: 3e prijs f 5 Gebr. Kui per. Heerhugowaard, 4e prijs f 2.50 P. Uiten- tuis Pz.. Abbekerk. Afdeeling Wolvee. 4 geregistreerde Texelsche m eikschapen: ie prijs A f 10, Wed. Hm. 'Langedijk. Wee- re. Abbekerk; le prijs B f 7.50, J. Stapel Sz.. Sij'bekarapel; 2e prijs f 7.50 C. de Haan, Spierdijk; 3e prijs f 5. P. Wijnker, Opmeer. 4 geregistreerde ooilammeren: le prils f 10 W. Kistemaker. Abbekerk; 2e prijs f 7.50 Jb. Claii Gz.. Sijbekarspel; 3e prijs f 5. N. G. Stuijt, Nibbixwoud. 4 gereg. ram lam nieren: le prijs f 10, J. Wagemaker, Weere, Abbekerk; 2e prijs f 7.50 W. Kistemaker. Abbekerk. 3e prijrf' f 5, J. Stapel Sz.. Siibekarpel. Texelsche rammen. 1 jaar: le prijs f 10, J. "Wagemaker. Weere. Abbekerk. fokker A Groot. Oosterblokker; 2e prijs f 7.50. A. Zei lenmaker, Sijbekarspel Fokker W. Kistema ker, Abbekerk. 3e priis f 5. O. Oostwouder. Beemstera Fokker: A. Dekker Kz.. Oterleek. Texelsche rammen ouder d'an 1 jaar: le prijs f 10. C. v. d. Oord, N. Niedorp. Fokker N. Ru ij ter. Beemster; 2e prijs f 7.50. C. de Haan. Spierdijk. Fokker D. J. Berkhout. Op perdoes; 3e prijs f 5. Wed. H. Langedijk. Weere, Abbekerk. Fokker J. Wagemaker. Weere, Abbekerk. Afdeeling varkens. Gereg. Groot-Yorkshire. zeug. geboren na 30 Sept. 1939 met. minstens 6 biggen, le priis f» 12.50: 3S41 fokker-eigenaar. J. C. porst. Heerhugowaard N.; 2e prijs f 10, J. v. 3898. fokker-eigenaar S. Bakker. Johz., Aartswoud; 3e prijs f 5.J. v. 4415, fok ker-eigenaar D. Schoen, Benmngbroe'k. Gereg. Groot Yorkshire zeug, geboren vóór 1 Oclober 1039. met minstens 6 big gen: le prijs f 15, 2923. fokker J. Joh. Blaauw, Harenkarspel; 2e prijs f 10, 3875, fokker-eigenaar Wed. P. Boots. Avenhorn; 3e prijs f 5, 3900, fokker A. de Groot, Stom- petoren. Eig. W'essanen's Kon. Fabrieken N.V., Worm er veer. Drachtige gereg. Groot Yorkshire zeugen: le pr. f 10. 2500, fokker-eigenaar D Schoen, Beniningbroek; 2e prijs f 7.50. 3192, fokker- P. Borst, Heerhugowaard, eigenaar J. P. Koopman. Langereis, Hoogwoud; 3e prijs f 5. 4010, okker J. C. Borst, Heerhugowaard- N. Eigenaar S. Borst, Heerhugowaard-N. Gereg. Groot "Yorkshire beer. geboren vóór 1 Juni 1940: le prijs f 10, P. 1321, fokker D. Schoen, eigenaar P. Vlam Gz., Benining broek; 2e prijs f 7.50, P. 1429, fokker A. de Haan, Noord-Beemster. eigenaar P. N. Laan, Opmeer", 3e prijs f 5. P. 1307, fokker D. Schoen, ermingbroek. eigenaar K. Veldit, 't Woud, Bergen. Gereg. Groot Yorkshire beer, geb. na 31 Miei 1940: le prijs f 10. P. 1483, fokker-eige naar P. N. Laan, Opmeer. 2e prijs f 7.5Q, P. 1484. fokker J. Bakker Hz., Heiloo, eigenaar K. Veldt, Bergen. Afd Pluimvee, Rhode Islands: P. Groen, Hoogwoud, 2e pr. Zilver Dukwin Leghorns: J Beemsterboer, 9panbroek. 2e prijs. Hamburgers: Mej. W. P. Kuiper, Span broek. 2e prijs; dezelfde, Minorca's, le pr. Rhed Islamds: P. Groen, Hoogwoud, le pr. Eenden. N. H. Spreeuwkop: Jr. Smit, Span broek. le prijs; Kwakers, dezelfde, le en 2e priis; Weeners. dezelfde, le en 2e prijs. Krielen; Mej. W. P. Kuipers, 'Spanbroek, le prijs M. J. Sehagen, N, Niedorp, 2e prijs. Afdeeling Konijnen. Rammen VI. reuzen, wit G. Kromkamp, Wieringerwaard, le prijs. VI .reus haaskl., P. K. Warnaar, Langereis. le prijs. VI. reus G. Kromkamp. W.waad, 2e prijs; Weeners: H. Meijer, Hoogwoud, le prijs; Hollanders: Jr. Smit. Spanbroek, le prijs AL J; Sehagen, N. Niedorp, 2e prijs; Hollanders. andere klueren: Jr. Smit, Spanbroek, le en 2e pr. Brandneus: P. K. Warnaar, Langereis, le prijs. Voedsters: VI. reuzen. G. Kromkamp, W. waard, le prijs; Weeners: H. Meijer, Hoog woud', le prijs; Hollanders: Jr. Smit, Span broek, le prijs; M. J. Sehagen, N Niedorp, 2e prijs. Hollanders, andere kleuren: Jr. Smit, Spanbroek, le prijs; Mej. A Hes, 2e pr. Niet genoemde rassen: M. J. Sehagen, N. Niedorp, le prijs; Wit. VI. reus m. jon gen: G. Kromkamp, Wieringerwaard, le pr. Ween er met jongen: H. Meijer, Hoogwoud, le prijs: VI. reuzen: G. Kromkamp, Wierin gerwaard, le pr. Hollanders: Mej. A. Hes, Spanbroek, le prijs; Weeners: H. Mieijer, Hoogwoud, 2e prijs. Voor de uitslagen van het concoursdiip- pigue en het ringrijiden verwijzen wij naar elders in dit blad. Concours hipplque en rlngrijderlj. 's Middags werd onder zeer groote be langstelling (er waren ruim 3000 bezoekers), het concours bippique gehouden. Er waren 37 deelnemers ingeschreven. De talnjke aan wezigen hebben zeer genoten van de mooi betuigde paarden. De uitslagen luidden als volgt: Concours hippique: A, spannen betuigde landbouwpaarden: le prijs Jac. Houter, Sij bekarspel, met Johan en Bram, f30.2e prijs f15.L. Muijs Kz., Hdiloo, met Oka I en Zoka I; 3e prijs f 10.K. Reijne Kz., Bar- singerhorn met Lauda en Muska. B. Betuigde landbouwpaarden: le prijs f 40.—, Van Straaten, Utrecht; 2e prijs f 20.— en 3e prijs f10.P. Langedijk Jr., Venhui zen, met Prospect en Wallstreet. Betuigde landbouwpaarden (Hackney uit gesloten) die nog nimmer een eersten prijs liebben gewonnen: le prijs f25.P. Lange dijk. Jr., Heerhugowaard met Wietsje 11188; 2e prijs f 15.C. Oly, Heiloo; 3e prijs f 10. P. N. Spaans, Barsingerhorn met Wuska; 4e prijs f5.Jac. Hóuter, Sijbekarspel, met Bram. Voor het ringsteken voor paren met paard en kar bestond een zeer groote deelname. Niet minder dan 83 paren dongen naar den prijs. De uitslag hiervan was: le prijs f25. D. de Jong, Abbekerk; 2e prijs f 15.P. Ooms, Venhuizen; 3e prijs f10.J. Pijper, Nieuwe Niedorp; 4e prijs f5.Scholten, Hei loo; 5e prijs f2.50 C. Oly, Heiloo en 6e prijs fl.— P. Krijnsen, Wognum. Prijs voor het schoonst geheel: le prijs P. Jongert, Westwoud; 2e prijs P. Uitentu'is, Ab bekerk en 3e prijs C. Mooi te Sint Maarten. Opmeer kan op uitstekend geslaagde land- bouwfeesten terugzien. KOEGRAS JULIANADORP. EEN MOOIE SPORTDEMONSTRATIE. Begunstgd door mooi weer werd Zondag middag op liet J.VC -terrein alhier, do;r de gymnastiekver. „DOS" van Den Oever, „Wieringen" te Wieringen, en „Sportlust" te Julianadorp, onder leiding van den heer H. Pennekamp, een sportdemonstratie gegeven, die waard was om gezien te worden. Had men aanvankelijk gerekend op de medewerking van de muziekver. Kunstzin, dit kon geen doorgang vinden, daar hiervoor geen toestemming verkregen kon worden. Dat was wel jammer, doch een geluidsin stallatie van de Fa. Groot te Sehagen bracht uitkomst. Mej. Kokelaar was zoo bereidwil lig op de piano te begeleiden, en de heer J. Vonk zoigde voor het technische gedeelte. Alles kon dus voortgang vinden. De belang stelling had wel wat grooter mogen zijn. Door den heer Pennekamp werden de bezoekers hartelijk welkom geheeten en een gezelligen sportmiddag toegewenscht. Onder wijl hadden de deelnemers zich achter hun respetievelij'ke vaandels opgesteld en op pittige marschtonen werd rondom het veld gemarcheerd en vervolgens door de banier- draagsters op gracieuze wijze de „Vaandel- groet" gebracht, waarna afmarsbh. De eerste race van het hardïoopen voor heeren had nu plaats, en de jury kon hier uit hare conclusie trekken. De meisjes le en 2e graad voerden op het veld vrije oefeningen uit. Dit waren dames van DOS en Wieringen. Mej. Bakker van Sportlust deed dit op voortreffelijke wijze alleen. Daarna volgden heeren van Sportlust met brugoefeningen en heeren van DOS met vrije oefeningen, eveneen® meisjes van DOS en Wieringen en kleine meisjes van Sport lust. Aan de brug kwamen thans meisjes van Sportlust, waarna de 2e race van het hardïoopen heeren "100 M. plaats had. De dames van Wieringen gaven voortreffelijk werk aan de ringen te zien en die van Sportlust op de brug. Daarna kregen we weer drie solisten te zien, nl. mej. Blaauboer van Wieringen, mevr. Keizer, idem, en Ge- rie Wouters, die allen vrije oefeningen uit voerden. Laatstgenoemde die pas 12 jaar is, op zeer bijzondere wijze. Verv.olgd werd met vrije oefeningen door dames van Wieringen en dames-knotsoefe ningen. Nogmaals een enkeling en wel mej. R. Dijkshoorn. Dames van Wieringen maakten brugoe feningen en meisjes van dezelfde club vrije oefeningen. Dames van DOS volgden toen op de brug en Wieringen met hoepeloefe ningen. Heeren van DOS en Sportlust lieten hun kunnen op het rek zien, en wij mogen ze ker niet verzwijgen wat de heer Pennekamp daar zelf presteerde, en niet te vergeten mevr. Posthumes, die vele van de heeren adhter zioh liet., Daarna volgde de beslissing van de 100 M. hardïoopen heeren. Er werden wat men noemt spannende ritten gemaakt. 1 werd A. Schmidt, 2. S. Lont, 3. N. Everts en 4. H. v. d. Woude. De eerste 3 wonen te Wie ringen, laatstgenoemde -te Julianadorp. Daarna traden alle dames aan voor al- gemeene vrije oefeningen, welke keurig wer den uitgevoerd. Daarna volgde een algemeen© knotsoefe- ning, \yelke eveneens correct werd uitge voerd, terwijl mevr. Posthumes dat alleen en een groepje van 5 dames dat gezamen- De winnaars van de wielerwedstrijden te WtnkeL V. L n. r.: Hollebeek, Kaal, Wie- meers en Eenhoorn, (Foto Oudt) lijk deden. Met de vrije oefeningen van da mes van Wieringen kwam het laatste num mer estafette heeren. Dit had aller bewonde ring en' er zat ook spanning in. De uitslag was: 1. Wieringen I met 54 sec., 2. Wieringen II met 5S.6 sec., 3. Sportlust 1 met 58.8 sec,, en .4 Sportlust II met 59.7 sec. Een rijk programma was hiermede ten einde en juist op tijd ook, want er viel weer regen, hoewel het later weer schitterend mooi weer werd. SINT MAARTEN BILJARTWEDSTRIJD. Zondag werd in het café van den heer P. Schrijver alhier, een biljartmatch gespeeld tusschen „De Ketser" van St. Maarten en „O.K.K." van Zuidscharwoude (gem. Langen- dijk),. De handicap voor dezen wedstrijd ge zet, bleek goed te zijn bekeken, daar na ern- stigen kamp O.K.K. met 31 winstpunten als winnaar uit den strijd kwam. Een tegen wedstrijd zal over 14 dagen, 17 Augustus te Zuidscharwoude gespeeld wor den. Dus „Ketser" goed krijten. VALKKOOG VISCHWEDSTRIJDEN. Zondag was voor onze hengelsportvereen. „Sla hem aan den Haak", de groote dag aangebroken dat de dames in de ge legenheid werden gesteld om prijs te vis- sclien en wel op „platvisch". Of zij hier idee in hadden? Niet minder dan 65 dames deden aan dezen wedstrijd mee. Gek, als papa een keertje „uit" gaat moppert moeder maar is er voor haar wat op til, niet een blijft er thuis! De uitslag viel tegen. Slechts 26 „plat jes" lieten zich verschalken. Dit kwam ech ter niet omdat de dames op haar praat stoel waren; er werd geen woord gezegd. In totaal waren er 31 prijzen beschikbaar zoodat velen bij loting in de prijzen vielen. De eerste prijswinster was: Tante Marie uit de pastorie met 3 stuks; 2 N. Koning-Groet, 2 stuks, 3 A. Kistemaker 2 stuks, 4 D. Buik 2 st.; 5 G. Appel 2 stuks; 6 C. Bijpost 1 st.; 7 M. Groot 1 st.; 8 Tante Alie uit de pasto rie 1 st.; 9 G. Appel-Fennema 1 st.; 10 G. Breed lst.; 11 Mej. H. Breed 1 st.; 12 Mej. Kooy 1 st.; 13 Mej. P. Baas 1 st; 14 J. Ap pel 1 st. en 15 Tante Maartje 1 st. De restant, 16 prijzen zijn verloot en bij de gelukkigen was ook de oudste deélneem- ster, Opoe Breed, 77 jaar, die na het in ontvangst nemen van haar prijs, heel ge- noegelijk tot het einde het door allen zoo gewaardeerde zitbal medemaakte. 's Morgens was er hengel wedstrijd voor jongens en meisjes, waaraan heel Valk koog en de omwonende jeugd deelnamen. In geheel 51 persoontjes. Al deze sportieve kleinen verwierven een prijsje, zoodat de kas van de club een ge voelige knauw heeft gekregen. De eerste prijs werd gewonnen door Jan Bloemers, de 2e door T. Waardenburg, de 3e door Alie Kossen en de 4e door D. Waar denburg. ALKMAAR DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. Ter markt waren heden 85 runderen, waar van er 77 door de centrale werden overge nomen, terwijl 8 dieren nog een tijdlang zullen worden geweid,* alvorens ze voor slachten in aamerking komen. De aangevoerde koeien waren in hoofdzaak contractvee, dat dus destijds uit den aan voer is genomen voor de weiding. Hoewel de aanvoer hiermee belangrijk beneden die van de vorige week ligt, schijnt er toch niet dë minste twijfel aan te be staan of er is ruimschoots genoeg voor de consumptie. Buiten de koeien waren er nog een 50-tal nuchtere kalveren en dooreen ge nomen wordt de toestand zoodanig weerge geven, dat op alle bonnen vlecsch kan wor den verstrekt. Een en ander niettegenstaan de het feit, dat de geldigheidstermijn van deze bonnen wederom is verkort. Naar we vernemen zal er deze week bui ten het rundvleesch vermoedelijk een ze kere hoeveelheid varkensvleesch beschik baar zijn,. De paardenmarkt, die thans maandelijks wordt gehouden, toont nog weinig levens vatbaarheid. Er waren 3 paarden en 3 veu lens, wat een totaal ontvangst aan markfc- gelden vertegenwbordigde van één gulden en vijf en dertig cents! Dat hiermee vooralsnog geen sprake kan zijn van een loonend paardenrnarktbedrijf ligt voor de hand. Want de onkosten, wel ke avoor deze paar dieren moeten worden gemaakt, zijn heel wat grooter, GESLAAGD Voor het examen boekhouden M.O. k 12 slaagde onze plaatsgenoot, de heer P. Smit. SCHOORL EXAMENS. Onze plaatsgenooten, de dames E. Blan- steiin, H. Dekker en H. Duinmeijer—de Heer, slaagden te Haarlem voor het examen costu- mière. Een mooi succes~voor mej. G. Dapper te Catrijp, die de dames voor het examen heeft opgeleid- Na droogte regen voor de winter- kool van belang nog wel wenschen te vervullen de volmaaktheid nog niet bereikt ups and downs ook in het tuinbouwbedrijf er komt wat verlichting enkele meevallers het vroege aardappel-seizoen loopt ten einde deze week veel kleiner aanvoer nog veelal Schotten maximumprijs f5.en f4.50 an dere sorteering den verleden jaar toen nog lagere prijzen vrij veel tomaten f 18.als maximumprijs -— het vorige jaar minder bijna uitsluitend zilveruien goede prij zen, gunstig afstekend bij vorige jaar toenemende aanvoer van slaboo- nen minder snijboonen van f 22 op f18 gebracht toch nog beter dan in 1940 vrij veel roode kool van f7 op f6 gebracht voor gele ook maximumprijs van f 5.80 wor telen f6 tuinboonen behielden maximumprijs van f7 een beetje bloemkool bieten voor f 6, vorige jaar minder dalende prijs voor ra barber. De langdurige droogte, die haar stempel drukte op den stand der tuinbouwgewas- sen, is voorbij; het evenwicht in de natuur is weer teruggekeerd. De regen van enkele weken geleden, had de wasdom der groen ten ten zeerste bevorderd en nu we de laat ste week regen in overvloed kregen is er voor de planten voldoende vocht in den grond om het nu weer een tijdje te kun- nen uitzingen. Heeft de dtroogte ongetwij feld wel eenige schade veroorzaakt, te ver wachten is het, dat de nu gevallen regen een der factoren zal zijn, waardoor b.v. de win terkool weer flink zal kunnen ophalen. "De tuinders kunnen nu. wat dat betreft, weer tevreden zijn. Dat ze dit nog ndet in alle opzichten kunnen zijn, wie zou zich daarover kunnen verwonderen! Wie zou ons een tak van bedrijf kunnen noemen, waar men,in alle opzichten voldoening heeft over den eang van zaken? In het menschelijk leven, in de^amenleving dus. is tot nu toe nog niets volmaakt gebleken. We vreezen. dat het nog lang zal duren, eer we een hemel op aarde hebben bereikt. Dat de be trokken bedrijfsgenooten de aandacht vesti gen op de leemten, die aan de uitkomsten van hun hedrijf kleven, is zeer verklaar baar en het is toe te juichen, dat dit ook inderdaad geschiedt. On die wijze wordt de-mogelijkheid geschapen, dat het ideaal, dat men zich stelt, zoo dicht mogelijk wordt benaderd en dat men dus de vol maaktheid zoo dicht mogelijk nabij komt. Dat streven is te waardeeren. en gaarne willen we er in onze ove»*zichtén aan mee werken om de volmaaktheid in dezen na derbij .de komen. Het* tnindersleven heeft ziin uns and down*. De downs hebben de laatste jar°n 7\vasr op den tuindprssfand gedrukt. Er komt nu wat verlichting en moe*tukheden die ook nu nog te overwinnen ziin. tracht men uit den weg te ruimen. Soms liiken 7.p in eersten opzet grooter dan ze uiteinde lijk hliiken te zijn. Hoorden we nog dieze week niet dat de nootaardappelpriizen mi nimumprijzen zijn? Als er schaarschte is. mag men wel een hoogeren prijs bedingen: men mag er f 4.per 100 Kg. boven gaan. Dan, is het een meevaller, dat de vroege aardappelen niet onder de omzetbelasting vallen. Aardappelziekte is tot nu toe niet opgetreden, zoodat uiteindelijk de uitkomst over 't algemeen nog weer meevalt We meenen. dat dit door dén voorzitter vam den N.M.B. werd geconstateerd. Sterk liep de aap voer van aardappelen achteruit Aan beide veilingen te zamen ber^'-^ men de 100 spoorwagens niet. Met stelligheid kan worden verwacht, dat ook de volgende week weer een sterke daling zal intreden: met de vroege-aardappelen- campagne zal het dan ook weldra gedaan zijn Het grootste gedeelte bestond nog uit Schotten: verder uit Eigenheimers en blauwe Eigenheimers De eerste helft der week gold nog een prijs van f 5, in de tweede helft was die f 4.50- Kriel werd nog met f 2.50 betaald. In de overeenkomstige week van het vorige iaar beliep de aanvoer aan beide veilingen nog ongeveer 300 spoor wagens. Men had toen nog 3 sorteeringen: naast kriel en groote waren er de drielingen, die nu bij die groote zijn ingedeeld. Voor de groote werd toen gemiddeld de f 4 niet ge haald. de drielingen golden van f 23. ter wijl voor kriel f 1.30 tot f 1.90 werd betaald. De prijs van de. torn aten was deze week teruggebracht van f.'22 op f 19 voor alle sorteeringen. behalve bonken. We verna- mei*. dat dit een bevredigende prijs mag heeten. Het vorige iaar bracht de A-sortee ring gemiddeld f 16. B f 14.50 en C f 15 op. terwijl CC voor f 9 a f 13 werd verkocht. Het is-dit iaar dus waf heter. De aanvoer bedroeg ongeveer 14 000 Kg. Van uien werden bijna uitsluitend zalver- uipn aangevoerd en nog wat bosuien, die f 8.20f 10.40 opbrachten. Voor zilvernen werden goede prijzen besteed. Aanvankelijk werd van f 30 tot f 33 betaald, later wprd er zelfs f 35 tot f 35.40 voor besteed. Drie- linp-pr, liprien van ruim f 16 tot boven de f 20. Gele nen werd met f 15.50 tot f 19 betaald. Deze prijzen steken gunstig af bij die van het vorige jaar. toen zilvernep tus schen f 7 en f 8 opbracht en voor drielingen van f 4.50—<f 5.50 werd betaald. De aanvoer van slahoonen nam vrij sterk toe. de prijs werd verlaagd van f 22 tot f 18. We hoordien dat een redelijken prijs noe men. In elk geval is hij hooger dan in 1940, toen in de overeenkomstige week minder werd'betaald, bij grooteren aanvoer. De prij zen schommelden toen tusschen de f 13 en f 16. Snijboonen. waarvan de prijs ook nu op f 18 was gesteld, golden toen van f 10 tot ruim f 17. Enkele partijtjes werden voor la- geren priis geveild. De aanvoer van roode kool vond bijna uit sluitend plaats aan de veiling van de L.G. C. ongeveer 36 spoorwagens. Was de vorige week de prijs /nog f 7, nu was döe op f 6 voor deze week vastgesteld: Het vorige jaar was die priis niet te bedingen. Veel werd toen tegen den minimumprijs van f 3.50 verkocht: slechts een klein gedeelte bracht het tot f 4 of iets meer. Gele kool kwam er nog maar weinig. Ze kwam voor bet eerst vóór on de maximumprijzenlijst Met ingang van Dinsdag werd die maximumprijs op f 5.80 gesteld. Den vorigen dag bracht ze nog f 12f 15.40 op. Het is duidelijk, dat de tuinders liever hadden gezien, dat dit product nog wat „vrij" was gebleven. Het vorige iaar werd ze verkocht voor f 4.50— f 7.20. Voor witte kool was de maximum- nrijs deze week van f 5 on f 4 gebracht. De aanvoer ervan was nog gering. De nu be- taalde prijs ging uit boven de* notee.ringeni van het vorige faar. toen veel voor den mi- ninmuminriis van f 2 wegging en voor ent voor een kleiner gedeelte een paar dubbel- tfds .meer werd besteed. Bospeen moest ook weer een .veertje laten in de maximumpriizen-liist: ze werd van f7 on f 6 gebracht. De aanvoer was grooter dan de vorige week. Ook kwamen er wat losse wortelen. Het vorige jaar kon f 44.60 worden bedongen. Tuinboonen kwamien er wat meer. Voor dit product was de nriis op f 7 gehleven. wat ongeveer het dubbele is van den nriis. waarvoor ze het vorige jaar werden verkocht F.en partijtje komkommers bracht f 5.50—f 11 op. al naar gelang van1 dc sorteerimf Bloemkool, in geringe hoe veelheid aangevolrd. bracht den maximum- nriis van f 8 en f 11 op. Bieten kwamen er ook niet veel; maximum nriis f 6. vorige iaar f 1.302 50. Tenslotte kwam er nog wat, rabarber waarvan de prijs sterk terug liep tot f 3.20 k f 5.90. Het vorige jaar ver scheen ze niet, omdat ze onverkoopbaar was.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5