Op roof uit Heldersche vluchtelingen naar Vlaardingerambacht Petroleumlucht in de rechtzaal Nieuwbouw voor de Heldersche vluchtelingen AD VERTEEREN Schager Courant Donderdag 21 Augustus 1941 Tweede blad Naar wfj vernemen Is een uitste kende woongelegenheid gevonden voor de Heldersche vluchtelingen, welke thans in de kippenhokken e.d. vertoeven en wel te Vlaardinger Am bacht, in de provincie Zuid Holland dut. Door toevallige omstandigheden is daar een aantal woningen vrij, welke bestemd waren voor Rotter dammers, wier huizen ztjn verwoest Wij waren in de gelegenheid de teeke- ningen van deze huizen in te zien. De organisatie voor de groote verhuizing fe in handen van het bureau Vluchtelingen- torg te Alkmaar. De heer v. d. Pluym, directeur van dit bureau, deelde ons mede, dat men degenen, die thans geen feite lijke belangen in den Helder hebben, zal laten voorgaan bij de groote ver huizing, dus gepensioneerden enz. Naar wat wij gehoord en uit de platte gronden hebben gezien, zijn^ degenen, die naar Vlaardinger Ambacht zullen worden overgeplaatst, niet slecht af. Hen wachten uitstekende woningen, in elke prijsklasse, welke in een mooi tuindorp zeer ruim zijn jebouwd. In het komende voorjaar belooft iet daar een weelde van groen te worden en wegen en verbindingen, aldus verzekerde, ons de heer v. d. Pluym, zijn uitstekend. Wij Ihopen ons hier persoonlijk van te overtuigen en komen binnen enkele dagen utivoeriger op deze voor de Helderschen zoo belangrijke kwestie terug. Aan de hand van de teeke- ningen laten wij reeds een voorloopige be- «chrijving van de Inrichting der hulzen RIANTE WOON- EN WINKELHUI- ZEN TEGEN LAGEN HUURPRIJS DISPONIBEL. GEPENSION- NEERDEN GAAN VOOR. Bureau vluchtelingenzorg gaat een verhuizing op groote schaal organiseeren volgen. Ze zijn z.g. semi-permanent, maar zeer stevig en doelmatig gebouwd. Type A, de goedkoopste klasse doet f 3.85 huur. Men vindt hier in een flinke woonkamer (3.25 x 3.85), met kast en schoorsteen, twee slaap kamers, waarvan de een met een tweeper soons bed en een kinderbed en de andere met een eenpersoons bed en twee kasten; een keuken met gootsteen en kast, portaal, en berging. Door flinke ramen valt overvloedig licht, men vindt zoowel achter als voor een deur. Type II doet f 4.35 huur, in deze woningen welke overigens veel op het eerstgenoemde type lijken, zijn drie slaapkamers, waarvan twee met een tweepersoons bed. Type 3 beeft een woonkamer van 4.25 x 4 meter, waarin een schoorsteen en 4 kasten, 4 slaapkamers, waarvan 2 met tweepersoons bed en daarvan nog 1 "met bovendien een kinderbed en 2 met eenpersoons bed, ruime keuken, berging enz. De huurprijs hiervan is zooals gezegd f 4.45. Hebben we tot dusverre nog alleen een- verdiepingswoningen gezien, type 4, welke f 4.65 huur doet, is het goedkoopste van de tweeverdiepings woningen. Men vindt- hier beneden een ruime woon kamer (3.42 x 4.50) een mooie keuken en een ruime berging met kolenkast. Boven zijn vier slaapkamers met overvloedig kasten. Een der slaapkamers is speciaal kinderka mer. Type 5, eveneens een tweeverdieipingswo- ning doet f 5.25 huur, en heeft 5 slaapka mers, een woning dus speciaal voor groote Winkelhuizen. Tenslotte zijn er nog twee typen winkel huizen, het goedkoopste type (f 6.85) per week, is een één verdiepingshuis, waarvan het woongedeelte ongeveer gelijk is aan het goedkoopste type woonhuis. De winkel is 3.98 x 3.20, met ruimte etalage- en winkel kasten, achter den winkel ligt een behoor lijk magazijn. Het duurste type winkelhuis doet f 7.15. Hier is een tweeverdiepingswoning achter den éénverdiepingswinkel geprojecteerd, op de bovenverdieping van het woonhuis vindt men 3 slaapkamers, de woonkamer is 3.42 x 4.50. Naar de teekening te oordeelen een fraai geheel! Zonder op de zaak vooruit te loopen mee- nen wij reeds nu te mogen constateeren dat de verhuizing naar Vlaardinger Ambacht de oplossing van het vluchtelingenvraagstuk een stuk nader brengt en spoedig reeds veel leed geleden kan zijn. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar VOOR DEN ECONOMISGHEN RECHTER. (Zitting van Woensdag 20 Augustus.) Wieringermeer. PETROLEUM ZONDER VERGUNNING. Den landbouwer A. C. v. N. te Wieringer meer werd ten laste gelegd, dat hij in of op omstreeks Februari 1941 een hoeveelheid van 3700 L. petroleum in voorraad had gehad en daarvan omstreeks 935 L. verbruikt had, zonder vergunning van het Rijksbureau. Verdachte voerde ter verdediging aan, dat hij niet 935, doch 400 L. had verbruikt. Hij had aan den Voedselcommissaris vergun ning gevraagd, doch deze was afgewezen. Dan loopt de heele boel in de war!, zeide de Officier van Justitie Mr. de Brueys Tack Get. J. B., chauffeur te Zaandam, had op 15 Maart ongeveer 2500 L. bij verd. wegge haald. De Econ. Rechter maakte er verd. op attent, dat na aanzegging van het proces-verbaal dit feit werd gepleegd. Mr. Krabbe noemde dit 'ernstig. De Officier van Justitie requisitoir nemend, achtte het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen. Verd. had die petroleum voor z'n landbouwbedrijf gebruikt. Doch zon der vergunning mocht deze nu eenmaal niet aangesproken worden. De eisch luidde f800 boete, subs. 80 dagen. De verdediger van verd., Mr. Buiskool uit Hoorn, bestreed de dagvaarding in zooverre, dat zijn cliënt niet 935 doch 435 L. had ver bruikt Vergeten inag niet worden, dat er ook grondwater bij was, aldus pleiter. Pleiter meende, dat de opgave niet was geschied door een behoorlijk meetinstrument. Einde Februari was een groote hoeveelheid tarwe bevroren; hij stond voor het feit z'n groote stuk land van 30 H.A. weer dadelijk om te ploegen om weer nieuwe tarwe uit te zaaien en zulks wel op korten termijn. Verd. is toen dadelijk naar den Voedselcom missaris te Alkmaar gegaan en heeft een toewijzing gevraagd voor 900 Liter. Een week daarna kreeg hij echter bericht, dat deze toe wijzing niet was toegestaan, omdat de Voed selcommissaris meende, dat pleiter's cliënt teveel petroleum vroeg. Verd. kwam dus voor een dilemma te staan. vAls hij geen tarwe 'aaide, dan zou hij in strijd handelen met de voedselvoorziening. 'Wat moest hij doen? De man heeft dus niet alleen uit eigen be lang gehandeld, toen hij de petroleum voor z'n tractor gebruikte. Dat is misschien niet heelemaal te verdedigen, doch het is toch alleszins begrijpelijk. Op 22 April heeft verd. uit Den Haag een toewijzing gekregen om 300 L. te mogen gebruiken. Jammer is het aldus Mr. Buiskool dat die toewijzing eenige maanden te laat kwam. De verdediger deed een beroep op over macht en vroeg ontslag van rechtsvervolging. Mocht de Econ. Rechter het daarmede niet eens zijn, dan vroeg Mr. Buiskool een zéér lichte straf voor zijn cliënt. Na re- en dupliek zeide Mr. Krabbe, dat hij over acht dagen schriftelijk vonnis zou wu- zen. Barsingerhorn, GASOLIE AFGELEVERD ZONDER BONS. Op verschillende tijdstippen van October 1940 tot 1 April 1941, had verd. J. K. uit Bar singerhorn aan verschillende schippers meer gasolie afgeleverd dan waarop ze recht had den, tegen inlevering van de vereischte bons. De hoeveelheid bedroeg niet minder dan 2210 L. Waarom deedt u het?, vroeg Mr. Krabbe. Om meer winst te maken, antwoordde verd. Heeft u niet boven den maximumprijs ver kocht, wilde de Officier weten. Hoe komt u erbij?, zeide verd. De Officier noemde dit een zeer ernstig feit en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van zes weken. Geen druppel olie wordt nutteloos gebruikt, voerde verd. ter verdediging aan. Daar gaat het niet om; er is met u niet te praten; zeide Mr. Krabbe en veroordeelde verd. tot een gevangenisstraf voor den tijd van één maand. Wieringermeer. ALWEER EEN PETROLEUMLUCHT JE. De landbouwer O. H. V., uit de Wieringer meer had ook al petroleum gebruikt zonder vergunning. Die hoeveelheid bedroeg vol gens de dagvaarding 740 Liter. Ook in dit geval had verd. de petroleum noodig gehad om z'n land te beploegen. Maar dat mag nu eenmaal niet zonder Hieronder volgen de officieele cijfers voor de woningbouwplannen ten be hoeve der Heldersche vluchtelingen. Plaats Aantal huizen Plaats Aantal hu Spanbroek 4 Obdam 12 Opmeer 48 Schagerbrug 't Zand 10 Alkmaar 442 14 Hippolytushoef 100 Oudesluis 13 Julianadorp 30 Schagen 19 Egmond aan Zee 55 Barsingerhorn 10 Ursem 24 Noordscharwoude 56 Hoogwoud 15 Broek op Langendijk 18 De Weere 6 St Pancras 10 Aartswoud 16 Warmenhuizen 8 Oude Niedorp ('t Veld) 11 Dirkshorn 8 Nieuwe Niedorp 10 St. Maarten 13 Winkel 6 Oudorp 10 Lutjewinkel 6 Heerhugowaard 26 Breezand 18 Emond Binnen 11 Kerkbuurt 12 Egmond aan de Hoef 10 Kleine Sluis 13 Totaal 1064 vergunning, aldus mr. Krabbe. Het was oude voorraad, voerde verd. ter verdediging aan. Het was er nu eenmaal! Maar U mocht er, zonder speciale ver gunning niet over beschikken, hield de Ec. Rechter verd. voor. De leiding berust nu eenmaal bij het Rijksbureau voor Aardolie producten. De Officier, requisitoir nemend, vroeg f300 boete, subs. 40 dagen hechtenis. Verd. vond de boete zéér hoog. Maar mij valt ie daad niet mee. zeide mr. Krabbe en veroordeelde verd. overeenkom stig het requistoir van den Officier. Alkmaar. SCHOENEN ZONDER BON. Verd. J. M. G. uit Alkmaar had op 31 April twee paar heerenschoenen gekocht van den heer H. en dat wel zonder bonnen. Ik had bonnen aangevraagd aldus verd. doch kreeg ze niet Schoenen had ik dringend noodig. Twee paar? vroeg mr. Krabbe. Met een paar hadt U toch kunnen volstaan. De winkelier G. A. H. te Alkmaar zeide, twee paar schoenen zonder bon aan verd. te hebben afgeleverd. U heeft nu keurige schoenen aan, meen de de Officier, en zat er dus niet zoo om verlegen. Mr. de Brueys Tack zeide, dat zooiets niet te pas kwam. Verd. kon het best doen en moet daarom maar een beste boete be talen. De Officier vroeg f200 boete, subs. 40 dagen, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen schoenen. De Econ. Rechter, uitspraak doende, ver oordeelde verd. tot een boete van f60.— subs. 20 dagen, met verbeurdverklaring der schoenen. NOG ZOO'N GEVAL! Mej. J. B. v. D. te Alkmaar had even eens twee paar zwarte jongensschoenen bij den winkelier H. gekocht, zonder inle vering van bons. Verd. zeide, dat de schoenen voor haar beide jongens waren; bonnen had zij niet aangevraagd. Dat is toch zéér roekeloos, was het oor deel van mr. Krabbe. Nu heb ik een aanvraag ingediend, merk te vefd. op. En is dat toegestaan? vroeg de Econ. Rechter. Ja, nu is het toegestaan, antwoordde verd. Nou, kijk es an, zeide mr. Krabbe. Ook in dit geval kwam de winkelier H. te Alkmaar het ten laste gelegde bevesti gen en voegde erbij, dat in het voorjaar de uitgifte van bons tijdelijk was stopgezet ln deze zaak eischte de Officier f100 boe te subs. 30 dagen, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen schoenen. De Econ. Rechter, uitspraak doende, ver oordeelde verd. tot f60 boete, subs. 20 da gen, met verbeurdverklaring der schoenen. DE SCHOENWINKELIER. Toen kwam de schoenwinkelier H. uit Alkmaar als verd. voor de heeren in zwarte toga. Den Helder ER DIENT PAAL EN PERK TE WORDEN GESTELD AAN DE INSLUIPINGEN IN WONINGEN EN DIEF STALLEN UIT VOLKS TUINTJES. De Jeugd op pad Gaven wij in ons nummer van gis ter een trieste opsomming van de tal rijke ergerlijke gevallen van inbraak en diefstal in de particuliere wonin gen en winkels, die des avonds door de bewoners worden verlaten, hier aan kan nog worden toegevoegd de tallooze, niet minder ergerlijke ge vallen van vandalisme, die in de stad bedreven worden. Ditmaal zijn het de schooljeugd en de knapen van ouderen leeftijd, die als de schuldigen moeten worden aangewezen. Zij ontzien zich niet des avonds „op roof" uit te gaan. Zoodra de schemering ingetreden is, begeeft zich een deel der jeugd (jongere en oudere knapen) op pad, teneinde te on derzoeken of er niets van hun gading te vinden is. Men blijft daarbij uiteraard niet op de groote straat of op den openbaren weg, doch stelt zich verdekt op in steegjes en sloppen, daar waar men vermoedt, dal noch politie, noch bewoners aanwezig zul len zijn. Alsof het de gewoonste zaak ter wereld is klimt men over de schut tingen heen, en verbreekt vervolgens sloten, grendels en andere beletselen. Ook het indrukken van ruiten, en het daarna omdraaien der spanjolet ten is iets wat reeds tot de normale gedragingen van deze jongelui be hoort Eenmaal binnen zoekt men de huizen na, en tracht men iets van zijn gading te vin den. Meestal is zulks niet het geval, aan gezien de bewoners het grootste deel van hun bezittingen meegenomen hebben. De toch reeds ernstig gedupeerde huis eigenaren zitten dan echter met de kapotge maakte woningen en alle misère van dien. Natuurlijk is de politie van dat alles ter dege op de hoogte. Naast de hulp van de politie, die al het mogelijke in het werk stelt om aan dit euvel, dat reeds een grooten omvang heeft aangenomen, een einde te maken, ligt hier zeker een taak voor de ouders, die niets moeten nalaten om de kinderen op het ver keerde van hun handelingen te wijzen. Diefstallen ln volkstuintjes. Behalve de verlaten woningen moeten den laatsten tijd ook de volkstuintjes het danig ontgelden. Keer op keer komt het voor, dat de eige naars van stukjes land, waarop ze vele uren gewerkt hebben, en waarvoor een be hoorlijke huur betaald wordt, moeten con stateeren dat de helft van hun groenten of vruchten verdwenen zijn. Als buit van ele menten, die zich niet ontzien zelfs aan deze bescheiden bezittingen van burgers de hand te slaan. Schade aan woningen wordt hersteld Vele bewoners van Den Helder, wier hui zen werden getroffen hebben ingezien, dat een huis, wat niet bewoond wordt en bloot gesteld is aan regen en wind, binnen af- Aan G. A. H. werd ten laste gelegd, dat hij op 21 en 30 April schoenen aan J. H. G. en mej. J. B. v. D. zonder bon had af geleverd. Het waren goede klanten van me, die het werkelijk noodig hadden, zeide verd. Het zal nog wel eens een keertje meer ge beurd zijn, maar nu doe ik het niet meer, aldus de winkelier. Mej. J. B. v. D. en J. M. Gr. kwamen het ten laste gelegde bevestigen. Zij hadden in derdaad bij verd. schoenen zonder bon ge kocht De Officier eischte tegen den schoen handelaar, die onder moeilijke omstandig heden leefde, f 150 boete, subs. 60 dagen. De Econ. Rechter, uitspraak doende, ver oordeelde verd. tot f60 boete, subs. 20 da gen hechtenis. Noordscharwoude. VAREN ZONDER VERGUNNING. De Volharding I voer op 7 Juni van Noordscharwoude naar Krommenie met een lading van den fabrikant P V. uit Noord scharwoude. doch had daarvoor geen vergunning. Voor die reis was het boekje verkeerd ingevuld, zeid verd. Voor de toe wijzing van olie had verd. voor die reis een vergunning. De Officier wilde hiermede rekening hou den en eischte f 15 boete subs. 10 dagen, ter wijl de Econ. Rechter er f5 subs. 2 dagen van maakte, daar de overtreding wel zéér gering was. De zitting wordt dan geschorst tot kwart over twee. MIDDAGZITTING. Om kwart over twee werd de zitting her vat en werd als. verd. voorgeroepen C. P. M. schilder te Den Helder. Den Helder. AARDAPPELEN ZONDER BON. Aan genoemden M. werd ten laste gelegdi, dat hij op 27 Mei een hoeveelheid aardappe len zonder bon had afgeleverd aan den schilder L. G. te Den Heider. Verdachte erkende het feit. Get. L. G. verklaarde dat hij van verd. een hoeveelheid van 35 Kg. aardappelen had gekocht en daarvoor geen bon had gegeven. Verd. zeide, dat hij de aardappelen weer van een ander had gekocht. De Officier eischte f 50.boete subs. 20 dagen. Verdi vond de boete geweldig hoog. De Politierechter maakte er verd. attent op. dat hij de aardappelen voor een te hoo- gen priis had verkocht en veroordeelde hem tot f 30 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Winkel. HET WAS EEN VRIENDENDIENST. Een zekere A. S. uit Winkel had een zakje tarwe vervoerd, inhoudende 30 Kg., zonder in het bezit te zijn van een vervoerbewijs. De Officier eischte voor deze overtreding f 50.boete subs. 20 dagen. Ik deed het niet voor mezelf, maar voor zienbaren tijd tot een ruïne vervalt en later niet anders dan met groote kosten weer be woonbaar zou kunnen worden gemaakt. Een woning waar de pannen door elkaar liggen behoort zoo langzamerhand tot de zeldzaamheden. Een woning zonder vensters begint ook een bezienswaardigheid te wor den. Helaas is dat nog niet het geval met de woningen die dichtgetimmerd zijn. De plankenschotten gapen ons nog overal aan en hoewel het voor hen, die dagelijks door Den Helder gaan, gewoon wordt die ge timmerten te zien, is het voor den vreem deling of voor den stadgenoot, die maanden afwezig was, een vreemd gezicht. Toch komt ook in die dichtgetimmerde woningen hier en daar leven. Er keeren menschen terug, dat is onmiskenbaar. Een sprekend bewijs, dat tal van getrof fen huizen worden hersteld in Den Helder vormen de cijfers, die men op het kantoor van gemeentewerken heeft van het afgele verde glas voor de vernielde vensters. Tot Juli van dit jaar werd 4000 vierkante meter dubbel dik glas verwerkt en 3700 M2. enkel dik. Dat is in totaal dus bijna 8000 M2., een heele oppervlakte als men het uit meet ALLE OORLOGSSCHADE GETAXEERD. En nu herstellenl Dezer dagen zijn de architecten, verbonden aan de commissie voor den wederopbouw van Den Helder gereed gekomen met de taxatie van de schade, veroorzaakt aan de hon derden panden in de stad. De formu lieren zijn ingevuld en worden door gezonden naar de scihade enquête commissie, waar men met grooten ijver werkt aan de definitieve vast stelling van de schadeposten. Daar na kan men met het herstellen van de perceelen beginnen. een ander", Ik wilde m'n klanten helpen. De tarwe moest in den molen worden ver maald, zei-die verd. Dat magnu eenmaal niet. zeide mr. Krabbe en veroordeelde verc^ tot f 15 boete subs. 6 dagen, met inbeslag neming van de tarwe. K o e d ij k. KUNSTMESTBONNEN CADEAU GEGEVEN Verd. T. B., wonende te Koedijk en van beroep arbeider, werd ervan beschuldigd aan M. V. en C. Gr. eenige kunstmestbonnen cadeau te hebben gegeven. Verd. erkende het feit. C. Gr. uit Sint Pancras verklaarde dat hij twee kunstmestbonnen ten geschenke had gekregen. Get. wist niet. dat zulks niet mocht. Ook M. V. uit Sint Pancras, als get, voorgeroepen, had van verdi kunstmestbon nen ten geschenke gekregen en ook hij wist niet. dat het niet mocht. U had dat kunnen weten, zeide mr. Krabbe. De Officier meende, dat verd. had moeten weten, dat het niet mocht en eischte f 60. boete subs. 20 dagen. Ik wist het niet en weet niet, waar lk dfe boete van betalen moet. aldus verd. De rechter uitspraak doende, veroordeelde verd. tot f 30 boete subs. 15 dagen. HOOGWOUD Milde straf voor den inbreker in de secretarie Gerechtshof te Amsterdam schenkt hem eenig vertrouwen. Gister heeft het gerechtshof te Am sterdam den 53-jarigen vertegen woordiger H. G. H., wegens diefstal veroordeeld tot een jaar en zee maanden gevangenisstraf, met af- trek van het geheele voorarrest. De man, die reeds op zijn veertiende jaar met diefstal begonnen was en die dertig jaar van zijn leven in de gevangenis had doorgebraoht, had eenige kleine diefstallen in Hoogwoud gepleegd, welke hem echter door de rechtbank te Alkmaar in verband met zijn strafregister zeer zwaar waren aan gerekend, zoodat. hij tot drie jaren gevan genisstraf was veroordeeld. In hooger beroep had de man voor het gerechtshof beloofd, een beter leven te zul len beginnen. Weliswaar had de- prociireur generaal ook toen nog een straf van 3 jaren onder aftrek van voorarrest geëischt, doch blijkens de uitspraak heeft het Hof hem eenig vertrouwen in zijn beloften niet willen ontzeggen. ALKMAAR DRAFSPORT. Sinds de oprichting van het Paardensport- comité „Vooruit" is in Alkmaar de dravers- sport nieuw leven ingeblazen. Verscheidene draverijen zijn reeds door dit Comité in het Sportpark georganiseerd en nog versch in' het geheugen liggen de courses op den Eer sten Pinksterdag j.1., die mede dank zij den totalisator, een groot succes werden. Op Za terdag 23 en Zondag 24 worden opnieuw dra verijen georganiseerd en wel op de lange- en kortebaan. Beide dagen zullen namelijk be sloten worden met een kortebaandraverij over 800 M. Dit is voor den eersten keer, dat er een „tweedaagsche" plaats heeft te Alkmaar. In eigenaarskringen bestaat voor deze courses zeer groote belangstelling, wat het aantal in geschreven paarden, dat 99 bedraagt, wel bewijst. Het programma is dan ook zoo samenge steld, dat het niet. alleen den bezoeker „elck wat wils biedt", maar ook den eigenaars. Er wordt o.a. een eerste klas heat, een heer- rij derscourse, tweede, derde en vierde klasse draverijen verreden met aan het slot de reeds genoemde kortebaai.. In totaal wordt f 3000.— aan prijzen verreden. Wij zijn er van overtuigd, dat als het weer wil medewerken, het op beide dagen buiten gewoon druk zal zijn, temeer daar de tota lisator weer aanwezig zal zijn. DE LAATSTE GEMEENTERAADSVER GADERING. Naar we vernemen is de burgemeester voornemens op Donderdag 28 Augustus nog een raadsvergadering uit te schrijven. Waar op 1 September a.s. de werkzaamheid der gemeenteraden beëindigd wordt, zal dit dus de laatste maal zijn, dat we het college bij een zien. WIERINGEN WIJZIGINGEN BUSLICHTINGEN. Buslichting postkantoor Hippolytushoef: 6.45 10.45 14.45 16.45. Zoo men ziet is de laatste buslichting aan merkelijk vervroegd. De buslichtingen te Den Oever en De Hau- kes zijn ongeveer 20 minuten vroeger dan te Hippolytushoef. HARENKARSPEL waarland. publieke verkooping. In het café van den heer J. Bos werd ten overstaan van notaris P. H. Hilbrand te Ob- dam publiek in veiling gebracht het woon huis met bouwland van den heer D. Broer- sen te Waarland samen groot 46.00 Aren. Niet minder dan 15 gegadigden waren aan wezig. welke allen voor den door het Pacht bureau vastgestel'den prijs, f 1400.voor het geheele bedrijfje, dit bedrijfje wilden koopen. Bij loting was vervolgens de gelukkige winnaar de heer Arie Zut Hzn. te Waar land. (Voorwaar een koopje). De bloedsomloop van Uw zaak wordt ver sterkt door regelmatig ln de

Schager Courant | 1941 | | pagina 5