N1PPER EN PELLE Amor Een goede vangst Noodlottige botsing Radioprogramma Zwendel in distributiebescheiden in het kippenhok 319. Een probleem! 1 en 2. „Heeft dan niemand van jullie een behoorlijk voorstel, op .welke manier we de meteoorsteen boven water kunnen krijgen? We moestan maar naar huis gaan en er eens een nachtje over slapen!" 3. „Ik heb het! Ik weet wat! Nu zul je eens wat zien!" 320. Wat nut 1. „Laadt het hele geval op de wagen, jongens!" „Dank je feestelijk! Heb je dan helemaal geen mede lijden met die arme wagen van me Ik moet tenminste ook wat van de beloning hebben, om mrjn auto ervan te laten maken!" 2. Wat zou d&t nou voor nut hebben? Nipper en Pelle zijn om 't hardst bezig met het dicht-solderen van alle blikken bussen en potten, die ze hebban kunnen krij gen, terwyl Fatty ze stuk voor stuk nakijkt, of ze wel luchtdicht genoeg zijn. Inval in een perceel te.Heemste de, waar een frauduleuze handel ln vlees oh werd gedreven. Door. den opsporingsdienst werd Zater dagmiddag een inval gedaan in een per ceel aan de Schouwbroekerstraat te Heem stede, omdat vermoed werd, dat daar een frauduleuze handel in versch vleesch wordt gedreven. In de keuken vond men een groote partij versch varkensvleesch. In verband hiermede werd aangehouden de 30-jarige J. v. d. B., de bewoner van het perceel, die verklaarde een geslacht, varken gekocht te hebben van iemand in Hillegom. De laatste verklaarde dit vhrkcn gekocht te hebben van een hem onbekend persoon. Voorts werd aangehouden een 44-jarige slagersknecht uit Heemstede, die behulpzaam was bij het gereedmakep van het vleesch voor den ver koop aan particulieren. Een gedeelte was reeds in kleine hoeveelheden aan particu lieren geleverd tegen hooge prijzen en zon den hon. Het nog aanwezige vleesch en een groot deel van het verkochte vleesch is in beslag genomen. Tegen v. d. B., de slagers knecht en de diverse koopers is proces-ver baal opgemaakt DE MOORD TE DELFT.* Omtrent den moord op H. de Man te Delft,' vernemen wij nog. dat verdachte C. J. C. Hugenholtz, toen hij Zaterdagavond 'jl. per fiets Voorburg verliet, in het bezit was van een klein bruin koffentje. Voorts maakt de commissaris van politie bekend, aan hen 'die meenen inlichtingen te kunnen ver strekken, dat alle mededeelingen welke met den moord verband houden, door hen ver trouwelijk zullen worden behandeld.' Verder wordt nog medegedeled, dat de verdachte J. van Blerkom Zaterdagmiddag jl. nog in Rijswijk (Z.H.) is gezien, alwaar hij in een bedrijf practisch werkte. Vermoedelijk heeft hij gehoord; dat hij door de politie gezocht werd, waarna hij de vlucht heeft ge nomen. ENGELSCHE DUIKBOOT „UNION" VER LOREN GEGAAN. Berlijn, 25 Aug. (D.N.B.) De Engelsche admiraliteit heeft volgens den Britschen bej richtendienst, medegedeeld, dat de duik boot „Union" over tijd is en als verloren moet worden beschouwd. BRAND IN AUTOBUS. Bij een botsing tusschen twee autobussen, die, daarna in brand vlogein, zijn zeven passagiers om gekomen. New York. 25 Aug. (D.N.B.) Bij een botsing tusschen autobussen in Waldwick (New .Jersey) zijn door een brand, die ontstond door het ontploffen van de benzinetank, ze ven passagiers verbrand. Een groot aantal andere personen liep bij de botsing verwondingen op. ARBEIDSDIENST VOOR JODEN IN ROEMENIë. Boekarest, 25 Aug. (D.N.B.) Krachtens een gisteren onderteekend decreet is voor alle Joden in Roemenië van 18 tot 60 jaar een verplichte arbeidsdienst ingesteld. Door dit decreet worden de Joden tevens opgeroe pen zich bij de bevoegde politie-autoriteiten aan te melden om op de betreffende lijsten te worden ingescheven. Brifsche vliegtuigen boven Dnitschland Berlijn, 25 Aug. (D.N.B.) ln den nacht van Zondag op Maandag is een aantal Brit- sche vliegtuigen naar West-Duitschland ge vlogen. De neergeworpen 'brand- en brisant bommen richtten nergens belangrijke schade aan. Volgens tot dusver ontvangen berichten zijn drie .vijandelijke vliegtuigen door nacht jagers neergeschoten. ENGELSCHE VLIEGMACHINES BOVEN ONS LAND. Gedurende het weekeind vlogen slechts enkele Britsche vliegtuigen boven ons land. De neergeworpen brisant- en brandbommen brachten eenige lichte beschadigingen aan woonhuizen teweeg. Eén woonhuis werd zwaar beschadigd. Helaas zijn twee dooden te betreuren, een man en een vrouw. ACTUEEL RADIO-PRAATJE GEWIJD AAN NEDERLANDSCH-INDI6. Hilversum. De persdienst van de Neder- landsche omroep meldt: In verband met de bestaande spanningen in het Oosten zal de berichtendienst Van den Nederlandsche omroep voorloopig een maal in de twee weken een actueel praatje van 19.00—19.10 uur aan Nederlandsch Indië wij den. speciaal'aan het leven van allen dag in dezen oorlogstijd in onzen Archipel. Voor de eerste maal zal dit praatje gegeven wor den heden, Dinsdagavond. WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1941. Hilversum I. 415.5 m. 6.45. Gramofbonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten: 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Sylvestrl-trio. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Groninger Orkestvereeniging. 2.15 De Gooilanders. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Zang en piano. 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christl. Radio Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe richten. 5.30 Jeugdstormkwartier. 5.45 Schrammelkwartet en soliste. 6.15 Voor binnenschippers. 6.30 Ernst van 't Hoff met zgn 15 solisten. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Volkszangkoor met pianobegeleiding. 8.15 Causerie: „Volksgezondheid". 8.30 Uit de voorraadkamer (opn.). 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: The Dutch Achievements in the Netherlands Indies. Hiüversum II. 801.5 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Pianovoordracht. 10.40 Declamatie. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Orgelconcert. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Roemeensch orkest Gregor Serban. 1.30 Gramofoonmuziek?» 1.45 Kurt'Hohenbe.rger en zijn orkest. 2.15 Vopr de jeugd. 2.30 Verkorte opera „II Trovatore" (gr.pl.), 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Bijbellezing. 5.15 BNO:'Nieuws-, economische- en beursbe richten. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Salonorkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.35 Reportage. 8.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest eo solist. (8.59.00 Boekbespreking). 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Chriat Radio Stichting). 10.0510.15 Gramofoonmuziek. Interessante "grepen Ernstige muziek: In het solistenconcert in het Kurhaus Schëveningea van 20.0020.45 en van 21.00 21.45 Hilversum II treedt de tenor Louis van Tulder op met liederen van Henrl Duparc. Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest staat dien avond onder leiding van Ernst Ansermet. Onder meer zal ten gghoore wor den gebracht de symphonie van Cesar Franc. Voor de jeugd: Van 11.0011.20 uur Hilversum I zal Henk Kemp de kleuters 20 minuten gezéllig be zig houden in een uitzending getiteld: „Allemaal naar de poppenkast". Voor de vrouw: Van 15.0015.20 uur spreekt Mej. S. Proot over het onderwerp „Vrouwen en moeders van groote mannen". In deze uitzending wordt Cosima Wagner geschildert als een groote steun van haar man terwijl ook aan dacht gewijd wordt aan haar jeugd en aan haar verhouding met haar vader Franz Liszt. Reportage: Van 19.3520.00 uur Hilversum II wordt een reportage uitgezonden onder den titel „De Nederlandsche Omroep temidden van Afrikaansche krijgsgevangenen". In deze reportage schetst de reporter, de heer Josselin de Jong, het leven van de „Fran- sche" huurlingen, die tijdens den oorlog in Frankrijk gevangen werden genomen. Een bedrag van 22.125 galden achterhaald. Een al te royale levenswijze bracht het aan het licht. De justitieele dienst te 's-Gravenhage heeft Zaterclag jl. een drietal arrestaties ver richt in verband met een zwendel in distri butiebescheiden. Het was dien dienst opgevallen, dat een bepaalde distributieambte naar daar ter stede, nl. de 28-jarige J. F. R„ opmerkelijk veel geld uit gaf, grove verteringen maakte in Restaurants en kostbare goederen aankocht. Naar aanleiding daarvan werd een onderzoek ingesteld, waar bij de genoemde persoon o.a. enkele dagen door een rechercheur werd gèvolgd. Het resultaat was, dat kwam vast te staan, dat R. zijn grove verteringen enz. betaalde met onrechtmatig verkregen geld. Hij werd daarop Zaterdagmorgen gearresteerd. Na een ,verhoor be kende hij zich schuldig te hebben ge maakt aan diefstal, casu quo ver- duistering van distributiebescheiden. In zijn betrekking had hij nl. het beheer over losse bons voor toewijzingen en door klein handelaren ingeleverde opplakvellen. De be scheiden eigende hij zich toe en verkocht ze daarna in een aëer uitgebreiden kring van personen. Hij deed dit reeds enkele maanden en bij zijn arrestatie werd een be drag van f2125.op hem gevonden. Tijdens een onderzoek in zijn woning werd nog fII.500.in beslag genomen, benevens een zeer groot aantal Waardevolle voorwerpen en sieraden. Naar aanleiding van het ver hoor Hverd tevens gearresteerd zijn 32-jarige collega J.' D. H. E., met wien hij zijn mis- tirijvëh pleegde. In diens woning werd een bedrag van f8590.— in beslag genomen. In totaal werd dus een bedrag van f 22.125.— achterhaald, waarvan prao- tisoh gezegd kan worden, dat al dit geld verkregen is uit den verkoop van clandestien verkregen bons en distributiebescheiden. In de woning van verdachte R. werd een zeer groot aantal kwitanties gevonden van de gekochte waardevolle voorwerpen en sieraden,'waardoor is komen vast te staan, dat alle aankoopen die betrekking hadden op deze kwatanties van recente datum wa ren. Verder is nog gearresteerd de 42-jarige koopman M. van L., als verdacht van he ling van deze gestolen distributiebescheiden. Als bijzonderheid-kan nog worden vermeld, dat een opplakvel kolenbons van de hand ging voor den prijs van f200.Het onder zoek wordt voortgezet en het is te venvach ten dat het niet slechts zal blijven bij de arrestatie van dezen heler. Vergiftiging te Horst Vermoedelijk vergiftigde prui men gegeten. Een tienjarig dochtertje van de fa milie H. te Horst is vermoedelijk ten gevolge van vergiftiging overleden. Twee andere kinderèn van deze fa milie zijn eveneens overgebracht naar het* ziekenhuis te' Venlo. Een van deze kinderen, een meisje van een jaar oud, verkeert in levensge vaar. De oorzaak is vermoedelijk het eten van pruimen, die van de hoo rnen waren gewaaid, en terecht ge komen waren tusschen aardappel loof, dat bespoten was met loodarse- naat. Een deskundig onderzoek wordt nader ingesteld. LIJK OPGEHAALD. Gistermorgen is uit het Prins Hendrikka naal te Katwijk aan- Zee, het lijk opgehaald van den 29-jarigen L. van Beelen, die Za terdagavond door de duisternis te water, was geraakt. Van- B. was ongehuwd. Feuilleton door P. G. Wodehouse j 3. „Laten we-voor het gemak één kip zeggen. Dat maakt mijn berekeningen duidelijker. Goed. Henriette, de kip, die hehben we. Kun je me zoover volgen?" „Jawel. Je neemt een kip." „Heb ik je niet gezegd, dat Garnet een verdraaid pientere kerel was?" zei Ukridge bewonderend', tegen zijn aandachtig luiste rende vrouw. „Merk je wel, hoe hij iemands ideeën' direct snapt? Zit er achter heen als een bloedhqnd. Waar was ik ook al weer?" „Je had net een kip genomen." „Juist. De kip. Priscilla! Nou, die legt el- ken dag van de week een ei. Je verkoopt die eieren voor vijf en zeventig cent de zes. Het onderhoud^ van de. kip kost niks. Winst minstens een paar shilling per dozijn eieren. Wat zeg je daar van?" „Ik zou de getallen nog eens goed nagaan, voor het geval er een vergissing in zit." „Een vergissing", brulde Ukridge, op de tafel slaande tot die kreunde, „Vergissing?" Daar is geen sprake van. Kan je zoo'n een voudig rékensommetje nu niet eens volgen? O, ik vergat te zeggen en dat is de quin- tessens van de zadk dat je je eerste kip op den pof krijgt. Iedereen -zal blij zijn als hij je een kip op den beer kan geven- Nou, dan laat je die kip die eerste origineele, op-de-pof-kip kuikens uitbroeden. Nou moet je me goed volgen. Veronderstel, dat je een dozijn kippen hebt. Goed. Als elk van die twaalf kippen een dozijn kuikens heeft, zendt je de oude kippen terug aan de kerels waarvan je ze geleend hebt met dank voor het gebruik en klaar ben je, je begint je za ken met een honderd en vijftig kuikens vrij op naam. En na een poosje, als de kuikens groot worden en beginnen te leggen, heb je niets anders te doen dan in je, stoel achter over t,e leunen en de groote cheques te in nen. Is 't. niet zoo, Millie?" „Ja, liefste." „We hebben alles al voor elkaar. Ken je Combe Regis in Dorsetshire, dicht bij De- ivon? Baden, zeelucht, schitterend landschap. Geknipt voor een hoenderpark. Een vriendin van- Millie een meisje dat ze van school kent heeft ons een prima oud huis geleend met een groot terrein erbij. We hebben niets anders te doen dan er de kippen naar toe te brengen. Ik heb de eerste portie al be steld. We zullen ze op ons vinden wachten als-we aankomen." „Zoo, zoo", zei ik. „Nou ik wensch je suc ces. Laat me vooral eens weten hoe het er mee gaat." „Je laten weten!" brulde Ukridge. „Wel oud paard, je gaat met ons mee." „Ik?" zei ik stom verbaasd. „Ja, natuuhlijk. We accepteeren geen wei gering. Is 't wel, Millie?" „Nee, liefste." „Natuurlijk niet. Geen weigering. Pak vanavond je boeltje en kom morgen aan het Waterloo station, dan vindt je ons daar." „Het is verbazend aardig van je „Heelemaal niet, heelemaal niet. Het is zuiver zakelijk. Ik zei tegen Millie, toen we hierheen gingen, dat jij juist de geschikte man voor ons was. Een man met jouw overvloed van ideeën is goud waard in een hoenderpark. Goud waard/ zeg ik. Zie je", ging Ukridge voort, „ik ben een practische kerel. Een kerel uit één Stuk. Koppig. Ga recht. rop mijn doel af, myn neus achterna. In dit soort zaken heb je een beetje een droomer noodig die je practisch brein helpt. We moeten van jou de ideeën krijgen. In spiraties en al dat soort van dingen. Natuur lijk krijg je aandeel in de winst. Dat spreekt van zelf. Nee, nee,daar sta ik op. Zaken zijn zaken, ook onder vrienden. Nou, laten we aannemen, dat laag geschat de netto winst over het eerste jaar vijf duizend nee, laten we het zokere voor het onzekere nemen, vier duizend vijf honderd pond isMaar dat zullen we allemaal wel re gelen wanneer we eenmaal daar zijn. Daar zal Millie voor zorgen. Ze is de secretaresse van de maatschappij. Ze heeft aan allerlei lui brieven geschreven om kippen. Je ziet, hét is een uitstekend georganiseerde zaak. Hoeveel kippenbrieven heb je verleden week geschreven, oudje?" „Tien, liefste." Ukridge keek me triomfantelijk aan. „Hoor je dat? Tien. Tien brieven om kip pen te vragen Dat is de manier om er te komen. Durf1 en ondernemingsgeest!" „Zes hebhen niet. geantwoord, St'anley en de rest heeft geweigerd." „Beteekent niets" zei Ukridge met een wijdsrh gebaar. „Dat doet er niet toe. De hoofdzaak is. dat de brieven geschreven zijn Dat bewijst dat we solide en practisch zijn. Kan je. je rommel tegen morgen ingepakt hebben, Garny, oud paard?" Het is gek, dat iemand een keerpunt in zijn leven kan bereiken zonder er zich van bewust te zijn. Als ik die uitnoodiging afge slagen had, zou ik niet zou ik in ieder geval een merkwaardige ervaring hobben misgeloopcn. Het is niet iedereen gegeven om Stanley Featherstonehaugh Ukridge een hoenderpark te zien beheeren.'' „Ik dacht er over om ergens heen te, gaan waar ik golf kan spelen", zei ik aarzelend. „Dan is Combe Regis juist geknipt voor je. Uitstekende golfvelden. Vol met uitste kende spelers. Je kunt geen kei gooien zon der een amateur-kampioen te raken. Groote terreinen op den top van den heuvel, nog geen halvë mijl van den farm af. Breng je golfstokken maar mee. Je' zult 's middags kunnen spelen. Tegen lunchtijd zijn wc wel door het zware werk heen." „Ja maar," zei ik, „ik heb geen greintje verstand van kippen. Ik kan ze opeten, maar. dat is ook alles," „Prachtig! Schitterend. Je bent net de man, dien ik hebben moet. Jij brengt een brein mee dat niet verknoeid is door theo rieën, Jij zuit alleen handelen in het licht van je intelligentie. En daar heb je een massa' van. In dien roman van joii toonde je een buitengewoon intellect ten minste zoover die vlerk aan het boekenstalletje me wqu laten lezen. Ik zou geen beroeps-kip- penfokker op mijn erf willen hebben, al zou hij er voor willen betalen. Als hij zich aan bood, zou ik hem gewoon wegzenden. Na tuurlijk intellect, dat is het wat we noodig hebben. We kunnen dus op je rekenen. „Goed", zei ik langzaam. „Het is erg aar dig van je om het me te vragen." „Zaken, jochie, zaken. Afgesproken. We nemen den trein van elf uur twintig Wa- terloo;station. Maak dat je hem niet mist. Kijk op het perron naar me uit. Als ik jou het eerst zie, zal ik wel roepen." 1r( ov HOOFDSTUK III. wj al Waterloo-station. Medereizigers en een 0E meisje met brain haar. 9 De strengheid van Watèrloo-station werd vc den volgenden morgen om tien minuten voor elven, toen ik aankwam om den trein - naar Combe Regis tq nemen, vei*he)derd door verscheidene zonnestralen en een mas- sa bedrijvigheid en rumoer op de verschil- lende perrons. Een kruier droeg jmijn va lies en golfstokken en maakte een afspraak om me terug te vinden op het zesde perron. Ik kocht een kaarij'e en gjng naar het boe kenstalletje waar ik, in het belang van den handel met luide, doordringende stem vroeg, a of ze ook de „Manoeuvres van Arthur" van y Jeremy Garnet hadden. Toen ik hoorde dat t ze het niet hadden, klakte ik vef-wijtend met mijn tong en raadde hon aan "om er een flinken voorraad van te bestellen, daar er a groote vraag naar zou kt>mén en besteedde daarna een paar shilling aan een magazijn, en een paar weekbladen. Ik had nog tien minuten en ging op zoek haar Ukridge.' t Ik vond hem op het zesde perron. De trein stond al voor en ik ontdekte mijn witkiel, die zich met mijn .valies en golfstokken een weg door de menigte baande. „Daar heb je hem!" riep Ukridge luid. „Prachtig. Dach je dat je den trein zou mis sen." v Ik gaf de glimlachende mevrouw Uridge een hand. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6