Schandaaltjes om sandaaltjes Kantongerecht Dm Helder De coupé op stelten gezet Donderdag 28 Augustus 1941 Tweede blad Arrondissementsrechtbank te Alkmaar VOOR DEN ECONOM1SCHEN RECHTER. tan te daan De berd. H«ndei De Heldersche schoenen zonder bon-zaak-met-het-Zijper-lnter- mezzo berecht. Alles te goeder trouw (zeggen de verdachten), maar 't werd toch een dure dag. Zijp0- De bekende C. D. van Keinsmerbrug, werd ten laste gelegde, dat hij op 16 Juni van den winkelier IJ. VI. te Den Helder, 14 paar schoenen had gekocht voor f 45.zonder daarvoor bonnen af te geven. Get. IJ. VI., kwam een en ander bevestigen De winkelier J. H. te Den Helder had op dien zelfden dag 14 paar schoenen zonder en aan verd. afgeleverd. Ook deze winkelier kwam een en ander jevestigen. Verd. zeide ter verdediging, dat hij res tanten wilde koopen en niet wist, dat hij aarvoor bonnen moest afgeven. De Econ. Rechter, Mr. Krabbe, maakte er >rd. op attent, dat de distributiewet geen iderscheid maakt tusschen restanten en jiieuvve schoenen. Verd. had een en ander moeten weten. Ik dacht beslist, dat de restanten vrij wa zen, aldus verd. De officier van justitie achtte het ten las te gelegde wettig en overtuigend bewezen en noemde het 'n buitengewoon ernstige smok- jtelzaak. Air. de Brueys Tack wilde nog geen gevangenisstraf eischen, doch vroeg een jeldbocte van f 200 subs. 40 dagen. Verd. zeide nog eens, dat hij te goeder trouw had gehandeld. Zwets nu niet langer over goede trouw, wat heeft U op de straf te zeggen? vroeg de Econ. Rechter. D'er wordt niks verdiend, dus vind ik de straf wel erg 'hoog, vond verd. De Econ. Rechter, uitspraak doende, ver- jordeelde verd. tot f 125 boete, subs. 20 d. net verbeurdverklaring der in beslag ge- romen schoenen. Daarna werden de rollen verwisseld en iwamen IJ. VI. en daarna J. Th. H., schoen- rinkeliers te den Helder als verdachten op le lange mat te staan. IJ. VI. was zaakwaarnemer van den win- celier M. H. te Den Helder, aldus vertelde hij. 5'er waren sandaaltjes bij ook, verdedigde zich verd. Ja maar, die waren toch niet met houten zooltjes? Bovendien had Uw patroon U een en ander uitdrukkelijk verboden, zeide Mr. irabbe. Het was te goeder trouw, zeide ook deze yerd. Spreek niet van goede trouw, dat maakt l'w zaak niet beter, aldus de Econ. Rechter. De getuige C. D. uit Zijpe kwam een en nder bevestigen. De verdediger van verd., Mr. Mulder, uit ten Helder, vroeg get. of deze kwam in op lacht van andere menschen om schoenen t«. koopen? Zeker, antwoordde getuige. Ik zou bonnen krijgen van D., zeide verd. De officier zeide, dat nergens een bepaling is, dat schoenen met een krasje of zoo zon- ier bon worden verkocht. Mr. de Brueys Tack vroeg f 200 subs. 40 dagen. De verdediger van, verd. Mr. Mulder wees irop, dat alle drie menschen volkomen be- rouwbaar zijn. Deze zaak lijdt aan een te groote gemoedelijkheid. De doozen stonden daar gemerkt met een rood kruis, wat be- leekende, dat het afgekeurd schoeisel was. De menschen waren dus te goeder trouw, >mdat ze er vanovertuigd waren, dat deze Bchoenen zonder bonnen mochten worden afgeleverd. Er bestaat al minstens twaalf jaren een za ken verhouding tusschen D. en de gebr. H. en ze vertrouwden elkaar volko men. De verdediger gaf volkomen toe, dat iet hier een absolute nonchalance was. Wat betreft de strafmaat riep pleiter de uiterste jtlementie in van den Econ. Rechter. De Ec. Rechter, uitspraak doende, veroor deelde verd. tot f 125 boete, subs. 20 dagen. Verd. J. Th. H., schoenwinkelier te Den [Beider had op 16 Juni eveneens schoenen ionder bon afgeleverd. Verd. erkende het feit. Get. D. uit Zijpe zeide op 16 Juni 14 paar schoenen van verd. te hebben gekocht zon der bonnen. Verd. speet het dat hij zich aan dit feit kad schuldig gemaakt. U bent met dit geknoei niets vooruit ge daan, aldus zeide Mr. Krabbe. Ook in deze zaak vond de Officier het een ernstig geval, temeer omdat de patroon het zelf had gedaan. Mr. de Brueys Tack eisch- te f 300 subs. 50 dagen hechtenis. De verdediger van dezen verdachte', Mr. Mulder uit Den Helder noemde den ver- analoog aan consignatie en zeide ver- der'hetzelfde als hij in de vorige zaak naar voren had gebracht. Pleiter wees erop, dat deze man een ge zin van 9 personen te zijnen laste had en reeds een schade had gehad van ongeveer f 500. Mr. Mulder hoopte, dat de Econ. Rech ter bij het uitspreken van z'n vonnis met deze factoren rekening zou willen houden.' Mr. Krabbe uitspraak doende, veroordeel de dezen verd. tot f 250 boete, subs. 30 da- ;en met last tot teruggave van den win kelvoorraad. Calantsoog. EEN VARKEN EN EEN VEEBOEKJE. Op 17 Juni 1941 had verd. P. J. S., wonende te Callantsoog een varken van 250 Kg. in voorraad gehad, terwijl hij was aangesloten bij de Organisatie der Landbouwcrisiscen trale. Dat veeboekje was verscheurd, nietwaar? vroeg Mr. Krabbe. Een dochtertje van me heeft het ver scheurd, antwoordde verd. Makkelijk te zeggen, meende de officier van justitie; U had het dan maar beter moe ten opbergen. U had dat varken verstopt, zeide Mr. Krabbe. Verstopt niet, bracht verd. in het midden, de zeug was makkelijk te vinden hoor! De Officier requisitoir nemend achtte het Wettig en overtuigend bewezen en meende, 1 dat het varken wél degelijk was verstopt en noemde het een ernstig feit. Mr. de Brueys Tack eischte een geldboete van f 200 subs. 40 dagen hechtenis en verbeurdverklaring van de opbrengst van het in beslag genomen varken. De Ec. 'Rechter uitspraak doende, veroor deelde verd. conform het requisitoir, doch bepaalde alleen de vervangende hechtenis op 25 dagen. Anna Paulowna. EIEREN VERVOERD ZONDER VER GUNNING. Verd. J. A. B. uit Anna Paulowna had 110 kippeneieren vervoerd, toen hij door den controleur der distributie, P. N. uit Oudkars pel werd aangehouden. Hij had geen ver- voerbewijs. Verd. was niet verschenen. P. N. als get. gehoord, vertelde, dat verd. hem had ver teld, dat er 30 eieren voor hemzelï bij waren en dat hij de andere eieren zonder bon wilde verkoopen. De officier eischte. f 80 boete subs. 30 dagen terwijl de Ec. Rechter verd. bij verstek ver oordeelde tot f 35 boete subs. 13 dagen met verbeurdverklaring der in beslag genomen eieren. Middenmeer. AANWIJZING VOOR PETROLEUM NIET AANGEVRAAGD. Verd. G. P. K., landbouwer te Middenmeer, moest terecht staan, omdat hij in den win ter van het vorige jaar 400 L. petroleum ver bruikte zonder vergunning van het Rijksbu reau van aardolieproducten. Verd. voerde ter verdediging aan, dat hij het voor het land moest gebruiken. Dan had U een speciale vergunning moe ten aanvragen, wees Mr. Krabbe er verd. op. U heeft daarvoor absoluut geen moeite ge daan. Om het bedrijf op stoom te houden, heb ik die petroleum verbruikt, aldus verd. De Officier vordering nemend eischte f 500 boete, subs. 80 dagen, omdat Mr. de Brueys Tack het een zeer ernstig feit vond. Mr. Krabbe uitspraak doende, veroordeel de dezen verd. tot f 200 boete subs. 30 dagen. EEN PAARD MET EEN HARTKWAAL. In September en October 1940 had de landbouwei 550 L. petroleum verbruikt zon der vergunning van het Rijksbureau. M'n paard had een hartkwaal en dus moest ik m'n tractor gebruiken, zeide verd. Het is eenmaal verboden, daar moet U zich aan houden, wees Mr. Krabbe verd. terecht. U had een speciale vergunning moe ten vragen. De eisch luidde f 500, subs. 80 dagen, ter wijl verd. werd veroordeeld tot f 225 boete, subs. 30 dagen hechtenis. Middenmeer. EEN VERBOD OVER EEN VERBOD HEEN! De landbouwer W. de P. uit Middenmeer had in de maanden Sept. en Oct. van het vorige jaar 600 L. petroleum verbruikt zon der vergunning van het Rijksbureau. Verd. erkende geen speciale vergunning te hebben aangevraagd, hij had tweemaal een vergunning gevraagd voor petroleum, doch voegde eraan toe, dat hij geen petroleum kon krijgen, doch wel benzine. Maar ik moest zaaien, aldus voegde verd. eraan toe. De Officier van Justitie eischte f 600 boe te, subs. 80 dagen hechtenis. De verdediger van verd., Mr. Buiskool uit' Hoorn, wees erop, dat deze menschen inder tijd overstroomd werden met een voorraad papieren, waaruit niemand eerst wijs kon worden. De man had in September een voor raad van 9300 L. in voorraad, waarvan hij 1600 L. gebruiken mocht, mits vóór 1 Sept. Op een lateren datum kreeg hij bericht, dat hij geen petroleum meer mocht gebrui ken; dat was dus een verbod over een ver bod heen en dat noemde pleiter geen manier. Hier is een overtreding begaan, doch men dient rekening te houden met de omstandig heden, waarop de overtreding is begaan, meende Mr. Buiskool. Pleiter's cliënt heeft een vergunning voor brandstof aangevraagd, liefst petroleum, doch hij kreeg einde Oc- Zomerwerk op het land. Als de tarwe gemaaid is wordt de akker .gestoppeld" (Pax-Holland-De Haan m) tober een toewijzing voor benzine. Maar z'n bedrijf moest doorgaan en daarom heeft hij van z'n petroleum verbruikt. Het was hem onmogelijk een en ander op andere wijze te verwerken. Hier is dus niet met de petrole um omgesold en Mr. Buiskool is van mee ning, dat op deze gronden de boete belang rijk dient te worden verminderd. Na re- en dupliek veroordeelde de Econ. Rechter dezen verd. tot f 250 boete, subs. 40 dagen. Nog steeds bleven de petroleumzaken aan houden. De landbouwer J. v. W. uit Mid denmeer had 1000 L. verbruikt zonder ver gunning van het Rijksbureau voor Aard olieproducten. Ook deze verd. gaf toe, dat hij de petro leum had verbruikt en wel om zijn land te bewerken. De Officier eischte f 800.boete subs. 100 De verdediger, Mr. Buiskool uit Hoorn, wees erop, dat ook in dit geval de petroleum is verbruikt voor het landbouwbedrijf. Er is een misverstand ontstaan door de invulling van een verkeerd formulier, daardoor zat verd. op een moment geheel zonder toewij zing. Half September heeft pleiter's cliënt het goede formulier opgezonden, doch hij kreeg eerst in December pas de toewijzing. Pleiter deed een beroep op den Econ. Rech ter en vestigde de aandacht op de moeilijk heden welke deze landbouwers ondervon den. Mr. Krabbe nam in aanmerking dat dit de grootste hoeveelheid petroleum was wel ke clandestien is verbruikt; hij wilde er echter nog eens over denken en zal Maan dag a.s. vonnis wijzen. Verd. L. B., landbouwer te Middenmeer had omstreeks December of Januari een hoeveelheid petroleum van 780 L. verbruikt, zonder vergunning. Verd. zeide, dat hij die petroleum noodig had voor het omploegen van het land en het inzaaien van de voorjaarstarwe. Dat had U toch ook nog in Februari kun nen doen, meende Mr. Krabbe. Januari is beter, antwoordde verd. Heeft U nog een toewijzing gekregen? vroeg Mr. Krabbe. Ja, in Maart, maar toen was het te laat om te gaan ploegen, antwoordde verd. De Officier van Justitie eischte f 600 subs. 80 dagen. De verdediger, Mr. Buiskool wees erop. dat de tarwe al zéér vroeg in den grond gaat. Tot Maart kon zijn cliënt absoluut niet wachten. Verder vestigde de verdediger er de aandacht op, dat zijn cliënt aan alle for maliteiten had voldaan. Het ontvangen van de toewijzing kwam echter veel te laat. Paarden om den tractor te vervangen, had verd. niet, waardoor hij in groote moeilijkhe den zat. Pleiter vrpeg de uiterste clementie Ook in dit geval zal de Econ. Rechter a s. Maandag uitspraak doen. EEN GLAASJE TE VEEL DEED DE MAAT OVERLOOPENI C. D. reed 3 Juni op de Molen vaart als chauffeur van een autobus en heeft daarbij kennelijk te veel gas gegeven. Tenminste, toen er iemand naast hem kwam rijden, met een vrachtauto, was hij niet meer in staat zoo te manoeuvreeren dat alles zónder on gelukken afliep. Integendeel, een botsing was niet te omzeilen en dat was de oorzaak, dat de laatste faze van die affaire thans voor den Kantonrechter uitgevochten moest worden. Diverse getuigen komen aan het woord en geven hun meening te kennen en uit een en ander komt vast te staan, dat verd. de auto, vanwege de bocht in den weg, niet gezien kan hebben. Het verkeerd rijden kan dus niet bewezen worden. Zoo denkt de Ambtenaar er blijkbaar ook over, die voorstelt wegens gebrek aan be wijs verd. vrij te spreken. De Kantonrechter-waarnemer, de heer Volkmaars, gaat daarmede accoord. EEN MOOIE AFFAIRE. Als u een evacué vraagt, hoe hij het vindt telkendage maar weer in den trein te zitten en iederen dag weer hetzelfde stukje af te leggen, zal hij u ten antwoord geven dat hij het zoo langzamerhand stom vervelend be gint te vinden. Vandaar dat het begrijpelijk is, men in zoo'n trein allerminst gesteld is op lastige elementen, die probeeren op de een of an dere manier de kachel aan te maken op een wijze zooals dat hij hen, die te diep in het glas keken, pleegt te geschieden. Ter zake: Eenigen tijd geleden stapten op het nippertje op het Heldersche perron een drietal heeren binnen, teneinde zich naar hun Woonplaats. Anna Paulowna, te laten vervoeren. Het waren N. J., D. L. en R. R. Ze hadden in Den Helder een flink glas ge dronken en kwamen hoogst vroolijk in de coupé terecht, alwaar de zeej; nuchtere Nieu- wediepers allesbehalve door hun komst ge sticht waren. Het liep dan ook op bonje uit. En die bon je ontaardde zelfs in een uitbarsting, welke ontlading zocht in een opstopper die een der passagiers opliep. Dat deed de maat over- loopen en iemand trok aan de noodrem. Pro cesverbaal werd opgemaakt, de lastige pas sagiers werden den trein uitgezet en de evancué's treinden verder. Thans werd deze zaak voor den kadi u;t- gevochten. Er was een aardige juffrouw, die lang niet te spreken was over het gedrag van die drie groote kerels in dat kleine cou- pétje en er schande over sprak dat ze haar vader een „linksche" gegeven hadden. De mannen keken zeer boos en zeer verontwaar digd. En brachten in het midden dat ze zeer zeker niet geslagen hadden. Ze hadden trou wens heelemaal niets gedaan. Daar herinner den ze zich niets van. Ze waren alleen maar een dagje uit geweest en hadidien een be hoorlijk glaasje gedronken. De Ambtenaar is niet erg te spreken over dit gedrag en vraagt voor ieder der 3 hee ren f 15.of 10 dagen. Waartegen fel ge protesteerd wordt, en naar aanleiding daar van een der delinkwenten zich de opmer king permitteert dat hij dit een dure vi site vindt Uitspraak: conform. Ingezonden COLLECTE VOOR DE TUBERCULOSE BESTRIJDING. Men schrijft ons: De nood is hoog gestegen en daarom ver dient de op 29 en 30 Augustus te houden landelijke collecte ten behoeve van de tu berculosebestrijding de volle belangstelling van het geheele Nederlandsche volk. De deelnemende organisaties hebben zich ach ter de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose geschaard, welker voorzitter, de heer Dr. L. C. Kerst- bergen, tevens, vooi-zitter van den Gezond heidsraad. steeds op de bres heeft gestaan en nog staat voor een goed georganiseerde tuberculosebstrijding. Nimmer werd in Nederland tevergeefs een beroep gedaan *©p de vrijgevigheid, wanneer het dè tuberculosebestrijding gold. In dezen tijd, waarin reeds een toename van het aantal tuberculose patiënten valt waar te nemen, zal dit met nog meer klem dienen te geschieden. Weest daarom mild in uw gave en toont, dat gij een warm hart hebt voor uw lijdenden medemensch, Groot is de verwachting, toont, dat gij de roepstem hebt verstaan. JULIANADORP OPENBARE UITVOERING VAN „DE LOFSTEM." Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier, de eerste uitvoering gegeven door de enkele maanden geleden opge richte Ghr. Gemengde Zangver. „De Lofstem" onder leiding van haar directeui*' de heer J. Jongkees. Medewerking werd verleend door den heer D. Ploeg, tenor, en den heer G. v. d.' Knijl, orgel, beiden uit Den Helder. Het kerkgebouw was behoor lijk'met belangstellenden bezet. Met het gemeenschappelijk zingen van Ps. 146 vers 1 en gebed werd de bijeenkomst geopend. Voorzitter Jongkees sprak'eenwelkomst woord tot allen. Vervolgens werd met de uitvoering van het programma begonnen met het „Bondslied" gevolgd door „Achter Hem aan", „Levensvreugd", „Rots der Eeuwen", begeleid door den heer v. d. Kuijl op het orgel. Daarna zong de tenor, de heer Ploeg, „De Eere Gods in de Natuur" NAAR SCHOOL! Fleurige, kleurige blousjes en rokjes, Jurkjes en strikjes en schoentjes en sokjes, Oolijke oogen en trotsche gezichtjes. Vol van verlangen, vol glinst'rende lichtjes, Snaat'rende stemmen, een lachen, een jool, Naar school! Naar school! Naar school! Fleurige, kleurige blousjes en rokjes, Broekjes en buisjes en schoentjes en sokjes, Keuv'lende kleuters al klaat'rend op straten, Stoeien en springen en zingen en praten. Bonte patroontjes, gemeenzaam parool! Naar school! Naar school! Naar school! Kleurige, fleurige blousjes en rokjes, Broeikjee en truitjes en schoentjes en sokjes, Vliegende vlinders met bung'lende tasschen, Jub'Iend en joelend met wapp'rende jassen. Dringen en duwen, doen druk in de banken, Holle lokalen, vol heldere klanken, Schriften en pennen. Des meester's symbool, In school! In school! In school! Gré de Reus. Het dorschen begonnen Het rammelen en gonzen der dorsoft machines klinkt op in onze polders. Gisteren eindelijk de eerste droge dag, waarop de landbouwers nog al weken en weken hebben gewacht en onmiddellijk is met dorschen begonnen. In de Meer zoowel als in de Polders puf ten en rammelden, gonsden en klapperden reeds dorschmachines en als het vandaag droog blijft, dan zullen ongetwijfeld alle machines worden ingezet om den achter stand zoo spoedig mogelijk in te halen.' en „Pase Volascum". Met het oog op de reeds weer vroeger invallende duisternis werd niet gepauseerd en zong het koor ver volgens „O, Herder Israëls", „Russisch Ves perkoor", „Lentegroet", en „Zomerliedje", terwijl^ de tenor-soli nog uitvoerde „Vater Unser" in de Duitsche taal en „Ridomami la Calma". Het koor zong tot slot „Zomer op 't land" en „Avondlied". De voorzitter, de heer Jongkees dankte aan het slot allen die in eenigerlei mate hebben medegewerkt tot het welslagen van deze uitvoering. In het bijzonder de he'eren Ploeg en v. d. Kuijl voor hun belanglooze medewerking. Aan beiden werd namens het koor een bescheiden sou venier overhan digd. Aan de Kerkvoogd werd dank ge bracht voor de beschikbaarstelling van het kerkgebouw. Ds. van Wichen zeide met eenige schroom hier naar toe te zijn gegaan, maar de ken nismaking is meegevallen. In tegenstelling met vele andere corporaties is hem geble ken, dat hier in de zang tucht heerscht, en dat stemt tot verheugenis. Naar aanlei ding van het gezongene „Vater Unser" sluit ook hij met het uitspeken van het „Onze Vader". Het gemeenschappelijke zingen van het le vers van Gezang 180 maakte een einde aan deze eerste openbare uitvoe ring van „De Lofstem". ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. OVERDRACHT ZAAK. Naar wij vernemen is het aannemersibe- arij'f van J. Veuger Hzn. overgegaan op zijm zoon A. Veuger. Wöj wenschen den jongen aannemer veel succes in zijm bedrijf. KOEDIJK TOEZICHT BIJ HET DORSCHEN. Door den plaatselijken bureauhouder is weer als vorige jaar voor toezicht bij het dorschen benoemd onze plaatsgenoot Klaas Koed ijker. Zij die niet bij een erkend dorscher hun zaad of peulvruchten dorschen, kunnen dorschvergunning bij den nieuw benoem den functionnaris krijgen. DAT MAG OP TEXEL ZELFS NIET. S. P. K reed 2 Juli langs de Texelsche dreven en wel over den Schilderweg. Langs dien weg ligt evenwel een fietspad en dat had gebruikt moeten worden. Een Texel- sohe Hermandad legde de vinger op deze wonde verkeersplek en zette de man op den bon. Deze verzette izch thans door er op te wijzen, dat hij juist uit verkeersoog- punt op den weg was gaan rijden. Hij hadi namelijk een paar lange vischhengeis bij zich en daarmee op het fietspad te gaan rij den achtte hii gevaarlijk. Desalniettemin... f 3 of 2 dagen. 'T VERBODEN SCHIETGEWEER. Eveneens op Texel geschiedde 't volgende drama. C. W. een kweeker. bevond zich in het veld, in het bezit van een tweeloops jachtgeweer. Hij jaagde daar waarschijn lijk op plevieren, doch deed dit op enkele stukken land. waarop hij niet mocht jagen. Ook ri.it constateerde de Texelsehe politie. Nadat verd. zich verweerd heeft tegen de aanklacht, vonnist de heer Volkmaars met f 15 of 10 dagen, terwijl het schietwapen verbeurd verklaard wordt. Dat is verdachte teveel van het goede en hij zegt dat hij er geen genoegen meeneemt. Volgende acte dus: in Alkmaar. VROOLIJK INTERMEZZO. Als groene tak tusschen het dorre gerech telijke hout van dien middag verscheen een beiaard veehouder uit Hippolvtushoef. deftig in 't. zwart. De oude baas was nog nooit in zijn leven „voor" geweest, en uiteraard was deze keer dan ook ©en heele sensatie vooral als men reeds een aardig iaartie onsebiet. Het euvel waaraan de oude heer zich schuldig gemaakt zou heb ben. bestond .uit het verzuimen van het weghalen van de schors van een iep, die aan_ iepziekte leed. Het blijkt evenwel dat de man daaraan nart noch deel heeft, aan gezien hii van de opdrachten voor het weg halen van de bast nooit vernomen heeft, om de eenvoudige redenen dat hij in dien tijd in het AlkmaaCsche ziekenhuis lag en daarna bij iemand anders verzorgd werd. De knecht wist er niets van en zoo ge viel het dat de Wïeringer patriarch N5eu- wediepwaarts toog. Inmiddels is de iep ont bast. Evenwel... de man is toch in overtre- din geweest en Justitia eischt haar deel. Hetgeen bestaat uit f 8 of 6 dagen. NOG ZOO IETS. Een andere Wieringer stond eveneens voor ongeveer hetzelfde feit terecht. J. D. had ook maatregelen moeten nemen tegen de iepziekte, waaraan enkele boomen, staan de op zijn grond, laboreerden. Wegens zeer drukke werkzaamheden was de man daar toe echter niet in de gelegenheid geweest. Excuses helpen niet, ook al is er een be grijpelijk motief aanwezig, f 15— of 15 da gen. ARBEIDSOVERTREDING. Een bedrijfsleider uit Middenmeer staat terecht terzake een overtreding van de Arbeidswet. Wegens drukke werkzaamhe den waren drie man van het personeelbe zig met werken op een tijdstip dat dit niet geoorloofd was. Dit werden drie boetes. Namenlijk 3 maal f 3.of drie maal -2 dagen. IDEM IDEM. De landbouwer J. K. uit de Wieringer- waard was op een bedrijf aan het werk met enkele knechts, zonder dat ter plaatse een arbeidslijst opgehangen was, zooals men dat verplicht is. De beklaagde wees er op dat hij wel degelijk in het bezit is van een dergelijke lijst, doch dat het hem onmoge lijk is die overal mee naar toe te sleepen. Begrijpelijk wellicht, maar't wordt gestraft. Met f 2.— of 1 dag. EEN BAKKER DIE HET GOED MEENDE. Dat men ook met Justitia in minder pret tig contact kan komen als men er op uit is g o e d te doen bleek bij de zaak tegen J. v. d. K., een bakker uit Anna Paulowna. Bij controle bleek diens brood niet aan de eischen, gesteld door de Warenwet, te vol doen. De bakker vertelde dat wel in de laatste plaats voorgezeten had de bedoeling de klanten minderwaardig brood voor te zetten Integendeel, juist ten tijde van de verandering in de samenstelling van het brood poogde hij dit, door menging, zoo smakelijk mogelijk te fabriceeren. De Wa renwet kent echter geen pardon en dus moest ook deze goedwillende overtreder voor het schakel zinken, f 8.— of 6 dagen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5