N1PPER EN PELLE De kracht der golven Amor Razende Kiespijn AKKERTJES Radioprogramma in het kippenhok Enorme brug te Rijswijk Een druk van 10.000 K.G. per vierkante meter 1 ende il t betaald. Professor we met de ie 'm schit- Je hebt de ■e verdiend, van 1942 in gebruik genomen kunnen worden. De intercommunale electrische tram Den HaagDelft komt dtubbelsporig in het midden, met aan beide zijden een ver- keersbaan van zes meter breedte. Voor wielrijders en voetgangers komen ©r aan beide zijden uitgebouwde paden. Aldus wondit de totale breedte van brug en op ritten 27 meter. In deze flauw hellende opritten komen viaducten voor het locale verkeer, zooals naar het Jaagpad, den Kleijweg en naar Voorburg. Onmoodag te zeggen eigenlijk, dat de eigenlijke oever verbinding een enorm stalen gevaarte is. De overspanning tu&schen de beide beton nen landhoofden geschiedt, behalve door een vast gedeelte, door twee naast elkaar geplaatste basculeklappen, waarvan de hoofdliggers reeds op de pijlers geplaatst zijn. Duidelijk ziet men al de zeer zware constructie; elke balk heeft een gewicht van niet minder dan 17.000 Kg. In het bruggehoofd aan dien Delftsohen oever bevinden zich. in een kelder van respec tabele afmetingen „een huis kan er in ronddansen" heet dat de draaipunten der bruggen met de enorme contragewich ten. In gesloten toestand rusten de beide bruggen met die andere zijde op den zoo- genaamden kanaalpijler, midden in de Vliet waardoor er twee doorvaortoneningen van 10.5 meter elk zijn. Deze pijler vormt te vens de aansluiting van den beweeglijke brugdeelen met het viaduct aan de Rijs- wijksche zijde, waarvan dus het laatste ge deelte ongeveer 10.5 meter boven water ligt. Terzijde op den pijler komt weder het bedieningshuisje van waar uit de twee brugkleppen bewogen zullen worden. Dat de bruggewachter en zijn personeel aan de Rotterdamsche zijde van dien Vliet komen te wonen, tenminste wanneer de Rijkswaterstaat zijn zin krijgt, is iets wat vele Rijs wijken aren niet begrijpen. Anders dan de hoofdingenieur-directeur was de gemeenteraad onlangs dan ook van oor deel. dat het bedienend personeel allereerst zoo dicht mogelijk bij de bewegingsinstai- latie behoort te zijn en niet het dichtst bij de kelder met de bascules. Over deze aan gelegenheid is men het. zoo ver wij weten, nog niet eens geworden,, waarbij komt, dat er hierbij ook nog natuurschoon in het geeling is gekomen. Maar hoe dit zij. het verkeer, al is het dan nu ook niet zóó druk. zal verheugd zijn. wanneer men over de nieuwe brug zal kunnen rijden. Dan zal het ongeveer 3 jaar geleden ziin, dat de oud'e brug werd opge blazen; dit geschiedde n.1. nadat een hulp brug was geslagen, op 24 Mei 1939 en sedert dien heeft het werk slechts enkele maan den. in den voorzomer van 1940, door de oorlogsomstandigheden, stil gelegen. TIENJARIGE JONGEN OP DE FIETS DOOR EEN VRACHTAUTO MEEGE SLEEPT. Gisterochtend omstreeks 8 utir reeds een vrachtauto van de gebr. van der Meer uit Den Haag in de Stationsstraat te Amersfoort in de richting van de stad. In de zeer scher pe bocht van deze straat moest de groote trailer voor een van de tegenovergestelde richting komende ziekenauto uitwijken, waardoor hij een KKiarig jongetje, dat op een fiets zat, aanreed. Het knaapje werd meegesleurd Toen de auto tot stilstand kwam bleek dat het slachtoffer levensgevaarlijke verwondingen had opgeloopen. De fiets werd totaal verwrongen onder het voorstel van de auto weggehaald. Het knaapje is per ziekenauto naar het ziekenhuis overgebracht Men vreest voor zijn leven. Merkwaardige vondst te Amersfoort Resten van een brug die 800 Jaar geleden gebouwd moet zijn. Bij het graven onder de fundeerin gen van de Luthersche kerk aan de Langestraat te Amersfoort, welke kerk omstreeks 1200 is gebouwd, is men gestuit op een groote partij houten palen, die destijds deel heb ben uitgemaakt van een z.g. knup- pelbrug. Vermoed wordt, dat deze brug ongeveer 800 iaar geleden ter plaatse heeft gelegen. Men heeft het hout verzameld en naar het gemeen tehuis overgebracht. Het ligt in de bedoeling dit hout in het museum op te bergen. BABY IN HET KUSSEN GESTIKT. Gisteravond is het vier maanden oude kindje van den gemeente-architect A. K. te Hardenberg, toen het in zijn wiegje lag. in het kussen gestikt. Doe dan twéé dingen Neem 'n "AKKERTJE" om rustig,'zon der pijn te kunnen slapen en ga morgen naar Uw tandarts. helpen direct l ZATERDAG 80 AUGUSTUS 1941. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Klaas van Beek en zijn orkest 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Voor het gezin. 2.20 Na gedane arbeid... Muziek en vroolijk- heid. 4.00 Bijbellezing (Voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 4.20 Het Oost-Nederlandsch Strijkkwartet en gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 Orgelconcert. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 Amusementsorkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gevarieerd Zaterdagavond-programma. 8.45 „Als Ik 't voor 't zeggen had," causerie. 9.00 Ernst van 't Hof met zijn 15 solisten. En hoe geraffineerd de Oceaan te werk gaat. Wanneer metershooge golven op de pieren aan onze kust bij stormig weer te pletter slaan, zijn wij ge neigd te praten over de kracht der golven. In werkelijkheid komen wij bij bestudeering van de wezenlijke kracht van het water nog tot heel andere uitkomsten! (N.P.B.) Indien wij nog niet overtuigd waren van de afwisseling van ons klimaat, dan zou het weer in Augustus ons daar aan thans wel herinneren. Eigenlijk is het zoo, dat wij af en toe, maar vrij regelma tig in plenzende regenbuien leven, bij tij den het meest storm- en winterachtige Ibuiig weer ontmoeten en bij wijze van uit zondering af en-toe de zon eens zien! Dui: zenden landgenooten brengen in deze dagen een korten tijd aan het strand, althans in een badplaats door en zij zijn het in de eer ste plaats, die af en £oe de gelegenheid krij gen een noodweer op zee gade te slaan en onder den indruk te komen van het geweld der golven. In trouwe, menigeen,- die zich tijdens een storm aan de kust bevindt, zal zich in zijn argeloosheid wel eens afvragen, wat er nu wel gebeuren zou, indien een dier majestueuze golven die hij ziet. eens tegen den muur van een huis zou slaan. Men kijgt, waarschijnlijk niet ten onrechte, den indruk, dat zulke door den wind in bewe ging gebrachte watermassa's geheele villa's als lucifersdoosjes zouden wegspoelen en telegraafpalen zouden doen stukknappen als of het stroohalmpjes waren. Inderdaad is hèt zoo. dat de kolossale energie, die door wind en water ontwikkeld wordt, niet slechts een gevaar beteekent voor de schepen, maar qok voor het land. Zij heeft tot gevolg dat geheele werelddee- len verdwijnen of een anderen vorm aanne men. Rotsachtige kusten brokkelen af, zee weringen, met groote moeite en taaien wil door menschenhanden opgericht, verzinken. Wanneer een groote j^olf door den zee oever in haar loop gestuit wordt, dan botst ze tegen het land met een kracht, die gelijk is aan haar massa, vermenigvuldigd met het kwadraat van haar snelheid. Ziedaar de simpele en juiste natuurkundige formu le. Die snelheid bedraagt gemiddeld vijf en twintig zeemijlen, d.i. meer dan zes en veertig kilometer per uur. Een golf van tien meter hoogte heeft een zwaarte van verscheidene duizenden tonnen. Wanneer ze bijzonder lang is. bedraagt de massa zelfs meer dan een millioen ton! Men heeft kun nen berekenen, dat de capaciteit van deze watervloeden -ongeveer 12.000 paardekraclit groot is Het is dus op- zichzelf beschouwd niets bijzonders, dat het meerendeel onzer kusten, als gevolg van de eeuwenlange inwerking der golven in een min of meer ontredder den staat verkeert. De kust van-Etretat zit vol boogvormige uitholingen en hier en daar staan torentjes, die den schijn wekken, dat ze door menschen gebouwd werden. Dat is overigens niet het geval. Dat alles is 'het werk van de zee. Het harde graniet, dat Bretagne van den oceaan scheidt, draagt de sporen van een ononderbroken strijd met het immer schurende water. De aanval. In deze oorlogsdagen weten wij hoe de Engelsche kust en haar havenstallaties door Duitsche bommen regelmatig worden aangevallen en vernield., maar ook in vre destijd wordt de kust van Engeland gedeel telijk vernield door „tegenslag", die ze in den loop dor eeuwen ondervonden heeft. De oceaan immers gaat bijkans geraffineerd te werk. Hij begint met gaten in de kust te slaan. De stukken losgewoelde steen wor den rondgeslepen en veranderd in de be kende strandkeien. Deze worden door den vloed naar de kust gedreven en versterken haar aldus weer. Dan stort evenwel de „bo venbouw" naar omlaag. Wanneer nu boven dien de regen een verticale groef veroor zaakt. is de vernietiging volkomeu. De „bo venbouw" stort in zee. Deze brokken steen worden op hun beurt door de golven als projectielen gebruikt en helpen dus mee het vernielingswerk voort te zetten. Men heeft kunnen vaststellen, dat de kust in de buurt van Le Havre jaarlijks 25 c.M. aan de zee verliest. Feuilleton door P. G. Wodehouse G. „Millie, jij weet hoe je vuur moet aan maken. Garnet en ik zullen kopjes en zoo bij elkaar scharrelen. Als die schurk Beale komt zal ik hem lid voor lid uit elkaar trek ken. Om ons zoo in den steek te laten! Die man moet een bedrieger zijn. Hij vertelde me nog wel, dat hij oud-militair was. Als dat het soort discipline is dat ze er in zijn regi ment op na hielden, dank ik God, dat we ook Marine hebben. Verdik" heb een bord gébroken Hoe staat het. met het vuur, Millië? Ik zal Beale in stukjes hakken. Wat !heb je daar Gamy, oud paard? Thee? prachtig. Waar is het brood? Daar gaat weer een bord naar de maan. Waar zit die juf frouw Beale? Verdraaid, die vrouw moet afgemaakt worden, net. als die bandiet van een man van haar. Wie heeft ooit gehoord van een keukenmeid, die gewoon haar post verlaat op d'en^dag dat haar meester en meesteres terug worden verwacht? het schandelijk wijf. Ik geef dien hond nog drie minuten en ais hij dan niet uitscheidt met tegen die deur te krabben zal ik een deeg- rol nemen en eens een praatje onder vier oogen met hem hebben. Het is hard hoor! Majn eigen huis en het eerste wat je vindt De Shakespeare Cliff bij Dover wordt steeds minder onnangrijk. In den tijd van achttien eeuwen is er twee kilometer af gegaan, dat is. ongeveer 1.10 Meter per jaar. De nasporingen der geologen hebben aan getoond, dat de golven lelkenjare in totaal ongeveer een kubliekcn kilometer steen van het land afschuren en naar den bodem der zee doen verdwijnen. Stephenson, een bekend ingenieur en on derzoeker, heeft de mechanische kracht van het zilte nat direct berekend door na te gaan, welke druk er op verschillende kustwanden uitgeoefend wordt. Hij is geko men tot een gemiddelde van 10.000 Kg. per vierkante meter in den winter en 3000 Kg. per vierkante meter des zomers. De maxi- mumdruk in den zomer bedroeg 30 ton per vierkante meter, gedurende een ontzet- tenden Westerstorm. Eigenlijk is „druk" hier niet het juiste woord, want de kracht wisselt voortdurend en het resultaat is een serie hevige schokken, die om de 15 secon den plaatsvinden. De vernielende werking neemt hierdoor toe, want juist door de voortdurende onderbreking en de af- en aanrollende beweging der watermassa's wor den de golven hooger en wordt de kracht verdubbeld, verdrievoudigd. Hetgeen in 1894 gebeurde, wekt geen verwondering meer, wanneer men weet wèt het woeden der golven vermag: in dat jaar werd de dijk van Cherbourg midden door gesneden, alsof een reus er met een geweldige bijl naar gehakt had. Blokken graniet, die duizenden tonnen wegen, werden meer dan tien meter weg geworpen, als waren het strandsteentjes. Op die wijze zijn dte eigenaardige rotsheu vels ontstaan, die op de Bretonsche kust, vooral in de omgeving van Ploumanach zooveel voorkomen. Wanneer men nu weet. welke energieën er bij het razen van den storm en zelfs bij kalm weer verspild worden, dan vraagt men zich licht af of .de arbeidskracht, die terugvordert, wat de mensch heeft ver overd, niet aan dienzelfden mensch dienst baar kan worden gemaakt. Dat er in vre destijd opnieuw pogingen zullen worden gedaan, om op dat gebied iets te bereiken, is wel zeker. x VERKEERSVERBETERING HAAR LEM—DEN HAAG—ROTTERDAM. (Van onzen Haagschen correspondent). Eenigen tijd geloden hebben wij al eens aandacht gevraagd voor den bouw van de nieuwe Hoornbrug over de Vliet te Rijs wijk. deze enorme verbetering voor het doorgaande verkeer HaarlemDen Haag Rotterdam, diat zich ajrenlang over het nauwe draaiibruggetje heelt moeten wrin gen om den nieuwen vierbaansweg langs IJpenburg en beoosten Delft recht op Oversohie aan, te bereiken. Wanneer niu verder de werkzaamheden normaal kunnen verloopen, zal deze hooge en breede brug in het vroege voorjaar 325. De welverdl beloning wordt t 1. „Hallo, hallo, Knarr! Hier zijn meteoorsteen!!" 2. „Dat hebben juli terend geleverd! beloning met er hoor jongens!!" EINDE. als ie aankomt is niemand anders hond. die gaten in de deuren krabt en de dure verf vernielt. Houd op, monster!" Tot eenig antwoord zette de hond zijn Ijzigheid met verdubbelde woede voort. Ukridge's oogen schitterden achter zijn lorgnetglazen. ..Geef me eens een flinke groote kan aan, jochie." zei hij. dreigend kalm. Hij nam de grootste kan uit de kast en liep er mee naar de bijkeuken, vanwaar het geluid van stroomerwl water tot ons door drong. Hij kwam terug met de kan in heide handen en een gezicht als van een generaal, die een strategisch meesterstuk heeft uitgedacht. ..Garnv, oud paard." zei hij. „houd de deurknop vast en als ik het zeg. gooi je de deur wijd open. Dan moet je een zien wat een gezicht dat mormel zet." Tk pakte de deurknop zooals hii gezegd had. Ukridge gaf het bevel. We kregen een glimp te zien van een woedenden hond van het straathonden ras. die in de deur opening stond, een en al oogen en tanden; toen volgde een zich uitspreidende water poel op den grond, en een verontwaardigd geblaf in de verte vertelde ons. dat de vij and in een veilieen schuilhoek over de zaak zat na te denken. „Ziezoo, drie heeft zijn vet gehad," zei Ukridge voldaan. „Er gaat toch maar niets boven tegenwoordigheid van geest. Garnv. mijn iongen. Sommige mensehen zouden - maar kalm hun deur verder hebben laten vernielen." Op dat oogenblik anonceerde mevrouw Ukridge. dat het water kookte. Bij een kop thee werd Ukridge weer geheel zakenman. „Ik ben benieuwid. wanneer die kippen zullen komen. Ze hadden er vandaag al moeten zijn. Het is wel hard. Hier ben ik, een en al energie en ondernemingsgeest, verlangend om een up-to-date hoenderpark te beginnen, en "Sreen kippen! I,k kan geen hoenderpark oprichten zonder kippen,. Als ze morgen niet komen, ga ik die lui met een bijJ te lijf. Ik duld geen laksheid.. Ze moesten hier al rond fladderen. Na de thee zal ik je den tuin eens laten zien en zullen we een plek voor de kippenrennen opzoe ken. Morgen moeten we aanpakken. Na het ontbijt, beginnen we direct hard te werken." „Maar verheeld je. dat die kippen nu eens komen voor we alles voor ze in orde hebben," zei ik. „Nou. dan moeten ze wachten." „Maar ie kunt kippen niet uit den treur e in manden laten zitten." „O. dat komt terecht Er is een kelder in het huis. We zullen ze daar laten rond- loopen. tot we alles klaar hebben. Er is altijd wel wat op te vinden als je maar ie hersens gebruikt. Organisatie, mijn jon éren. organisatie. Dat is het wachtwoord. Effi ciency." „Ik hoop. dat je de kippen ook wat eieren zult laten uitbroeden, liefste." zei mevrouw Ukridge. „Tk zou het zoo dol vinden om hier kuikentjes te hebben." „Natuurlijk, natuurlijk. Ik had zóó ge dacht." zei Ukridge. „De lui zullen ons vijf tig gesorteerde kippen zenden. Dat betee kent laten we zeggen vijf en veertig eieren per dag. Laten die Weiverdui veld. Daar is die hond weer. Waar is de kan?" Maar ditmaal verhinderde een onvoorzie ne interruptie dat de manoeuvre hetzelfde succes had als den vorigen keer. Ik had den knop omgedraaid en was op het punt de deur open te trekken, terwijl Ukridge. die er uitzag als een moderne, eenigszins gebrekkige uitgave van de Discobolus, naast me stond met de kan in positie, toen een stem door het raam schreeuwde: „Sta stil of ik schiet!" Ik liet den knop los Ukridge liet de kan vallen, mevrouw Ukridge haar kopje. Bij het raam stond een korte, vierkante, rood harige man met een dubbelloops geweer in zijn handen De loop van het geweer, dat op de vensterbank rustte, wees in. rechte lijn naar den derden knoop van mijn vest. Ukridge brulde als een hongerige leeuw. „Beale! Jou schurk!! Wat voor dien duivel voer je met dat geweer uit? Waarom was ie er niet? Waar heb ie gezeten? Waarom schreeuwde ie zoo? Kijk nou eens wat ik gedaan heb door jouw schuld." Hii wees naar den vloer. De oude tennis schoenen die hij droeg waren doorweekt van het water. „Hé, is u het mijnheer?" zei de roode man kalmpjes. „Ik dacht dat het inbre kers waren." Een korte blaf aan den anderen kant van de keukendeur, gevolgd door een her nieuwd eekrah. vestigde mijnheer Beale's aandacht op ziin getrouwen hond. „Dat is Bob." zei hij. „Ik weet niet hoe je het monster noemt." zei Ukridge. „Kom binnen en leg hem vast En kijk uit wat je doet met dat geweer. Als ie klaar bent met dien hond zou ik wel eens even een apartje met jou willen heb ben. iochie als ie er den tijd voor hebt ten minste en geen andere afspraken." Mr. Beale zette voorzichtig het geweer tegen den muur, liet een paar slappe ko 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending Dütch News Reel. Hilversum H. 301.5 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Concertgebouworkest (opn.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.25 Residentie-orkest, 'zangvereeniging „Ex, celsior" en solisten (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Cabaretprogramma (opn.). 11.00 Amusementsorkest, zangsoliste en het kleine Omroepmannenkoor (opn.). 12.0 Gramofoonmuziek. 12.15 Ensemble Bandi Balogh.t 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Gramofoonmuziek. 1.40 Voor de jeugd. 2.00 Utrechtsch Stedelijk orkest. 2.45 Voor de plattelandsjeugd. 3.00 Utrechtsch Stedelijk orkest. 4.00 Omroerporkest en solict. 5.00 Cyclus „De Evangelisten en hun werk", 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs, berichten. 5.30 Zang, harp en hobo. 6.15 Pro Musica en gramofoonmuziek. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Nieuws van de platenmarkt. 7.4 Reportage. 8.00 Zang en piano. 9.00 Causerie: „In het herfstig bosch". 9.15 Gramofoonmuziek. 6.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Christ, Radio Stichting). 10.0510.20 Causerie „Brandende kwesties11 (opn.). Interessante grepen Ernstige muziek: Tusschen 15.00 en 16.00 uur Hilversum n zijn hedenmiddag Fransche werken te be luisteren, uitgevoerd door 't U.S.O. olv Wil lem van Otterloo, n.1. Gymnopiédies van Eric Satie, Nocturnes van Debussij en lm- pressions d'Italie van Gustave Charpentier, In de serie van strijkkwartetten van Beet hoven, die de Nederlandsche Omroep in de volgorde der opusnummers brengt, zijn wij genaderd aan het kwartet Opus 18 No. 5 in A. gr. terts, hetwelk wordt utigevoerd door het Oost Nederlandsche Strijkkwartet Hilversum I, 16.20 uur). Een eigenaardige combinatie is die van zang, hobo en harp. Linie Schröder brengt tezamen met vader en dochter Stotyn een interessant programma ten gehoore. (Hil versum II, 17.30 uur. Te 20.00 Hilversum n geven Jo Vincent en Theo van der Pas een gecombineerde zang en pianovoordracht. Lichte Muze: In het kader van een gevarieerd program ma over Hilversum I, dat van 20.3021.45 wordt gegeven, worden eenige fragmenten van de Bandy Revue „Weest Welkom" uit gezonden, in welke revue Lou Bandy in mo noloog en schetsjes zyn sprankelende hu mor ten toon spreid. Voor de jeugd: Van 13.4014.00 uur Hilversum II vervolgt Ds. J. C. van Wijck, Directeur van het Bu reau voor Beroepskeuze, zijn voorlichtings cursus „Wat wil je later worden?" Van daag wordt een vrouwelijk beroep behan deld en wel „Maatschappelijk werkster en verpleegster". y-Ti r, nijntjes op den srrond vallen en begon door het raam naar binnen te klimmen. Dit vol bracht zijnde, ging hii aan den kant staan terwijl het belegerde garnizoen denzelfden weg naar buiten nam. „Je kunt me in den tuin vindien," zei Ukridge koe'ties. „Ik heb je een paar din gen te vertellen." Beale grijrtsde minzaam. Hii scheen ie mand van een bijzonder gelijkmatig tem perament te zijn. De koele buitenlucht deed ons goed na de warme keuken. Het was een aardige tuin, of liever, hij zou het geweest ziin als hij niet' zoo verwaarloosd was. Ik 'zag me in .gedachten al in een makkelijken stoel op het grasveld zitten, rookende en door de hoornen naar het strand beneden kijkend. Tk voelde, dat dit een plekje was waar het een gemakkelijke en prettiee taak zou zijn om het schema voor mijn nieuwen roman uit te denken en ik was blij dat ik gekomen was. Onder de ramen van mijn kamers in de stad zou ongeveer op dit uur een bui tengewoon valsch straatorgel zijn werk beginnen. „Zoo ben je daar, Beale." zei Ukridge. toen die dienaar verscheen. „Wat heb je nip te zeggen?" De rpan keek een oogenblik nadenkend voor zich uit en merkte toen op dat het een mooie avond was. „Een mooie avond?" schreeuwde Ukrfflge. „W'af heeft dat er in hemelsnaam mee te maken? Tk wil weten waarom jij en je vrouw uit waren toen we aankwamen?" ..Mijn vrouw is -ar Axminster, mijn heer. - Yvrordit vervolgd.

Schager Courant | 1941 | | pagina 6