DE UICHTR00VERS VAN HOITIKA Vakkampen Amor De uitrusting der Nederlandsche ambulance Op de Normandië kan thans beslag gelegd worden ROOSEVELT De tabaksvoorziening in België BI Radioprogramma in het kippenhok 's-Gravenhage, 3 Sept. De Nederlandsche ambulance, die straks naar het Oostfront gezonden wordt, zal de grootste zijn, die ooit door Nederland werd uitgerust. Aan voertuigenmateriaal zal zij 29 motorrijtuigen bevatten, waaronder zich vijf ambulance-, auto's, twee autobussen en vijf ordonnance- inotoren bevinden. Deze autotrein zal geheel zelfstandig kun nen opereeren en zal een volledig veldhos pitaal vormen. Het spreekt van zelf, dat voor deze uitgebreide mobiele ambulance een streng geselecteerde personeelsbezetting noo dig is. Niet alleen vereischt een goede func tioneering geschoold vakpersoneel, doch daarnaast en zeker niet in laatste plaats, moet rekening gehouden wordén met de ge varen, die aan den arbeid van de leden der dmbulance verbonden is en de ervaring, wel ke men tot dusverre aan het Oostfront heeft opgedaan, leerde, dait de Sovjet-soldaten weinig eerbied hebben voor. de witte vlag met het roode kruis. Êen paar maal is het dan ook voorgekomen, dat ziekenverplegers door zwervende en achtergebleven Sovjet soldaten werden overvallen en gewonden- transporten werden beschoten. Daarom heeft de organisatieleiding van de Nederlandsche ambulance besloten dat, met het oog op de ze gevaren voorloopig geen vrouwelijk per soneel meegenomen zal worden. Ongetwijfeld zal dit een teleurstelling zijn voor <le vele verpleegsters, die spontaan hun medewerking hebben toegezegd. Daaren tegen wordt nu een groote verantwoordelijk* beid gelegd op de schouders van het man nelijke verplegend personeel in Nederland, dat in staat is aan het welslagen van de Nederlandsche ambulance mede te werken. Slechts de besten zullen in aanmerking ko men deze eerefunctie te vervullen. De om standigheden daarginds aan het Oostfront eischen mannen van de daad, mannen die desnoods met de wapenen in de hand de weerlooze "gewonden tegen plunderende Sov jetbenden kunnen verdedigen. Het zal een eervolle taak zijn daaraan te mogen mede werken. De Nederlandsche ambulance heeft er al le belang bij een keuze te kunnen doen uit een zoo groot mogelijk aantal gegadigden: slechts de allerbesten komen in aanmerking. Daarom doet zij een beroep op ziekenver plegers sergeanten-hospitaalsoldaten en zie ken dragers-vaklieden. Er moet een electri- cien, een beddenmaker, een kleermaker, een schoenmaker en eeri metselaar mee, die ge lijkertijd als ziekendrager dienst kunnen doen. De ambulance zal geheel zelfstandig optreden, vaklieden zijn daarom dringend noodig. Nederlanders, er wacht U een mooie taak. Geeft U. op als 'medewerker van de Neder landsche ambulance. Meldt U aan bij ,de Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. En zoo U geldelijk wil steunen. Uw bijdra ge wordt nog verwacht. Stort haar, iets meer dan u kunt missen op girorekening 8-7-6 00 r Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN ONS LAND. Geen "«laclitofferg gevallen. 's-Gravenhage. - Gisternacht vonden, slechts enkele Britsche luchtaanval len plaats. In een dorp werd één wbonhuis zwaar beschadigd, eenige andere woonhuizen liepen lichte schade op. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De bujtenlandsche schepen In de Amerikaansche havens.' Washington, 3 Sept. (DNB) "President Roosévelt heeft een decreet 'geteekcnd, waar door dè regeering wordt gemachtigd beslag te leggen op alle in Amerikaapsche havens opgelegde buitenlandsche schepen. Dit de creet blijft van kracht tot 30 Juni 1942. De regiering kan 'thans ook beslag leggen op het 'Fransohe schip „Normandic." VERKLARINGEN van GEEN INLICHTINGEN OVER DE AANKOMST DER 47 SOVJET VLIEGERS IN AMERIKA. Washington,.3 September (D.N.B,) In" de persconferentie heeft president Roo sevelt verklaard geen inlichtingen te heb ben. over het doel van de aankomst van 47 Sovjetvliegers in de Vereenigde Staten. - Volgens een mededeeling van het Amerikaansche ministerie is met tweè Sovjet-Russische vliegbooten de militaire Sovjet-missie, bestaande uit 47 .vliegtuigtechnici, die in de Ver. Staten de vliegtuigfabrieken willen bezichtigen, in Alaska aan gekomen. Ambtenaren van 't Ame rikaansche ministerie van oorlog wijzen er. volgens de Associated Press, nadrukkelijk op, dat het hier alleen bezichtigingen van fabrieken betreft en geen opleiding van deze Sovjet-vliegers door het Amerikaan sche luchtwapen. I De veronderstelling, dat dit zou betteke nen, dat de aangekondigde driemogendihe- denconferentie tusschen de Engelscben, de Sovjets en de Amerikanen in Moskou naar Washington zou zijn verplaatst, hoemide Roosevelt absurd-. Ten aanzien van een op voering der productie van oorlogsmateriaal verklaarde Roosevelt. dat dit beteekent, dat men, meer geld .moet 'uitgeven en meer materiaal^moet ptoduceeren. Hij zal binnen kort verdere bedragen aanvragen binnen het kader van de machtigingswet. Van de tot dusverre goedgekeurde zeven milliard dollar is ongeveer alles ingedeeld en voor de helft van het bedrag zijn opdrachten geplaatst. In het vervolg zal men meer geld besteden aan het gebruik van .reeds bestaande fabrieken en minder voor den bouw van nieuwe werkplaatsen. Door hot gebruik van kleine bedrijven en door het inschakelen va-n fabrieken die tot dusverre voor het civièle gebruik werkten, kan veel bereikt worden. 'Eer^ 'verlenging van den arbeidstijd ligt niet-'in het voornemen, zoo verklaarde Roosevelt nog. wel echter een uitbreiding van personeel voor de tweede en d-e derde ploeg, hetgeen echter hoofdza kelijk een probleem van verschaffing der noodige grondstoffen is. De Belgen kunnen nog 70 krijgen van wat zij In vredestijd oprookten. Brus.se 1, 3 September (p.N.B.) Een verordening in de Belgische staatscourant behelst een regeling 1 van de tabaksvoorzieming in België. Aangezien het onbeperkte tabaks verbruik in het belang van de roo- kers zelf fniet langer mogelijk is. is men begonnen met het instellen van een beroepsorganisatie voor ta baksproducten. Deze organisatie zal een plan opstellen volgens hetwelk de vervaardiging en distributie aan de tabakswinkels zal wórden uitge voerd. Men overweegt in dit verband alle siga rettenmerken die tot dusverre op dé markt verschenen en die in den huldigen crisis tijd onder alle mogelijke fantasienamen zijn opgedoken te doen verdwijnen en alleen de merken te laten bestaan, die allang een goede refutatie hebben. De aanvoer van tabak ondervindt on danks den oorlog, naar van beveogde zijde wordt medegedeeld, geen al te groote be perking. Op^ het oogeniblik zal nog 70 van de vredesleveranties uitgevoerd wor den, zoodat met eenigen goeden wil de behoeften van de rookers in grooten om vang bevredigd kunnen worden. Wat dit betreft mag m-en niet over het hoofd zien-, dat de Belg op fret gebied van Tooken een belangrijk record hield. Per hoofd der be volking, vrouwen en kinderen meegere kend-, is men in 1940 gekomen tot een totaal verbruik van niet minder dan 520 sigaret ten, 22 sigaren,' en 55 cigarillos benevens IV2 kilogram tabak. In 1939 verrookte de iets meer dan 8 millioen inwoners tellende bevolking in totaal 5.128 milliard sigaretten, waarbij nog de sigaren ep de tabak komen. Een verlaging van het „normale" tabaks verbruik in België zou tooh nog een produc tie van 3V2 milliard sigaretten per jaar mogelijk maken. NOG MEER AMERIKAANSCHE TECHNICI IN ULSTER. New York, 3 Sept. (DNB) Naar Associa ted Press uit Belfast meldt, zijn weer 150 Amerikaansche 'technici, die bij de Engel- sche verdedigingswerken in Ulster tewerk gesteld zullen worden, in Noord-Ierland aangekomen. Bij deze verdedigingswerken zijn thans reeds 950 Amerikanen werkzaam. voor werklooze jongens Dp KANKER DER JEUGDWERK LOOSHEID WORDT KRACHTI GER BESTREDEN DAN OOIT. In de afgeloopen "jaren is gebleken hoe noodlottige gevolgen de werkloosheid heeft voor ons volk en -voor degenen, die er door getroffen worden. De bemoeiingen der overheid, welke er toe moeten leiden, dat d-e werkloosheid vermindert en uiteindelijk verdwijnt, wor den thans met kracht uitgebreid. De jeugdwerkloosheid, is wel een der ern stigste vormen, waarin deze ramp op soci aal en economisch gebied zich kan .voor doen. Een van de bestrijdingsmiddelen van deze jeugdwerkloosheid is een goede vak opleiding. Vele jeugdige werkloozen heb ben een dergelijke opleiding gemist én loo- pen de kans ongeschoold als zij zijn immer achter te blijven bij hen, die wel een goede scholing genoten, met alle ge volgen van dien. zooals lichamelijke en geestelijke slapheid, onmogelijkheid van gezinsvorming, enz., kortom gevolgen, die ernstig het volksbelang schaden. Daarom zijn er specialfe kampen inge richt, waartoe werklooze jongens van 16 tot en met 24 jaar worden toegelaten om een vak te leeren. Er worden bijv. jongens opgeleid voor den Rijn- of binnenvaart én voor den landbouw. Ook voor andere bedrijven en beroepen, wordt opleiding gegeven. De organisatie van de kampen berust bij het Departement van Sociale Zaken. De Gewestelijke Arbei-risbureaux en de daar onder ressorteerewde bijkantoren zijn in geschakeld voor de beoordeeling van candidaten. Op het oogeniblik heeft een gegadigde keuze uit een tiental kampen., De schipperskamipen zijn: „Elfbergen" te Oude Mirdum, „IJsselsteijn" te Hattum en „Holiandsch Glorie'' (voormalig lichtschip „De Haaksstaart") te Dordrecht. In deze kampen wordt in 6 maanden een opleiding gegeven voor een betrekking bij de kust-. Rijn. of binnenvaart. De organisatie van de kam-pen geschiedt in samenwerking met het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. De theoretische vak opleiding wordt gegeven op een binnen- vaartschool in de nabijheid van het kamp. De jongens worden in de gelegenheid ge steld zich aan boord ook practisch te be kwamen.' Landbouwoplei-ding: ,,'t Laar", te Om men; „Oldorp" te Uithuizen; „Landarbei- derskamp" te Sellingen; Jeugdkamp De partement van Sociale Zaken te Bakke veen. Deze kampen geven een opleiding voor landarbeider, de kampen te Ommen en Bakkeveen meer in het bijzonder voor het gemengde bedrijf, het kamp te Sellingen voor het veenkoloniale^bed-rijf. De kampen te Uithuizen en Bakkeveen zijn uitslutiend geopend in het winterhalf jaar, het kamp te Sellingen wordt ge opend in den nazomer. De duur van de opleiding varieert van 3 tot 11 maanden. Zij geschiedt in samen werking met de Ned.<- Heide-maatschappijen in overleg met de* landbouw-organisaties. De theoretische vakopleiding wordt ge geven in het kamp, de practische oplei ding gescheidt op daarvoor met zórg uit gekozen landbouwbedrijven. Melkerskamipen: „Elfbergen" te Oude Mirdum; „Hoogend 18" te Sneek. Deze kampen geven een theoretische en practische opleiding tot knecht op een veehouderij-bedrijf. Centrale werkplaats-kampen: „Jeugd kamp Departement van Sociale Zaken" te Bakkeveen. Hier wordt een opleiding ge geven tot metaalbewerker, schilder, tim merman of een ander beroep. 7. Thans was de ker«l heelemaal te voorschijn gekomen. Voor Piet be greep, wat gebeurde, had de man hem onder het zeil geduwd en greep de zwartkop zeil de roerpen. Piet kon zwemmen als eefi ge oliede paling en tracht te onder het zeil van daan te komen. Ge droomde avonturen op zijn eiland waren fijn, maar dit 8. „Mismispoesia". riep de kerel en duwde hem weer onder het zeil te rug, dat hij daarna stevig vastknoopte, zoo dat Pietje; het deerlijk benauwd kreeg. Hij gil de: „laat mij eruit!!" Doch hoe hij schreeuw de, trapte en rukte, hel baatte niets.'Hij zat in de val VRI Uitga Dl B« Het De ler h ped A d In de eerste plaats komen in aanmer king jongeren uit 'de omliggende gemeen ten; daarnaast kunnen ook worden opge nomen jongens uit gemeenten, waar geen centrale werkplaats is ingericht; deze laatste jongens worden dan in het kamp gehuisvest. Door instelling van de kampen worden vele jonge menschen in de gelegenheid ge steld een behoorlijke vakopleiding te oirt- vangen die hun de mogelijkheid verschaft vooruit te komen. Niet alleen de betrokke nen zijn hierdoor-gebaat, ,maar vooral ook de volksgemeenschap, die aldus de be schikking krijgt over een aantal behoorlijk geschoolde werkers. Het spreekt vanzelf, dat voor deze kam- pen groote belangstelling ^>estaat VRIJDAG 5 SEPTEAffiER 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 dramofoonmuziek. 6.50 Ochtengymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek. 11.20 Voordracht. 11.40 De Gooilanders en orgelspel. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericht. 1.00 Klaas van Beeck en zgn orkest. 1.30 Melodisten en soliste. 2.00 Residentieorkest en gramofoonmuziek. 4.00 Cyclus: ,,De Evangelisten en hun werk" 4.20 Boyd Bachman en zijn orkeat. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe richten. 5.30 Voor de jeugd. 5.45 Viool, en piano. 6.15 Sportwetcnsv,-aardigheden. 6.30 Zang met pianobegeleiding. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 2e acte van „Die Zauberflöte" (e.o.). 9.00 Causerie: „Wat is Nationaal Socialis me?". 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 BNO: Nieuwsberichten-. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending: Economie News from Holland. Hilversum H. 301,5 m. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Pianovoordracht en gramofoonmuzieker®' 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramo e"r foonmuziek. 12.00 Ensemble Jack der Kinderen en solii 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericil 1.00 Gevarieerd middagprogramma. 2.00 Voor de vrouw. 3.45 Het Revida-sextet. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beun berichten. 5.30 De Ramblers. 6.00 Onder de leeslamj» (Voorbereid door Christelijke Radio Stichting). 6.15 Ensemble Bandi Balogh. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Reportage. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Frans Wouters en zijn orkest. 9.00 Molto cantabile. 9-45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 Avondwijding. 10.0510.15 Gramofoonmuziek. Interessante grepen Ernstige muziek: Een tweetal merkwaardige liederen va: Sottan Kodali wordt gezongen door Gerar Holthaus, bariton over Hilversum I om i8-3!? uur. Aan de vleugel begeleidt Johan Licht# ïev ljjn. Pei Sport; Van 18.1518.30 uur over den zender Hil versum I wordt, een voorbeschouwing ge lj;| houden over de komende sportgebeurtenia m sen. Voor de jeugd: Vandaag van 17.3017.45 Hilversum houdt Dr. J. H. Schuurman Stekhoven zij derde en laatste lezing uit de serie „Vai .water naar Land". Deze lezing is getiteld „Veenvorming en verlanding". Reportages: Reporter Kaas geeft, van 19.4520.00 uiafvt Hilversum I, een reportage getiteld: „Ee yf klein dorp, een groot voorbeeld". Het klein dorp Staphorst geeft aan het Nederlandscl» w volk een groot voorbeeld, want zijn ge meentebestuur past in het groot z.g. ruil dl verkaveling toe. In deze reportage komt onder meer uit, dat ruilverkaveling, na ii den beginne groote tegenstand te hebbel ondervonden thans, gezien het groote nu! in den praktijk wordt toegejuicht. el Feuilleton door P. G. Wodehouse 11. „De quintessens van stfategie is verras sing," zei mr. Chase goedkeurend. „Knap werk!" Ik bedankte hem. Hij wilde van geen be danken weten. Hij had, iei hg, alleen zijp plicht gedaan, zooals Engeland van hem ver wachtte. Hij stelde me toen voor aan den Ier, die professor aan de universiteit van Dublin bleek te zijp en Derrick heette. Waar hij ook professor in was, het was in ieder geval een vak, dat hem niet voortdurend in Dublin vasthield. Hij vertelde me tenminste, dat hij altijd zijn zomers in Combe Regis doorbracht „Het verbaast me, u hier in Combe Regis te zien/ toen ik u in Yeovill uit zag stappen, dacht ik dat ik u voor het laatst "gezien had. Ik geloof, dat ik er méér dan een ander slag van het om aan een zin een ongelukkige wending te geven. „Ik bedoel," voegde ik er bij, „ik was daar bang voor." „O ja, jUist," zei hij,' „u zat bjj ons in de coupé. Ik meende al, dat ik u eerder gezien had. Ik vergeet nooit gezichten. „Het zou een zegen zijn als u Garnets ge zicht zooals het nu is, wou vergeten," zei mr. Chase. „Je schijnt een aardige portie van het landschap mee te hebben genomen toen je door die heg kroop." „Zou ik zei jk, „Wasschen als Ik dat zou mogen „Natuurlijk, kerel, natuurlijk," zei 'de pro fessor. „Tom, neem mijnheer Garnet mee naar je kamer en dan gaan we lunchen. U blijft toch, mijnheer Garnet?" Ik dankte, zei een en ander over mogelijk lastig vallen, werd tegen gesproken en begaf me met mijn vriend, den luitenant, naar het huis.. We sloten tante Elizabeht tot haar In nige verontwaardiging in den stal op, gaven orders dat haar lunch daar moest wórden opgediend en gingen naar mr. Chase's kamer. „Zoo, .dus je hebt de professor al eens eer der ontmoet," zei hij, gastvrij een ander, pak voor me uitleggend, (we waren gelukkig on geveer even groot en van hetzelfde postuur). „Ik heb nog nooit tegen hem gepraat," zei ik. „We reisden van Londen in dezelfde coupé." „Het is een beste ouwe baas, als je hem maar op de goeie manier aanpakt. Maar ik zeg je ditvoor je eigen bestwil, iemand heeft een loods noodig in een vreemde zee hij kan het leeljjk op zijn heupen hebben. En als hij -dat heeft, dan is er geen houden aan en dan klimt de heele bevolking mijlen in den omtrek in de boomen. Als ik jou was, zou ik aan de lunch maar niet over Sir Edward Carson praten." - Ik beloofde, dat ik zou trachten die ver leiding te weerstaan. „Je doet het verstandigst met maar heele maal niet over Ierland te praten, dat is. het veiligst. Verder is elk onderwerp góed. Een lezing over: „Wat te doen met koud 'schape- vleesch," èal bijvoorbeeld heel Welkom zijn. Maar geen Ierland. Zullen 'we naar binnen gaan?" We leerden elkaar aan de lunch bader ken nen. „Zit je kippen achterna voor je plezier of op dokters voorschrift?" vroeg Tom Chase die de sla aanmaakte hij was een van die menschen, die alles een beetje beter schijnen te doen dan "een ander „Ik geloof, dat veel dokters er erg voor zijn." „Geen van beide," zeide ik, „en zeker niet voor mijn plezier. De kwestie is, dat ik hier heen ben gelokt door een vriend van me, die een hoenderpark is begonnen..." Hier werd ik in de rede gevallen. Alle drie barstten in lachen uit. Tom Chase liet de azijn op het tafellaken druppelen en miste $en slabak ruim twee centimeter. „Je wilt toch niet zeggen," riep hij, „dat je werkelijk van het eene en eenige hoender park komt? Dan ben je de man, waarom we allemaal al dagen gebeden hebben'om die eens te mogen ontmoeten. Jullie bent het onderwerp van gesprek In de- stad, als je ten minste Combe Regis een stad kunt noemen. Iedereen praat over pullie. Jullie methodes zijn nieuw errorgineel, is het niet?" „Waarschijnlijk wel. Ukridge weet niets van pluimvee af. Ik nog minder. Hij beschouwt dat als een voordeel. Hij zegt. dat onze geest niet bedorven moet zijn door theoriën." „Ukridge," zei de professor. „Dat Was de naam, -dien de oude Dawlish, de kruidenier noemde. Ik vergeet nooit namen. Hij is^ de man, die lezingen houdt over het behandelen van pluimvee. U doet. dat niet, is 't wel?" Ik haastte me dit feit te ontkennen. Ik had die vervloekte kletspraatjes over de kunst van kippen-fokken, die Ukridge de ge woonte had om tegen iedereen die onze farm bezocht af te draaien, nooit goedgekeurd. Ik erken, dat het een aardig schouwspel was om mjjn directeur in een rose overhemd zonder das en een erg vuile, flanellen broek 'te zien oreeren tegen de intelligente inboorlingen, maar ik had altijd het gevoel, dat dat er alleen maar toe bijdroeg om onze onwetend heid ten tóón te spreideÊ tegenover men schen. die waarschijnlijk al van hun wieg af met kippen hadden omgegaan. Zgn lezingen zijn heel populair, zei Phyl- lis Derrick met een proestlachje. Hij is er zelf dol op, zei ik. Hoor eens, Garnet, zei Tom Chase, ik hoop, dat je a.1 deze vragen niet indiscreet zult vinden, maar je hebt geen idee hoeveel spannende belangstelling we allemaal op een afstand in jullie f£rm hebben. We hebben deze laatste week over niets anders gepraat. Ik heb er drie nachten achter elkaar over gedro.omd. Doet Mr. Ukridge dit als een handelsspeculatie of is hij een excentrieke millionnair Hij is nog geen millionnair, maar ik ge loof, dat hij dat binnenkort denkt té worden' met behulp van de kippen. Maar u moet niet denken, dat ik op eenige manier verantwoor delijk ben voor den gang van zaken op den farm. Ik ben maar gewoon werkman. Het her senwerk van de onderneming berust bg Ukrid ge. Ik kwam eigenlijk hoofdzakelijk hier om golf te spelen. Golf? vroeg professor Derrick, met de welwillende goedkeuring van den enthousiast tegenover een broeder. Ik ben blij dat u golf speelt. We moeten eens een ronde samen doen. Zoodra mijn beroepsbezigheden het me veroorloven, zei ik dankbaar. Na de lunch speelden we croquet: een spel, waar ik weinig van terecht breng. Phyllis en ik speelden tegen *den professor en Tom Chase. Chase was een beetje beter dan ikzelf; de professor slaagde er in door buitengewone ernst en toewijding een vrij goed spel te spe len en Phyllis was een epxert. Ik heb eens een boek gelezen, dat ge schreven is door een schrijver met denzelfdM achternaam als u heeft, zei ze, toen we samet stonden te kijken naar den professor, die aas het andere einde van het grasveld met zjjt bal bezig was. Is hij familie van u? Mijn naam is Jeremy, juffrouw Derrick O, heeft u het geschreven? ze bloosd« een beetje. Dan moet u ook o, niets. Ik vrees, dat ik er niets aan kon doea Weet u wat ik zeggen wou? Ik vermoed het. U wilde zeggen, dat ik uw kritiek in den trein moet hebben gehoord U was érg lankmoedig. Ik hield niet van uw heldin. Neen. Wat is een mispunt, juffrouw Der rick Pamela in uw boek is een mispunt, ant woordde ze vaag. Kort daarna kwam er een eind aan het speL Ik snap al die finesses van croquet niet, maar Ph3rllis dee'd iéts heel knaps en merkwaardig» met de ballen en we gingen thee drinken. De zón begon al onder te gaan toen ik afscheid nam om naar huis terug te keeren, met tante Elizabeth netjes in een mandje gepakt in de hand. De lucht was heerlijk koel en vol van die vreemde rust, die zoo kalmeerend volgt op een snikheeten zomermiddag. Ver weg, als komend uit een andere wereld, klingelde een schapebelletje en deed de stilte nog dieper schijnen. Eenzaam in een lucht van het teeder- ste blauw schitterde een kleine heldere ster. Ik sprak die ster aan. (Wordt vervolge/..)!

Schager Courant | 1941 | | pagina 6