DE LUCHTR00VERS VAN H0ITIKA de slag is gestreden... Zeerooverij ia oadea stijl Bekendmaking Smokkelkoning veroordeeld VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG Het competitie-rad gaat weer draaien! N. V. B. in het kippenhok De slap: is gestreden. In wilde wanorde zijn de Sovjet-troepen gevlucht met achterlating van vele hon derden dooden en gewonden. Gewonden Daar liggen zij kermend van pijn tus- gchen de brokstukken van hun in elkaar geschoten bunkers en stellingen. De eigen kameraden hebben in overhaas- ty vlucht het veld moeten ruimen. Wat zal er van hen worden? Doch zie. daar komen reeds de Roode Kruis-soldaten van hun tegenstanders! Liefdevol wordt de gewonde vijand van straks opgenomen, op een draagbaar gelegd- en naar de noodverbandplaats vlak achter de vuurlinie gebracht Later, nadat het eerste verhand gelegd |s, wordt hij verder getransporteerd naar jièt veldhospitaal achter het front. Daar ontfermt de ambulance zich over hem Zou er wel een mooiere taak te vervullen jiin dan te arbeiden in een ambulance? Want. als er ooit sprake is van mensch- lievenden arbeid, dan is dat wel hier. Zij, die onder de witte vlag met het Roode Kruis werken kennen geen vriend en geen vijand. Zij kennen slechts den mensch, die in onod verkeert Aan het Oostfront is voor ons Nederlan ders een taak weggelegd. Aan het Oostfront zal straks een Nedier- Jandsche ambulance arbeiden. Aan het Oostfront zal Nederland bewij zen, dat het nog steeds het kleine land is, tot groote daden in staat. Nederlanders, u moet mede werken aan de totstandkoming van deze ambulance! Stort uw bijdrage, iets meer dan u missen Sun, op girorekening 8-7-6* O» 0 NederlSndsche ambulance. Koninginnegracht 22, 's-Oravenhage. Bloedig drama in China. Een bloedige tragedie heeft zich bij de Tse-Kiahg kust afgespeeld toen zeeroovers zes visscherSbooten hebben overvallen ruim 100 menschen hebben gedoodi, aldus S.P.T. uit Sjanghai. Het bericht van den overval werd bekend toén twintig over levenden, die zich zwemmend hadden ge red .totaal uitgeput op de kust van het eiland Toengmen gevonden werden. Meer dan honderd van hun familieleden en ka meralen waren onder de messen en pistolen der piraten om het leven gekomen. Volgens de verslagen der geredden bevonden zich zes visscherabooten en twee groote jonken op zee, toen de jonken der piraten aa.n den horizon opdoken. Zij naderden snel de vis- jchersschepen en omsingelden hen. Met Bessen en pistolen bevvapendi bestormden i de roovers de booten en dreven de beman ningen op het achterdek samen. Verdedi ging. was niet mogelijk, want niemand van de visschersvloot was gewapend. De piraten plunderden de visschersvaartuigen en brachten daarna honderd jonge mannen aan boord van een van huil scheipen. De oudere mannen en vrouwen werden naar een van de jonken gesleept. De zes vis scherabooten werden in brand gestoken en zonken snel. Daarna ving op de boot. waar de jonge mannen waren samengebracht, een gruwelijke slachting aan. Schoten vie len. messen flikkerden. Vrouwen, onder den indruk van dieze moordpartij, sprongen, over boord en verdronken jammerlijk. Enkele jongemannen echter gelukte het te ontkomen. Sommigen van hen werden door de kogels der roovers gedood, maar twintig slaagden er in de kust van Toeng men te bereiken. De autoriteiten hebben het onderzoekterstond ter hand genomen. GEESTELIJKE IN CHINA DOOR COMMU- NISTEN ONTVOERD. Sjanghai, 5 Sept. (ANP). De Duitsche geestelijke Alois Ehrmann is op 27 Juli in Tjinsian, in Westelijk Sjantoeng, door com munisten ontvoerd. Deze communisten had den eerst de kerk volkomen vernield. Ook een Chinees werd ontvoerd. Tot dusver heeft men niets meer van beide ontvoerden .vernomen. t. Alle mannelijke Rijksduitschers, die ge boren zijn in de jaren 1910 tot en met 1913, moeten zich voor keuring, en de dienstplich tigen, geboren in de jaren 1914 tot en met 1923, die bij de voorjaarskeuring 1941 nog niet verschenen zijn, voor inschrijving en keuring melden bij de volgende instanties: a.~\Uit de provincies Zuid Holland en Zee land bij de wehrmachtkommandantur Den Haag, Lange Voorhout 38, op 24-9 des voorm. 8.30 u. de letters A-^-P; op 25-9 des voorm. 8.30 u. de letters QZ; b) uit de provincie Noord Holland bij de wehrmachtkommandantur Amsterdam, Mu seumplein, op 26-9 des voorm. 8.30 u. de letters AP; op 27-9 des voorm. 8.30 u. de letters QZ; c) uit de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel bij de wehrmachtkom mandantur Zwolle, Westerstraat 5, op 29-9 des voorm. 8.30 u. de letters AP; op 30-9 des voorm. 8.30 u. de letters QZ; d) Uit de provincies Gelderland, Utrecht en Noordbranibant bij de ortskommandantur 's-Hertogenbosch, Julianaplein 2, op 2-10 des voorm. 8.30 u. de letters AG; op 3-10 des vporm. 8.30 u. de letters H—O; op 4-10 des voorm. 8.30 u. de letters PT; op 6-10 des voorm. 8.30 u. de letters UZ; e) Uit de provincie Limburg bij de wely- machtskommandantur Maastricht, Vrijthol 46, op 8-10 des voorm. 8.30 u. de letters A—D; op 9-10 des voorm. 8.30 u. de letters EH; op 10.10 des voorm. 8.30 u. de letters IM; op 11-10 des voorm. 8.30 u. de letters NQ; op 12.10 des voorm. 8.30 u. de letters RT; op 13-10 des voorm. 8.30 u. de letters UW; op 14-10 des voorm, 8.30 u. de letters X—Z. De personen, die zich moeten aanmelden, moeten legitimatiepapieren en twee pasfo to's van 37 bij 52 mm. genomen in. burger- kleedirig zonder hoofdbedekking medebren gen. Degenen, die een bril dragen, moeten het recept voor de bril medebrengen. Joden moeten niet verschijnen. Dengenen, die zich moeten aanmelden, wordt het reisgeld derde klasse bij de aan melding terugbetaald tegen vertoon van het reisbiljet. In geval van afwezigheid van langer dan8 uur uit hun woonplaats ont vangen zij verder een vergoeding voor ver tering. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, de commissaris-generaal voor de openbare veiligheid, Rauter, SS-Gruppenfuehrer en luitenant-generaal der politie. Boete van meer dan een millioen francs. Rijssel, 5 Sept. (ANP). De rechtbank te Rijssel heeft een voorbeeld gesteld door een zekeren Louis Solas, die van smokkelhan del in levensmiddelen zijn beroep maakte, te veroordeelen tot een jaar gevangenisstraf en een boete 'van 1.330.000 frank. Solas had reusachtige winst gemaakt door den smok kelhandel aan de FranschBelgische grens. Bij boeren in Noord Frankrijk kocht hij le vensmiddelen, die hij in België verkocht met een winst van 300 tot 500 procent. Gp zijn 17den tocht werd hij door Fransche gendar mes gearresteerd. Hij verklaarde op zijn tochten een winst van 400.000 frank te hebben gemaakt. EEN OUDE INCA STAD GECONDEN. Uit Lima wordt aan de N. R. Crt. be richt. dat een archeologische expedtiie in de nabijheid van de oude Inca hoofdstad, Cuzso een oude stad1 heeft ontdekt, die in archaeologisch opzicht buitengewoon be langwekkend is. De ruïnes van deze stad bevinden zich in goeden staat, de expeditie was midden Augustus bezig deze ruïnes bloot te leggen. Man had toen reeds vele diuizenden kubieke meters grond afgegra ven. De stad werd door een «toeval ontdekt, toen men gedurende opgravingswerkzaam- heden op 14 badbassios stootte. De stad ligt 3000 meter boven den zeespiegel. JONGEN IN ZEE VERDRONKEN. Bij het spelen in zee is te ter Heide een 10- jarig boontje van den heer F. v. d. Beukei in een diepe kuil geraakt. Toen de andere kin deren, die dit zagen, de reddingsbrigade aan het strand had gewaarschuwd, en deze ar riveerde, bleek het kind reeds verdronken te zijn. PRETTIGE LEVENSAVOND VOOR OUDE DAMES. De Nederlandsche Volksdienst koopt een gebouw aan. Naar wij vernemen is de Nederlandsche Volksdienst eigenaar geworden van een buitenverblijf in Dieren, dat is ingericht voor huisvesting van ongeveer vijf en twin tig oude dames. Het ligt in het voornemen cr dames op te nemen, die in een mooie, rustige omgeving haar levensavond willen doorbrengen. De inrichting zal wellicht de ze maand nog in gebruik worden genomen. 11. Hij hoorde hoe zijn ontvoerder iets riep en een onbekende stem in vreemde klanken iets antwoordde. Weer bonkte het bootje tegen iets hards aan. hij hoor de golven klotsen, een geluid of touwen wer den neergesmeten, en hij werd heen en weer geslingerd als in een ton. Plots had hij het gevoel alsof het bootje weer door het water gleed, ofschoon de mo tor stil stondi. 12. Piet wist wel het een en ander van boo ten af, en "hij begreep, dat het bootje waarin hij gevangen zat. door een ander schip werd voortgetrokken. Hij kon zijn nieuwsgierig heid haast, niet bedwin gen. Onophoudelijk trachtte hij de knoopen uit de touwen te krij gen, voor zoover zijn hand onder het zeil door kon. Hij gluurde onder een spleet door... ONTVLUCHTE ZENUWPATIËNT AANGEHOUDEN. Gisterennacht werd door de politie te Soesterberg een man aangehouden, wiens optreden oorzaak werd, dat men hem naar het politiebureau overbracht. De man, de 57- jarige H. uit Amsterdam, bleek uit een ze nuwinrichting, waarin hij ter verpleging op genomen was, te zijn ontvlucht en te voet naar Soesterberg 'gekomen te zijn. Tijdens zijn overbrenging naar de cellen kreeg hij een toeval. De gemeente-arts, dr. Splinter, verleende assistentie, waarna de man den volgenden dag in ernstjgen toestand naar Amsterdam werd vervoerd. Belangrijke tournooien Wanneer men de Sportkroniek van Maandag jl. raadpleegt, dan is het duidelijk in één oog opslag te constateeren, dat het gesloten seizoen voorbij is en zelfs meer dan dat, want het com petitie-programma voor a.s. Zondag vermeldt reeds de wedstrijden in het Zuiden. Alles wfc'st er op dat het competitierad weer gaat draaien, want niet alleen dat de Sport kroniek weer zooveel voetbalnieuws bevat, dat de omvang weer met vier pagina's kon wor den uitgebreid, maar ook de aard van het nieuws verraadt dat de competitie in aan tocht is. Programma's worden reeds vermeld, elftal len staan gepubliceerd en bekertournooien wor den aangekondigd. Overal wordt nog de laatste hand gelegd aan een formatie van het elftal en Zondag zal de generale repetitie van dat elftal plaats vinden. Nu gaat het nog niet om de punten, doch het wordt toch volle ernst, want 21 September vangt de competitie over heel Nederland aan en deze korte tgd van voor bereiding dient dus wel serieus opgevat te worden. De competitie Zooals gezegd, gaat de competitie in het Zui den aanvangen en reeds direct staan er ver schillende belangrijke wedstrijden te wachten. Longa uit Tilburg, dat verleden jaar, of lie ver gezegd in de vorige competitie zoo'n pittige eindspurt had," ontvangt P.S.V. De kampioenen moeten zonder hun doelverdediger Bouman uit komen, daar deze eminente crack zgn verdien de rust gaat nemen. Voorspellingen zijn nu vanzelf uiterst moeilijk, hoewel o.i. een gelijk spel niet ver van de werkelijkheid zal zijn. Roermond zal de punten aan N.A.C. moeten laten, in ieder geval achten we de Bredenaars daartoe in staat. Evenzoo zal Juliana het wel met Roermond klaar spelen. De nieuwe eerste klasser Picus ontvangt M.V.V. en de Eindho- venaren kunnen nu al demonstreeren wat ze waard zijn. Mochten ze winnen, dan zullen zij zeker een rol van beteekenis gaan spelen. Eind hoven en N.O.A.D. konden de punten wel eens gaan deelen, hoewel de thuisclub wéér behoor lijk voor den dag zal komen dit seizoen. De laatste wedstrijd is B.V.V.—Willem U en de thuisclub zal het terrelnvoordeel zeker weten uit te buiten. Al met al een aardig begin-pro. gramma waarvan we zeker met interesse naar het eindresultaat verlangen. Overige wedstrijden In Amsterdam vindt op het A.F.C.-terrein het jaarlijksche Arol-beker tournooi plaats, waaraan de volgende clubs deelnemen: A.D.O., Ajax, D.W.S., H.B.S., A.F.C., U.V.V., Zeebur- gia en Hercules. De loting heeft het volgende resultaat gehad: A.F.C.—Hercules, Ajax— U.V.V., D.W.S.AD.O. en ZeeburgiaH.B.S. Een aardig programma dus en een stevige trai ning voor de clubs. In Rotterdam De zilveren balwedstrijden zijn vanzelf ook weer present en ook dit tournooi is stevig be zet. Het programma luidt: SpartaQuick (Den Haag), S.V.V.—D.F.C., Feijenoord—H.V.V., Heracles—R.F.C., N.E.C.— Overmaas en de winnaar van SpartaQuick tegen den winnaar van S.V.V.D.F.C. Om den Zilveren Pont Volewijckers organiseert wederom het popu laire tournooi om den zilveren Pont. Het tour nooi opent met: HilversumB.F.C. en Vole wijckersVriendenschaar. Verschillende elftallen Verschillende vereenigingen publiceerden reeds hun waarschijnlijk elftal. V.S.V. komt volgens de Sportkroniek met het volgende elftal uit: Michel, Broek, v. d. Gevel of Voet, Poulus, de Vries, Van Osch, Godschalk, Balvers, v. d. Lugt, v. d. Kuil en Sterk. Hieruit blijkt dus dat Jaap Godschalk niet voor Helder zal uitkomen. E.D.O. komt evenals Emma met hetzelfde elftal uit als verleden Jaar. D.W.S. heeft eenige veranderingen moeten ondergaan en ziet er nu als volgt uit: Klein, Caldenhove, van Stokken, Trock, Melchers, Fanger, Snijders, Van der Hoeven, Dijkstra, Bulder en Ruyneman. De voorhoede bestaat uit jonge krachten, o.a. is Bulder een junior en Snijders een adspi- rant. Feijenoord .heeft zijn voorloopig elftal als volgt samengesteld: Vlietstra, v. d. Lely, v. d. Heide, Paauwe, Kappen, Sinke, Bens, Zaanen, Hei-wijnen, de Vroet en Linssen. Vrauwdeunt ontbreekt nog daar deze speler voorloopig geschorst is vo^r het meespelen met een bedrgfselftal, waarvoor geen vergunning was. Bovenstaande groep is vanzelf een kleine op somming van elftallen en volgende week hopen we ook van ons district de opstellingen en namen te kunnen vermelden. Hoewel van zelf vereenigingen als B.K.C., Schagen, Oude- sluis en Wieringerwaard anders weinig of geen veranderingen hebben, zullen er dit jaar, nu de vereeniging H.R.C. en Helder weer spelen, toch wel eenige open plaatsen zijn gekomen en zal het interessant zijn te kunnen vermelden wie deze eer te beurt is gevallen. Daarnaast zal het vooral een vraag zijn hoe de Heldersche clubs zelf aan den start ver schijnen. Ook van der Veen naar Hollandia Hollandia uit Hoorn, de bekende oude derde klasser gaat waarschijnlijk een gunstig seizoen tegemoet. Werd eerst Westhoven van A.D.O. lid van de roodwitten, nu weer lezen we in de Sport kroniek, dat v. d. Veen, de nationale rechts binnen zich in Hoorn heeft gevestigd en de kans groot is, dat ook deze kracht voor Hol landia uitkomt Daarnaast zal Dissel, de links buiten van H.R.C., wanneer hij niet voor de Helderschen uitkomt,' ook in Hollandia gaan spelen. Over versterkingen gesproken! Ro&len Tournooi voor Duitsche soldaten. 's-Gravenhage, 5 SeptDe eerste wed strijden van het bokstournooi, dat in het kader der ontspanning voor de troepen in Nederland is georganiseerd, worden op 6 September te Vlissingen gehouden. De wed strijden beginnen des middags om vier uur. De volgende partijen worden gebokst: Stary tegen Kampeis (weltergewicht); Seissler tegen Reppel (weltergewicht); Scheder tegen Quoss (middengewicht.) De tweede voorwedstrijd wordt op 10 Sep tember te 15 uur in het Olympisch stadion te Amsterdam gehouden, de eindstrijd op 14 September op het Malieveld te 's-Graven hage. Daar bokst de winnaar der voorwed strijden tegen den Duitschen kampioen mid dengewicht, Gustav Eder. Ook van Nederlandsche zijde bestaat groo te belangstelling voor dit tournooi. Te Parijs en in België werden dergelijke wedstrijden door 30.000 menschen bezocht. Voor het tournooi in Nederland zijn reeds 10.000 plaatsen besproken en vijf extra trei nen aangevraagd. Feuilleton door P. G. Wodehouse j 13. O, ga toch door, Beale, toe! Wat is er toet Edwin gebeurd De Huurling ging op denzelfden vlakken, bedaarden toon voort: We stonden zoo te praten, mevrouw, toen Bob, die me zonder dat ik het merkte achter na was gekomen, naar binnen kwam. Toen de kat hem in de gaten kreeg, terwijl hij rond snuffelde, volgde er zoo'n gevloek en geblaas als u nog nooit gehoord hebt, en verdikkeme, als die ouwe kat niet ineens een sprong nam en den schoorsteen invloog, en daar zit ie nog. alttjd en trekt zich niks aan van al de moeite die mijn vrouw doet om hem naar beneden te krijgen. Sensatie! zooals ze in de dagbladverslagen «eggen. Maar hg zal gekookt worden, riep Phyl- lls met wijd open oogen. Neen, dat zal ie niet. En het eten ook niet. Mgn vrouw laat altgd het keukenvuur 's middags uitgaan. En hoe ze het aan moet krijgen met dat... Er volgde een stilte. Het was duidelijk, dat de Bpreker met zichzelf worstelde. die kat, besloot hg tam, in den schoorsteen, snap ik niet. Als die kat van avond niet naar beneden komt, zullen we een koud maal moeten hebben. Het gezicht van den professor betrok. Ik had dien eenen keer dat ik met hem lunchte opgemerkt, dat hjj schijnbaar zeer gevoelig was voor tafelgenoegens. Koude geïmprovi seerde diners vielen klaarblijkelijk niet in zijn smaak. We gingen allen naar de keuken. Juffrouw Beale stond voor de koude kdfehel en maakte verleidelijke geluidjes naar de kat in den schoorsteen. Wat beteekent dit allemaal, juffrouw? vroeg Ukridge. Hg wil niet naar beneden komen, mijn heer, hij denkt dat Bob er nog is. En 'ik weet niet hoe ik een diner voor vijf personen moet koken, als hij er blijft Zitten. Por er met een bezemsteel in, zei Ukridge. O, bezeer den armen Edwin niet, riep mevrouw Ukridge. Ik heb het al geprobeerd, mijnheer, maar Ik kan er niet bij en ik heb er hem alleen maar dieper in gejaagd. Wat moet, moet, voegde juffrouw Beale er filosofisch bij. Hij komt van 'nacht misschien wel op zijn eigen houtje naar beneden, als ie honger krijgt. Weet je, wat wij dan moesten doen? zei Ukridge op een joviale manier, die althans mij misplaatst voorkwam een leuke gezel lige picnic houden, hè Alles opscharrelen wat we in de provisiekast hebben en dat op eten. Een leuke, gezellige picnic, herhaalde de professor somber. Ik kon lezen wat er in zgn hoofd omging zelfverwijt dat hij gekomen was, en een vage hoop, dat het nog niet te laat was om zich terug te trekken. Dat zal eenig zijn, zei Phyllis. Eh, ik geloof, waarde heer, zei haar vader, dat we u en mevrouw Ukridge niet langer mogen lastig vallen. Als u me dus wilt toestaan... Ukridge werd overstelpend gastvrij. Hg wei gerde absoluut om zijn gasten zoo te laten vertrekken. Hij zou wel wat opscharrelen, zei hg. Er was nog een flink stuk ham over, dat wist hij zeker. Hij haalde mg er bij, om te bevestigen dat er nog een blik sardientjes was en een stuk koude kip en een heeïeboel brood en kaas. En wat hebben we eigenlijk meer noodig by zulk weer? zei hij, voor het heele gezel schap sprekend, op den hem eigen hartelgken, drukken en enthousiasten toon. Een lek ker, licht koud maaltje is veel beter voor ons dan al die warme dingen. We slenterden den tuin in, maar het gesprek kwijnde. De conversatie stokte telkens, behal ve bij Ukridge. die luchtig over allerlei onder werpen door ratelde, niet merkend, dat het gezelschap gedrukt was en dat althans één van de gasten prikkelbaar werd. Ik nam den professor vluchtig op, terwgl Ukridge maar doorpraatte en die dreigende zin van Mr. Chase over het op zijn heupen hebben, schoot me weer te binnen. Als Ukridge een teer punt aanraakte, wat elk oogenblik ge beuren kon, zou er een explosie volgen. Het voor zgn neus als het ware wegnemen van zijn diner en het vervangen daarvan door een menu van brood met kaas en sardines hadden hem in dien gemoedstoestand gebracht waarin mannen in opstand komen en de menschen. die hen het liefst en dierbaarst zyn ver scheuren. De aanblik van de tafel toen we eindelijk de eetkamer binnen gingen bezorgde me een rilling. Het was een maaltyd voor heel jonge menschen of voor zeer hongerige. De weinig aanlokkelijke koudheid en soliditeit van de levensmiddelen waren voldoende, om een man er aan te herinneren, dat zyn digestie ontzien moest worden. Een groote kaas keek ons byna verwaand aan. Ik kan het niet anders be schrijven. Hij had een pedante, zwierige nemo-me-in-pune-lacessit air, en ik zag, dat de professor huiverde, toen hy er naar keek. Sardientjes, die er olieachtiger en onsmake- ïyker uitzagen dan iets wat ik ooit aan schouwd heb, lagen in hun geboorte-busje naast een lang brood. Er was een ham in zijn derde kwartier, en een kip, die hevig geleden had gedurende een vorig bezoek aan de tafel. Een zwarte whiskyflesch stond grimmig naast Ukridge's bord. De professor zag er uit als iemand, die roode wijn van een bepaald jaar dronk en anders niets. We werkten ons toch door het maal heen en deden ons best ons zelf wgs te maken, dat het een leuke fuif was, maar het was een arm zalige comedie. Tegen dat hij klaar was met eten was de professor heel stil geworden. Ukridge was verschrikkeigk geweest. De pro fessor had zijn best gedaan om opgewekt te zgn. Hg had geprobeerd te praten. Hy had verhalen gedaan. En als hg er een begon zijn verhalen zouden gewonnen hebben door wat meer vlotheid en kortheid viel Ukridge hem onvei'anderlgk, zonder een woord van excuus, vóór hg halfweg was in de rede en begon een mop van hemzelf te vertellen. Ver der verschilde hij op bgna elk punt van mee ning met den proféssor.. Het is waar, dat hy dit alles op zoo'n absoluut vriendschappelgke manier deed, en klaarbUjkelgk zoo zonder eenige bedoeling om te beleedigen, dat iemand anders of dezelfde man bg gen beter diner er niet op zou hebben gelet. Maar de pro fessor, van een goed diner beroofd, verkeerde in dat stadium waarin hy Iemand moest aan vallen. Ieder oogenblik verwachtte ik, dat de storm zou losbarsten. Hy barstte na tafel los. We wandelden in den tuin, toen de een of andere duivel, toen de professor den naam Dublin noemde, Ukridge influisterde, om over de Iersche kwestie te beginnen. Ik had het aldoor voelen aankomen, maar mgn hart scheen stil te staan toén het werkeiyk zoover was. Ukridge wist waarschynlijk minder van do Iersche kwestie af dan welke mannelgke meerderjarige in het heele land, maar hij had al een paar zeer positieve meeningen van zich zelf over het onderwerp uitgebulderd, vóór ik dicht genoeg kon ^aderen om hem een waar schuwing in te fluisteren. Toen ik het deed moet ik harder gefluisterd hebben dan de be doeling was, want de professor hoorde het en myn woorden waren als een lons bg het kruit. Hg is erg gauw op zyn teentjes getrapt als het over Ierland gaat, hè? donderde hij, er over zwygen, hè? Waarom? waarom mijn heer? Ik ben een van de zachtmoedigste men schen die ooit van Dublin gekomen zgn, laat ik je dat vertellen, en ik wil hier niet blgven om me te laten beleedigen door de insinuatie dat ik niet even kalm over Ierland kan praten als iedereen in dit gezelschap of ergens an ders. Gauw op mijn teentjes getrapt, hè? Gauw op myn teentjes getrapt... Maar professor... Neem uw hand van mgn arm af, mynheer Garnet. Ik wil niet als een kind behandeld worden. Ik kan even goed de Iersche kwestie bespreken zonder me driftig te maken als iedereen, laat ik je dat vertellen. Vader... En laat ik u vertellen, mijnheer Ukridge, dat ik uw opinie eenvoudig vergif vind. Ver gif, mgnheer. En u weet geen zier van de heele zaak af, mynheer. Ieder woord, dat u zegt verraadt uw volkomen onwetendheid. Ik verlang u niet meer te zien of te spreken. Verstaan, mynheer? Onze kennismaking is vandaag begonnen en eindigt ook vandaag. Goeden nacht, mijnheer. Kom, Phyllis, kind. Wel te rusten, mevrouw Ukridge. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1941 | | pagina 7