veilingen - Van kwaad tot erger O GROENTEN Langedijker een leuk Cadèautje? VAN GEELEN's Kunsthandel ïbeai giooj* rspei Jelen ie st| shoudt U 00 a/u 1011/ 100 31 1011/1 16 943/6-91 96 IJ 95% NOEl 95% 98 m 145% 154 GEN. 153%. J%-« 350 Ï97-2S JEN. 66-49 77 ft ei Uit onze Omgeving HEER-HUGOWAARD 'T JOCHIE P 't stadion staan bergen fietsen. Meest al fieAsen, die hun besten tijd hebben gehad. Wonderbaarlijke fietsen ziet men er onder, als men ze nauwkeurig be kijkt. Maar ze schijnen toch nog dienst te kunnen doen voor hetgeen ze bestemd zijn. Een raensch vlugger naar een bepaalde plaats te brengen, dan wanneer dit loopende moet geschieden. Op het station rijdt een wagen. Vol ge laden met andijvieplanten, verpakt in man den. Een man trekt. Eenige kinderen zitten op den wagen, anderen duwen van achtey lot de man zegt: Vèr genoeg. Dan blijft alles «taan. Dé wagen staat op het perron. De fietsen ichter het hek. Daartusschen de passagiers. Enkelen loopen gespannen heen en weer. De trein is niet vroeg en de kansen op aan sluiting in het hoofdstation worden bespro ken. Onverschillig voor. dit alles leunt het joch tegen het hek, dat de fietsen beschermt, Op zijn anders brutaal-stralende snuit, die bleeker ziet dan gewoonlijk, ligt een'geme lijke trek. Het joch kijkt, onverschillig voor alles, wat passeert, recht voor zich uit in de richting vanwaar de trein, die maar niet komt, komen moet. Of hij ergens aan denkt, Wie zal het zeggen. Het strakke gelaat ver raadt alleen, dat de gedachten dan niet vroolijk zijn. Laat hij weer den winter voor zich pas- «eeren? Met de lange avonden, waarin moe der vaak zoo vreemd was en hij en zijn broertje stil aan tafel zaten. Andere avonden waren er, dat die stilte gebroken was en er «pontane en blijde vreugde heerschte. Dat was als vader en de groote broer, die in Duitschland werkten, over waren. Het gezin weer de volle vijf letten têlde, die er voor dien altijd waren. Maar na die da'gen kwam toch weer het gedrieën-zijn met een spanning, die sterker werd, naarmate 'dit langer duurde. Tot plots weer het grooter moment aanbrak en vader voorgoed thuis Icwam. Nu juist een maand geleden. Toen was ook moeder geheel anders geworden. E'^zi volle, vroolijke, blijde vrouw. Zonneschijn, was er in het gezin geweest en WIERINGEN INTREDE DS. LUGT. ionai id ^nrï.er zeer groote belangstelling vond he- 04-202 denaiiddag de bevestiging en intrede plaats van proponent P. J. Lugt, van Amsterdam, ih de vermaning der Doopsgezinde gemeen- te Hippolytushoef. Behalve de talrijke leden en belangstellen den der gemeente, waren familieleden en vele vrienden alsmede de Herv. predikant Ds. v. Beek getuige van het en voor Dr. Lugt en voor de gemeente zoo gewichtig, moment. Bevestiger was Ds. F. Dijkema van Am- stcrcjam> die sprak naar aanleiding van 1 Koningen 21 vers 13 en hiervan het laat ste gedeelte als tekstwoord kiezende: „Dat te de Heere verre van mij zijn, dat ik U erve niiiner vaderen geven zoude." Spr. zette op gloedvolle wijze uiteen, dat wij ge meente en predikant werkers zijn in de wijn gaard des Heeren. en dat wij nimmer moeten geven het erfdeel onzer vaderen. Nadat de jonge leeraar de hem gestelde, vragén had beantwoord, en over het verbond den zogen Gods was afgesmeekt, beklom Ds. Lugt zijn eerste kansel om in een helder eii bezielend getuigenis over Lucas 17 vers 5 „H „Vermeerder ons het geloof" zijn blijdschap met de aanvaarding van zijn ambt aan de gemeente kenbaar te maken. In zijn -toespraak richtte hij zich tot de gemeente, kerkeraad, organist, kosteres en voorzanger, daarbij hopende op allcr-mede- werking in de wijngaard des Heeren. Ook richtte spreker zich in hartelijke woorden tot plei zijn Eerwaarde collega Ds. v. Beek en tot e helwoderzijdsche ouders. Vervolgens voerde het woord de voorzitter van den kerkeraad en schetste de blijdschap der gemeente met. de spoedige vervulling en 0 ^er vacal-ure en verzocht de gemeente den nieuwen leeraar toe te zingen Gez. 213 vers en 3. Na epn hartelijk dankwoord van Ds. Lugt was deze plechtige middag voor gemeente en leeraar ten einde. Moge op dit nieuwe .verbond Gods zegen rusten. \V ARMENHUIZEN UITSLAG HENGELWEDSTRIJD. De heer J. Jongerling behaalt den kampioenstiteL Zondag j.1. hield de*hengelsportver. „Visch jlust" haar vierde en tevens laatsten wed strijd in dit seizoen. Met dezen, wedstrijd viel tevens de belissing of de wisselbeker in handen van den heer D. de Vries zou blijven. (Kampioen verleden jaar). De heer D. de Vries werd echter verslagen door J. Jongerling met een verschil van 13 baai-zen over de gehouden wedstrijden. 1 Aan den wedstrijd van Zondag namen 17 leden deel, waarvan de uitslag als volgt: le prijs K. Mink, grootste baars* 19 cM.; 2e prijs J. Jongerling, 15 stuks: 3e prijs P. de Heer 13 stuks; 4e prijs D. de Vries, 7 st.; 5e prijs K Slot, 6 stuks; 6e ep 7e prijs (na loting) J. Rempt en G. Nieuwland, 5 stuks; 8e en 9e 'prijs (na loting) G. Donia en C. de Boer, 4 stuks;10e en 11e prijs (na loting) H. Slikker'en W. Sevenhuvsen, 3 stuks; 12e en 13e prijs (na loting) J Middelburg en P. Rol 2 stuks; 14e en 15e prijs (na loting) Jac. Speets en Alb. Dekker, 1 stuks. De vangst was zeer slecht, er werden in totaal maar 75 baarsjes gevangen. Z1JPE PETTEN. DE VOETBAL ROLDE WEER. Na een zeer lange en absolute rust waren de Petten-spelers ter voorbereiding van de komende competitie if\ de ochtenduren, ge mobiliseerd voor een 'onderlingen wedstrijd. 's Middags traden de adspirantcn in het veld tegen de jeugd van St. Maartensbrug Vooral de eerste helft was zeer aantrelcke lijk, toen gaven de beide partijen elkaar niets toe en de ruststand was nog steeds 00. Na do hervatting gaf de meerdere geoefendheid van de P .-spelers den doorslag. Geleidelijk wisten deze den stand op te voeren tot. 5—0, waarna St. M. een welverdiend tegenp'unt ®coord§. gt Kij hal zee vdei •veel a e: 3 eer blijde onbezorgdheid. De machines in de werkplaats achter het huis hadden weer ge raasd en planken waren knarsend daar door heen getrokken. Hoe vader werken kon en vroolyk met de stukken hout balanceerde, die als was schenen te worden in zijn han den, als de saherpgetande zaag er aan likte en er kerven in maakte en deuken en sne den of het zoo maar niets was. Tot nog maar enkele dagen geleden niet de plaats van vader, die zoo langen tijd on bezet was geweest, open bleef, doch op ze keren morgen de stoel van moeder ledig was. En daarom is hy thans aan het station. Vrijdagmiddag is het, tegen één uur. De trein uit Hoorn kan zoo binnen komen. En in dien trein zal misschien zijn broer zijn, want morgen immers zal zijn moeder begra- veh worden. Daarom ziet hij al die dingen niet, die op het station gebeuren. En daarom is hij al een trein eerder hier geweest en nog een trein en nog een trein en vele andere trei nen. En telkens is hij weer alleen naar huis teruggekeerd, met in zyn kleine hartje de hoop, dat de volgende trein zijn broer zal brengen. Wie gaat er nu naar school, als zijn moe der, die nog in Alkmaar is, ieder oogenblik thuis gebracht kan worden om nooit meer te zorgen. Alleen naar de begraafplaats zal zij nog gebracht moeten worden, Zaterdag middag om twee uur. Dat is nog ruim vier en twintig uur. En in die vier en twintig uur komen nog vele treinen het station bin nen en even zoo vele malen zal hij op zijn post zijn, geleund tegen het hek, waar nu de fietsen achter staan, want juist daar heb je het beste uitzicht naaf twee Tcanten en zie je den trein al komen voor een ander hem kan zien. Zoo zie je hem niet. En dan opeens is hij er. De bocht om komt de lo comotief. Als een man met korte beenen en een hooge hoed op, waaruit soms een klein pluimpje ryst. Maar daarachter zitten, de wagens. Zondagmiddag. Van de begraafplaats komen ze. Een vader met twee kinderen^ Enkele bekenden er bij. Bij het graf heb ben ze gestaan, dat nog onder een versche bloemenschat bedolven is. Stil voor zich heeft het joch de woorden op de linten ge lezen. Van vader, van de kinderen, van de buren, van de bekenden. Ook van de gym was er een krans bij en van de twee andere vrouwen en van de familie Baars. Zeven kransen lagen er op het graf van moeder. Straks als hij thuiskomt zal hij weer naar het station gaan. Misschien zit zijn groote broer in den trein, die nu komt. PAARDENKEURING. Gister had ons anders zoo rustig dorpje het aanzien van een groote paardenmarkt gekregen. Alle paarden uit de gemeente Ha renkarspel en St. Maarten moesten ter keu ring komen. Naar menNons mededeelde be droeg het aantal niet minder dan 250 stuks. Na afloop heeft P. de Goede en zijn man nen met de motorbrandspuit en diverse be zems het „overblijfsel des paards" waar mede de dorpsstraat rijk was gezegend, ver wijderd. WIE HEEFT EEN GRIJS DAMESJASJE VERLOREN? Gevonden té Tuitjenhorn: een grijs dames jasje. 'Inl. bij de politie te Dirkshorn. LANGEDIJK NOORDSCHARWOUDE. DE FA. VERBURG MAG BOUWEN. Naar wij vernemen heeft de fa. Verburg alhier toestemming gekregen tot den bouw van een pakhuis bij haar fabrieksgebouwen. Dit werk, dat van vrij grooten omvang zal zijn, het wordt een pakhuis met twee ver diepingen, zal worden uitgevoerd door de fa. J. Henselmans en Zonen, alhier. Vereeo. van Noordholl. Waterschappen HARENKARSPEL DIRKSHORN. HENGELSPORT. Zondagmorgen heeft de hengelsportver. „De Dobber" een koppelwëdstrijd gehouden rond Koetenburg. Aan dezen wedstrijd werd door 15 leden deelgenomen. Vijf koppels van drie perso nen werden na afloop bij loting samenge steld. De uitslag was: le prijs W. Kistemaker, Jan Meinema en Jb. Kant 62 stuks; 2e prijs C. v. d. Sluis, D. de Boer en P. de Vries 48 stuks; 3e prijs Jb. *Paarlberg, P. Stroet en Jan Reetman 42 stuks. Totaal gevangen 221 stuks. CONCERT „ONDER ONS". Zondagmiddag concerteerde de muziekver. „Onder Ons".onder leiding van den heer P. Pranger in den tuin van den heer M. IJff. De belangstelling was niet, zooals- wij dat anders gewend zijn. „Onder Ons" heeft een met zorg uitgekozen programma op fraaie wijze ten gehoore gebracht. Voor de pauze werden wérken van Vlessing, Strauss en Mahy uitgevoerd. Na de pauze hebben wij genoten van muziek van Boieldieu, Donizet- ti en Delibes. Bijzonder mooi was de Trom bonesolo in fragmenten uit de opera „Anna Bolena" van Donizetti. Het oude bestuur herkozen. De voorzitter met schrale meerder heid van stemmen. De verga dering zet het bestuur de nijper op de staart. Bestuurslid Dek ker (Obdam) wenscht geen ma rionet te zijiL (Van onzen eigen verslaggever.) Voor den tweeden keer in korten tijd ver gaderden de leden van de Vex-eeniging van Noordhollandsche Waterschappen, in Kras- napolsky te Amsterdam. Men zal zich her inneren, dat.de vorige vergadering een on rustig verloop had, wegens de kwestie der concenti'atie van de innjng der waterschaps lasten en het bestuur en bloc aftrad. Blijkens een circulaire aan de leden is' het bestuur, dat de loopende zaken was blijven waarnemen, op zijn besluit teruggekomen en vrzocht den leden thans over de voordracht niet ineer.te discussieeren. Deze voordracht luidde als volgt: Het bestuur beveelt aan, vacature Com mandeur; J. Commandeur, hoofdingeland Vier Noorder Koggen, V. Nobel, voorzitter Westexkogge in Di-cchterland. Vacature Groot: P. Groot, dijkgraaf van Drechterland; D. P. -Timmerman, dijkgraaf van Schager Kogge. Vacature Kramer Glijnis: C. Kramer Glij- nis, dijkgraaf «nn de Schermeer;.G. Harema- ker, dijkgraaf polder Westzaan. Vacature Van Tienhoven: A. W. Mul, dijk graaf van Bijlmermeer; Jhr. Six van Wim- menum, bestuurslid Houtrakpolder. Vacature Dekker: N. Dekker, hoogheem raad Noordhollands Noorderkwartier, P. A. de Lange, hoogheemraad Uitwaterende Slui zen. De heer Commandeur fungeerde weer als voorzitter, en wees in zijn,openingsrede er op, dat de vergadering van 16 Juni geen de monstratie van saamhoorigheid was, en zei- de zich gelukkig te prijzen, dat de samen werking tusschen oude en nieuwe bestuurs leden de onweerswolken had doeh verdwij nen. Medegedeeld wordt dat Pi*ov. Staten een motie hebben aangenomen, waarin zij te kennen geven dat de voordracht van (ied. Staten betreffende de inning, dient te wor den teruggenomen en een nieuw onderzoek behoort te .worden ingesteld naar vereen voudiging der administratie van de water schapslasten. De middelpol der Ooster,amst.el beeveel t als candidaat aan den heer P. G. v. Wees, voor den cursus waterschapsödministratie hebben zich 22 candidaten aangemeld, Alkmaar is als centrum aangewezen, verzocht is het Hoogheemraadschap een lokaal beschikbaar te stellen, daar de meeste candidaten uit het Noordelijk 'deel van Noordiholland komen. Voorzitter verzoekt den waterschapsbestu ren hun ambtenaren 'n toelage te verschaf fen om dezencursus 'te volgen. De stemming. Vertegenwoordigers van 125 leden brengen hun stem uit.f De heer Haremaker deelt mede zich niet beschikbaar te stellen. Gevraagd wordt of de bestuurscandidatcn nu voor of tegen de concentratie zijn, zooals Ged. Staten dat wenschen. De heer van' Wees? een dor opposanten in de vorige vergadering zegt voor goede samenwerking te zijn, doch stipuleert dat de geschillen niet veroorzaakt werden dooi de houding van de vergadering, doch het bestuur. (Instemming) .Het bestuur bleef volhouden ondanks de meening der verga dering, velen zullen deze houding onbegrij pelijk blijven vinden. Als men nu een circu laire thuis krijgt, zooals gezonden, wordt de verbazing nog grooter. Uit niets blijkt dat het bestuur nu - van standpunt is veranderd. De ver- gade?-ing wil precies weten, waar zij aan toe is. Trekt het de Circulaire aan Ged. Staten terug? Overigens zou dit thans mosterd na den maal tijd zijn; maar men kan er later weer op terug komen. Spr. twijfelt niét of de Staten zouden de voor dracht verworpen hebben, als zij ge handhaafd was, daarom is het poli tieke handigheidje van de motie te baat geno.mQii. Tien maal liever had sur. het voorstel verworpen, daar men thans is van kwaad tot erger gekomen, thans wil men over de heele linie bezuinigen na onderzoek. Bemalingsvraag- stuk. keuren en lasten komen thans ter sprake. Als overlegd wordt is geen onder zoek noodig, leerde de geschiedenis* thans zal men voor groote verrassingen kómen te staan! Spr. vraagt daarom in de tweede plaats aah het bestuur zelf met plannen tot vereenvoudiging te komen. (Appluas). Voorz. verwijst naar de toezegging op de vergadering van 7. Oct. Het bestuur zal geen adviezen meer verstrekken zonder medeweten van de vergadering. (Applaus). De heer v. Wels: Kan de veragdering er dus op rekenen, dat bet bestuur handelt in den geest van de leden? En mijn tweede vraag? Voorzitter belooft dat" het bestuur het tweede punt ,'zal overwegen. persoonlijk heeft hij 'er niets tegen. De heer Dekker (bestuurslid) verklaart zich zijn volle vrijheid te willen voorbehou den, hij wcnscht geen marionet te zijn met een gebonden mandaat Wenscht men deze houding niet, verzoekt spr. hem niet te stemmen. (Applau). De uitslag van de stemming was als volgt: v. Wees 94. J. Commandeur 73, V. 'Nobel 47. v. Groot 91. D. P. Timmerman 30. C. Kramer.Glijnis 111. G. Haremaker 7. A. A. Mul 24. Jhr. Six van Wimmenum 6, N. Dekker 72. P. A. de Lange 49. Na een kort dankwoord van den voorzitter volgt sluiting. Beterl weer werk op den ak ker onkruid wordt vernietigd erwten worden gedorscht slecht beschot slecht van kwa- liteit betrokken bouwers dupe van teeltbeperking als de aardappels dan ook niet meeval- lenl de grove aardappeltelers beter klaar exportprijs weinig veranderd roode en gele kool kool 50 cent lager witte kool van I 2.80 op f 2.—; een te jjroo- te sprong pogingen voor ver hooging men denke aan hoo- gere bedrijfsonkosten maxi mumprijzen ook voor het bin nenland wijziging voor Lan- gedijk van weinig beteekenis minder aardappelen verschil lende prijzen kriel is duur als veevoer minder tomaten, zelf de prijs meer uien: alle soor ten I 5.50 stek f 3.70 minder slaboonen heel wat roode kool idem witte, weinig gele bos- en losse wortelen verschillen de prijsrabaraber voor f 5 en minder weinig bieten aan belde veilingen bloemkool' dure druiven voor den consu ment rammenas. Het weer is deze week aanmerkelijk* beter geweest dan de laatste weken, zoodat de werkzaamheden op den akker nu beter kon den worden verricht. Het werd noodig, dat de mogelijkheid voor het werk wat gunstiger werd, want we hoorden bouwers al klagen van „vuile akkers", waaraan 7,00 goed als iedet van hen een razenden. hekel heeft. Het was wel best koolwoer, regen en wind, maar ten slotte behoort er tóch ook wat zon bij, en mag het onkruid den normalen groei niet belemmeren, gezwegen nog van de la- ERWTEN- OOGST ZEER SLECHT tere nadeelige gevolgen. Ook wilden de tuin ders wel eens beginnen met het dorschen van hun erwten. Het natte'weer had hun dit tot nu toe belet,, maar deze week is men met man en macht aan het dorschen gesla gen, zoodat het aantal erwtenhoopen, die over de heele streek kris en kras verspreid stonden, aanmerkelijk is gedund. Waren de verwachtingen ten aanzien van den oogst al niet hoog gespannen, na het dorschen is wel gebleken, dat de erwten buitengewoon slecht zijn, ook al door liet groote percentage aan gestoken zaden. Wie,.als gevolg van de teelt- beperkingsmaatregelen, een beduidend ge deelte van zijn land met dit gewas heeft l>e- zaaid, zal dit in het eindresultaat terdege bemerken. Als men dan niet al te gelukkig is geweest met zijn aardappels, en die zijn er nog al aan Langedijk, dan lijkt de vrees dat het voor verschillende tuinders, dit jaar wel eens slechter zou kunnen uitpakken dan het vorige, niet overdreven. Beter komen er dan af zij, die buiten het eigenlijke Langedijk, waar de „fijne" vroege aardappels worden geteeld, grove aardap pels met een veel gi-ooter beschot telen cn die tegen denzelfdcn prijs kunnen verkoopen onder d<* huidige regeling der prijzen. Deze week bleef de exportprijs van ver schillende -producten ongewijzigd. Echter moest de roode en gele kool een verminde ring van f 4 op f 3.50 ondergaan, terwijl men van de witte niet minder clan f 0.80 op de 2.80 afkneep. Verleden jaar was de mini mumprijs nog op f 2.50 gesteld, zoodat men in tuinderskringen zich tei'echt afvraagt, welke motieven hierbij hebben gegc-iden.% Men mag toch aannemen, dat zij. die öe^ prijzen vaststellen, voldoende met alle fac toren rekening zullen houden eii daarbij niet uit het oog verliezen de overweging, dat ook voor de tuinders de levensomstandighe den duurder zijn geworden in verband ook met de hoogere prijzen van de bedrijfsbe noodigdheden. Het lijkt ons toe, dat de po gingen, om den prijs der witte kool verhoogd te krijgen, niet vergeefsch zullen blijken. Dan golden ook deze week vqor verschillen de. artikelen maximumprijzen bij verkoop op de veiling voor het binnenland. Ook bij en kele hiervan werd de prijs verlaagd, doch voor de Langedijker producten had deze verlaging niet zoo veel te beteekenen. Aan de lijst is o.m.- de prei toegevoegd, waarvan de maximumprijs op f 10 en f 8 is vastge steld, afhankelijk van de dikte. Alweer kwamen deze week minder aard appelen aan ,de veilingen. Vroege kwamen er zoo goed.alè geen meer; de meeste behoor den tot de Eigenheimers, blanke eh blauwe, Bevelanders, Bintjes, e.a. De prijzen waren f 3.50 en f 3 75 plus f 0.15 voor levering aan wagon of schip. Bij een goed beschot is deze prijs vrij redelijk. Naast de consumptie aardappelen werd ook nog een hoeveelheid kriel geveild voor f 3.15 voor veevoei*. Tomaten kwamen, er wat minder dan de vorige week. In den prijs van f 16 was geen wijziging gekomen, voor krieltomtaten voor liet binnenland f 7. Het gunstige weer was oorzaak, dat er wat meer uien aan de markt kwamen. Alle sorteeringen, van nep tot grove uien, wei den tegen f 5.50- opgenomen. Een hoeveel heid sterk werd voor f 3.70 verkocht. De aanvoer van slaboonen is dalende. Toch kwamen er nog heel wat. Voor f 14 werden ze afgenomen; afwijkend voor f 1120 Snijboonen kwamen er weinig. Vooral aan de Broeker veiling kwam weer heel wat roode kool, waarvan, het beschot meevalt, doch een verlaagde prijs van f 4 op f 3.50 hadden de tuinders liever niet gezien. Witte kool kwam er vrij veel, in het bijzonder aan de Broeker veiling. Over de prijsverlaging maakten we hierboven reeds een opmerking. Zeer gering bleef de aanvoer van gele kool, een spoorwagen of 8. Hiervoor gold de zelfde. maximumprijs als voor roode; een „dikke" prijs is het niet. Wortelen kwamen er aan beide veilingen, de meeste los. Voor de geboste werd f i betaald, voor de losse A f 6, B f 4, en C f 3.50. Van alle sórteeringen was er aanvoer. Ra barber kwam er ook nog Wat. Niet alles kon voor den binnenlandschen maximumprijs van f 5 worden opgenomen. De laagste no teeringen liggen van f'2.903 40. Kleinere kwantums kwamen te Broek en Noordschar- woude en vonden afzet tegen f 3. Aan beide veilingen kwam ook wat bloemkool: ze ^erd betaald met f 12, grootste sorteering, cn f 9, kleinste. Aan de Broeker veiling ver sohenen wat druiven. Alieanle werd afge nomen .tegen den buitenlandschen nlaximum prijs van f 55, Frankenthalers voor f 53.10 Ten slotte kregen we als nieuw product de rammenas. U ZOEKf Kom eens bij ons kijken. U slaagt zeker, want wij hebben een geweldige keuze, altijd iets bijzonders en toch tegen den laagsten prijs. LAGEZIJDE M TEL. 239 - SCHAGEN. 5 Avonds na 7 uur en Zaterdags na 8 uur gesloten ANNA PAUl.UWNA KASCONCOURS H.S.V. DEN HELDER. Bovengenoemde vereeniging hield baar jaarlijksch lcasconcours in het Noordhol- landsch Kanaal bij 't Westeinde. Ongeveer negentig heeren en drie damesleden namen er aan deel. Er werd maar weinig baars ge vangen, onder de weinige bovcnmaatsche was er een van 29.5 cM. De prijzen bestonden voornamelijk uit hengelsportartikelen. Een pot honing, go- schonken door den heet van der Vaart, van Breezand* werd door den winnaar op de juiste waarde geschat. Prijswinnaars waren: Dames: le prijs: mevr. Jansen, 2e mevr. van Wolfercn; 3e mevr. Brasem. - Heeren: le prijs Verschuur;'2e' pr. P. Bak ker, 3e pr. P. Smit, 4e pr. II. v. Vuuren. HEER HUGOWAARD KAMPIOENSHONDEN. .Op de Internationale, Honden ten toonstel ling te Amsterdam, op 6 en 7 September heeft de heer Fransen alhier met zijn - 2 Holl. Herdershonden 2 kampioensRïijzen be haald. x 487e STAATSLOTERIJ VIERDE KLASSE EERSTE LIJST Trekking ,van 8 September. 1000 No. 5566. 400 No. 4048. 200 No. 6873, 16313. 100 No. 2696, 2787; 3485,-11313, 12114 12185, 13535, 14521, 18883, 19709.. PRIJZEN VAN 65 1070 1150 1167. 1185 1218 1262 1266 1319 1332 1393 1510 1576 1584 - 1603 1673 1674 1724 1736 1756 1757 1781 1823 1827 1837 1853 1862 1876 1883 1885 1931 2050 2064 2090 2QD4 2123 2143 2160 2245 2298 2310 2356 •2374 2378 2405 2427 2465 2481 2498 2536 2554 2591 2597 2609 2634 2679 2715 2809 2323 28S6 2910 2960 2269 3004 3022 3057 3076 3092 3169 3201 3258 3260 3290 3325 3329 3351 3383 3385 3412 3419 3441 34G4 3483 3521 3592 3618 3620 3642 3662 3714 3730 3796 3856 3866 3904 3907 3971 ■3976 3986 4020 4029 4048 4054 4059 4127 4140 4158 4258 4302- -4394 4414 4449 4452 4515 4519 4557 4636 4637 4654 4691 4745 4747 4764 4777 4792 4817 4823 4838 4883 4900 4959 4988 5048 508U 5083 5089 5131 5132 5157 5165 5176 5188 5209 5330 5357 5367 5379 5453 5467 5481 5571 5632 5634 5695 5688 5711 5716 5744 5866 5871 5907 5932 5909 6011 6106 6119 6135 6150 6248 6283 6387, 6400 6455 6474 6478 6486 6520 6616 6630 6646 6674 6676 6682 6687 6864 6877 6891 6893 6901 6930 7027 7037 7066 7082 7096 7124 7127 7155 7169 7176 7190 7317 7342 7380 7412 7^5 7527 7p34 7544 7574 7535 7607 7647 7660 7701 7709 7735 7849 7894 7926 7934 7944 7972 8037 8066 8069 8098 8127 8163 8171 8179 8185 8202 8205 8238 8239 8243 8269 8298 8359 8360 8387 8390 8394 8410 8429 8434 8456 8475 8476 8481 8482 8504 8506 8546 8600 8631 8633 8663 8688 8698 8729 8738 8745 8792 8811 8r23 8841 8845 8860 8861 8399 8979 ""3931 9001 9035 9059 9018 9104 9146 9169 9178 9184 9219 9231 9248 9269 9378 9427 9439 9465 9509 9512 9569 9664 9710 9720 9722 9734 9751 7978 9788 9837 9873 9878 9917 10007 10012 10052 10056 10136 10139 10151 10174 10193 10222 10253 10268 10305 10315 10317 10374 10403 10411 10475 10524 10529 10544 10599 10600 10606 10619 10621 10637 10641 10670 10691 10702 10710 10751. .10778 10831 10837 10883 10915 10954 10987 11030 11047 11070 11088 11091 11118 11155 11158 11167 11196 11200 11209 11290 11345 11400 lf423 11434 11442 11464 11476 11480 11504 11517 11533 11538 11561 11565 11616 11635 11672 11683 11687 11729 11747 11759 11788 11790 11799 11258 11898 11946 12076 12104 12153 12226 12259 12321 12342 12346 12361 12367 12378 12404 12430 12488 12491 12523 12538 12548 12555 12574 12536 12670 12*02 12783 12795 12850 12909 12914 1292G 12945 12951 12960 12975 12982 12987 13036 13109 13113 13129 13174 13183 13266 13316 13320 13329 13333 13348 13349 13382 13383 13437. 13452 13470 13491 13522 13584 13628 13631 13658 13744 13809 13840 13845 13920 13981 14C36 14043 14045 14065,-14123 14165 14191 14210 14233 14234 14288 14301 14357 14362 14364 14390 14448 14478 14492 14523 14536 14600 14663 14794 14822 14547 14859 14914 14970 15098 15151 15192 15244 15250 15289 15310 15314 15317 15325 15384 13405 15415 15420 15434 15435 15440 15465 15840 15523 15683 15766 15790 15816 15838 15870 15895 15972 16020 16029 16039 16047 16053 16059 16071 16107 16123 16130 16151 16157 16183 16225 16232 16240 16295 16317 16339 16364 16378 16383 16411 16412 16423 16434 16479 16503 16504 16520 16524 16530 16544 16550 16557 16558 16564 16575 16605 16627' 16660 16G74 16684 16785 16828 16857 16858 16871 16392 16894 16965 16989. 16990 17125 17129 17138 17142 17162 17233 17308 17346 17360 17399 17431 17442 17451 17503 17524 17564 17602 17667 17679 17695 17698 17804 1783a 17838 17840 17857 17872 17874 17893 17937 17941 18045 18050 18059 18060 18066 18104 18144 18150 18175 18193 18201 18219 18228 18229 18238 18276 18299 18301 18321 18321 18333 18363 18387 18421 18451 18509 18513 18516 18551 18579 18604 18606 18660 18664 18699 18740 18747 18782 18788 18796 18814 18827 18828 18836 18964 18963 19009 19013 19034 19056 19098 19165 19167 19200 19260 19303 19304 19401 19467 19470 19480 19510 19542 19599 19624- 19643 19695 19697 19704 19729 19784 19808 19855 19874 19943 19959 19966 20003 20009 20033 20088 20096 20134 20162 20218 20282 20338 20397 20403 20469 20496 20523 20556 20576 20664 20667 20731 20740 20802 20846 20869 20871 20881 20887 20893 20898 20922 21027 21035 21072 21080 21082 21086 21100. 21105 21121 21127 21134 21146 21155 21245 21256 21288 21304 21316 21357 21376 21392 21461 21463 21481 21494 21507 21533 21612 21636 21653 21707 21747 21764 21771 21841 21850 21868 21939 21949

Schager Courant | 1941 | | pagina 3