Buitenland. Marktberichten. Uitslag van gehouden Verkoopingen. Advertentiën OPROEPING. RIJKSNORMAALLESSEN TE TEXEL. Ad verten, ti ën. Parkstraat B, N°. 294, Dei Born op Texel. ADVERTENTIËN. wandeling deed door de groote laan die naar het bosch leidt, hoorde ik eensklaps mijn hondje ang stig janken. Ik keek om naar het diertje, dat een veertigtal meters achter gebleven was, en bespeurde tot mijn niet geringe verbazing, dat een zestal kraaien mijn hondje had aangevallen, blijkbaar met het doel om het op te peuzelen Natuurlijk ijlde ik terug om mijn hondje te ont zetten dat hoewel het zich dapper verdedigde, zeer waarschijnlijk een prooi van deze anders schuwe gasten geworden ware. (N. v. d. D De moeder had hare dochter voor het eerst alleen gelaten met haren aanbidder, maar wilde, toen deze vertrokken was, dan toch weten wat hij met haar gesproken had. „Verbeeld u eens, mama," sprak het meisje blozend„Ik schaamde mij zoo. Hij vroeg of ik wel kan koken." „Watriep de moeder ontsteld uit, „denkt de kerel dan nu al aan eten De N. A. Crt. verteltOp een onzer Drent- sche dorpen reciteerde een rederijker een vers, dat hij goed gememoriseerd had. Hij achtte 't dus onnoodig het boek mede op den katheder te nemen. Aan den regel gekomen„En als mij alles tegenslaat," raakte hij de kluts kwijt. Toen hij voor den derden keer herhaalde„En als mij alles tegenslaat," riep hem iemand uit het pu bliek toe„Wel kerel wordt dan heilssoldaat Een uitbundig gelach, waaraan de verlegen rede rijker zelf levendig deelnam, ging in de zaal op, en maakte het den reciteerder mogelijk, zich hei melijk van den katheder te verwijderen. Eene hevige koude heerscht ei in het zuid oosten van Kansas (Vereenigde Staten). De ge- lieele streek aldaar is met sneeuw bedekt. Het ontbreekt een groot aantal kolonisten aan brandstof en verscheidene personen zijn reeds door de felle koude om het leven gekomen, Ook Madrid was deze week met sneeuw bedekt, die op vele plaatsen voeten hoog lag. Zij viel aanhoudend en belemmerde het verkeer van rij- en voertuigen. Men zag bijna niemand op de straatde enkele personen die uitgingen, moesten letterlijk zich met kracht en geweld een weg banen. De met ijskegels bezette takken der boomen in de tuinen, de witte daken der huizen, leverden een voor Spanje zeer vreemd schouwspel op. De spoortreinen kwamen later dan het gewone uur aan en de passagiers vertelden dat de geheele streek tusschen Madrid en de Fransche en Por- tugeesche grens met een dikke sneeuwlaag bedekt was en strenge vorst daar heerscht. Officieele telegrammen melden dat de kou feller is dan ooit te voren, veel ellende veroorzaakt en het spoor wegverkeer zeer benadeelt. Nice werd Dinsdagavond door een sneeuwstorm overvallen, die echter niet van langen duur was. De sneeuw, die Woensdagochtend ongeveer vijf duim hoog lag, begon toen onder de warme stra len eener schitterende zon te smelten. Sedert het jaar 1871 is daar zoo veel sneeuw niet geval len als dien dag. In Hongarije zijn eenige spoorwegen door de sneeuw onbruikbaar geworden. De treinen tus schen Weenen en Budapest kunnen niet loopen en eergisteren werden te Weenen de Hongaarsche dagbladen niet ontvangen. Berlijn is bijna zou men zeggen bedolven onder de sneeuw. Drieduizend menschen, van de zoogenaamde werkeloozen, waren daar bezig met het reinigen van den openbaren weg. Elke dag sneeuw kost aan de stad een aanzienlijke som geld, maar de sneeuwwegruiming geschiedt in geen hoofdstad van Europa zoo snel als te Berlijn en de stedelijke regeering van Londen zou mis schien wel doen, indien zij het voorbeeld van Berlijn volgde en de werkeloozen op gelijke wijze in dienst stelde. Ook in andere deelen van Duitschland veroor zaakt de sneeuw veel last en gevaar. De Rijn vaart is blijkens een telegram uit Keulen, gestremd door het drijfijs. In Engeland heerscht een vinnige koude. Volgens eene mededeeling uit Nieuw-York is te Rochester een ernstig ongeluk gebeurd. Door een lek in de geleidingen, waardoor petro leum naar eene gasfabriek werd gevoerd, vloeide deze in de riolen der stad. Dit had op verschil lende plaatsen ontploffingen ten gevolge en eer> zóó hevigen brand, dat daardoor drie meelfabrie ken werden vernield en eenige personen het leven verloren. De schade bedraagt meer dan 10.000 pd. st. Koningin Victoria van Engeland zou on langs de rol van huwelyksmakelaarster spelen, maar zij was daarbij zóó nauwgezet dat van het voorgenomen huwelijk niets kwam. Bij haar laatste verblijf op Balmoral had zij be speurd dat een jong meisje, zekere Minnie Soun ders steeds beschreide oogen had. Hare nieuws gierigheid werd daardoor opgewekt en weldra vernam zij dat de arme Minnie eene liefdesbetiek- king had gehad meteen jongen veefokker waaraan deze, kort vóór den dag waarop de bruiloft zou plaats hebben, een einde had gemaakt, wijl hij eene vrouw kon krijgen die 200 pond sterling meebracht. De koningin beloofde het meisje even eens een bruidschat van 200 pond wanneer zich voor haar eene partij mocht opdoen. Weinige dagen geleden kreeg Hare Majesteit een brief van Minnie Sounders waarin deze vol blijdschap schreef dat haar vroegere minnaar, bij een even grooten bruidschat, toch aan haar de voorkeur gaf en be reid was haar te trouwen. Het antwoord van de koningin zal haar echter niet meegevallen zijn. Per telegram toch werd haar aangezegd dat het geld voor haar gereed lag wanneer zij hare hand reikt aan „een fatsoen lijk man en niet aan een woordbreker." In den laatsten tijd zijn in het buitenland proeven genomen om honden te gebruiken tot militaire doeleinden. In navolging van Rusland, Duitschland en Frankrijk gaat men ook in Italië deze zaak nader bestudeeren, en wil men deze trouwe viervoeters bij het leger indeelen, niet alleen ten gebruike bij den veiligheidsdienst, maar ook bij het opzoe ken van gewonden en voor den aanvoer van minutie in het gevecht. In dit laatste opzicht heeft een officier van het 82e regiment infanterie met groote honden van Deensch ras proeven genomen, waarbij hij bevond, dat ze jmet 2 a 3 zakken patronen beladen 600 a 1000 meter in matigen galop konden afleggen. De patronen waren in zakken van sterk linnen verpakt, die aan beide zijden van den hond afhin gen, waarbij de einde der zakken door een onder den buik van den hond hangend gebogen hout op den juisten afstand van elkander werden gehouden Iedere hond heeft een zadeltje met staartriemen waaraan het gebogen hout en de draagzakken be vestigd worden. Het africhten van een hond voor den aanvoer van munitie vordert een oefe- ningstijd van 14 dagen. Men wil bij iedere compagnie zulk een sterken hond indeelen, doch hiervoor alleen teefjes nemen, omdat men vreest dat de rekels minder trouw zullen zijn en zich bij sommige gelegenheden dooi de verleiding van het zwakkere geslacht der hon den van den vijand zullen laten verlokken om te deserteeren. Met recht zon dan in tweeërlei zin in zulk een geval kunnen gezegd worden: Cherchez la femme! Voor den veiligheidsdienst wordende honden afgericht op manschappen, die van vreemde uniformen zijn voorzien. Wij maakten onlangs reeds melding van overstroomingen in China'. Een Amerikaansch zendeling, Thomas Patton, in de Chineesche provincie Honan, hangt thans in een brief aan een geestelijke te Queenstown, gedagteekend 28 Oct., een treurig tafereel op van de verwoesting door die overstroomingen. In den nacht van den 23sten September trad de Gele Rivier buiten hare oevers de doorbraak had plaats ten zuid-westen der stad Chinghow. Niet alleen Chinghow, maar bovendien nog 10 andere volk rijke steden werden geheel overstroomd, 30.000 personen verdronken en nagenoeg een millioen zijn zonder huisvesting en voedsel. Bijna de ge heele oppervlakte der provincie Honan is thans een meer van 10 tot 30 voeten diepte, en de el lende onder de bevolking is zeergroot. „Brood! brood is nu aller kreet. Duizenden zitten hon gerig, moedeloos en neerslachtig aan de oevers zonder kleeding of voedsel, onder den blooten hemel. Hutten worden thans opgericht. De felle koude verhoogt de ellende, en de overheid is buiten staat om deze te bezweren. Alkmaar, 2 Jan. Aangevoerd 5 Koeien f 175 a 200; 87 vette Kalveren f 45 a 130; 373 nucht. Kalveren f 8 a 14 390 Schapen f 16 a f 26; 207 vette Varkens 36 a 44 ct. per KG.; 15 magere dito f 9 a 12. Amsterdam, 2 Jan. Aangevoerd 502 Run deren, le kwal. 70 ets., 2de kwal. 65 ets., 3de kwal. 55 ct. per KG.; Melk- en Kalfkoeien f 65 a f 210; 14 Graskalveren f 17 a 30; 44 nucht. dito f 5 a 10 Schapen en Lammeren f a 406 vette Varkens 35 a 39 ets. per KG. Purmerend, 2 Jan. Aangevoerd 101 vette Kalveren 80 100 ct. per KG.; 61 nucht. Kalv. f8 a 20; 162 vette Varkens 36 a 44 ct. per KG- 20 magere Varkens f 8 a 13; 145 Biggen f'8 a f 6; 1596 Schapen, 103 Runderen en 4 Stieren- Kip-Eieren f 4,50 a 5,50 per 100 stuks. Vette- Ivoeijen liooger in prijs. Geldekoeijen prijshou dend. Vette schapen hooger in prijs, vlugger handel. Overliouders prijshoudend. De handel in vette schapen stelt zich dit jaar zeer goed in, de prijzen zijn rijzende. Londen, 2 Jan. Aangevoerd 300 Runderen 2000 Schapen en Lammeren, 80 Kalveren en Varkens. Men noteertbeste Runderen 35 a 775 ct., Schapen en Lammeren 50 a 80 ct., Kal veren 45 a 75 ct., varkens 35 a 55 ct. Ballingen. 2 Jan. De aanvoer van zeevisch bedroeg van 26 Dec. tot 2 Jan 2800 stuks Schel- visch, 4 stuks Kabeljauw, 60 stuks Rog, 4000 stuks Haring, 356 balen Mosselen, 202 balen Coc- kels en 115 balen Alikruiken. De Schelvisch en Kabeljauw werden door opkoopers naar onderschei dene plaatsen, de Rog naar Brussel, de Mosselen Cockels en Alikruiken naar Londen en Huil ver zonden; de Haring ging naar de rookerijen. 3 Januari 1888 aan den Burg. Notaris: G. J. O. D. DIKKERS. 1.10.40 Weiland, „Smitjesland." 0.37.70 idem, „Hooge Broeker" 0.08.80 Bosch. 0.64.90 Weiland, Hoogerhuis en Padstuk. 1,30.15 idem, Huiskoog, Tuintje en Boschje. Kooper in massa, H. Flens voor f 1420.— Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 28 Dec. 3 Jan. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD Geene. GEBORENDouwe, zoon van Arie Dros Albz. en Janna Bakker. OVERLEDEN: Geene. v0°l VI E R achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening' gebracht. Allen die iets te vorderen hebben van, ver- chuldigd zijn aan, of borgtochten onder zich hebben van wijlen JACOB JACOBSZOON EELÏIAJf, in leven koopman en winkelier te BURG op TEXEL, worden verzocht daar van opgave of betaling te doen vóór 10 Januari 1888, bij den ondergeteekende, H. FLENS, Burg op Texel. Den leden wordt bekend gemaakt, dat de gewone repetitie deze week NIET op Donderdag, MAAR op Vrijdagavond zal plaats hebben. Het Bestuur. Met 1 April a. s. worden weder leerlingen toegelaten tot de Voorbereidende klasse en tot de Normaallessen, Zij, die aan de toelatings examens wenschen deel te nemen, worden uitgenoodigd zich, onder overlegging der ver- eischte bescheiden, vóór 15 JANUARI e.k. aan te melden bij den Directeur, C.A.DE BRAAL. BUREAU tot plaatsing van in alle COURANTEN, zonder prijsver hoog ing

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 3