Winkelhuis te huur, voor ADYERTEITIËN dan De Tsxelscta Cen&al, De Notaris CONINCX WESTENBERG Voor flen tijl van 3 jaron: Voor den tiji van 3 jaren: Voor lei tijd van 1 jaar: VOOR TEXEL GEEN GROOTER PUBLICITEIT dis aldaar alwa en oak Mei Texel veelvuldijr plezei wit. publiek te verhuren; II. Op Zaterdag 11 Februari a.s. op de beste stand in de Binnenburg W. C. H 1.1. de gewone lage prijzen Levensverzekering Genootschap P 11 UDENTI A. O PB UI MING Feuilleton. te Arnhem. NOG VOORHANDEN: Een Fijn Schoteltje. presenteert 's avonds 7 ure, in het logement H T WAP N VAN TX Lte Oosterend. A. Voor den Heer Jb. Jbz. EELKAX. Drie perceelen WEILAND genaamd he Nes, de Koeienweid en liet Geestje ge legen op OOSTte zamen groot 2.14.70 Hectaren. It. Voor den Heer I». W. KOXIXG. 0.48.90 WEILAND genaamd Benedenste op Oost." 1.16.00 Hectaren WEILAND, genaamd „liet Noordveld" gelegen inden polder Oosterend. aan den HURC op TEXEL. AdresP. BOON, Burg op Texel. VOORHANDEN ruime keuze britannia ver nikkelde KOFFIEKAXXEX en THEEPOTTEN, niettegenstaande algemeene prijsverhooging, van dit artikel zoolang de voorraad strekt, Op gericht in 18«3, goedgekeurd door Z. M. den Koning en gevestigd o in in i s s a r i s s e u de Heeren Ch. M. Hennv, Lid van de Provinciale Staten en Assuradeur te Zutphen. Jhr.Mr.P.P.VAN Gelre van Vrijberghe, Grond eigenaar te Rijsenburg. Dr. D. van Lankeren Mattiies, Oud-Directeur der Hoogere Burgerschool te Amsterdam. Dr. PT. van de Stadt, Directeur der Hoogere Burgerschool te Arnhem. A. J. D. C. Baeck, Adviseur bij de Ned. Bank en Expediteur te Arnhem. J. SAUERESsiG,Lid der Firma Boon IPartsinck van Tijen,'Commissionairs in Effecten te Amsterdam. Directeurde Heer J. BAREXDS. Dit Genootschap sluit verzekeringen, welke op Levens- en Sterftekans zijn gegrond. De Tarieven zijn volgens de nieuwere, sta tistieke gegevens berekend. Op plaatsen, waar liet Genootschap niet ver tegenwoordigd is, worden Agenten gevraagd. genegen veel verminderde prijzen van behangselpapier en randen en tevens eenige karpetten. PARKSTRAAT. Jb. BAKKER. Puik beste Aardappelen vanaf' f2.25 tot f3,— voorts: alle soorten Groenten, Vruchten en Fruiten Zuurkool, Snijboonen, gezouten Schel- viscli, Stokvisch, eerste soort Haring enz. Voorts zijn bij ondergeteekende verkrijgbaar Prijscouranten van Landbouw- Tuin- en Bloem zaden, Tuin- en Kamerplanten. Aanbevelend, oosterend. j. j. Trap. ii. (Slot.) De dames, zei Péda Goog, zijn op 't oogenblik in de keuken bezig. Je zult ze zoo aanstonds zien verschijnen. Myn vrouwtje wil bij dat werk niet gestoord zijn. Vlei je in deze gemakkelijke stoe^ en laat ons terwijl een bittertje drinken op je behou den overkomst. A propos, Houdt je van rolpens? Kan je dat nog vragen? zei ik. Ik weet niets lekkerders op de wereld! Is 't waarachtig! Kerel, dat treft uitstekend! 't Is myn lievelingskostje ook. Jeannette wil er vanmiddag op trakteeren. Als dat zoo is, doe mij dan 't pleizier, de ka merdeur open te zetten, dan kunnen wy alvast van den geur genieten Zoo! O, ja, ik ruik iets heerlijks! We zaten weldra om 't hardst den geur van gebraden vleesch optesnuiven. Maar wat was dat? Droomde ik, of was 't wer kelijkheid? Die heldere lach, waarvan het geluid my zoo bekend scheen! Merk je iets vreemds? zei Péda, en ik verbeelde me, dat hij geheimzinnig glimlachte. Sssst! Hó, hernam hynog sterker snuivende dan daareven, ruik je niets? Stil dan toch! Alweer dat bekende, zilverhel- dere lachen. Snuif eens goed op! Wy zagen eikaar aan, en lachten. 't Was in 't minst niet twijfelachtig meer, of de rolpens stond aan te branden. Daar gaat ons lievelingsgerecht! zuchtte Péda. Wat maalde ik om alle rolpens ter wereld! Ik had slechts ooren voor het geluid van eene meisjesstem die my zoo bekend voorkwam. Willen wy eens gaan kyken? Ik was reeds van mijn stoel opgestaan. Hij deed nog eene poging om mij terugtehouden, doch tegelijk drong er zulk een vervaarlijke scliroeiluoht in onze neuzen, dat Péda zich onmogelijk langer goed kon houden. Maar vrouwtje, wat is dat nu? Met dien uitroep stormde mijn vriend, allo verbods bepalingen ten spijt, de keuken binnen, ik hem achterna. Geen pen is bij machte het verrassende en tegelijk grappige van dit tooneeltje te beschrijven. Hier Péda Goog, op wiens gelaat de wanhoop te lezen stond, terwijl hij de koekepan met de verbrande rolpens van het vuur rukte, ginds het jonge vrouw tje, bezig, volgens de regelen der hoogere kookkunst een pudding of zoo iets dergelijks te bereiden, en) in een hoek, half verscholen achter een kastdeur, blozend en lachend, de mouwtjes tot boven de elle bogen opgestroopt, het jonge meisje van al mijne droomen! O lieve Hemel, hoorde ik Péda Goog kermen, 't is allemaal verbrand! Dit kwam er op zulk een kluchtig-wanhopigen toon uit, dat mevrouw Pjjda Goog en liet jonge meisje achter de dour en k tegeljjk schaterden van het lachen. En toen wy een b Jetje tot bedaren gekomen wa ren, zei' myn vriendPuvrouw: V Kom maar voor den dag, Bella; 't is nu toch allemaal verraden! En voor den dag kwam ze, met de mouwtjes nog opgestroopt, en zij stak mij lachend dejbeide handen toe, en zo zei': „Ga jelui nu maar weer naar binnen straks hij 't dinó zal zich alles ophelderen!" Ik begreep er voorloopig nog maar heel weinig van. En Péda hielp mij niet uit den droom. „M'n heele Kerstmis is bedorven," zei' hij. Als we in Amsterdam woonden, zou 'k zeggen laat ons samen by Kras gaan eten. Hier worden we onthaald op verbrande rolpens. Maar tegen zóóveel pret, als wij hadden, toen de tafel gereed en het diné begonnen was, bleek Peda's landerigheid niet bestand. Ik moest naast Bella] plaats nemen, en toen ik haar, enkel om mij te Jovertuigen dat het geen droom was, heel eventjes in de wang kneep, en zij met onbetaalbaar koddigo verontwaardiging uitriep: „maar mynheer!" Toen ging er een luid gelach op, waarmee mijn vriend van harte instemde. Met een weemoedige blik keek hij gedurig naar den schotel met verbrande rolpens, die midden op de tafel prijkte. 'tls jammer, dat dit nu zoo treft, zei hij dan. Omdat ze een beetje te hoog-bruin gebakken is? vroeg ik, met de grootste koelbloedigheid een flinke portie nemende. Eerlijk gezegd, 't was een afschuwelijke kost. Wel hield ik my groot tegenover de beide dames die daar toch haar tyd en vlijt aan de bereiding van dat fjjne schoteltje hadden besteed, doch ik bracht het niet verder dan tot twee of drie hapjes. De pret. dien wij hadden, toen ik het moest op geven! Smaakt het niet? vroeg de gastvrouw. O, 'tis bepaald erg lekker, zei' ik, maar zoo machtig, ziet u! Je bent gek, dat je er van eet, zei' Péda. De vent had bepaald gelyk. Ik zou in elk ander geval wel hartelijk hebben gepast, maar wat doet iemand al niet, die tot over de ooren verliefd is ter wijl hem het geheel onverwachte geluk te beurt valt met het voorwerp zijner vereering aan één ta fel te zitten! f Mijne nieuwsgierigheid werd intusschen op een zware proef gesteld. Ik kreeg op al myne vragen slechts ontwijkende antwoorden. Als we nu alles vertellen, zeiden ze, dan is 't geen verrassing meer Zoodoende kwam ik niet achter het geheim vóór en aleer Bella naar huis ging. Hoe vertrouwelijk lei ze hare hand op myn arm, en hoe weinig stoorden wy ons aan Péda Goog's vermaning, vooral wat aantestappen, omdat het zoo ver was! Neen ik had niet geweten, dat Bella en Jeannette en mijn Haagsche Nichtje elkaar zoo goed kenden, daar zy op een en dezelfde school hadden gegaan. Was 't mij by geval ook bekend, dat Bella met Kerstmis naar den Haag zou gaan? Of ik het wist! Maar dat zij bedankt had, omdat Jeannette die een logé zou krijgen, haar hulp zoo noodig had, neen, dat kon ik weer niet weten. Nu wy zoo verrukkelijk ver te wandelen hadden kreeg ik ook nog gelegenheid, haar een paar vragen te doen. Was het haar bekend, dat ik belet gekregen had van de Haagsche familie? Wist zy, wie er te logeeren kwam by de familie Péda Goog? Hoe jammer, dat wy toen juist by Bella's'huis waren en dat zij zooveel haast maakte om binnen te komen! Ja, ja, zei ze later, ik wist er alles van, nieuws gierig Aagje! Maar die bekentenis deed zij eerst, toen we samen des avonds van den tweeden Kerst dag weer datzelfde wandelingetje deden. Dien middag hadden Péda Goog en ik gesmuld van een overheerlijk schoteltje rolpens, zóó over heerlijk, zóó naar den eisch klaargemaakt! Dien eersten middag, zei Bella, wou Jeannette de rolpens volstrekt zelf bakken. Ik zei' er niet veel op. Had ik niet m'n geluk te danken aan het toeval dat Péda Goog's vrouwtje te belezen en te ontwikkeld is voor de nederige rol van keukenmeid? Zal Bella 't nooit laten aanbranden? Enfin dat is een ding van latere zorg. Wy zijn nog maar pas geëngageerd. Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROO/lJ - Texel,

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4