Buitenland. Uitslag van de Verkiezingen, kachel stond. De beide postconducteurs hebben geen letsel bekomen. De stationschef te Yucht heeft van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt en aan de bevoegde autoriteit kennis gegeven. Als eèn bijzonderheid wordt gemeld dat de kinderen Bakx, te Princenhage uit het huwelijk van M. Bakx en M. Van Meer, acht in getal zich nog in een flinke gezondheid mogen verheugen. De jongste dier kinderen is 82, terwijl de oudste 92jaren telt. Toen een ingezetene van Zoeterwoude he den van zijn kiezersrecht had gebruik gemaakt en zich weder huiswaarts begaf kwam hij tot de ontdekking dat hij in plaats van zijn stembiljet, in de bus had geworpen eene quitantie ten be drage van zeventien gulden welke hij op den te rugweg wilde gaan ontvangen. Wél vervoegde hij zich weer ten stembureele maar daar kon hem het papiertje natuurlijk, niet worden teruggege ven. Echter ontving hij er de verzekering dat het nu dubbel verzegeld was. Morgen zou het te Katwijk bij de opening der biljetten wel voor den dag komen. Keizer Wilhelm van Duitschland is Vrij dagmorgen te halfnegen overleden. Natuurlijk rijst de vraag, wat er geschieden zal. Volgens de Pruisische grondwet en het Duitsche staatsrecht treedt in Pruisen de Kroonprins onmiddellijk na den dood des Ko- nings van rechtswege in al zijne rechten, zoodat hij ook onmiddellijk Koning van Prui sen wordt op het oogenblik dat de troon open komt. Daarbij bepaalt de grondwet van het Duitsche Rijk„Het voorzitterschap van den Bond wordt opgedragen aan den Koning van Pruisen, die den titel van Keizer van Duitsch land zal voeren." Aldus wordt de Kroonprins insgelijks van rechtswege onmiddellijk Keizer van Duitschland. Op den algemeenen politieken toestand in Europa zal de wijziging der Duitsche regeering geen invloed hebben, want prins Von Bismarck die nu de Duitsche staatkunde leidt, zal de macht in handen houden. Eene verandering in Duitschlands houding ten opzichte der an dere mogendheden is dus in geen geval te verwachten. Het denkbeeld van internationale postzegels geldig voor alle landen der postvereeniging dat door Duitsche bladen opnieuw geopperd werd vindt bij velen vooral ook in Engeland instem ming. Het zou ontegenzeggelijk een groot gemak zijn als men ook naar het buitenland kleine bedragen in postzegels kon verzenden of bij brieven der waarts- een postzegel voor antwoord voegen kon. De eenheid van briefport in de verschillende lan den van het postverbond zou de invoering zeer vergemakkelijken maar de postzegel-verzamelaars zagen het veld voor hunne liefhebberij jammer lijk ingekort. De toegang tot de perrons op de stations der Italiaansche spoorwegen is thans voor niet- reizigers verboden. Deze worden alleen toegela ten tegen betaling van 20 cent. op de groote en 10 cent. op de kleine stations voor welke bedra gen zoogenaamde „perronkaarten" zijn te beko men aan dé plaatsbureaux. De opbrengst na aftrek der drukkosten is be stemd voor het ondersteuning- en pensioenfonds der beambten. Opnieuw wordt de aanwezigheid van petro leum uit Egyte bericht. De heer Mitchell, die met kolonel Stewart de kusten der Roode Zee bezocht, zegt op verscheidene plaatsen petroleum te hebben ontdekt, maar meer bijzonder ten noorden van Iebel Tor, waar het door den ouden zandsteen heendringt in zulke hoeveelheid, dat de steen brandt als kool, een fijn zandig residu achterlatende. Mogelijk, dat de regeering nog een laatste poging zal willen doen om de petro leum in 'loonende hoeveelheid te verkrijgen, voordat zij hare onderzoekingen opgeeft, die reeds zooveel geld hebben verslonden. Uit de fabriek van Krupp is verzonden een monsterkanon, wegend 82000 kilogram en 12 meter lang; het is bestemd voor een Turksch fort. Een aardig tooneeltje heeft er in de jongste zitting van den Parijschen gemeenteraad plaats gehad. Een der leden Lefebvre-Roncier, was voor geruimen tijd door een zijner medeleden, Mar- soulan beschuldigd van 10,000 frcs opgestoken te hebben ter bevordering van het feest ter vie ring van het vijftigjarig bestaan van den eersten spoorweg in Frankrijk. Die zaak kwam voor de rechtbank en Lefebvre-Roncier werd vrijgespro ken doch niet op grond dat hij zich niet met 10,000 fr. had laten betalen maar omdat de han del of hoe men het noemen moge niet van dien aard was, dat de strafwet hier van toepassing kon zijn. Voor het zedelijk gevoel was de vrij spraak op dien grond gelijk men denken kan, niet voldoende. Lefebvre-Roncier bleef dus voor de meesten iemand die zich had laten omkoopen. Wat zou hij nu doen? Hij gevoelde dat hij als lid van den raad een verloren man was en nam zijn ontslag. Doch wat gebeurde er De kiezers uit zijne wijk die hem eene plaats in den Raad bezorgd hadden, hebben hem herkozen. En nu verklaarde Lefebvre-Roncier aan den wil zijner lastgevers te zullen gehoorzamen en zijn zetel in den Raad te hernemen en hij verscheen er in de jongste zitting. Zoodra hij echter kwam ver wijderden zich alle andere leden, deze in de nevenzalen gene aan het buffet andere elders. Lefebvre-Roncier bleef middelerwijl rustig op zijn zetel en zette zich aan het schrijven van brieven den een na den ander. Dit had een klein uur geduurd en nog altijd ging de man voort met schrijven zonder het geduld te verliezen. Maai de andere leden verloren het geduld en kwamen eindelijk in de raadzaal terug. Ook toen nog bleef de pen van Lefebvre-Roncier over het pa pier gaan. Dat was te veel voor den raad. De voorzitter nam het woord en sprak het volgende „Mijne heeren, gij hebt deze zaal voor eene poos verlaten. Deze manifestatie is niet begrepen dooi den persoon, wien zij aanging. Ik stel u dus voor de zitting op te heffen." Onmiddellijk werd aan dit voorstel gevolg ge geven. Lefebvre-Roncier, oogenschijnlijk zoo kalm mo gelijk, was de laatste om de zaal te yerlaten. Een zeldzaam luchtverschijnsel werd onlangs door kapitein Moore van den Engelschen stoomer „Sibirian" waargenomen toen hij zich in de na bijheid van New-Foundland, ongeveer 10 zeemij len van Kaap Race, bevond. Hij zag toen te middernacht het was 12 November metster- ken wind een grooten vuurbol tot eene hoogte van ongeveer 15 voet uit de zee opstijgen, en tegen de windrichting in, recht op het schip aan komen. De vuurbal veranderde daarna van rich ting en liep ongeveer 1,-5 zeemijl met het scliip mede, toen hij zoowat 2 minuten later nogmaals een andere richting nam en verdween, Kapitein Moore zegt, dat hij vroeger nog eens een dergelijk verschijnsel bij Kaap Race had waargenomen wat hij als een teeken van storm uit het Oosten en Zuidoosten beschouwde. Het hydrographiscli bureau te Washington het vorenstaande mededeelende voegt daaraan toeHet hier beschreven verschijnsel is een van de zeld zaamste en moeilijkst te verklaren vormen van den bliksem. Een vuurbol zweeft langzaam door de lucht zonder vaste richting somwijlen met groote kracht uit elkaar berstende dan weder zich zonder slag in de ruimte verliezende. Men heeft waargenomen dat deze kogelbliksems te land in den grond slaan, daar een gat van meer dan 30 voet middellijn maken en op een kleinen afstand weder te voorschijn komen. Ofschoon aan het verschijnsel op zich zelf niet te twijfelen valt is er nog geen voldoende verklaring voor gevon den. In het hospitaal te Bolton wordt een vreemd soortige patiënt verpleegd. Dezer dagen was een dashond onopgemerkt eene der zalen binnengeslo pen en volgde met moeite den dokter van het eene bed naar het andere. De geneesheer vestigde eindelijk zijne aandacht op het dier en zag dat het een ongemak aan den poot had. Hij verbond de wond en het beest toonde den dokter zijne dankbaarheid door hem te lekken. Eindelijk ging het onder een bed liggen en was niet van die plaats te krijgen. Wien de hond toebehoort weet niemand. Amerikaansche reclame. Op een kerkhof in Amerika leest men op eon grafsteen het volgen de inschrift: „Hier zal .Tames Jonas eenmaal rus ten, tegenwoordig leeft hij nog en heeft een floris sante zaak in heeren en dames bottines. Franklinstraat No. 150. Het volgende bericht komt uit Konstanti- nopel omtrent eene liefdestragedie in den harem. Ten gevolge van den onverwachten dood van een der grootswaardigheidsbekleeders aan het Turk- sche hof, Hamdi-pacha, werd een streng onder zoek ingesteld, dat ten slotte tot de inhechtenis neming van een uit Malta afkomstigen apotheker leidde. Deze onderhield reeds sedert geruimen tijd liefdesbetrekkingen met eeno odaliske van den harem en wist deze over te halen den pacha dien hij reden had te haten, een poedertje in zijn morgendrank te mengen. Door een bediende die de heimelijke samenkomsten van het paar be gunstigde, kwam de misdaad aan het licht en de apotheker werd gearresteerd. Met de odaliske handelde men naar Turksch gebruik: ze werd in een zak genaaid en in zee geworpen. gehouden den 6 Maart 1888. Gekozen: Amsterdam, J. T. Cremer, A. Gildemeester, mr. J. G. Gleichman, mr. A. F. K. Hartogh, B. H. Heldt, mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, mr A. Kerdijk, allen l. Appingedam, J. Schepel, l. Apeldoorn, Mr. F. W. C. P. graaf van Bylandt, a.r. Amersfoort, Jhr. mr. T. A. J. Asch van Wyck, a. r. Almeloo, Mr. W. C. J. Cremers, k. Arnhem, W. Rooseboom, l. Assen, W. A. baron van der Feltz, l. Bergum, O. T. Bosgra, «,-r. Breda, Dr. H. J. A. M. Schaepman, k. Brielle, mr. G. J. Goekoop, l. Delft, J. 0. Fabius, a.-r. Deventer, mr. A. van Delden, Dokkum, Mr. U. H. Huber, a.-r. Druten, mr. F. J. M. A. Reekers, k. Ede, mr. L. W. O. Keuchenius, a.-r. Eindhoven, mr. A. J. H. van Baar, k. Enkhuizen, D. Visser van Hazerswoude, l. Enschede, W. J. Geertsema, l. Emmen, mr. H. J. Smidt, l. - Goes, Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, a.-r. Gorinchem, H. Seret, a.-r. Gouda, Jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort, a.-r. Grave, mr. J. J: I. Harte, k. Groningen, mr. S. van Houten, l. 's Gravenhage, mr. R. J. graaf van Scliimmelpen- ninck van Nyenhuis, c. Gulpen, L. F. H. C. Ruland, k. Helmond, Dr. P. J. F. Vermeulen, k. Hoorn, mr. W. Iv. baron van Dedem, l. 's Hertogenbosch, P. G. J. van der Schrieck. k. Haarlem, mr. A. J. W. Farncombe Sanders, l. Hilversum, mr. Th. P. baron Mackay, a.-r. Harlingen, W. M. Oppedijk, a.-r. Kampen, Jhr. mr. T. A. J. van Asch v. Wijck, a.-r. Leiden, H. J. Bool, l. Leeuwarden, dr. J. Zaaijer Azn. I. Lochem. A. baron Schimmelpenninck v. d. Oye, a.r. Meppel, mr. H. Smeenge, l. Maastricht. Jhr. mr. G. L. M. H. Ruijs van Beerenbroek, k. Nijmegen, A. E. Reuther, k. Oosterhout, mr. Th. L. M. H. Borret, k. Ommen, A. baron van Dedem, a.-r. Rotterdam, mr. H. D. Levyssohn Norman, mr. H. C. Verniers van der Loeff, mr. R. P. Mees R. Az., W. Rooseboom, W. A. Viruly Verbrugge allen l. Roermond, mr. H. J. Brouwers, k. Ridderkerk, mr. Th. Heemskerk, a.-r. Rheden, mr. M. J. C. M. Kolkman, k. Steenwijk, mr. U. H. Huber, a.-r. Sliedrecht, mr. B. J. L. bn. de Geer van Jutfaas, a.r. Sneek, W. M. Oppedijk, a.-r. Sittard, mr. H. F. Lambreehts, 1c. Tiet, mr. H. J. Dyckmeester, l. Tilburg, mr. B. M. Bahlmann, k. Utrecht, Jhr. mr. J. Roëll, W. Seijffardt, l. Vechel, B. R. F. van Vlijmen, k. Venlo, mr. J. H. L. Haffmanns, k. Veendam, mr. H. Goeman Borgesius, l. Weert, mr. J. M. L, H. Clercx, k. Waalwijk, mr. A. F. Vos de Wael, k. Zevenbergen, J. P. Th. van Nunen, k. Zwolle, A. baron van Dedem, a.-r. Zaandam, W. de Meijier, l. Zierikzee, J. J. van Kerkwijk l. Zutplien, mr. D. Engelberts, a.-r. Herstem mingen. Amsterdam, mr. W. H. de Beaufort, l. mr. D. Veegens. 1, Alkmaar, mr. W. van der Kaay, l. Jhr. 0. Hartsen, c. Bergen op Zoom, Majoor W. H. B. Wilkens, k. de Ram, k. Beverwijk, Jr. mr. J. G. Boreel van Hogelanden, l. mr. J. A. N. Travaglino, k. BodegravenS. van Velzen, a-r. mr. J. G. Patijn, l. Breukelen, mr. W. J. Royaards v. d. Ham, l. S. M. Van Wjjk, k. Doetinchem, mr. Tak van Poortvliet l, mr. J. G. S. Bevers, k.

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 2