Manufacturen en aanverwante artikelen, a contant, bestaande in: TE HOÜfl puike Polder-aardappelen Burg -- Texel. GEBR. BROEKKAMP. XIIJVLT-EIEREN Feuilleton. C. Kuijper Cz. Rookmachines. Hf, TT TT FIIM DOF GROOTE VERMINDERING YAN PRIJZEN M VLAS. Alkmaar IATëRBAO, DE SMOKKELAARS. Vanaf heden finale uitverkoop tegen van ALLE VOORHANDEN zijnde Veeren- en kapokken Bedden, kapokken- en wieren Matrassen, bed-, peul- en kussen Tijken, wollen-, gewatteerde- en molton Dekens, Bedkleedjes, Loopers en Karpetten, Zomer-, Winter en Regenmantels, Ileeren-, en Kinderpakken, wollen Vesten, kinder Winterjassen en Manteltjes, wollen-, zwarte- en gekleurde Jacets, zwarte dubbele- en enkele Sjaals, doorgewerkte- en flanellen Doeken, wollen, gebreide Doeken en Pelleriën, Fichus, Dassen, Duffels, Rattinee, Laken, Buksking, Kamgaren, Miltons, Waterproef, half wollen Broekstoffen, Baaien, Bevers, witte en gekleurde Flanellen, Lama's, zwarte en gekleurde Thibets, heel en halfwol Japon- stoffen, Sanelle, heel en halfwol Merino's, zwart katoenen Kepers, effen en gekleurde Voerings, wit en geel katoen Damast, wol groen Damast, Wiegdeken, Spreijen, Bedkwasten, witteen gekleurde Katoenen, effen en keper ruw Katoen, Marseilles, Kepers, Bazijnstreepen, Dimets, Mouseline, Servetgoederen, Tafellakens, Servetten. Fijtels,. witte en grijze Linnen's, effen en gewerkt Dril, geel en grijs Nanking, Kettingbont, Vriesbont, Meubelbont, Dubbeldraads, Re- gettas, wollen Rokstreepen, Simoos, Engelschleer, Pilouw, blauw en bruin Molton, Kraanoog, grijze Dimets, Neteldoek, Vitrages, Embrassen, Franjes, Pluche, Gaineerbont, Mantelgarnituur, zijde-, wollen- en katoenen Kant, zijde, wollen-, linnen- en katoenen Band, Plooisels, Puntjes, Elastiek, Koord, Veters, witte en gekleurde Borstrokkenwol, zwarte en gekleurde Sajetten, witte gekleurde- en ongebleekte Breikatoen, witte en gekleurde, wollen- en katoenen Sokken en Kousen, Slaapmutsen, wollen- en katoenen Broeken, wollen- en katoenen Borstrokken, zuiver kleurhoudende blauwe wollen Zeemanstruijen, wollen en katoenen Trico-lijfjes, Corchetten, Busten, Balijnen, witte zwart luster en gekleurde filten Rokken, wollen en katoenen Jurkjes, witte, zwarte en gekleurde Boezels, zwarte en gekleurde Ffandschoenen, zijde, wollen en katoenen Halsdoeken, Sjaaltjes, Strikken, Cols, Boorden, Kragen, Manchetten, witte Overhemden, Ilalfhemden, Fronts, dames- en Kinderstelletjes, witte en roode Zakdoeken, Handdoeken, Vaatdoeken, Zeemleer, molton Dwijlen, linnen Schoenen, Parapluën, Entoutcas5 Knoopen, Gepsen, Sluitings, Haken en Oogen, zwart, wit en gekleurd Garen, zwarte en gekleurde Machine-zijde, Safierwol, Lettergaren en Letters, Naalden, Spelden, Haakpentjes, Handmoffen, Polsjes, Moffen, Kapers, Plakjes, Pooltjes, enz. enz. Al deze goederen worden tegen zeer lage prijzen uitverkocht. J. J. KUIJPER. Parkstraat. Reparatie SOLIEDE en BILLIJK. op een der beste standen van den Burg een Woonhuis waarin sedert jaren een BAKKERIJ. Ook geschikt voor andere affaires. Adres 1». J. KIKKERT, Weverstraat. worden tot 5 MEI voor den hoogst mogelijken prijs door M. VLAS gekocht, bij wien tevens zijn te bekomen a f 1.25 per zak. De ondergeteekende verzendt evenals voor gaande jaren Vee naar cle verschillende plaat sen in NOORD-HOLLANDzorgt voor stalling en marktplaats en adsisteert desverkiezende bij den verkoop. MS®®®?"* Veebooten vertrekken aanstaande lirsalj» Zaterdag 8 uur uit de haven van Texel naar Alkmaar. XI. Op weg naar de buitendeur der gevangenis gingen wij voorbij een andere cel, bijna gelijk aan die, waarin mijn jongen vriend opgesloten was, maar niet zoo somber. Ze was bewoond en een diepe zucht, welke door het gat in de deur kwam, bewees dat zijne be woner naar ziel of lichaam of naar beiden slecht op zijn gemak was. Wie is hier opgesloten, vroeg ik. Eên der makkers van uwen vriend, antwoordde de cipier, hy die levenslang getransporteerd is. Hij heeft een vreemde ziekte, mijnheer. Nadat hij uit de gerechtszaal gebracht is, heeft hij niet opgehouden met beven, alsof hij de koorts had en de dokter, die hem gezien heeft, weet niet wat hy er van denken moet. Hij zegt dat als de knaap morgen niet beter is, hy naar een warmer plaats vervoerd moet worden, maar wat my aangaat, geloof ik dat deze goed genoeg voor hem is. Wy hadden toen de poort bereikt en na het een voor een wegnemen der sloten, bouten en kettingen knarste de massieve deur op hare hengsels en ik bevond mij weer buiten in de straat. Het is onnoodig de voorvallen van de volgende vyf dagen zoowel buiten als in de gevangenis precies weer te geven. De agent, die beloofd had Sly gevangen te nemen vond, evenals menig ander het heeft ondervonden, dat het gemakkelijker is een belofte te doen dan haar te houden. Josef Sly was verdwenen. Ik maakte wat mij betreft voortdurend bezoeken bij Mevr. Broekman en haren zoon. Mevrouw Broekman herstelde langzaam, vooral ge loof ik omdat wij dachten dat het goed was een vroolyk gelaat te toonen en door haar met hoop te vleien, welke wy in ons zei ven als dwaas moesten veroordeelen. W at de zoon aangaat; hoewel hij de eerste dagen veel over de goede uitwerking van het verzoekschrift sprak, zakte zijn hoop toen de derde en vierde dag verdween, zonder dat er iets bekend werd, in het niet terug. Hij verlangde nu sterk cm zijne moeder te zien. Zij is nog te zwak om vervoerd te worden, vertelde ik, hem terzelfder tijd waarschuwende, dat wij haar den dag van zijne terechtstelling verborgen hadden gehouden. Maar toen het nu Maandagavond was geworden en er geen pardon of uitstel gekomen was, achtte ik het noodzakelijk zijne wenschen, 't ging zoo het ging, te vervullen. Toch besloten wy de waarheid nog te verzwijgen. Wy kwamen dus overeen haar te vertellen, dat de doodstraf Waarschijnlijk in levenslange deportatie zou veranderd worden en daar ik reeds in de kunst van bedriegen bekwaam was geworden, stemde ik toe de mededeeling te doen. Met dat doel ging ik Dinsdagsmorgens vroeg naar haar huis en ziende dat zij in een stoel zat, begon ik maar dadelijk met mijn boodschap. Door het ongewoon vroege uur van mijn bezoek had de goede vrouw iets verwacht. Wat nieuws brengt ge, mijnheer Williams? zeide ze; ik weet zeker dat ge eenig nieuws brengt. God geve dat het gunstig moge zijn. Niet ongunstig, waarde vriendin, hernam ik, ten minste niet zoo slecht als wij dachten. Gij zult u, vrees ik eenigen tijd van uwen zoon moeten scheiden maar die scheiding zal niet eeuwig zijn. Zijn vonnis zal dus niet voltrokken worden, riep zij wild maar vroolijk uit en terwijl zij hare handen vouwdeO, de hemel zij dank! de hemel zij dank. Wat kan transportatie schelen; wat hindert het, waar wij leven Want ik zal hem vergezellen mijnheer Williams. Ja, ik zal in hetzelfde schip meegaan, of als dat niet wordt toegestaan in het volgende zeilschip en wij zullen een hut in de wouden en wildernissen van Nieuw Zuid Wales bouwen en lachen als wij aan Engeland denken en aan al de zorgen en moeiten die wy daar verduuid hebben. Men zegt, dat het een mooie landstreek en een heerlijk klimaat daar is; en ware het niet zoo, wat gaan ons land en klimaat aan, zoolang ik met mijn zoon vereenigd ben. Ik kon slechts met moeite mijne tranen bedwingen toen ik haar in een leugen zoo zag verheugen, maar ik hield myzelve in en stelde haar voor, dien dag haar zoon in de cel te bezoeken. Gaat hij zoo gauw? riep zy uit. Zij zullen hem toch zeker niet reeds morgen wegsturen, maar wat hindert het ook. Ik ben gereed en kan misschien zijn langer verblijf niet wenschen, daar hy hier in een graf is opgesloten. Ga, ik zal u volgen. Terwijl Mevr. Broekman sprak, stond zy op, maar zij was nog zoo zwak dat zij onmiddellijk weer op de sofa nederviel. Ik kan nog niet loopen, zeide zij zwak: gij moet mij laten dragen en bly, heel blij zal ik zynmijaan die vermoeienis te onderwerpen. Ik liet dus vier flinke dragers komen en na haar goed te hebben ingepakt, werd zij zonder veel moeite naar de gevangenis gedragen. Ik zal niet trachten de ontmoeting, nog minder het afscheid te beschryven, ofschoon ik by beide tegenwoordig was. Zij waren zoo aangedaan dat het onmogelijk is het goed te beschryven. Het af scheid vooral was, van Will's kant vooral zoo plechtig dat ik er voor beefde dat de moeder de waarheid zou vermoeden; maar het kwam gelukkig niet bij haar op, zoo waar is de opmerking, dat wij gelooven wat wij wenscheu, Zij bleef omtrent twee uur bij hem, en na hem te hebben beloofd, niet voor over morgen terug te zullen komen, word zij naar haar verblijfplaats teruggedragen. Terwyl ik op die manier werkzaam was, spande mynheer Pleader en de andere heer, die zoo'n levendig belang in onze zaken stelde, hunne beste krachten in, om information in te winnen en hunne eisch vooi het toepassen der Koninklijke genade kracht bij te zetten. Hunne pogingen waren evenwel tot nu toe nog allen mislukt. De Petley's, die waarschijnlijk wisten, dat er bij het publiek achterdocht was opgewekt, waren het land uitgevlucht. Van Slij kwamen geene tijdingen, behalve dat het, by inzage van zijne boeken, bleek, dat hij de belasting tot een groot bedrag en reeds sedert tal van jaren had bedrogen. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEYELD DE ROOIJ Texel en ForiisMels

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4