Uitslag van gehouden Verhoopingen. Uit de hand te huur, zes en eei half hinder WEILAND, uitkloppen van kleeden en karpetten. Groeiienplaats.C. DIJKSEN. zal op fflaandai 23 April en vollende dapn Uit de hand te Koop. Marktberichten. Advertentiën G. J. O. D. DIKKERS, zal op Woensdag 25 April 1888, publieke verkooping houden van ADVERTENTIËN. Molensteeg N°. 25, p ubliek ver ko open Makelaar J. H. Moojen Een IIZIIS met ERF Uit Odessa wordt geseind dat eene ernstige crisis is uitgebroken in den petroleumhandel te Baka en Batum. De daling der prijzen is aan zienlijk. Uit Parijs wordt gemeld, dat baron Alphonse de Rotschild voor 40000 francs mahoniehouten kisten heeft laten maken, om zijne kostbare schilderijen-verzameling te kunnen opbergen, voor het geval dit eens onverwacht noodig mocht zijn. Men ziet daarin een teeken van wantrouwen in het behoud van den vrede. Er is geen land, dat zooveel steenkolen in den bodem bevat, als de Noord-Amerikaansche Republiek: de jaarlijksche opbrengst wordt geschat op 600,000 milioen K. G. Ook is de opbrengst van ijzer zeer belangrijk. Zij beliep voor een lOtal jaren reeds 2. 5 milioen ton; in 1887 steeg de productie tot bijna 6. 5 milioen ton. Wat de ijzer productie betreft, is de Republiek thans zeker het eerste land der aarde; voor eenige jaren was het reeds het tweede. In Belgie maken de sociaal-democraten in den laatsten tijd veel minder beweging dan vroeger. De anti socialistische vereeniging telt reeds 7000 leden, en evenals de socialisten heeft deze vereeniging te Gent ook eene coöperatieve bakkerij. Dagelijks levert deze 15000 a 20000 brooden aan de leden. Het brood is best, 5 a 6 centimen goedkooper dan bij andere bakkers en de winsten worden verdeeld onder de deelnemers. De Italiaansche Regeering heeft besloten tot het gedeeltelijk doen terugkeeren der troepen uit Afrika. Alleen het speciale expeditie-korps zal ter bezetting der forten achterblijven. Een oogenblik was door de Regeering het plan op gevat om het leger te doen optrekken en Ailet en Chinda te bezetten; doch de groote moeilijk heden hieraan verbonden hebben de Regeering van dit plan doen afzien. Men is in Nieuw-Sehotland bezig met het maken van een nieuw, reusachtig groot houtvlot, nog grooter dan het voor eenigen tijd veronge lukte. Het zal eene lengte hebben van 500 voet, d. i. 100 voet langer dan het vorige. Dit vlot zal van zeilen voorzien en bemand worden als een schip, en niet door een stoomboot worden gesleept. Men verwacht dat het in Juli of Aug. zal uitzeilen. Er zijn thans 28 dames in de Yereenigde Staten die de vrouwenkleederen afgezworen hebben en voor de heeren-pantalons propaganda maken; 11 dragen ze met bretels, 9 knoopen de „been- kleeding" aan het bovenkleed in de taile vast, 8 bezigen een riem er voor om 't middel. De bekende dr. Marry Walke, die te gelijk geneeskun dige, advocaat en agent voor een hotel is, staat aan het hoofd der beweging. Zij heeft zich zelf eens als curiositeit 10 cents laten zien in het „Dime museum." Ongelukkig is zij in uiterlijk schoon misdeeld en mager, evenals de meesten harer bondgenooten in den strijd voor de vrouwe lijke kleeding-emancipatie. Dit ontneemt veel aan de artistieke aantrekkelijkheid van de beweging. Op een publiek examen te Londen werd onlangs een opstel over de mannen ingeleverd door eene jonge dame, waarvan wij het volgende uittreksel geven: De mannen zijn krenterig; ze dragen schoenen no. 10, en dit maakt het gemakkelijk hen te herkennen, als gij er een tegenkomt. De mannen dragen bijzondere hoeden, die er soms erg vaal uitzien; zij .dragen paraplui's waar voor ze weinig hart hebben, en wanneer ze die niet verliezen, dan stooten ze er iemand mede ïn zijn oog. De mannen houden niet van „babbelen," doch ze gaan naar hunne clubs en „bespreken" er het nieuws en de politiek. De mannen zijn tegenstrijdig; ze zien een dame graag eenvoudig, doch netjes en degelijk gekleed ze haten strikjes en lintjes, maar laat zulk eene eenvoudig, doch netjes en degelijk gekleede dame eens in een tramwagen stappen, waar de mannen die zoo praten, zitten, en zij kan een uur lang staan. Niet een man biedt haar zijne plaats. Komt er evenwel eene dame, van het hoofd tot de voeten gekleed naar den laatsten smaak, en een ieder springt op, zoodat zijn hoed tegen de zoldering stoot, om de eer te genieten van te mogen staan, voor haar of hare kleederen De mannen ontdekken nooit eene fout in zich zeiven. Adam ging hierin voor, en ze hebben goed geprofiteerd van zijne lessen, als de mannen kou gevat hebben, meenen ze dood te gaan, maar zet hun dan een bord laffe lammertjespap voor of wat gortwater, en ze verbleeken en vragen, of ze dat niet net zoo goed de volgende week kunnen gebruiken. 't Gebeurt zelden, dat de mannen iets kunnen vinden, als gy hun vraagt iets te gaan halen. De mannen willen geen hond hebben met een rood lintje om den nek zooals de dames, maar ze rooken liever tabak en parfumeeren hunne kleederen door afschuwelijke pijpen, die ze „mooi" vinden en elkander laten kijken. Hoewel de mannen nog wel eens moedig kunnen zijn, zijn ze erge stumpers jegens dames en zuigelingen. Als ze er een in hunne armen nemen (een zuigeling, wel te verstaan) is er alle kans dat ze hem dooddrukken, en ze kijken, alsof ze het in Keulen hooren donderen. Om wat te zeggen, verwonderen zij zich dat het al kan zien, alof het geen oogen in zijn hoofd hadZe zetten een zuigeling van vier maanden op zijn voeten om te zien of hij ook wegloopt, en als hij waggelt, lachen zij zich een ongeluk. Als een man verliefd is of meent te zijn, gaat hij naar de kerk, of koopt staande boorden en een bont gekleurde das. Als hij een visite maakt is hij verlegen en linksch. De mannen kunnen lang zoo ge makkelijk niet praten als de vrouwen. Zij zeggen op alles: hm! of: zoo! of: jawel! of: juist zoo. Soms zijn ze waarlijk verliefd, en dan kijken ze droefgeestig en erg sukkelachtig, en zeggen zoo wat niets. De meisjes weten wat dat betee- kent, en spelen er soms mede. Als zij den bons krijgen, kijken ze erg bedroefd, totdat ze den hoek om zijn, want dan beginnen ze te fluiten; dat is zoo hun manier om zich wanhopig te toonen. Rechtsgeleerden zijn pedante wezens; ze scheren zich iederen dag, en praten net zoo droog als de wet zelve. Alle mannen zijn ij del en zien er gaarne goed uit. Ze hebben akelig groote handen, en voeten, waarmede ze altijd op uw japon trappen, en dan kijken ze verschrikt op. Alles te zamen genomende mannen zijn eene groote last, maar bij een ergen donderstorm is het Wtil gezellig als er een in huis is. Purinerend, 17 Apr. Aangevoerd 188 vette kalveren 60 a 90 ct. per kg.; 408 nucht. Kalv f4 a 12; 143 vette Varkens 38 a 44 ct. per KG 135 magere Varkens f 12 a 25; 271 Biggenföa f 8; 2090 Schapen, 126 Runderen en 6 Stieren. kip-Eieren f 2,25 a 2,75 per 100 stuks. Vette koeijen lager in prijs, handel traag. Geldekoeijen iets hooger in prijs, weinig aanvoer. Vette scha pen lager in prijs. Overhouders hooger in prijs, handel levendig. Amsterdam, 16 Apr. Aangevoerd 757 Run deren, le kwal. 65 ets., 2de kwal. 60 ets., 3de kwal. 50 ct. per kG.; Melk- en kalfkoeien f 130 a f 220; 2 Graskalveren f 185 nucht. dito f 5 a 10; 46 Schapen en Lammeren f a 390 vette Varkens 34 a 41 ets. per KG. Alkmaar, 16 Apr. Aangevoerd koeien f a 184 vette kalveren f 35 a 90 23 nucht. kalveren f 3.50 a 10 Schapen f a f 88 vette Varkens 36 a 46 ct. per KG.; 20 magere dito f 14 a 16. Ter jaarmarkt waren aangevoerd ongeveer 2000 koeien, prijzen flink, handel vlug. Louden, 16 Apr. Aangevoerd 2700 Runderen 12000 Schapen en Lammeren, 150 Kalveren en 10 Varkens. Men noteertbeste Runderen 35 a 70 ct., Schapen en Lammeren 47s a 775 ct., Kal veren 45 a 775 ct., varkens 35 a 525 ct. flarlingen. 16 Apr. De aanvoer van zeevisch bedroeg van 9 tot 16 April 872,000 stuks Haring 2 Zalmen, 1900 pond kleine Schol, 175 pond Scharren, 16 manden Garnalen, 987 balen Mos selen, 120 balen (Joekels en 409 balen Alikruiken. De Haring werd, behalve kleine partijkies buiten- landsche en binnenlandsche, verzonden aan de rookerijen, de Schol en Scharren aan de publieke afslag, de Mosselen, Cockels, Alikruiken en Gar nalen naar Londen en Huil. ÏJmuiden, 16 April. Heden aan den afslag 1 bomschuit, met besomming van f 30; 1 Holl. sloep met besomming van f800. Prijzen: gesorteerde Tongen 60 a 70 ct. per stuk; Schol f6 a 9 per 50 KG; levende Kabeljauw f 2 a 2.20, doode f 1.55 a 1.65 per stuk; Schelvisch (sloepen) f31 per gr. honderd; Vleet f10 per ben; Rog f5.55 per punt. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 11 17 April ONDERTROUWD Bernardus Beumkes en Antje Hillenius. Johannis Boogaard en Gerdina Mulder. Jan Koning en Neeltje Bruin. Pieter Willem Jan Logman en Jannetje Kiljan. GETROUWD Klaas Kuiter en Marretje Bruin. GEBOREN Trijntje, dochter van Dirk Krijnen en Jantje Kuiper. Simon, zoon van Pieter Jans Zijm en Antje van Keeren. OVERLEDEN: Geene. Maandag 16 April 188S, aan den Burg. Notaiis G. J. O. DIKKERS. Een Huis en Erf in de Weverstraat Opgehouden voor f 790.— voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsclic Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening' gebracht. Veertigjarige Echtvereeniging GL DE WIJN M. M 00 JEN. Burg 20 April 1888. De ondergeteekende beveelt allen die over Rotterdam naar Amerika vertrekken aan, om in het Logement te gaan logeeren, waar men g'oed en goedkoop logeert en waar men tevens geholpen wordt bij het aan boord gaan. D. VAN DER WIELE. NOTARIS te TEXEL, 's morgens 10 ure, op de hofstede „ZEELAND" in den polder Eijerland op Texel 56 Enterlingen, 10 Koeien, l Paard, Dorsch- en Maai- tilË;machine. Wagens, BOEREN- en MELKGEREEDSCHAPPEN. Voorts: Linnen kasten, Tafels, Stoelen, en andere MEUBILAIRE GOEDEREN. gelegen in den Prins Hendrik polder alhier, te bevragen bij Regenten van het Alge meen Weeshuis. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het Onder aanbeveling, voor den Heer H. SALOMON te Amsterdam. ZIE DE BILLETTEN. tegen billlijke conditiën. Te bevragen bij II. M. P. DE VRIES. N.B. Huurders voor liet Winkelen Ach' terliuis zijn aanwezig. «■■nMaaayMawnrnfraMMiBiiiiiiBi n nwnirwirrMr.i. amwa—tra^MC—o— ^1 HM IH MUI IWITHlllfSIPfanm—BSM—HBMMOHliaM—1a— VAN EN „De blauwe iniif"

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 3