BEKNOPTE AANWIJZING Buitenland. Gemeenteraad te Texel. Marktberichten Omtrent de wolkbreuk van Zaterdag-nacht in de streek der Beneden-Nahe en het Rijndal wordt uit Kreuznach nader gemeld: Te Munster am Stein stond het water meters hoog. De menschen moesten van de daken met bootjes worden gered. Schuren en stallen werden door het water mede- gesleept. In de plaatsen langs het gebergte zijn verscheidene huizen en molens vernield. Er zijn ook eenige menschen omgekomen en er is veel vee verdronken. De schade aan de velden en wijnbergen is zeer aanzienlijk. Volgens nadere berichten omtrent de over stroomingen in Mexico zijn te Selos 500 huizen vernield en honderden menschen verdronken in den omtrek van die stad, van Leon en Lagos. De overstroomingen zijn veroorzaakt door zware regens, den 19den dezer begonnen en welke Zaterdag nog niet hadden opgehouden. Ook in Engelsch Indië schijnt het thans verbazend warm te zijn. Volgens de jongste de- peches heerscht daar eene voorbeeldelooze hitte, ten gevolge van het uitblijven van den moesson- De zaken zijn er dan ook zoo goed als gestaakt. Te Nieuw.York is de hitte niet minder hevig. De thermometer wees er reeds meer dan negen tig graden aan en zelfs de avonden brachten gee- ne verfrissching. Op één dag steeg de thermo meter tot 99 graden Fahrenheit in de schaduw; men smolt! Ook Zondag was er nog niet veel verbetering gekomen. De halve bevolking ont vluchtte de stad om in bootjes op het water ver ademing te zoeken. Hoe men in Frankrijk over de nieuwe Duitsche Keizer denkt: De Figaro gelooft dat de nieuwe Keizer van Duitschland een hoogeren toon zal aanslaan dan zijn vader, doch minder zal handelen. De vrede van Europa is echter niet in gevaar. Men wachte met kalmte de toekomst af. De Gauloïs zegt: Er is een Keizer weer, doch de kanselier blijft. Er is dus niets veranderd. De Voltaire zegt dat Frankrijk zich moet herinneren, wat eens Victor Hugo gezegd heeft: „Geduld hebben, het geweer laden en het uur afwachten." De Siècle gelooft, dat de jonge Keizer, zonder een gevaar tè zijn, een zwarte wolk aan den gezichteinder is. Frank rijk moet wacht houden en zich alle opofferingen getroosten voor 't behoud van den vrede. De Lanter ne: Geen schrik, doch ook geen hoogmoed, ziedaar onze gedragslijn. Gisteren waren wij niet zeker, vandaag zijn wij onzeker. „Sentinelle, prenez garde a vous!" De Rappel hoopt, dat de oorlog nog lang zal uitblijven, doch zegt, dat Frankrijk er meer dan ooit zich moet op voorbe reiden. De Mot (V Ordre zegt: Het oogenblik is ernstig. Doen wij niets, dat op eene uitdaging gelijkt, doch maken wij ons gereed. Schande over hem, die er anders over denkt. De Autorité vreest, dat de jonge Keizer niets dan oorlogsroem zoekt. In dit geval hangt de vrede aan een zijden draadje en is alles te vreezen. De Rappel schrijft als volgt: De woorden, door Keizer Wilhelm II in den Duitschen Rijksdag uitgesproken, zijn verschillend en moet deze verzekeringen van vrede toejuichen, doch tege lijkertijd kan geen kwaad met de bewapening door te gaan. Het is opmerkelijk dat de Keizer in zijne troonrede zelfs de naam van Frankrijk niet genoemd heeft. De Figaro zegt: Wij willen handelingen af wachten, alvorens een oordeel te vellen; echter komen 's Keizers woorden ons voor als eene vredelievende redevoering van een soldaat, die door zijne positie als militair „niet lief kan hebben." Een dagblad-correspondent heeft de streken van Algiers bezocht, die door de sprinkhanen verwoest werden. De kolonisten zagen Dinsdag 11. nieuwe wolken van sprinkhanen aankomen in de richting der kleine gedeelten van den oogst, die zij met veel moeite tegen den eersten inval hadden kunnen beschermen. Zij gingen naar het bestuur de lin nen bedeksels vragen om nogmaals hunnen oogst te beschermen. Men antwoordde hun echter, dat zij twee dagen moesten wachten, daar alsdan de gouverneur moest aankomen. Zij wachten, maar toen zij het beschermende bedeksel ontvingen hadden zij het niet meer noodig. Alles was ver slonden. Het ongedierte verwoest de velden met ongelooflijke snelheidom 10 uur 'smorgens ging de correspondent langs Fermatou, waar een groot ge deelte van den oogst was bewaard gebleven; de gerst, het graan en hot gras geleek een schoon groen tapijt, midden in eene verbrande vlakte uit gespreid; des avonds kwam hij langs denzelfden weg en geen enkel grashalmpje meer, niets dan sprinkhanen. In eenige uren tijds was een heel dorp geruineerd. Op eeno hoogte stond een man midden in eenen wijngaard, die van verre een prachtig uitzicht opleverde. Naderbij komende zag men hier en daar eene zwarte plek en de man zeide: Gij ziet, mijnheer, doze wijngaard van 8 hectaren, welnu, morgen zal er geen enkel blad van overblijven; hij wordt reeds door het gedierte aangetast. De verwoeste streken strekken zich op 150 kilometers in zuidwestelijke richting uit en 300 kilometers ten oosten. De stad Elizabeth, graafschap Alleghany, Pensylvaniëbezit een kerkhof waar de grond de zonderlinge eigenschap bezit, de lijken die er in begraven worden te doen versteenen. Ver schillende lijken zijn in de laatste jaren ontgraven en alle jaren ontgraven en alle waren geheel of gedeeltelijk versteend, naarmate den tijd dat zij begraven waren geweest. Onlangs nog groef men de lichamen op van twee kinderen om ze op een ander kerkhof over te brengen. Het een, dat sedert 7 jaar begraven was, was totaal ver steend, men zou gezegd hebben een standbeeld, in steen gehouwen: het ander slechts sedert drie jaar begraven, was gedeeltelijk versteend en de ledematen die nog onveranderd waren, hadden van het bederf niets te lijden gehad. De grond van het kerkhof bestaat uit altijd natte kleiaarde. In het orgaan der papierfabrieken in Ame rika wordt verhaald, dat een fabriek in den staat New-York groote hoeveelheden papier vervaar digt, waarvan het een openbaar geheim is dat het dienen moet om er sigaren van te maken. De eerlijke industrieelen, die deze metamorphose bewerkstelligen, doopen het papier herhaalde malen in sterk aftreksel van tabak; daarna wordt het in smalle stroken gesneden, die samengeperst worden in vormen, op wier binnenzijden de ner- vatuur van een tabaksblad en relief is aangebracht. Zoo bewerkt, gelijken de papierstroken zóó op tabaksbladen, dat kenners er zich in vergissen. Hoe die tabak smaakt? er wordt verhaald, dat men in gezelschap sigaren heeft gepresenteerd, die er van gemaakt waren en dat velen der be drogenen hebben verzekerd, dat zij van een zeer fijn merk waren. Te Nieuw-York is in publieke veiling een éénjarig paard, „Iving Thomas," voor 38,000 dol lars verkocht. Dit is de hoogste prijs, welke ooit voor een jong paard werd besteed. Men zegt dat de heer August Belmont de kooper is. De stoomboot „Algean," van Leith, en de „Northampton," van den Duitschen Lloyd, zijn 35 mijlen ten noordoosten van Dong-Hisps, in aanvaring geraakt. Binnen 25 minuten zonken beide stoombooten. De opvarenden, op twee Duitsche matrozen na werden gered en te Ply mouth aan wal gezet. In Pennsylvanië is de stad Dubois afgebrand- Driehonderd houten huizen werden vernield, waar. door een vier duizend menschen zonder dak zijn- De schade wordt geraamd op 500,000 dollars. De gouverneur van den Amerikaanschen staat Kansas heeft aan zekeren Rotrock, die voor eenige jaren tot levenslange dwangarbeid werd veroordeeld, omdat hij in dronkenschap zijne vrouw had gedood, gratie verleend, op voorwaarde dat de man nooit meer sterken drank zal ge bruiken. Doet hij zulks toch, dan gaat zijne straf weder in. In Amerika kunnen de gouver neurs aan de gratie eenige voorwaarde verbinden. Vergadering Donderdag, 28 Juni 1888. Voorzitter D. C. Loman, burgemeester. Tegenwoordig 12 leden, zijnde de heeren: Coninck Westenberg, F. Keijser, Koorn, Mets, Boon, T. Zjjm, Roeper, Dros, C. Kefjser Pz. 0. Ztfm, Bakker en de Voorzitter. Atwezig de beer G. K. Brouwer. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Daarna doet de Voorzitter mededeeling van eenige ingekomen Prov. bladen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Proces-verbaal omtrent opname van boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt in kas te zijn eene som van f4479,815. Voor kennisgeving aangenomen. Alsnu brengt de Voorzitter in behandeling de staat van af- en overschrijving der posten van de rekening over het vorig jaar, alsmede de post voor onvoorziene uitgaven. Wordt na toelichting goedgekeurd en zal aan Ged. Staten worden opgezonden. Missive van Ged. Staten omtrent het raadsbesluit tot afstand van grond in erfpacht aan A. de Waard te Oudeschild, adviseerende om genoemden grond t<>t wederopzeggens te verleenen en de voorwaarde te bepalen, dat de afbakening van het terrein onder het toezicht van 's Rijks Waterstaat zal plaats hebben. Dienovereenkomstig wordt besloten. Request van G. Geus en J. Geus, inhoudende het verzoek om de Burgwal achter hunne perceelen (2 bebouwd en 1 onbebouwd) in de Warmoesstraat te mogen dempen en de waterloop door kokers te doen vervangen, zoowel uit een gezondheidsoogpunt als om daardoor meerdere ruimte te bekomen. Wordt voor kennisgeving aangenomen en gesteld in handen van het Dag. Bestuur tot uitvoering. Request van Sd. Koning, zich beklagende over den ondragelijken stank, welke veroorzaakt wordt door de uitwatering van de Burgwal in een sloot benevens het door hem bewoond huis, met verzoek, dat daarin zal worden voorzien, door demping dier sloot en vervanging door een riool. Na eenige toelichting door den Voorzitter wordt goedgevonden, dat door het Dag. Bestuur hieromtrent een nader onderzoek zal worden ingesteld. Als gevolg van deze bespreking wordt alsnog gewezen op de onvoldoendheid der urinoir bij het Raadhuis en op de onvoldoende gelegenheid tot afvoer van water. Bij algemeene rondvraag wordt de aandacht ge vestigd op: den minder gunstigen toestand van bruggen en voetpaden naar den Hoorn; de aanplakborden te Oudeschild; het hinderlijke van de mestvaalt van J. Zoetelief, alsmede het op minder gewenschte uren ledigen van privaten; en op den onvoldoenden toestand van een goot in de Molenstraat. De opmerking over het weinige politietoezicht, waardoor des nachts vreedzame burgers in hun rust gestoord worden, geeft aanleiding tot aanneming van een voorstel, dat het Dag. Bestuur door den raad worde gemachtigd, 0111 bij de Hooge Regeering aan te dringen, dat aan den Burg weder een Rijks veldwachter zal worden gestationneerd. Ten slotte wordt, nadat door den heer C. Zijm eene donkere schilderij was opgehangen omtrent de wijze waarop op het Westerkerkhof wordt omgegaan met de overblijfselen van mensclielijke geraamten, op diens verzoek, goedgevonden, dat namens den Raad een schrijven zal worden gericht aan het Kerkbestuur der Herv. Gem te den Hoorn, ten einde haar daarop indachtig te maken en in overweging te geven genoemde overblijfselen in een kuil opnieuw te begraven. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorz. de vergadering. Leiden, 29 Juiii. Ter markt werden lieden aangevoerd: Ossen stuks f a f 18 Stieren f 41 a /"160 Veulens f a f 6 kalfkoeien /"116 a f 230. 44 Melkkoeien f 95 a /"220 40 Varekoeien /"86 d 194 93 Vette koeien f 115 a f 220 110 Vette kalveren f 21 a 70. 37 Magere kalve ren f 4. a f 12.50 Graskalveren f a f 390 Vette schapen f 15 a f 29. - 42S Magere schapen f 11.— a f 22. Paarden f a f 410 Magere lamineren f 3.50 a f 15. Vette jarige dito f a 32 Magere varkens f 13 a f 27. 177 Biggen f 3,— a f 9.50 Schaden, 28 Juni. Aangevoerd 14 Paarden f 60 a 200, veulen f a Ossen f a 4 Stie ren f 00 a 120, 24 magere Geldekoeien 70 a 150, 8 vette dito ƒ140 a 230, 6 Kalfkoeien /"100 a 170 10 vaarzen dito f 30 a 80 21 nucht. Kalveren f 4,— a 15 Graskalveren f a 14 Varkens ƒ9.—all.— Biggen ƒ4.— a 8. 150 vette Schapen 18.— a 26. ,160 magere dito /'9.— a 14. Overhouders a Rammen/" a - 120 Lammeren/"4 a 8. Kipeieren 2,50 a 3.— per 100 stuks. van Veilingen Hooigewas en Nagras te houden van 2 tot 7 Juli, waarvan de omschrijving in ons blad voorkomt. MAANDAG. 's avonds 7 uur Café Parkzicht. den Burg. DINSDAG. 's midd. 1 uur Kant. Ontv. Reg. (bij inschr.) 's av. 7 uur Loodsmanswelraren den Hoorn. WOENSDAG. 's morg. 11 uur Zeven Provinciën Oudeschild. 's avonds 7 uur Vergulde Kroon den Hoorn^ DONDERDAG. 's morg. 10 uur Alg. Weeshuis den Burg. 's avonds 7 7. uur Rijzende Maan de Waal. 's avonds 7 uur Café Parkzicht den Burg. ZATERDAG. 's av. 7 uur Wapen v. Amsterdam Oosterend. 's av. 7 uur Loodsmanswelvaren den Hoorn.

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 2