G.J. O. D. DIKKERS, een ruim WOONHUIS met fliuken TUIN, Heien ontvanpn uit een plipiieeriMapijn. KALK PU IN. Te loop voor Mllijken prijs een lading teste LANGEVELD DE ROOIJ, 'i1 m ze» zijn een enrreereiii Janssens Pasteyns, te Leuven, publiek verkoopen: ¥e KOOP o/ Te H UUR K, Langeveld. Charles Emden, te Parijs, De H. Arys-depaepe, Aalst-Alost (België) Feuilleton. MILLtONAM. BOEKDRUKKERS Factoor ter Vischmarkt. U licit Jjuttjl fyml, NOTARIS TE TEXEL, zal op DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1888, 's avonds 7 ure, in het lokaal „DE RIJZEN DE MAAN' aan de WAAL op Texel 1. 0.01.90 HUIS en ERVE op Molenbuurt. 2. 0.52.80 WEILAND Langelandin polder Oosterend. 3. 1.82.90 WEILAND „Nessenkoog" in polder Oosterend. 4. 1.56.90 WEILAND Langwaalb/d.Waal. Eigendom van den Heer C. 1). Muntje. alsmede eene goede kelderwoning:. te bevragen Hulpkantoor Oudeschild. Door een zeer voordeelige inkoop levert de ondergeteekende thans prachtige wollen dekens voor spotprijzenbij niemand zoo goedkoop. Tevens ruim voorzien van Veercn- en Kapokken BEDDEN. Yeeren bed, peluw, twee kussens met fijne linnen tijken, dik gevuld-voor f 35,00. Kapokken bed, peluw, twee kussens vanaf f 13. Achtend UEd. Dw. dienaar, Ph. VLESSING. KALKPUIN, liggende op de haven te Oud e- schild, naast het huis van P. P. Bruin aldaar, adresWed. Ricter Bah, a/d. Burg1. Op ZONDAG 16 SEPTEMBER a.s. zal onder geteekende bij genoegzame deelname laten harddraven om fraaie n p r ij s en p r e m i e. Aangiften tot mededingen worden verzocht te worden gedaan vóór of op Maandag clen elfden September. Commissionair Halles-Centrales, kantoor, 16 Rue de la Chapelle, en gros verkoop van versehe Zee- en Rivier Viseh en alle soorten van Wild en Gevogelte. bevelen bij voortduring hunne Drukkerij aan, tot het vervaardigen van alle voor Gemeente-, Polder- en andere admini stration, zoomede voor Vereenigingen en Par ticulieren. Voor netheid van bewerking- kunnen g-etni- gril Je velt reeds uitgevoerde bestellingen. onmisbaar bij VerjaringenBruiloftenOver lijden, Nieuwjaar, enz. enz., worden SPOEDIG NETJES en GOEDKOOP vervaardigd ter snelpersdrukkerij van Langeveld de Rooij te Texel. JONGELIEDEN, genegen mede te werken tot oprichting eener geheel nieuwe Rederijkers kamerworden verzocht dit in gesloten briefjes kenbaar te maken voor Dinsdag 12 Sept. a.s. onder letter A. aan 't Bureau dezer courant. Bij eenige deelneming zullen later de lief hebbers worden uitgenoodigd tot bijwoning eener vergadering tot verdere bespreking. Factoor in alle Zee- en Rivierviscli. Commissie en Consignatie. Door Bret IIarïe. VII. Maar ik heb u nog zoo veel te zeggen, pleitte hij. Ons tijdje is zoo kort geweest. Nu gij kunt schrijven. Maar wat zal uwe moeder daarvan denken, vroeg hij verwonderd. Natuurlijk moet gy niet naar huis schrijven, gaf zij hem vlug ten antwoord, terwijl zij eenigszins kleurde, ge kunt den brief hier of daar voor mij achterlaten. Kykhier is juist eene goede plaats. Zij wees naar den gevallen stam van een dooden wilden vijgenboom, een weinig bezijden het pad, naar een spleet ter hoogte van de borst, half gevuld met dorre bladeren en pijnappels en naar het scheen vroeger een vogelnestje. Kijkhet is een uitstekende brievenbus, zeide zy, terwijl zij op haar teenen ging staan om er eens in te zien. Don (?aesar zag haar met bewondering aan en haalde zich de dagen van vroeger weer voor den geest, toen zij, gekleed in een bruin linnen japon en een stroolioed op, met hem ging wandelen in het bosch. Hij herinnerde haar hieraan, maar zy vatte het op met het ongeduld, der jeugd eigen, voor wie het tegenwoordige voldoende is. Het verwondert my, hoe gy ooit zin in my kondet krygen in die eenvoudige rok, zei zy, terwijl zy haar nieuw kleed bekeek. Moet ik u vertellen waarom? zeide hij, zyn arm om haar middel slaande en haar hoofd togen zyn schouder drukkende. Neen, nu niet, zeide zy lachende, zich pogende los te werken. Er is nu geen tijdvoor. Schryfhet en doe het in de bus, voegde zy er haastig by. Luister! Wat is dat? O, het is maar een eekhorentje, fluisterde hy haar geruststellend in het oor., Neen, het is iemand, die komt, ik moet gaan. Als 't u belieft, Qmsar-lief. Zij weerde zyn kus half af, maakte zich met een kleine beweging vry en slipte het bosch in. Don Qaesar luisterde met een zucht naar het allengs verdwijnende geritsel en ging naar zyn trappelenden mustang terug. Hij had gelyk gehad, toen hij veronderstelde, dat een eekhorentje de oorzaak van de rustverstoring was. Een paar vurige oogen hadden hen van een tak van een naburigen boom bekeken. Zy behoorde aan een eekhorentje, dat gebruik wilde maken van de holte, welke door Marie ontdekt was. Nu beiden vertrokken waren, sprong het naar beneden en liep naar den vervallen stam. Hoofst. III. Schijnbaar niet tevreden met den uitslag van een onderzoek, hetwelk bewees: dat de holte zóó niet geschikt was voor een bescheiden eekhoren, hoe groot hare waarde ook mocht zyn voor de liefde blijken van onvoorzichtige menschen, begon het kleine dier dadelyk de boel wat op te ruimen. Een groot aantal dorre bladeren wierp het er uit benevens eene groote menigte spinnen, wormen en andere insecten, welke tusschen die bladeren verscholen waren- Enkele voorwerpen, waaronder ook een stukje papier, dat sterk naar de tabak riekte en daardoor zeker niet door de insecten was aangetast, bleven behouden. Zyne woede en verontwaardiging moet eenige dagen later zeker wel zijn opgewekt, toen hy, weer in zyne nieuwe woning terugkomende, een ander stuk papier, op dezelfde wijze gevouwen, maar vry watfrissclier en witter, in de holte vond, dat daar bepaald met opzet geplaatst moest zijn, daar het op een hoop daarin geworpen mos lag. Het was waarlyk te zwaar voor hem, maar daar het kleiner was, slaagde hij er in, het met zijn staart door de opening te werpen en het viel op den grond. Eene kraai, van nature geneigd allerlei voorwerpen met zich mede te nemen, bracht het naar den tak van een' boom, doch moest het daar laten vallen en nu kwam het door den wind voortgedreven in het nabuiige veld. De last was voor den eekhoren echter nog niet voorby. Den volgenden dag keerde de jonge man, die het jonge meisje vergezeld had, naar den stam terug en het eekhorentje had nauwelijks den tijd om te ontsnappen. De jonge man zocht met zyne hand in de holte en haalde er met een verblijd hart een brief uit en vertrok weer. Een week ging voorbij; een akelige tijd voor Don fjtesar, die sedert hunne laatste ontmoeting niets van Marie vernomen had. Zijn gevoel van eigen waarde verbood hem, na het dubbelzinnig gedrag van mevrouw Mulrady, haar te gaan opzoeken en te trotsch zynde om rondom hare woning te dwalen in de hoop haar te ontmoeten, zocht hy verstrooiing door 's avonds laat of 's morgens vroeg hard met zijn vurig ros op den hoogen weg te rennen. Op een van deze tochten werd hij op den vroegen morgen genoopt te blyven bij een hoefsmid te Rough and Ready, daar een der yzers van zyn ros was los geraakt en, terwijl hij daar wachtende was, greep liy een daar liggend nieuwsblad op. Don Qsesar las zelden couranten, maar bemerkende, dat het de Record was, sloeg hij er een vluchtigen blik in. Een bekende naam trok eensklaps zyne aandacht. Hij las het volgende „Onze mede-stadgenoot, Alvin Mulrady, vertrok eergisteren naar San-Francisco, tot by woning eener belangrijke vergadering van directeuren der Red-Dog myn-maatseliappy. Onze lezers zullen het zeker met ons betreuren, dat mevrouw Mulrady en hare schoone dochter hem vergezellen en verder hunne voorgenomen reis naar Europa zullen voortzetten." Het papier ontviel hem aan zyne handen. Weggegaan en zonder een woord van afscheid! Neen, dat was onmogelyk. Daar moest een vergissing bestaanzy had geschreven en de brief was verkeerd bezorgd. Zij had ongetwyfeld een brief gezonden naar Los Gatos en de domme bode had hem vergeten; zonder twyfel had zy een plaats van samenkomst opgegeven of verwachtte zy hem te San-Francisco. Eergisteren het was het morgenblad en dus pas twee dagen na haar vertrek het was nog niet te laat om een brief over de post te krygen of door middel van een of andere vergeetachtige bode of door den boom. Natuurlyk, het moest in den boom zijn en daar was hij al in een week niet geweest. Waaromhad hy daaraan niet eerder gedacht? Wat drommel, wil je my hier eeuwig houden De hoefsmid keek hem verbluft aan. Plotseling herinnerde Don Cesar zich, dat hy Spaansch sprak. Tien dollars, vriend, zoo gij binnen 5 minuten klaar zijt! De man lachte en zeide, terwyl hy zich haastte met zijn werk Dat is een mooi aanbod, Amerikaan. Don Cesar nam het blad weer op. Er was nog een ander bericht, dat hem deed denken aan zyn laatste onderhoud met Marie, nl. dat mijnheer Henri Slinn Jr. met zjjne familie de vroegere woning van Alvin Mulrady reeds had betrokken. Het is dus al zeer spoedig afgehandeld, dacht Don Cesar, terwyl hy bedacht, hoeveel belang Marie in den jongen uitgever scheen te stellen, maar het volgende oogenblik wierp hij die gedachte weer ver van zich. Binnen vijf minuten was het paard gereed en zat Don Cesar weer in het zadel en na een half uur naderde hy met een kloppend hart den boomstam, welks holte als brievenbus dienst moest doen en keek in het gat. Er lag geen brief in. Hij grabbelde met beide handen in de bladeren, welke onder in de holte lagen. Eensklaps uitte hy een vreugdekreet. Zijn vingers raakten den scherpen "roek van een papieren pakje. Hy haalde het voorwerp er uit, maar zweeg plotseling van teleurstelling. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ Texel. PJ V-l ReJerijMawr a/fl Barg.

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4