De Notaris Coninck Westenberg Mu, bevers, wollen betas Een 4-persoons en een 6-jersoons JACHTWAGEN. TTit de hand te hoop. Een HUIS en ERF, Hilarii COHINCK «S1BBM11 Tuil. H. Arys-depaepe, Aalst-Alost (België) KONING C°. ii ooi, betalen hoogen prijs. Charles Emden, te Parijs, Feuilleton. 01 WtiWI&W, Broodbakkers-affaire Maandag 24 September a. s. publiek verkoopen: Texel ongekend lage prijzen. BURG. W. PIEPER. staande en gelegen in de Weverstraat aan den BURG- te TEXEL, ingericht tot Eigendom van de Wed. J. I». KIKKERT. Een groot gedeelte der kooppenningen kan op het perceel gevestigd blijven. Information zijn te bekomen ten kantore van den zal op 's avonds 7 uur, in het logement „de Zeven Provinciën" te OUDESCHILD BIJ OPBOD EN AFSLAG Sectie No. H. A. C. 1. D 965 --.76.30 Weiland Lange Dijkstal. 1001 1.31.20 idem j 2.] 1002 -.01.86 idem Oude Boetstuk I 1002 n-.59.10 idem 1.92.16 i 956 -.65.40 Hooiland q 1 957 -.38.50 idem Tn Tnv,rr«0 3 I 958 -.29.- idem Landjes. 959 -.52.40 idem 1.85.30 i 960 -.56.60 Hooiland w, i. ,7 4 io on -1 ïvoekoehsland. 961 -.43.30 idem -.99.90 Combinatie van 3 en 4. 5. 1802 1.60.10 Weiland Hanenland. Combinatie van 1 tot en met 5. 6. 1068 1.28.— Hooiland Vitrij. 7. 1081 -.86.90 idem KL Boetstuk.. 8. 1084 1.63.90 idem Melktand. Combinatie van 6, 7 en 8 9. 1016 2.04.40 Hooiland Eekerkind. 10. 6' 466 1.58.60 Weiland Eenclelshoorn. j D 1090 1.10.10 Weiland 11.! 929 -. .56 Bleekveld Buurtjeslancl. 1536 -.01.80 Erf 1.12.46 19 j 951 -.27.50 Weiland Dijkstal 952 -.57.40 idem j achter huis. -.84.90" io i 1906 -.71.— Weiland Landje I 1461 -.02.15 Schuur bij de schuur. -.73.15 14. 1212 -.51.70 Bosch op Westergeest. 719 -.02.10 Huis en Erf. LO t 720 -.-.30 Bleekveld. -.02.40 16. 1459 -.03.20 Erf. Combinatie van 15 en 14». Toebehoorende aan de Erfgenamen van wijlen don Heer ARIE BREMER. Breeder bij billetten omschreven. Factoor in alle Zee- en Rivierviscli. Commissie en Consignatie. Koopen groote en kleine partijen eene groote partij en andere WOLLEK GOEDEREN, tot TE KOOP VOOR WEINIG GELD, te bevragen bij Geert Kikkert: Commissionair Halles-Centrales, kantoor, 16 Rue de la Chapelle, en gros verkoop van versche Zee- en Rivier Viseli en alle soorten van Wild en Gevogelte. Door Bekt Harte. X. Nu is alles duidelijk, zeide de dokter beslist. De tweode aanval werd veroorzaakt doordat hij plot seling weer kwam op dezelfde plaats, waar hij vroeger geweest was. Hij hoeft dus nog oude indrukken in den geest, maar deze eerste werking op zijn geheugen was te sterk. Het was zeer ongelukkig, maar het is toch een goed teelten. En nu vermoedt gij vroeg Harry 8linn aarzelend. Ik denk, zeide Dr. Duchesne, dat die werking nog bostaat en het bewijs er van is, zooals ik reeds vroeger zei, dat hij het nu tracht te vergeten. Gij zult ondervinden, dat hij er steeds tegen zal blijven kampen en hot altijd verborgen zal honden. En dat deed hij dan ook. Of de uitspraak dos dokters op goede gronden rustte of niet, een feit is het, dat hij, toen hij voor het eerst in het bijzijn van den oplettenden geneesheer naar den steen werd gebracht, niets veranderde. Hij was evenwel, tot grooten spijt van zijne huis- genooten, niet meer de tevredene grijsaard van weleer. Langzamerhand begonnen zijne kinderen zich er aan te gewennen en bemoeiden zich minder met hem. Zij hielden zich met aangenamer dingen bezig. De twee meisjes volgden Marie Mulrady op in de gezel schappen van de buurt en namen de aandacht van geheel Rough and Raedy in beslag. De jongo uitgever had inderdaad het geluk gehad, dat hij reeds gepro feteerd had, dat zijn deel zou worden, als hy in nauwe aanraking stond met de Mulrady's. De ver dwijning van Don Qmsar werd beschouwd als eene vrijwillige ruiming van het veld aan hem en hij werd algemeen beschouwd als de aanstaande van de dochter van den millionair. Zyn vriendschap met Mulrady deed hem slagen in een of twee speculaties. Het bijgeloof van de mijneompagnie bracht dat in verband met het huren van het oude huis. En dan te moeten bedenken, zei een der leden, dat terwijl ieder goud ging zoeken op plaatsen, waar reeds vroeger goud gevonden was, niemand er aan gedacht heeft den tuin bij de oude woning te gaan onderzoeken. Alle twijfel omtrent de nauwe band, welke tusschen do families bestond, werd evenwel weggenomen, toen men ontdekte hoe vertrouwelijk de oude Slinn en de millionair samen omgingen, nadat de laatste van San-Francisco was teruggekeerd. Het begon met een vreemd soort van medelijden met de zwakte van den man, welke symphatie bij Mulrady verwekte, wiens groote sterkte niet geleden had door de weelde van den rijkdom en die nog steeds in staat was een werkman een voorbeeld te geven van flink werk. Dus je wilt zeggen, dat gij u van het gebeurde in deze laatste drie jaren niets meer herinnert, vroeg Mulrady hem eens ernstig. Ja, antwoordde Slinn minder ongeduldig dan hij gewoonlijk was, wanneer men hem iets vroeg. En gedurende dien tijd, terwijl gij opgesloten waart, liadt gij geen visioenen Een wolk kwam er over Slinn's gelaat. Natuurlijk, natuurijk, zeide Mulrady een weinig vei schrikt hem zoo'n vraag gedaan te hebben, dat was persoonlijk en niet geschikt om weer te vertellen. Als gij wat beter zot, kunt gij mij wel eens vertellen, wat wel gezegd kan worden. Misschien zal ik dat eens doen, zeide hij, terwijl hij naar zijn dochters keek, die daar aan het werk waren, als we alleen zijn. Toen hij lichamelijk sterker was geworden en zijn linker arm en zijde ook weer een weinig minder lam was, verrastte Alvarin Mulrady de huisgenooten van Slinn eens door voor den herstellende een stapeltje brieven en rekeningen uit te spreiden, opdat deze ze zou rangschikken en er korte uittreksels van maken. Het idee was goed, want het bleek, dat de oude man hiervoor uitnemend geschikt was. Dr. Duchesne was verrukt, hij bewonderde zoowel de geestelijke bedrijvigheid van zijn patient als de wijsheid van den millionair. Toen Slinn eindelijk met behulp van krukken in staat was, iederen dag naar het kantoor van mijnheer Mulrady te huppelen, die nu het lage deel van het nieuwe huis bewoonde, kreeg hij daar een lessenaar achter den stoel van Mulrady en werd door deze als zijn vertrouwde klerk en particulier secretaris gebruikt. De verwondering van geheel Red Dog en Rough and Raedy was grenzeloos. De rechter Butts, het orakel van Rough and Raedy, verklaarde deze handelwijze door te zeggen, dat Mulrady nu iemand gekregen had, die niet met zyn geld kon wegloopen en die ook geen gebruik kon maken van zijn ideën, omdat hem geheugen ontbrak. Zelfs zijn zoon Harry was er zeer verbaasd over. Zoo werd Slinn dus de vertrouwde van Mulrady, niet alleen in geheime bezigheden maar ook in hui selijke zaken. Hij geraakte bekend met de geschie denis der Mulrady's en ontdekte ook de verkeerde handelwijze van den zoon. Door de handen van den ouden man n.l. gingen alle buitensporige rekeningen en schandelijke eischen, om verder door Mulrady te worden betaald; zoo vond hij ten laatste een wissel waarop de handteekening van den vader nagemaakt was door den zoon. Uwe oogen zijn niet zoo goed als do mijne) Slinn, zeide Mulrady ernstig, toen Slinn hem er op wees. De handteekening is echt. Ik maak soms mijne y's als deze. Ik had waarlijk vergeten deze wissel te betalen. Denk maar niet, dat gij hier monopolie hebt van vergeten, voegde hij er lachend bij. Eveneens gingen door Slinn's handen de opgaven der gemaakte kosten van mevrouw Mulrady en Marie, zoowel als het verslag van hunne triumphen. Daar Mulrady opgemerkt had, dat Slinn thuis niets vertelde, onthield hij hem die huiselijke bijzonderheden niet, misschien ook wel om daardoor de aandacht van de slechtheden zijns zoons af te leiden. Twaalf honderd dollars is vrij wat voor eene japon, vindt gij niet? Maar Malviny weet, reken ik, wel wat noodig is. Zeker komt zy in aanraking mot prinsessen en hertoginnen. Zij zegt, dat Marie reeds fransch spreekt als de beste frangaise. Zij bobben Don Caesar ontmoet te Parijs en zjj zegt, dat zij meent, dat Marie niet meer van Don Caesar houdt, die haar zolfs tot daar gevolgd is, maar zij is er niet voor hem te plotseling af te wijzen. Hij kon een gevaarlijk vijand worden. De reden waarom zal zij later wel opgeven. Nu, wat dunk je daar nu van. Ik geloofde steeds dat Marie aan hem gehecht was en de oude vrouw stond er op, dat Marie eene betere partij zou krijgen. Nu, wat mij betreft, kan zij huwen met wien zij wil, een graaf of een arm man, als hij maar eerlijk is. Ik was er al mede tevreden, dat zij Don Cresar nam, maar nu schijnt alles veranderd te zijn. Wat nu betreft, dat Don Caasar een gevaarlijk vijand kan worden, als Marie hem niet hebben wil, daar begrijp ik niets van. Wat dunkt gij er van Wie is Don Cassar? vroeg Slinn. Hjj die u op den bowusten dag opzocht, ik meen) vervolgde Mulrady, toen hy de teekenen van volmaakte onwetendheid op Slinn's gelaat opmerkte, een ernstige en vreedzame kerel, zoo tusschen een geestelijke en een circusrijder in. Misschien hebt gij hem wel eens rondom huis zien rijden. Maar Slinn's volkomen vergeetachtigheid, wat Don Cesar betrof, was zeker niet geveinsd. Wat hy zich ook mocht herinneren van zjjn aanval, de oorzaak er van bestond niet in zijne herinnering. Buiten de zonderlinge vertrouwelijke mededeelingen hield Mulrady zich enkel op met het vergaren van schatten. Geen minnaar zijnde van gastmalen enz. vergenoegde hij zich steeds met zeer eenvoudig te leven. Na verloop van 6 maanden had hy zijn fortuin reeds meer dan verdubbeld. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGE VELD DE ROOIJ - Texel. Publieke fertajini

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4