De Notaris Coninck Westenberg Publieke Verkooping Dinsdag 16 October a.s. lilnV ongeveer 450 Oost-zeesche SPIEBEN, Charles Einden, te Parijs, H. Arjrs-depaepe, Aalst-Alost (België) Het Koffiehuis genaamd Feuilleton. Donderdag 18 October 1888, KONING. Publieke Verkooping J. H. MO O JEN, Makelaar, BTJRG ZICH Bianca de Zangeresse. BIJ OPBOD EN AFSLAG publiek verkoopen: PUBLIEK verkoopen: JaiiijHidtl tie Jjtftuj* s zal op 's avonds 7 uur, in het logement „de Zeven Provinciën" te OUDESCHILD Sectie No. H. A. C. 1. D 965 --.76.80 Weiland Lange Dijkstal. 1001 1.31.20 idem 1 1002 --.01.86 idem Oude Boet stuk. 1002 «--.59.10 idem 1.92.16 956 -.65.40 Hooiland 957 -.38.50 idem 958 -.29.— idem 959 -.52.40 idem 1.85.30 2. Kleine Landjes. 900 -.56.60 Hooiland i 961 -.43.30 idem 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12 G -.99.90 Combinatie van en 4. 1802 1.60.10 Weiland Hanenland. Combinatie van 1 tot en met 5. 1068 1.28.— Hooiland Uitri/j. 1081 -.86.90 idem KI. Boetstuk. 1084 1.63.90 idem Melktand. Combinatie van b, 7 en 8 1016 2.04.40 Hooiland Eckerlancl. 466 1.58.60 Weiland Eendelshoorn. i D 1090 1.10.10 Weiland j 929 --. .56 Bleekveld Buurtjesland. 1536 --.0L80_ Erf 1.12.46 951 -.27.50 Weiland f Dijkstal 952 -.57.40 idem achter huis. -.8H9Ö" 1906 -.71.— Weiland Landje 1461 -.02.15 Schuur 1 bij de schuur. -.73.15" 1212 -.51.70 Bosch op Westergeest. 720 -. .30 Bleekveld -.02.40 1459 -.03.20 Erf: naast perceel 15. Combinatie van 15 en 10. Toebelioorende aan de Erfgenamen van wijlen den lieer ABIE BREMER. Breeder bij billetten omschreven. op des morgens 11 uur, in het Café van BIJL op de Havenvan lang 35 tot 55 voet, behoord hebbende tot de lading van het stoomschip „Chadwick" van Kroonstad naar Rotterdam. Liggende die houtwaren daags voor den verkoop op het haventerrein te bezien. BETALING CONTANT. Deurwaarder 13 14. 15 16. Commissionair Halles-Centrales, kantoor, 16 Rue de la Chapelle, en gros verkoop van vcrselie Zee- en Bi vier Viscli en alle soorten van Willi en Gevogelte. Factoor in alle Zee- en Riviervisch. Commissie en Consignatie. zal op MAANDAG ZZ OCTOBER a.s. bij opbod en op MAANDAG Z(.) OCTOBER a. s. by afslag, telkens des avonds ten 7 ure, in het locaal de Vergulde Kikkert a/d BURG, ten overstaan van den Notaris G. J. O. D. DIKKERS waarin Vergunning, met annex WOON HUIS, SCHUUR, ERF en TUIN, alsmede diverse perceelen LAND, allergunstigst staande en gelegen aan den grintweg onder Hoogenberg. Samen groot 2 H. 72 A. 75 C. Breeder bij billetten omschreven. AANVAARDING TERSTOND. BETALING 1 DECEMBER a. s. Information verstrekken geinelden Makelaar en Notaris; ten kantore van laatstgeinelde liggen de veilconditiën acht dagen voor den verkoop ter lezing. r.Jr/e/rcur iwaaA Vrij naar 't Fransch door A. B. Deel I. Hoofdstuk II. II. Laat ons nu eens eenigszins nader kennismaken met de beide hoofdpersonen, in ons vorig hooldst. ge noemd, n.l Amaury de la Cliarlery en Bianca Piatzi. Bianca Piatzi was een jonge vrouw van omstreeks '24 a 25 jaren, die men zei, dat van Florentijnsche afkomst was en welke de vorige winter te Parijs was aangekomen en daar eene betrekking als zan geresse aan de Italiaansche opera had. Hare schoonheid deed haar weldra tal van bewonderaars krijgen en, zooals wij reeds zeiden, was zij de oorzaak van ongeluk in vele aristocratische tamiliën van Parijs, totdat Charlery de dwaasheid beging, geheel in hare netten verward te geraken. Al wat men van het verleden van Bianca wist, was dat zij van Nieuw-Orloans kwam, waar zy begonnen was rollen van de tweede rang te vervullen in een der schouwburgen dier stad. Men stelde verder weinig belang er in inlichtingen omtrent haar verleden te krijgen, wat men van haar vroeg, was: schoon, bevallig en beminnelijk te zijn. De roem, die zij inoogstte, was meer aan hare schoonheid dan wel aan haar muzikaal talent te danken. Wat Amaury aangaat, deze was vanaf zijn prille jeugd een wees en door zyn oom, den markies de Sassenage, zijn eenige bloedverwant, opgevoed. De markies, behept met alle vooroordeelen van zijn stand, trotsch op zijn roemrijk voorgeslacht, welks daden, hetzij werkelijk of ingebeeld, hij door de schilderkunst had doen vereeuwigen en welke stukken hij als wandvei siering in zijn bibliotheek had hangen was iemand van zeer strenge beginselen. Zijn dagen bracht hij gewoonlijk door in zijn bibli otheek, waar hij zich bevond tusschen die familie herinneringen en zijn handschriften. Hij was geheel doordrongen van 18e eeuwsche begrippen en belastte zich deswege zelf met de opvoeding van zijn neef. Deze was zachtmoedig, nederig en onderworpen en hield van de studie. Daar men hem evenwel niet genoegzaam met de buitenwereld in aanraking bracht, bleef hem die geheel onbekend. Zoo trad hij dan ook op 20jarigen leeftijd geheel onvoorbereid voor de gevaren, welke het dwaze wufte Parijs aanbiedt, het leven in. Hij maakte kennis met jongelieden, die hem met zich medenamen naar hunne partijen en de talrijke amusementen, welke de groote steden aanbieden. Toen hij voor de eerste maal zich naar de Italiaan sche opera begaf en daar Piatzi zag in al de glans barer schoonheid, maakte dit zoo'n diepe indruk op hem, dat hy bij het einde der voorstelling geheel verrukt was over de schoone zangeresse. Hoewel liij gedurende de eerste dagen zich over zijne zwakheid schaamde, had hij toch den moed niet aan de aandrang van zijn hart weerstand te bie den en iederen avond kon men liem op dezelfde plaats in de opera zien zitten in stomme bewondering zyn oogen gericht houdende op de schoone zangeresse. Van dien tijd af, gaf hij zich geheel aan zijne hartstocht voor Bianca over en had hij slechts eene gedachte n.l. zijn naam aan te bieden aan haar, die reeds zijn geheele geest vervulde. En in dit lachend vooruitzicht schiep hij zich duizend droomen van geluk, welke evenwel wel eenigszins verduisterd werden door de wetenschap, dat zijn oom er door vertoornd zou zijn, als hij hem zijn plan kenbaar maakte. Deze overwegingen moesten evenwel spoe dig weer wijken voor den kracht zijner liefde. Den markies de Sassenage was deze ommekeer bij zijn neef niet geheel ontgaan. Hij had vernomen dat de lust tot de studie langzamerhand bij deze verdween en hij gewoonlijk eerst laat in de nacht thuis kwam. Dit hield de edelman voordurend bezig en boezemde hem achterdocht in Met het oog op den leeftyd van Amaury behoefde hij niet lang te raden om de oorzaak dezer verandering te vinden en op een morgen ging hij om zich van de waarheid te over tuigen, zijn neef daarover eens te onderhouden en op kalme maar wel wat harde toon zei hij: Amaury, sedert geruimen tijd hebben wy samen onze morgenwandeling in het park niet ge daan, zooals wij dat vroeger deden, toen wij nog samen plantkunde en natuurlijke historie bestudeer den Ik ga er nu alleen heen, want de zon staat reeds vrij hoog aan de hemel, als men hier u uwe kamer ziet verlaten Het kan dan ook wel niet anders, wanneer men, als het reeds begint te dagen eerst thuis komt. Deze onvoorziene aanspraak en de gestrenge, koel spottende toon, waarop zy geuit werd, maakte Amaury niet weinig in de war en blozende boog hij hot hoofd zonder te antwoorden. Onmiddelyk begon hij te vermoeden, dat zijn oom ook bekend was met zijne gevoelens voor Piatzi. De markies welke de verwarring en de blos bij zyn neef niet ontgingen, begreep dadelijk, dat diens geweten niet zuiver was en hij hernam op strengen toon: Gij zyt op den verkeerden weg, myn waarde, en indien men het niet verhindert, voert hy u ten verderve Ik weet wel, dat men de onbezonnen jeugd veel moet vergeven; maar er bestaan grenzen, welke men niet mag overschrijden Uw vader heeft u op zijn sterfbed aan mij opgedragen en mij doen beloven over u te waken opdat gy de familie niet tot oneer zoudt verstrekken Het wordt dus hoog tyd, dat gij de gewoonte uw tijd in ledig heid door te brengen zult opgeven om weer een geregelde levenswijze te beginnen. Ik bid u, wel uw voordeel met deze aanbeve ling te doen, om my niet te dwingen ernstige maat regelen ten uwen opzichte te nemen. Tot heden had de jonge Charlery zulke verwaten niet gehoord aan zyn adres uit de mond van zyn' oom en die woorden weerklonken nog te pynlyker omdat hij erkennen moest, dat zy verdiend waron. Hy bleef onbeweeg'lijk staan met het hoofd op den borst hangende, ieder oogenblik verwachtende, dat zijn oom hem zou ondervragen omtrent Bianca de zangeresse; maar de oude edelman scheen daar niets van vernomen te hebben, want hij sprak niet verder maar verliet do kamer, zyn neef onder den indruk van zijn laatste woorden achter latende. Hoe groot dio indruk ook moge geweest zijn, toch was hy niet van invloed genoeg, om hem te weerhouden dien avond weer naar de Italiaansche opera te gaan, waaruit hij verliefder op Piatzi dan ooit terugkeerde. Noodlottigerwijze had zy hem juist toen veroor loofd haar in hare loge op te zoeken. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGE VELD DE ROOIJ Texel. Piiliele Miming. 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 Minis iel Terpnuing. O I—I w tó w w w H H W É3 td i tu tu w 54

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4