Uitslag van gehouden Verknnpingen. Nette, gehuwde Lieden, Te koop: Een beste Bascule. Eettip zoor nette solide KACHELS Tooneel-Bibliotheek. Gemeenteraad te Texel. Marktberichten. Advertentiën ADVERTENTIËN. voor Rookleiding Te koop voor weinig geld (a contant:) ten slechts weinig veranderd, en zijn gezondheids toestand was al dien tijd goed. Tot op den kuitsten dag is hij blijven wandelen en schermen. Hij heeft verklaard weldra op nieuw te wiilen vasten. Te Parijs in de Salie Wagram hebben de Boulangisten eene bijeenkomst gehouden, welke weer door de tegenpartij is gestoord. Ongeveer 600 personen waren aanwezig, ten einde onder leiding van Boulangers vriend, den afgevaardigde Vergori, de herziening der grondwet te bespreken. Een veertigtal personen begon onmiddellijk na de opening der vergadering den aanval. Zij ge bruikten stoelen, flesschen en stokken, doch de leiders der bijeenkomst, die van revolvers voorzien waren, beantwoordden den aanval met een goed onderhouden pistoolvuur. De lichten werden uit gedraaid, en wie weet wat er nog gebeurd zou zijn, indien de radicale afgevaardigde Andrieux de politie niet had gewaarschuwd. Eene afdeeling agenten drong de zaal binnen, liet deze ontruimen en bracht een achttal gewon den waaronder de afgevaardigde Charles Lullier, ter verpleging naar een apotheker in de buurt. Uit opper-Egypte komen nu weer geruststel lende oogstberichten. De meeste granen zijn overvloedig en er is in geen geval gevaar voor hongersnood. Van de visschersvloot van Duinkerken zijn dit jaar 165 mannen omgekomen, die p. m. 400 weduwen en weezen achterlaten. Wat kost Frankrijk het budget voor oorlog? De heer Roche heeft pas rapport uitgebracht over de begr, en daarbij bleek dat de hooge uitgaven volkomen gerechtvaardigd werden, want Frankrijk wordt bedreigd door eene geduchte coalitie, Duitsch- land Oostenrijk-Italie. Niemand, zeide de rappor teur zal terug deinzen voor de uitgaven, welke het leger eischt. Met het oog op den vooruit gang der wetenschap zijn de nieuwe offers nood zakelijk. Het eindcijfer van het oorlogsbudget is nu gebracht op 1.065,000,000 franc of in eene ronde som in onze munt 500 millioen gulden. Toch werd de rapporteur nog uitbundig toege juicht, vooral toen hij sprak over de dreigende coalitie. Het denkbeeld revanche blijft nog altijd levendig bij de Franschen. De beroemde Russische schrijver Leo Tolstoi, die alle menschen als broeders wil behandelen, zou eens te Moskou een aalmoes geven aan een bedelaar, toen er een politie-agent verscheen en den armen man verjoeg. Graaf Tolstoi riep den politieagent bij zich en vroeg: „Hebt gij den bijbel niet gelezen en kent ge niet de plaats „wie hongerige spijzigt, enz." „Wel zeker ken ik die," antwoordde de agent en ten bewijze haalde hij den tekst verder aan. „Nu, waarom vervolgt gij dan de hongerige?" vroeg de graaf. „Hoor eens," sprak de politie agent, „antwoord mij nu even.- Hebt gij onze politie verordening gelezen? „Neen," moest Tolstoi antwoorden. „Welnu," snauwde de agent hem toe, „houd dan ook je mond." Mag men de „Figaro" gelooven, dat is tijdens het bezoek van keizer Wilhelm in Italië een lachwekkend geval den Italiaanschen gezant te Berlijn, graaf De Lannay, overkomen. Den dag dat de Souvereinen naar Napels vertrokken, ver sliep hij zich en hij kwam te laat voor den trein zoodat hij zich genoodzaakt zag op eene locomo tief het vorstelijk gezelschap na te zetten. Zwart van steenkoolgruis en doodmoe haalde hij het te Capua in en hij werd met groote vroolijkheid ontvangen. Vergadering Woensdag 31 Oct. 's middagsVa1 uur Voorzitter D. C. Loman, burgemeester. Tegenwoordig 12 leden, zijnde de heerenConinck Westenberg, F. Kejjser, Koorn, Mets, Brouwer, Boon, T. M. Zijm, Roeper, Dros, C. Zijm, Bakker en de Voorzitter. Afwezig den heer C. Keijser Pz. Na opening der vergadering worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en met eene kleine wijziging goedgekeurd. Daarna doet de Voorzitter mededeeling van een request van eenige ingezetenen van de Waal, daar, in te kennen gevende dat tengevolge van den aanleg der telefoon naar Oosterend, het hen wenschelijk voorkomt dat ook aan de Waal een station voor die lijn zal worden daargesteld, waartoe een zeer geschikte gelegenheid bestaat. Zij verzoeken dat de Raad daartoe zijn medewerking zal verleenen. Aangezien dit request eerst heden morgen is in gekomen, kon daarop door B. en W. geen prseadvies worden uitgebracht en wordt hetzelve in handen gesteld van het D. B. Een request van Hiltje Plavier, huisvrouw van S. Koning, behelzende, dat de Raad moge besluiten, eene schadeloosstelling te verleenen voor de verbe teringen en vertimmeringen door haren echtgenoot in het vroeger door hen bewoonde huis aangebracht en hetwelk zij zoo heeft gelaten. Als schadeloosstelling wensclit zij eene som van f40.-. Op voorstel van den Voorzitter wordt dit verzoek gesteld in handen van liet D. B. Daarna wordt aan de orde gesteld, het voorstel tot vergrooting en verbetering der haven, te O. S., .zooals hetzelve in eene vorige vergadering was ter tafel gebracht, ii.1. eeneWëTjffooting der haven aan de Oostzijde en verlenging der havenhoofden met 45 M. het geheel geraamd op f41.000. De Voorzitter stelt namens het D. B. voor, om, hoe wenschelijk het genoemde werk ook moge worden geacht, het tweede gedeelte daarvan, om de groote van het geheel, te laten rusten en zich te bepalen tot het in deze noodzakelijkstevergrooting der haven, en voor de totstandkoming daarvan alle krachten in te spannen. Afwijkende van het bestaande plan brengt de Voorzitter ter tafel een nieuw plan tot vergrooting der haven en wel door een nieuw te maken kom, waarvan de kosten pl. m. f300 hooger dan het plan der Regeering worden geraamd. De Voorzitter stelt daarop voor, dat de Raad aan het D. B. machtiging zal verleenen om zich te wen den tot de Regeering en Prov. Staten, ten einde in dezen een gewenschten uitslag te verkrijgen. De discussiën hierover bepaalden zich in hoofdzaak tot het vragen van inlichtingen, welke door den Voorzitter werden verstrekt, en waaruit wij aan stippen dat aan de Reg. zal worden verzocht, voor dit werk de helft der door haar voor het geheele werk toegezegde subsidie te verleenen, en bij Prov. Staten aan te dringen dat ook door de provincie eene ruime subsidie worde verstrekt, opdat het werk bij uitvoering voor de gemeente geene te drukkende kosten zal veroorzaken. Op de wenk door een der leden gegeven, om bij de uitvoering van het werk de werkkrachten hier te zoeken, zegt de Voorzitter daartoe al het mogelijke te zullen aanwenden. Daarop wordt het D. B. gemachtigd in deze de nooüige stappen te,doen. Daarna Heelt dë Voorz. mede, dat het in de vorige vergadering aanhangig gebleven concept voor den Hoofdelijken omslag nog niet in behandeling kan worden gebracht, aangezien daarop van Ged. Staten nog inlichtingen worden tegemoet gezien. Bij algemeene rondvraag vestigt de heer C. Zijm de aandacht op een gedeelte van de straat aan den Hoorn, welke is stuk gereden. De Voorzitter zegt daarin te zullen voorzien. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Texel, 29 Oct. Aangevoerd 57 Koeien f 36 tot 150. 43 Kalveren f 15 30 18 Schapen f 12. 16. 2 Lammeren f 2 Paarden f 2 Veulens f 37 Biggen f4 7.50 Alkmaar, 29 Oct. Aangevoerd 2 koeien f 180 a 210; 72 vette kalveren f 40 a 110 16 nucht. kalveren f8.— a 15 847; Schapen f 18 a 28 190; vette Varkens 37 a 46 ct. per K.G. 28 magere dito f 11 a 14. Lammeren f a Amsterdam, 29 Oct. Aangevoerd 534 Run deren, le kwal. 67 ets., 2de kwal. 58 ets., 3de kwal. 50 ct. per KG.; Melk- en kalfkoeien f 120 a f 220; 2 Graskalveren f a 39 nucht. dito f6 14; 10 Schapen en Lammeren f 448 vette Varkens 34 a 42 ets. per KG. Purmerend, 23 Oct. Aangevoerd 95 vette kalveren 70 a 90 ct. per kg.; 76 nucht. Kalve f10. a 22; 220 vette Varkens 38 a 46 ct. per KG 48 magere Varkens f 10 a 15; 307 Biggen f 2 a f 6; 2926 Schapen, 287 Runderen en 7 Stieren. Lammeren f a kip-Eieren f5. a handel vlug, f0.50 a f0.65 per kilo. Vette schapen, handel en prijzen beter dan de vorige week, f20 a f34 per stuk. Overhouders prijshoudend, handel stug, fll a f 17 per stuk. 6 per honderd stuks. Vette koeien prijshoudend handel matig, f 0,50 a f 0,65 per K. G. Vette Schapeu prijshoudend, hander stug f 20 a f 22 per stuk. Overhouders prijshoudend, met zeer weinig kooplust, handel stug, f 10 a f 17 per stuk. Magere Schapen prijshoudend, handel stugf 10 a f 18 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel vlug. f 70a f 140 Londen, 29 Oct. Aangevoerd 2500 Runderen 8000 Schapen en Lammeren, 110 Kalveren en 10 Varkens. Men noteertbeste Runderen 35 a 75 ct., Schapen en Lammeren 47s a 925 ct., Kal veren 55 a 75 ct., varkens 375 a 65 ct. Harliugen. 29 Oct. De aanvoer van zeevisch be droeg van 22 tot 29 dezer: 410 stuks Rog, 380 stuks Tongen, 10 stuks Tarbotten en Grieten, stuks Zalmen, 9200 pond kleine Schol, 2450 pond Scharren, 27 manden Garnalen, mand. groote Krabben, 2691 balen Mosselen, 33balen Alikruiken Steur, 2 manden Pietermannen en zeehanen» 3 stuks Kabeljauw, 1800 stuks Betelingen en 237 ba- len Cockels. De Rog werd verzonden naar Brussel, de Mos selen, Alikruiken en Garnalen naar Londen en Huil, de Tongen en Tarbot in ijs naar diverse Haatsen verzonden, de overige visch kwam aan de publieke afslag aan opkoopers en venters. Maandag, 29 October te Den Burg. Makelaar MOOIJEN, ten overstaan van Notaris DIKKERS. Het Koffiehuis „Burgzicht" met 2 H.A. 72 A. en 75 c.A. land. Kooper De Zuid-Hollandsche hypotheekbank, gevestigd te Rotterdam, voor f 1500. Ruiterlijke Stand der Gemeente Texel. Van 24 tot 30 October. ONDERTROUWDCornelis de Groot, weduwnaar van Petronella Snakenbroek en Margaretha Elisabeth Burgman. GETROUWD: Geene. GEBORENSouiotjedochter van Teunis de Wijn Cz. en Trijntje Zwanenburg. OVERLEDEN: Geene. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsehe Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. liefst zonder kinderen, geschikt en genegen om het KOFFIEHUIS „BURGZICHT" te aan vaarden, kunnen op zeer gunstige voonvaarden terstond worden geplaatst. Aanbiedingen worden ingewacht ten kantore van J. H. MOOJEN, Makelaar alhier. Een partij WINTERMANTELS, nieuwste Modellen, lage prijzen. Ruim gesorteerd in de nieuwste REGEN MANTELS, HEEREN- en KINDER JASSEN. Haast U voor de Jachtvesten, de voorraad wordt klein. Bij Pil. VLESSING, Waalderstraat Te bevragen bij K. LANGEVELD, Caté „Parkzicht." Engelsche verglaasde Steeiien-buizen 75 centimeter lang. Gegoten IJzeren Pijpen 1.80 Meter (6 voet) lang, Turf- en Steenkoolbakken, Steenkoollepels, enz. J. J. KUIJPER, Parkstraat. zijn voorhanden van af f 10 tot f 30. Reparatiën alles uiterst goedkoop, betaling a contant. Verschillende TOONEELSTUKKENDrama's, Tooneelspelen, Blijspelen en Kluchtspelen, enz. afkomstig uit de bibliotheek van de ontbonden Red.-Kamer U. n.I. te Burg op Texel. ffiyggT" Gunstige gelegenheid voor Rederijkers- Kamers en Tooneelgezelschappen. Te bezichtigen aan het Bureau dezer Courant. Heden ontvangen

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 3