Publieke Verkooping. i^CONINCK WESTENBERG VERKRIJGBAAR bij Feuilleton. publiek verkoopen: HEDEN ONTVANGEN Bianca de Zangeresse. De Notaris zal op WOEiNSDAG 31 NOVEMBER a, s. BIJ INZET en op WOENSDAG 38 NOVEMBER a. s. bij definitieve toewijzing telkens des morgens ten 10 ure in het logement de Zwaan aan den BURG Ten eerste: Negen twaalfde gedeelten gemeen en onverdeeld in: A. Eene Bouwmimswoning, Tuin en Erf, be nevens diverse perceelen Bouw- Wei- en Hooiland, genaamd „Vredelust," staande en gelegen in den polder Everste Koog ge meente Texel, kadastraal bekend Sectie H nommers 613, 614, 615, 623, 624, 625, 626, 627, 633, 634, 635, 636, 637, 638, 640, 641, 642, 643, 648, 651, 652, 653, 654, 656, 657, 666, en 668, te zamen groot 39 H. 96 A. B. Eene Bouwmanswoning met daarin getim merde Schuur en Stallingen met Erf en diverse perceelen Bouw- Wei- Hooiland en Boschhak- liout, genaamd Hermanshoeve, staande en ge legen in de polders Everste Koog en den Burg, gemeente Texel, kadastraal bekend Sectie H Nommers 807 en 808 genaamd Hoek- stukje, 639 Voorste Bosch, 1387 (oud 658 en 663) Voorste en Achterste kvjland, 499 Kloos terbosch, 789 Kleine Koeienweidje, 1388 en 1389 (oud 660 en 661) Klaverweidje, 665 Achterbosch, 667 Sporteland, 788 Boschjesland, 790 en 791 Koeienweidje, 792 Madje, 799 Huis, 797 Tuin, 725 Lage Willem Bruintje, 726 Hooge Willem Bruintje, 814 Erf en Poeltje, en Sectie K Nommers 688 Achterste Voorhuis, 689 Over de Til, 716 de Fen, 950 Voorste Voorhuis, en 718 Bousesland, te zamen groot 23 H. 19 A. 13 c. A. C. De Westelijke helft van een perceel Hooiland genaamd Zamenland, gelegen in den polder Everste Koog gemeld, kadastraal bekend Sectie H Nommer 501 groot voor het geheel 1 H. 85 A. 40 c. A. (De Oostelijke helft be hoort aan den Heer Jac. Jnz. RAB.) D. Een perceel Weiland genaamd Hoekstuk lig gend e in den polder Waal en Burg, gemeen te Texel, kadastraal bekend Sectie 1 Nommer 286 groot 2 H. 92 A. 50 c. A. E. Een perceel Weiland genaamd Simon Kik- kertsland, liggende in den polder de Koog, gemeente Texel, kadastraal bekend Sectie H Nommer 714 groot 1 H. 16 A. 80 c. A. F. Een perceel Bosch genaamd Logmansbosch liggende alsvoren, kadastraal bekend Sectie H Nommer 690 groot 9 A. 40 c. A. G. Een perceel Weiland genaamd Vijfhonderd liggende in den polder den Burg, aan den Laan weg gemeente Texel, kadastraal bekend Sectie K Nommer 665 groot 89 A. 80 c. A. H. Een perceel Weiland genaamd Kleine Ezen liggende in den polder Noord Haffel aan de Westen gemeente Texel, kadastraal be kend Sectie E Nommer 782 groot 63 A. 80 c. A. I. Een perceel Weiland genaamd Ongeren lig gende in den polder de B u r g, gemeente Texel kadastraal bekend Sectie K Nommer 445 groot 1 PI. 17 A. 50 c. A. Ten tweede: HET GEHEEL: A. Een Huis en Erfen Weiland, genaamd Zand- vrucht staande en gelegen in den polder den Burg, gemeente Texel, kadastraal bekend Sectie K Nommers 1358 en 1359 (oud n°. 929) groot 67 A. 14 c. A. B. Een perceel Weiland, genaamd Groote Ezen liggende in den polder Noord Haffel aan de Westen gemeente Texel, kadastraal be kend Sectie E Nommer 780 groot 1 H. 98 A. 10 c. A. C. Een perceel Weiland, genaamd Kikkertsland liggende in den polder Everste Koog, ge meld, kadastraal bekend Sectie H Nommer 697 groot 40 A. Eigendom van den Heer Jan Pieterszoon Witte. AANVAARDING EN LASTEN DADELIJK. BETALING 1 MAART 188!). De kadastrale kaart en de veilingsvoorwaarden liggon ten kantore van genoemden Notaris ter inzage. Zegt het voort! Fijn rood Hemdenbaai f 1,15 Mode Bever 1,25 Zwaar breed wit Flanel --,25 Dameslaken r'U breed --,22 Oogjes en blokjes Plalflinnen -,16 Heel wol Merino's --,27 Regenmantels Heeren- Jongensjassen. Steeds ruim voorzien. Bij Ph. VLESSING, Waalder straat. A. DROS Albzn., de Cocksdorp. KOETOUWEN per dozijn f 1.00. HENNEPTOUW (onget.) in alle dikte. WASKAARSEN bij 5 pak f 1.20. STALBEZEMS per stuk 10 Cts. Vrij naar 't Fransch door A. B. Deel I. Hoofdstuk XII. XIII. O, stel u hierover gerust, Bianca, antwoordde Lorenzo ironisch glimlachend; het verleden komt niet terug want wees er maar verzekerd van dat het my niet te doen is, weer een plaats in uw hart te veroveren. Ik zal iets beters doen. Als ik u ging opeischen van den burggraaf van Charlery, zou u dat een herhaling bezorgen van het zoo aan gename leven, dat gy zoo even beschreven hebt, ja misschien nog wel slechter, want myn verblyf in Amerika heeft my niet verrijkt, zooals gy ook wel aan mijn minder fijne kleederen zult kunnen zien Ik laat u dus aan uw tweeden man, maar ik zal party trekken van uw toestand Wat wilt gij vroeg Bianca levendig. Welnu, luister: Wat zal ik krijgen, als ik u stil uw titel van burggravin laat behouden, en wat denkt gy, dat mynheer Charlery, my kan geven om myn stilzwijgen af te koopen, over uw verleden en over de onregelmatige verhouding waarin hij zich bevindt tegenover de wet Ik zal my tevreden stellen met een som van tweehonderd duizend francs welke my in staat zullen stellen eenige genietingen van dit leven te smaken. De toestand van de ex-zangeresse was verschrik kelijk zy wist, dat de burggraaf te edel was, om dat voorstel niet met verontwaardiging af te wijzen en is zelis in 't zeer onwaarschijnlijke geval dat hy in dit schandelijke voorstel mocht toestemmen, zou de verwarde toestand van zyne geldmiddelen de voor stellen van Lorenzo nog onaannemelijk maken. Bianca vroeg zich met angst af, of zy hem vrij moedig de waarheid zou zeggen of list gebruiken, om een duidelijk antwoord te vermijden. Na eenige oogenblikken nagedacht te hebben, vond zy het verkieselijk Lorenzo openlijk de ware toestand van de financiën van den burggraaf bloot te leggen en ook met het ongenoegen dat er was ontstaan tusschen den markies de Sassenage en zyn neef ten gevolge van het huwelijk van deze, zoo ook van de scheiding die er nu bestond tusschen haar en Amaury. De Corsicaan luisterde met de grootste oplettend heid, zyn blik was somber en droomerig, hy scheen de zaken welke zy hem vertelde tot in de kleinste bijzonderheden in zyn geheugen te willen prenten. Uiterlijk liet hy niets blijken van zijn gevoelen van verrassing dat liy ondervond. Nu eens streek hy zich langs de kin en dan weer ging lij) met zyn trillende handen door zyn dikke haarbos, als iemand wiens geest met iets bezig is. Begaafd met een vruchtbare verbeeldingskracht en minder kieskeurig in de middelen, welke hy gebruikte, bedacht hy zonder twijfel reeds welke party hy kon trekken van deze inwendige verdeeldheid. Hy viel Bianca verscheidene keeren in de reden en ondervroeg haar dan meer bepaaldelijk over den markies de Sassenage, zyne gewoonte, zyn levens, wijze en dat met zulk een aandrang dat de burg gravin er door getroffen werd. Toen Lorenzo alle inlichtingen had verkregen, welke hij wenschte, stond liy op, zonder zyne vrouw bekend te maken met zyne plannen, ten oprichte van zyn aanstaande handelwijze en hy wilde af scheid nemen van haar. Eensklaps vernam hij in een naburige kamer kindergeschrei. Hij luisterde Is dat kind van u? vroeg hy. De burggravin antwoordde bevestigend. De Corsicaan bleef eenige oogenblikken in gedach ten verzonken staanvervolgens begaf hij zich naar de deur en zei eensklaps kortaf terwijl liy zich om keerde, ik moet eens nadenken over hetgeen gy mij verteld hebt, voor ik eenig besluit neem Binnen eenige dagen zult gij tijding van mij ont vangen. Dit zeggende verliet hij snel de kamer, terwijl Bianca in groote angst achterbleef. Hoofdstuk XIII. Een deel der geschiedenis van Lorenzo en Bianca is ons reeds door hen zelf verteld. Wjj weten dat zy geboren waren te Corsica, wij kennen de geschiedenis van hun huwelijk en de dramatische omstandigheden welke volgden en waardoor zy zoo haastig het land hadden moeten verlaten. Na het vermoorden van Antonio Prudentia, de oom van Bi anca, redde Lorenzo zich in de moerassen, waar hij rondzwierf tot aan het vallen van den nacht. Hy keerde weer naar huis terug, nam al het geld mede dat hy bezat, en die som was vry groot, vervolgens begaf hy zich naar de woning van Bianca, welke nog waakte. Hy plaatste een ladder tegen het raam van haar kamer en was weldra bij haar. Hy vroeg haar vergiffenis voor de misdaad welke hij bedreven had en zocht zich te verontschuldigen door te wijzen op de hevige woede welke zekere woorden van den ouden Antonio hadden opgewekt bij hem. Hij stelde haar voor Corsica te verlaten, om zich aan de gerechtelijke gevolgen te onttrekken en zich in de haven van Ajaccio in te schepen op het eerste schip dat naar Amerika vertrok. Bianca welke steeds huilde, pakte de weinige goe deren bij een die haar toebehoorde, deed het weinigje geld dat zy bezat in haar beurs en zei vervolgens toen zy gereed was, op droevigen toon tot Lorenzo Laat ons gaan, ik volg u. Weldra waren zy ver van 't huis van oom Antonio, waarvan een der vensters helder verlicht was. Dat was dat van de kamer, waaiin zich het lyk bevond van den ouden Prudentia. Tegen den morgen waren zij te Ajaccioeen schip lag gereed om te vertrekken naar New- Orleans. De jonge echtelieden begaven zich aan boord en een uur daarna bevonden zij zich in volle zee. Naeenelango reis bereikten zy de Amerikaansche kust. Hun geest was vervuld met schoone droomen over de fortuin) welke de emigranten daar als 't ware door de rijk dom der natuur toelacht. By hunne aankomst waren zij nog in 't bezit van ongeveer 4000 francs* Evenals alle kinderen van 't Zuiden was ook Lorenzo traag van natuur en weinig geneigd tot werken. Als jongeling had hy geleefd van zyn klein fortuintje; maar hy gebruikte om er iets bij te winnen meer of minder geoorloofde middelen door langs de kust te smokkelen en zelfs zooals eenigen zeiden door de reizigers te plunderen welke 's nachts langs eenzame wegen gingen. Als dit gerucht waar was, begrijpt men zeer goed, dat zich die neiging op Amerikaanschen bodem wel moest ontwikkelen. Het huwelijk scheen een heilzame invloed op hem uit te oefenen, want hy scheen besjoten eene be trekking te zoeken, als bediende, kassier of klerk in een der grootste handelshuizen van Nieuw Orleans. Maar zonder aanbeveling, zonder steun, en zelfs zonder een stuk, waarmee hy zijn identiteit kon be wijzen, daar hij zoo plotseling Corsica verlaten had, slaagde hy niet in zyne pogingen. Maanden gingen dus voorbij in vergeefsche moeite en hun kleine bezitting verminderde dagelijks tot groote schrik van Bianca welke voorzag, dat zy spoedig tot armoede zouden vervallen, als die treurige toestand niet op hield. Van dien tijd af, was het voortdurend gehuil, gezucht en verwytingen aan het adres van haar man, welke zjj verweet, niet genoeg zyn best te doen tot het verkrijgen van eene betrekking. Iedere dag herhaalde zich die tooneelen met meer kracht naarmate hunne hulpbronnen verminderden, Lorenzo werd pruttelig en zocht zich te rechtvaardigen door te zeggen, dat zoo hy nog geene betrekking gevonden had, dit niet de schuld was van zijne pogingen. Al die redeneeringen gaven weinig troost aan Bianca, welke het begon te betreuren voor dien man, do moordenaar van haar oom, haar gelukkige jeugd en de rust en genegenheid van haar familie te hebben opgeofferd. (Wtn-dt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD& DEROQIJ Texel

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4