TE HUUR: b. Eene HUISIANSWONIK paaM d. De pastil staande en plepa HOFSTEDE LANGEVELD DE RÜÜIJ, DRÜRWERK1N De prijzen zijn concnrreerenl VISITEKAARTJES, TOONEELVOORSTELLING Tan iet Gezelscbap A. 1. A. t. i Hoeven Gemakkelijke inkoop cadeaus voor St. Nicolaas. F euilleton. W. C. REIJ. c. 35 Hectaren WEILAND, BOEKDRUKKERS Na afloop BAL. Bianca de Zangeresse. tt iltit fftui djt f«cl, Ten einde aan ingezetenen, die zich moeijelijk extra uitgaven voor de aanstaande St. Nicolaas kunnen veroorloven en toch gaar ne hunne kinderen of andere familie-leden met een of andere kleinigheid willen verrassen, in staat te stellen hieraan gevolg te geven, zonder dat daarvoor direct geld noodig is, doet onder - geteekende bij deze de volgende aanbieding. Vanaf heden wordt door ieder, die van dit aanbod gebruik wenscht te maken, gedurende 50 achteréénvolgende weken 5 cent per week betaald, waartegen men het recht heeft'om terstond voor eene waarde van f 1.25 naar keuze, bij ondergeteekende te koopen, terwijl over de resteerende f 1.25 tegen St. Nicolaas van het volgende jaar op dezelfde wijze kan worden beschikt. De contributie van 5 cent wordt aan het begin van iedere week namens ondergeteekende opgehaald. Hoogachtend, Uw Dw. Dienaar, BURG, Warmoesstraat 17 Nov. 1888. „OUDEN HOORN" met 27.89.50 Heet. WEI- en HOOILAND, in den polder den Hoorn op Texel. Aanv. met 20 Maart 1880. op de hofstede „JOANNISHOEVE" in den polder E ij er land op Texel. Aanv. 1 Dec. a. s. - 20 Maart 1889. „JOANNISHOEVE" in den polder Eijerland op Texel, met annex gelegen 40 Hectaren WEI-, HOOI- en BOUWLAND. Aanv. 20 Maart 1889. Alles te bevragen en Conditiën te verkrijgen bij den Administrateur II. FLENS te Burg* op Texel. bevelen bij voortduring hunne Drukkerij aan, tot het vervaardigen van alle voor Gemeente-, Polder- en andere admini- stratiën, zoomede voor Vereenigingen en Par ticulieren. Voor netheid van bewerking kunnen getui gen de vele reeds uitgevoerde bestellingen. onmisbaar bij VerjaringenBruiloften, Over lijden, Nieuwjaar, enz. enz., worden SPOEDIG NETJES en GOEDKOOP vervaardigd ter snelpersdrukkerij van Lanoeveld de Rooij te Texel. onder de leiding van den Heer J. Daalder, om prijs en premie op Vrijdag den 23 No vember e. k. des avonds ten 7 ure ten huize van de Wed J. RAVEN te Waal en Burg. op DONDERDAG 22 NOVEMBER 1888, des avonds ten 7 ure in het lokaal van J. BUIJS te DE OOGKSDORP. Vrij naar 't Fransch door A. B. Deel I. Hoofdstuk XVI. XVI. Toen de nasporingen dan ook gedaan werden, be vond Lorenzo zich dan ook in volle zee. De morgen na de bewuste nacht had hij zich n.l. aan boord begeven van een schip dat gereed lag naar Europa te ver trekken. Dit plotselinge vertrek was een bewijs van zijn schuld. Na een overtocht van eenige weken ontscheepte hij zich te Londen, waar hjj gedurende eenigen tijd bleef, waarna hij zich naar Parijs begaf. Hij was reeds sedert een maand in de hoofdstad van Frankrijk en leefde volgens gewoonte zonder iets uit te voeren en zonder twijfel van het product van zijn misdaad, tot hij op een dag in de Champs Elyssées een schoone equipage met twee schoone paarden met schitterende tuigen en bestuurd door eene elegant gekleede dame zag. Lorenzo bleef staan, bekeek haar oplettend terwijl zij er niets van bemerkte en het rijtuig was reeds lang voorbij, toen hij nog onbewegelijk op dezelfde plaats stond. Eensklaps begon hij snel te loopen om het rijtuig in te halen, dat stapvoets ging, en volgde het op eenigen afstand om niet gezien te worden. Zoo kwam hij op de Boulevard Montmartre waar de equipage stilhield voor het hotel van den burg graaf van Charlery. Mattiolie, die zich in een kromming van een muur verscholen hield, kon op zijn gemak en zonder op gemerkt te worden de persoon bezien, welke uitsteeg. Toen deze binnengegaan was, mompelde hy tusschen de tanden: Geen twijfel meerzij is het! het is mijn vrouwhet is Bianca Het was inderdaad de ex-zangeresse, welke nu burggravin van Charlery was en hy nu te Parijs had weergevonden. Lorenzo keerde terug naar de kamer op de 5e verdieping in de rue St Honoré, welke hy bewoonde en hy dacht er over na, wat hem nu te doen stond. Zijn vrouw bezat paarden en rijtuig; zy moest dus ryk zijn, fortuin gemaakt hebben, hetzij door het doen van een tweede huwelijk of door haar be trekking aan de schouwburg. Den volgenden morgen ging hy op verkenning uit en vernam toen, dat het huis, waar Bianca was blijven staan behoorde aan den burggraaf Amaury van Charlery en dat de jonge dame welke hy had zien uitstijgen diens vrouw was Hy kreeg evenwel geen zekere inlichtingen omtrent den financiëelen toestand van Amaury maar naar het uiterlijk te oordeelen moest dit zeer gunstig zyn. Hy begon er hoe langer hoe meer over te denken, welke voordeelen hy wel zou kunnen trekken van de onregelmatige verhouding, welke er bestond tus schen de burggraaf en gravin tegenover de wet en ziehier het plan dat hy vormde Hy, de wettige echtgenoot van Bianca, was in het volste recht haar op te eisclien van den burggraaf van Charlery, wiens huwelijk mej: de ex-zangeresse van geen waarde wasvoor een flinke som geld wilde hy evenwel van dat recht afstand doen. Voor aan Bianca te schrijven, om haar bekend te maken met zyn verrijzing, leek het hem beter toe eerst zich aan haar te vertoonen, ten einde een levend bewijs van zyn bestaan te geven, zoodat er geen vergissing by ontvangst van zyn brief mogelykhvas Zooals wy gezienjjhebben, werd hy inderdaad, ter wyl hy voor 't hotel wandelde, door de burggravi opgemerkt en herkend en den volgenden morgen ha hy met haar, nadat hij haar het bekende briefje gezonden had, het reeds vroeger verhaalde onder houd. Hoofdstuk XVII. Ten einde volkomen op de hoogte te komen, met onze geschiedenis is het noodig nog]eenige by zonder heden te vermelden omtrent het verhaalde in de vorige hoofdstukken. Lorenzo, welke nu de ware financiëele staat van den burggraaf van Charlery kende, zag al zyn zoo kunstig samengestelde plannen verijdeld. Verre echter van zich door deze eerste nederlaag te laten terugslaan, gevoelde hy zijn geldzucht nog meer opge wekt by de gedachte aan het ongenoegen, dat er bestond tusschen oom en neef en dat hy misschien nog tot zyn voordeel zou kunnen aanwenden. Hy stelde nu alle krachten van zyn vindingrijke geest in werking om te trachten een nienw plan te vormen zy het dan ook ten koste van een misdaad. Het idee dat het groote fortuin van den ouden markies de Sassenage, dat werkelijk toekwam aan Bianca en haar kind, misschien in handen zou vallen van vreemdelingen, kwelde hem steeds en verliet hem geen oogenblik. Het komplot dat hy smeedde om de van Amaury te verhinderen zyn plan ten uitvoer te brengen en om zich meester te maken van de rijke erfenis zou men helsch kunnen noemen, en weldra zullen wij het van hemzelf vernemen. Om het te vervullen had hij zyn vrouw noodig. Vandaar dat hy haar den volgenden brief schreef. „Ik verwacht u dezen avond, tegen 8 uur bij my aan huis, rue St Honoré N° 255, 5e etage. Kom alleen, want ik heb u ernstige mededeelingen te doen. Verscheur dezen brief. Indien men hem later ontdekte, zou het ons beiden tot verderf kunnen strekken. Lorenzo." De burggravin vergiste zich niet in de beteekenis dezer laatste woorden en zij gevoelde zich het bloed verstijven in de aderen, want in eene vroegere samen komst met Lorenzo had deze reeds al eenigszins laten blijken van zyne misdadige plannen ten op zichte van den markies de Sassenage. Sedert 'de terugkeer van haar man leefde Bianca steeds in voortdurende ongerustheid en angst nog vermeerderd door de onzekerheid van zijne plannen te haren opzichte. De gedachte misschien met hem weer een leven van ellende en kwellingen te moeten beginnen joeg haar niet weinig schrik aan. Zy begreep ook hoe zy bespot zou worden, wanneer zy de titel van burggravin weer moest afleggen om de eenvoudige naam van haar waren man weer aan te nemendan zou haar de schitterende loopbaan op 't tooneel te Parijs ook afgesloten zijn voor altijd waar haar ongeluk natuurlijk algemeen bekend zou worden. Tranen van spijt kwamen haar in de oogen. In dezen toestand was zy zooals men begrijpt niet in staat op te treden in de Opera zooals met zoo veel bluf het biljet aankondigde waardoor de markies de Sassenage vertoornd was geworden. Zy stuurde dus den directeur van de Italiaansche Schouwburg bericht, dat eene ongesteldheid haar verhinderde heden te spelen en haar zelfs gedurende den eersten tijd van het tooneel verwijderd zou houden. Dat was een zeer groote teleurstelling voor den directeur en voor de gewone Bezoekers van de Opera, welke zich er reeds in verheugd hadden hun gelief, koosde zangeresse van vroeger weer te zullen zien optreden. Wat Amaury betreft, deze beschouwde dit besluit van Bianca als eene onderwerping aan zyn wil en uitwerking van zyn bedreiging; hij was er zoowel gevleid als getroffen door en zag misschien in zijne verbeelding een gelukkigen toekomst in't verschiet. Bij de ontvangst van het briefje van Lorenzo, vroeg de burggravin zich af, hoe zij nu te handelen had; Niet aan zijne uitnoodiging gehoor te geven was gelijk aan het opwekken van zyn toorn en wan. trouwen en hem te dwingen tot het uiterste, hetgeen haar zeer zou berouwen; door wel er aan te voldoen werd zy misschien opgenomen in het complot dat hy smeedde om zich in 't bezit te stellen van de erfenis van den markies de Sassenage. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ Texel

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4