Publieke V CONINCK WESTENBERG Naar Transvaal! Agenten KONING Co. Texel. T H. Arys-depaepe, Feuilleton. publiek verkoopen: Bianca de Zangeresse. De Notaris zal op s. 8. 9. 10. 11. DONDERDAG 13 DECEMBER a. ten verzoeke van den Heer JAN PIETERSZOON WITTE c. s des avonds ten 7 ure in het logement „de Ziva an" aan den BURG N°. H. A.cA. 1. 1 18 20 Weiland genaamd Achterstek, van de Brug tot het stek, gelegen in den polder den Burg, gemeente Texel, kadastraal bekend Sectie K gedeelten van nommers 688, 718 en 716. 2. 1 2070 Weiland genaamd Over de Til, gele gen en kadastraal bekend als voren Sectie K nommer 689. 3. 1 15 70 Weiland genaamd de Fen, gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie K gedeelte van nommer 716. 4. 1 04 20 Weiland genaamd Bousesland, gele gen en kadastraal bekend alsvoren Sectie K gedeelte van nommer 718. 5. 1 03 40 Weiland genaamd Blaujot gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie K gedeelte van Nommer 950. 6. 2 05 00 Weiland genaamd Voorhuis, gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie K gedeelten van nommers 950 en 688. 7. 47 23 Ilirsinanswoning' genaamd Her- manshoeve met Erf, Tuin en Poeltje, gelegen in den polder Gerritsland nabij den Burg, gemeente Texel, kadas traal bekend Sectie H nommers 799, 814 en 797. 1 92 30 Weiland genaamd Koeijenweidjes, gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H nommers 791 en 790. 76 00 Weiland genaamd Kleine Koeyen weidje, gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H nommer 789. 2 00 60 Weiland genaamd Bosjesland en Madje, gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H nommers 788 en 792. 2 73 40 Wei- en Hooiland genaamd Lage en Hooge Willem Bruintjesgelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H nommers 725 en 726. 12. 1 9110 Hooiland genaamd Achterbosch, gele gen in den polder Everste Koog gemeente Texel, kadastraal bekend Sectie H nommer 665. 13. 93 60 Hooiland genaamd Sporteland, gele gen en kadastiaal bekend alsvoren Sectie H nommer 667. 14. 2 29 30 Hooiland en Rosch genaamd Voorste en Achterste Kijland en Klaverweicljes, gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H nommers 1387,1388 en 1389. 15. 1 25 50 Weiland en Rosch genaamd Hoek stuk, Kloosterkok en Kloosterbosch, gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H nommer 1715 en gedeelten van nommers 499 en 500. 16. 1 19 00 Bosch genaamd Verste Bosch, gele gen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H nommer 639. Combinatie van 1 tot eninet 16. 17. 92 70 Weiland de Westelijke helft van het perceel genaamd Zcimenland, gelegen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H gedeelte van nommer 1717 (de Oos telijke helft behoort aan den Heer Jacob Rab.) 9 40 Bosch genaamd Logmansbosch, gele gen en kadastraal bekend alsvoren Sectie H nommer 690. 89 80 Hooiland genaamd Vijfhonderd, ge legen in den polder den Burg aan den Laanweg gemeente Texel, kadas traal bekend Sectie K nommer 665. Alle voorschreven perceelen nor- den verkocht zooals zij thans in gebruik en op de terreinen zijn afgebakend. 63 80 Weiland genaamd Kleine Ezen gelegen in den polder de Westen gemeente Texel, kadastraal bekend Sectie E nommer 782. 18. 19. 20. 25 70 93 De kadastrale kaarten liggen ter inzage ten kantore van gemel- den Notaris. BETALING 1 MAART 1889. Aanvaarding en Lasten dadelijk. ZEGT HET VOORT/ DIRECT van AMSTERDAM naar PORT NATAL, bij genoegzame deelneming met het le klasse Nederlandsche Stoomschip JASON. Hollandsche bemanning. Hollandsche voeding. PASSAGE-PRIJS f 180,-. V iyuxüA w p Aalst-Alost (België) Factoor in alle Zee- en Riviervisch. Commissie en Consignatie. Vrij naar 't Fransch door A. B. Deel I. Hoofdstuk XXII. XX. Met alle spoed begaf hij zich nu naar Bianca, welke reeds met ongeduld zjjn komst verbeidde. Een paar eigenaardige slagen op de deur verkondigde haar dat Lorenzo was aangekomen en deze riep met een triompheerende stem uit, terwijl hy alleen zjjn hoofd even door de deur stak Alles is afgeloopen de moordenaar is ver oordeeld haha Ach riep Bianca verschrikt uit, terwyl zij ver bleekte want al trof haar het vonnis van Amaury niet, toch gevoelde zy maar al te wel, dat dit ook van invloed kon zijn op de toekomst van haar kind welke toch altijd in de oogen der wereld een kind van een groot misdadiger zou zijn. Na de deur achter zich gesloten te hebben en zich te hebben overtuigd, dat niemand hem zou kunnen beluisteren, vervolgde Lorenzo: Weet gy wel, dat, als ik het niet verhinderd had, dat dan de oude deugniet alles vermaakt zou hebben aan liefdadige instellingen enz. Zeer spoedig nadat hij de geest gegeven had, vond ik het boekje, waarin zijn laatste wil was opgeschreven door hem. Ik verscheurde de blaadjes er uit, maar door myn overhaasting bleef juist een stukje er van, waarop de woorden „Ik vermaak" er in zitten. Dit stukje papier is een der grootste bewijsstukken voor den beschuldigde geweest. Zonder het te weten heb ik dus zeer in myn eigen belang gewerkt. Eerst vreesde ik nog, dat er by een of ander notaris nog een testament zou zijn, maar nu er reeds twee maanden na den dood van den markies verloopen zyn, zonder dat er iets van gevonden is, geloof ik zeker er van te zijn, dat er geen bestaat. Al de goederen van den markies zyn dus voor ons, of liever voor uw kind, de eenige erfgename van haar oud-oom Nu ga ik weg, want zoolang de beul nog het laatste woord in deze zaak niet gezegd heeft, moeten wy voorzichtigheid gebruiken. Hebt ge nog wat geld voor my Wat ik bij den markies gevonden heb, was van zeer weinig beteekenis Nauwlyks had Lorenzo deze woorden gezegd, of Bianca haalde haar beurs uit en gaf hem die, klaar blijkelijk, om daardoor des te spoediger van hem ontslagen te zullen worden en dus een einde te maken aan dit vooj haar zoo pijnlijk onderhoud. Toen de deur achter Lorenzo was dichtgegaan mompelde Bianca Hoe verregaand laag is hij, evenzeer als ik de andere haatte, evenveel, ja nog veel meer veracht ik deze En toch is het myn lot weer met hem samen te leven, omdat ik zijn medeplichtige ben; maar ik zal ten minste eenige vergoeding voor dat wreede lot vinden in de fortuin en in de liefde voor myn kind. XXIII. Amaury wilde den tijd zijner kwellingen niet verlengen, zoodat hjj weigerde cassatie aan te teeke nen ot de genade des konings in te roepen. Berus tende in zijn lot, en vertrouwende op de Goddelijke gerechtigheid, zag hij zonder vrees en met een kaïn; geweten de dag naderen, waarop zijn einde zou naderen. Getrouwe en hem zeer toegedane vrienden die overtuigd waren van zijne onschuld spanden echter samen, om hem te doen ontvluchtenzij waren vast besloten niets onbeproefd te laten om hun plan te verwezenlijken en de macht van 't geld kunnende in dusdanige omstandigheden, aarzelden zij niet zich van dat middel ruimschoots te bedienen. Een van hen, die zeer goed bekend was met den vleesch- houwer, welke het vleesch leverde in de gevangenis, wist als slagersknecht verkleed in de gevangenis door te dringen en in kennis te komen met den cipier. Dit was een jonge man, wiens hart nog niet geheel versteend was. De gewaande slagersknecht, die memand anders was dan jonker d' Aubreuil, sprak eens met hem over den burggraaf Amaury en bemerkte al ras, dat deze hem niet geheel onverschillig was. Deze omstandigheid kwam de vrienden van Amaury zeer te stade. Gaeton d' Aubreuil begaf zich den volgenden morgen weer naar hem toe en maakte hem tevens deelgenoot van hun plannen. Eerst verzette hij er zich zeer tegen, maar langzamerhand verteederd deor het lot van den armen gevangene, in wien hij ook geen schuldige kon zien, en aan de andere kant verleid door het pakje bankbiljetten, dat hem werd aangeboden, liet hij zich overhalen dien nacht nog de vlucht van den gevangene gemakkelyk te maken, daar reeds den dag na den volgenden dag het vonnis zou worden uitgevoerd. Kom van avond tegen 8 uur wanneer de gevan genen naar bed zijn, aan het poortje dat gebruikt wordt voor de lijken der gevangenen, welke hier overleden zijn Daar zal de burggraaf uit komen. Alle maatregelen werden dadelijk genomen om de vlucht van Amaury naar België gemakkelijk te maken, een licht rijtuig, bespannen met een paar sterke paarden en bestuurd door een oude getrouwe bediende van d' Aubreuil, wachtte op den wegnaar Anhëns; in dit rytuig bevond zich een flinke som gelds, levensmiddelen, kleederen, een valsch paspoort, om de grenzen over te komen. De cipier zou de gevangene van alle toebereidselen inlichten en hem kleederen geven om zich, voor de gevangenis te ver laten, eerst te verkleeden. Tegen zeven uur des avonds bevond d' Aubreuil zich op zijn post bij de aangewezen plaats. Ongeveer twee uur bleef hij wachten, de poort bleef echter gesloten. De klok der naburige kerk sloeg 9 uur en nog werd er niet het minste gerucht in de gevangenis vernomen. Gaeton was wanhopend; hij begon te gelooven, dat hun plan mislukt was. Nog eenige oogenblikken bleef hij wachten, maar toen hy nog steeds niets hoorde, vertrok hy ten prooi aan de hevigste aandoening, maar vastbesloten den volgenden nacht nog een laatste poging te wagen. Nauwelijks een kwartier daarna werd de bewuste poort behoedzaam geopend en liet de stem van den cipier zich hooren Mijnheer, is U daar? Niemand antwoordde. - Er is niemand, hernam de cipier, zich wendende tot den persoon die hem volgde, ik had hem gezegd zich hier om 8 uur te bevinden en het is nu reeds over 9 Vervloekte inspectie, die ons onzen kostbaren tyd deed verliezenMaar vertrek nu mynheer, vlucht 1 gy zyt vry. Gy herinnert u immers wel, wat ik u gezegd heb? Een rytuig wacht u op den weg naar Amiens op tien passen afstands van de herberg „Het witte paard". Maar ga dan toch. Dit zeggende, duwde hy den burggraaf het poortje uit en sloot het achter hem. Toen Amaury van zijn bewaker het plan tot ont vluchting vernam, trof hem dit zoo zeer, dat hy tranen van vreugde stortte en alles al 't ware om zich heen vergat. Hy liet zich geheel door don cipier geleiden en volgde deze gedwee door de tal rijke gangen, waar deze hem door geleidde om niet in aanraking te komen met de nachtelyke patrouilles. Toen hy zich evenwel in vryheid bevond, kreeg hij zyn verstand weer terug en doorliep hy met versnelde pas de eenzame straten. De wind was koud en zoo nu en dan deed een stortbui- de weinige voetgangers hunne schreden nog verhaasten, terwijl een hevige stormwind het weder niet van het aangenaamste maakte. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOIJ Texel O W H M W Eh Eh Kï ft c-t ft ft rij ft tS3 ft 3

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4