NAJAARSAANBIEDING 1 W. C. REU Texel. VOOR SLECHTS EEN GULDEN. te zalen voer slechts EEN GÜLBEN. GROOTE OPRUIMING!!! Gymnastiekvereeniginy Na afloop BAL. TOONEELYOORSTELLIIG LANGEVELD DE ROOIJ, DRIKWERKIN Be prijzen zijn concnrreereÉ. t. Be prijs der aivertentiën is zeer Mil®. u Feuilleton. „ONDERLING GENOEGEN", BOEKDRUKKERS u ta jjjm'j op ISAtl, jnibliciteit voor Texel Bianca de Zangeresse. 100 Zeer nette visitekaartjes bedrukt met naam en adres. 100 daarbij passende envelloppen. 1 Roster's scheurkalender. 1 Spel pandoerkaarten. Vroegtijdige bestelling is zeer gewenscht. Grijze Jurkenvoering 6 ct. Paarsch Kleurhoudend 14 ct. Pilo 25 ct. Zuiver Halflinnen 3 el breed voor Lakena 35 ct. Wit Flanel l'/s el breed 25 ct. Lama voor Overhemden vanaf 15 ct. Ruim voorzien van heeren- en jongens WINTERJASSEN. Heel wollen tricot tailles,RAND- ROKKEN enz. Bij Ph.VLESSmG, Waalderstraat. „TEXEL." (met medewerking van de voorbereidende klasse) op WOENSDAG 3d DECEMBER, 's avonds half acht in de „Vergulde Kikkert." Donateurs hebben toegang op vertoon van hun kaart. Entree voor niet-leden met of zondei dame 99 cent meerdere dames 50 cent. Op den dag der uitvoering worden geen donateurs aangenomen. Personen beneden de 16 jaar worden niet toegelaten. Plaatsen zijn te bespreken op den dag der uitvoering van 12 tot 2 uur d 10 cent extra van het gezelschap «1, WOENSDAG 20 DECEMBER 1888, des avonds ten 7 ure in het lokaal BELLEVUE aan de WAAL. Plaatsen te bespreken d 10 cents extra. Entree 35 Cent. Na afloop BAL. bevelen bij voortduring hunne Drukkerij aan, tot het vervaardigen van alle voor Gemeente-, Polder- en andere admini- stratiën, zoomede voor Vereenigingen en Par ticulieren. Voor netheid van bewerking- kunnen getui gen de vele reeds uitgevoerde bestelling-en. Dit blad voorziet in eene groote behoefte aan Door de lage abonnementsprijs komt het in aller handen. uaoA Vrij naar 't Fransch door A. B. Deel I. Hoofdstuk XXIX. XXIV. Iedere maand schreef de burggraaf aan den boer Martial, den opvoeder van zijne dochter. Hy zorgde er echter voor nimmer in zijne brieven de naam van zijn kind te noemen, uit vrees, dat een dier brieven soms in verkeerde handen mocht geraken en men daardoor op het spoor van Yvonne zou komen. Hij wist nog niet welk helsch plan door Lorenzo was ten uitvoer gebracht. Hoe gelukkig gevoelde hy zich als hy dan brieven van Mattioli terug ontving, wandelende in hoofdzaak over Jeanne (zoo was nu de naam van Yvonne geworden). Slechts een vrees had Amaury, en die was, dat hij voor 't einde der 20 jaren welke hy in balling schap moest doorbrengen om dan weer zonder gevaar Frankrijk te kunnen bewonen en zooals zyn plan was de erfenis voor zyne Yvonne op te eischen, zou sterven. Hoofdstuk XXX. Verscheidene jaren gingen voorby zonder dat er eenige belangrijke gebeurtenis plaats greep in het leven van Amaury, welke door zyn ijver en trouw het vertrouwen en de vriendschap van zyn' patroon had verworven. De burggraaf berekende al reeds binnen hoeveel maanden en weken het hem weer geoorloofd zou zyn naar zyn vaderland terug te keeren. In dezen tijd groeide Yvonne of zooals ze voortaan in onze geschiedenis genaamd zal worden Jeanne voorspoedig op tot eene bloeiende jonge maagd. Zy wist niets van haar afkomst, zoodat Martial voor haar, haar vader en diens kinderen haar broers en zusters waren. Behalve de goede boer wist nie mand de ware geschiedenis van haar zoo duister bestaan. Als men den boer omtrent de zaak ondervroeg; antwoordde hijop een' nacht werd ik gewekt door een luid geklop op de deur, ik ging dien openen en vond daarvoor een Onbekende, die my vertelde een jong, klein, schreiend kind aan de kant van den weg gevonden te hebben en hy verzocht my een vader voor haar te willen zyn. Ik was niet zoo wreed dat ongelukkige verlaten kind, dat de hemel my toezond, af te wijzen, klemde het aan myn borst, bracht het spoedig binnen waar ik het in een wiegje legde om haar kille leden te verwarmen Ziedaar de geschiedenis, myne vrienden. Zoudt gij niet allen evenzoo gehandeld hebben? Dat is waar, vader Martial, antwoordden de boeren, bewogen door het verhaal Gij hebt een goede daad verricht, waarvoor de Hemel u zal beloonen. Dit verhaal had de boer ook gedaan aan zijn vrouw en kinderen in den nacht, toen hjj Yvonne in ont vangst nam van den burggraaf. Bevond Jeanne zich by goede lieden, die haar met alle teederheid van wezenlyke ouders behandelden haar plaatsvervangster vond in 't huis van Bianca niets dan koelheid. Het was Bianca onmogelyk de liefde van haar eigen kind over te dragen op dat ongelukkige, vreemde kind, dat telkens als zy haar in 't wiegje zag liggen haar woede opwekte. Om Yvonne de erfenis van den markies te ver zekeren, was Bianca medeplichtig geworden aan den misdaad en dat fortuin zou nu in vreemde handen vallen, terwyi haar eigen kind misschien alleen ellende tot haar deel zou hebben. Bij die gedachte gevoelde zy zich het hart vaneen ryten. Maar neen, riep zy dan uit, ten prooi aan een soort razerny. dat zal niet gebeuren 1 Lorenzo verhindert my naar myn Yvonne te doen zoeken, maar als 't ongeluk wil, dat zy voor altyd voor my verloren is, wil ik veel liever dat al het geld verloren is, dan dat zy, die men aan my opdringt, een enkele daalder van in handen krygt! Mattioli, die zeer er naar verlangde de vruchten van zyn misdaad te genieten, dwong de burggravin zich uit naam van haar kind in 't bezit te stellen der erfenis. Alle formaliteiten werden genomen en dank zy de advokaat, welke zich met Bianca's zaak belastte, duurden zy slechts kort. Een familieraad werd gevormd. Gaeton d'Aubreul werd naar zyn wensch, in zyne dubbele hoedanigheid van peetoom van Yvonne en vriend van Amaury, benoemd tot toeziende voogd. Daar Amaury ter dood was veroordeeld en dus volgens de toen in Frankryk geldende wetten van al zyne rechten ontheven was, kreeg Bianca het vruchtgebruik van de goederen van Yvonne gedurende diens minderjarigheid. Het oogenblik was dus aan gebroken waarnaar Lorenzo zoolang gewenscht had en hy kon nu genieten van de goederen, terverkry- ging waarvan hy zyn leven gewaagd had Daar hy van plan was zyne rechten te doen gelden en weer als echtgenoot van Bianca op te treden, kon deze niet in Parys blyven wonen waar bovendien nog verschillende zaken haar te veel aan droevige voorvallen herinnerde, zoodat het Lorenzo weinig moeite kostte, haar over te halen in Napels te gaan wonen. Dit plan werd dadelyk ten uitvoer gebracht, Lorenzo vertrok eerst en drie weken later ging hy Bianca en Yvonne afhalen van het station, en bracht ze naar het hotel, dat hy gehuurd en op de rykste wyze gemeubeleerd had. De voldoening welke Mattiolli smaakte zich nu zoo ryk te bevinden maakte eene groote verandering in zyne levenswyze. Hy scheen nu een geheel ander mensch geworden te zyn. Hy was nu een voornaam heer geworden. Daar hy nu weer geheel als echtgenoot van Bianca wilde leven, deed hy zyn uiterste best zich zoo beminnelyk mogelyk by haar voor te doen, om zoo doende haar weerzin tegen hem te overwinnen. Binnen een maand was hy er in geslaagd zich toegang te verschaffen in de salons van de voornaamste edelen van Napels, waar zyne echtgenoote om hare schoonheid algemeen bewonderd werd. Yan dien tyd af bevonden Lorenzo en Bianca zich geheel in de maalstroom van genoegens, welke de rykdom aanbiedt. Al bezat Bianca geen geluk en zielevrede, zy bezat nu toch fortuin, waarnaar zy zoolang gesmacht had en zy wilde, dat dit nu de leemte in haar bestaan zou aanvullen. Gedurende dezen tyd verdiende Amaury van Char- lery aan de overzyde van de Oceaan op vreemden bodem zyn dagelyksch brood en had hy geen andere ontspanning dan de gedachte aan zyn kind, dat ge lukkig en onbekend met hare geschiedenis, te midden van de eerlyke boeren, leefde, welker vreugde en trots zy was. Deel 2 Hoofdstuk I. Twintig jaren zyn er verloopen na het vertrek van Amaury naar Amerika. Na deze lange tydruimte bevinden wy ons weer te Parys. Laat ons even hier stilhouden voor dat hotel aan de Orsay-kade. Aan een der vensters van de eerste verdieping verschynt een bleek treurig jonge vrouwen-figuur, en kykt met een onbestemde droomerige blik langs de straat en naar de lichte vaartuigjes, welke op de Seine dobberen. Het is in de maand October 1845. De bladen der boomen worden reeds geel. Van tyd tot tyd keert het jonge meisje zich om en schynt met iemand in de kamer te spreken. Er is inderdaad eene dame by haar met reeds grys wordend haar en vermagerd gelaat, waarop teekenen van groote zachtheid en diepe smart gedrukt staan. Hoewel zy eenvoudig gekleed is, draagt haar ge- heele persoonlykheid de stempel van edelheid. Naar de manier waarop zy zich ten opzichte van het jonge meisje gedraagt, zou men zeggen dat het een gouver nante of een gezelschapsjuffrouw is. Dit is dan ook werkelyk de betrekking, welke zy by het jonge meisje vervuld. Het is de weduwe van een Italiaansche kapitein, Guiseppe Martagna, en het jonge meisje is, zooals de lezer zeker wel zal begrepen hebben, niemand anders dan Yvonne de Charlerey of liever zy, die sedert 20 jaren dien naam draagt, zonder te weten, dat die haar niet toekomt. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk LANGEVELD DE ROOU - Texel

Texelsche Courant | 1888 | | pagina 4