Buitenland. Marktberichten. Vrijzinnige Kiesvereniging MleitraleKiesycreÉpg van Schijndel S. I. ATTENTIE r. b Publieke V Men presenteert op DoÉerÈïïl Januari a.s. publiek te verkoopen: ADVERTENTIËN. „TEXEL." te HELDER. op Woensdag 23 Januari COXCORDIA Toorts eenig Meublement. KONING. De Waal 19 Jan. De damwedstrijd alhier is gisterenavond ten einde gebracht. De heer KI. Roeper moest na een drietal partijen de vlag strijken, zoodat de heer C. W. Koning prijswinner is. Ernstiger, dan tusschen ge noemde heeren, is zeker nog nimmer gestreden. Met spanning werden de verschillende partijen door de toeschouwers gadegeslagen. Aan de Bataviasche bladen van 6 tot 15 December is nog het volgende ontleend Men meldt dat tegenwoordig zeer stipt op de reglementaire deugd in het kampement wordt gelet. De soldatenvrouwen, die er al waren, hebben alle toegangskaarten gekregen, maar aan nieuwelingen worden zij alleen uitgereikt, wanneer dezen een certificaat van goed zedelijk geurag hebben, afgegeven door een bestuurshoofd. Zonder kaartje komt geen lid van de schoone sekse binnen de kazerne. Verder wordt er alle Zondagen viermaal „kerk-appel" geblazen de soldaten zeggen, dat dit zooveel beteekend als„moet je niet naai de kerk en antwoorden altijd eenstemmig en stilzwijgend van neen. Op het getrompet wordend deuntje moeten zij wooiden hebben gemaakt, die den Minister van Koloniën de haren zouden doen ten berge rijzen. Wist hij ze, dan zou hij misschien liever afzien van elke poging, om onze millitaire in de kerk te krijgen. (J.-B.) De voordracht tot benoeming van een adjunct commies bij het Departement van Koloniën, be last met de zendingszaken, is teruggekomen, op grond van daartegen gerezen bezwaren. Het onderzoek met het duikerstoestel van de visschers van Gelderen, uit Goeree, naar het wrak van de „Ango" heeft geen gunstig resul taat opgeleverd. De duiker heeft waargenomen, dat het wrak veel te diep in 't zand ligt om 't les te krijgen. Verder ontdekte hij, dat het dek sterk gekoperd was en vond veel staal- touwwerk van het want, ankers, kettingen, trossen en meer tuigage, maar alles ligt zoo verward, dat 't niet naar boven te krijgen was. Reeds eergister is het personeel van den duiker terug gekeerd. Blijkens aankondiging van den Commissaris des Konings in de „St. Ct." zal, aangezien het wrak van de „Ango" de vaart belemmert,krach tens de artt. 1 en 2 der wet van 23 Juni 1885 onverwijld van Rijkswege worden overgegaan tot opruiming van het wrak. Een bewijs, dat de eerlijkheid nog niet de wereld uit is, gaf dezer dagen een arm werkman, de bezembinder Peter Karbich, te Heerle. Toen hij bij een landbouwersweduwe een 5 tal bezems verkocht, gat deze zijn kind, boven den koopprijs een paar oude beschimmelde schoenen. Bij 't op poetsen dezer schoenen bemerkte de vrouw van K., dat er iets in verstopt was. Men doorzocht ze en vond een beursje waarin een som gelds, ten bedrage vau bijna f 100, hoofdzakelijk in goud en muntbiljetten. K. zond onmiddelijk zijn kind met het gevondene naar de weduwe terug, die zeker wel niet verzuimd zal hebben een flinke belooning te geven. Te Breda doet zich het volgend geval voor. Zekere Van Elewout, wiens kinderen hier te lande zijn geboren, verbleef in het vorige jaar met zijn gezin in België. In de meening dat zijn zoon de militieplichten in Nederland moest vervullen, liet hij dezen zich in het vorige jaar ter inschrijving aanbieden, zoodat hij dit jaar zou hebben moeten loten. De jeugdige v. E. werd echter afgewezen, daar zijn ouders in het buitenland verbleven. Inmiddels heeft zich vader v. E. weder met zijn geheele gezin, waarunder, natuurlijk, ook de militieplichtige v. E. behoort, metterwoon hier gevestigd, en nu meldde zich de laatste weder voor de militie aan, uit vrees voor 5 jaar te zullen worden ingelijfd. Men verbeelde zich echter zijne blijdschap, toen hij de gelukkige tijding ontving, dat hij geheel vrij was van den militie-dienst, daar zijne ouders zich buitenlands hadden bevonden, toen hij zich voor de militie had moeten laten inschrijven. Zooals gemeld is, worden op den Dam te Amsterdam tramkaartjes gecolporteerd door een man, op wiens pet het opschrift prijkt: „Je parle francais." 't Is sterk, maar in dit opzicht zijn wij Amsterdam toch vooruit- Te Rotterdam liep in het vorig jaar zekere B. een zoogenaamde wilde besteller, dat is een besteller, die zijne zaken voor eigen rekening doet en op zijn pet stond te lezen, dat hij Fransch, Duitschen Engelsch sprak, wat inderdaad het geval was. Naar men verzekert, worden er wel 150 wilde bestellersin Rotterdam gevonden, en onder hen moeten er velen zijn, die verschillende vreemde talen spreken. Er zijn lieden onder uit voorname familieneen vroeger officier der Pruisische cavalerie o. a. biedt aan spoor of stoomboot zijne diensten als gids aan. {Maasbode.) In de volgende week zal te Cambridge een internationale amateurs-wedstrijd op schaatsen plaats vinden, welke voor alle Nederlanders eene bijzondere beteekenis heeft. De prijs toch bestaat uit eene met zilver gemonteerde kristalschaal, jaren geleden door den Prins van Oranje, eere-lid der „National-Skating-Association of Great-Britain" uitgeloofd. Welke overwinning kunnen onze heeren lief hebbers vuriger wenschen, dan eene, waaraan het bezit van zulk eene herinnering is verbonden. Het bestuur van den Nederl. schaatsenrijders bond heeft reeds de heeren Jurrjens, Pander en Oouvee aangewezen om de Nederlandsche eer hoog te houden en, zoo mogelijk, deze tropée naar huis te brengen. In de noordelijke provinciën van Spanje heeft het hard gesneeuwd, waardoor het spoor wegverkeer zeer belemmerd is. De sneltrein tusschen Madrid en Saragossa ontspoorde. Aan den ingang van eene tunnel tusschen Avila en Escorial had een ongeluk plaats, waarbij een machinist gedood en twee treinbeambten gewond werden. In 't vorige jaar werd eene vrij uitvoerige beschrijving gegeven van het reusachtige plan, om Frankrijk en Engeland door eene spoorweg brug te verbinden. In het jongste Militair Blad wordt thans medegedeeld, dat de ontwerpen voor deze brug door de gemengde commissie dei- beide natiën zijn goedgekeurd. De lengte zal 37 K, M. bedragen, de spanning 550 a 600 M., terwijl het dek 50 M. boven den waterspiegel moet komen. Op eiken pijler zal een vuurtoren, voorzien van electrisch licht, worden opgericht, voor mistig weder zullen sirenen en klokken worden aangebracht. Eene karavaan Laplanders, 27 in getal, als: 9 mannen, 8 vrouwen en 10 kinderen, zijn met 20 rendieren, 3 honden en het noodige materieel tot het opslaan van tenten in den acclimatatie- tuin te Parijs aangekomen. Als men de muren van Parijs ziet, zou men denken, dat 't kermis was, in zeker opzicht is dat ook politieke kermis. Eiken dag wor den reusachtige billetten aangeplakt met de bekende namenJacques en Boulanger Niet alleen, omdat er niet voor alles plaats is, maar ook, om den tegencandidaat onzichtbaar te ma ken, wordt het eene billet over het andere heen- geplakt. Zoodra een ijverig kiezer van de tegen partij dit ondekt, wordt er aan het comité kennis van gegeven en zoo spoedig mogelijk volgt een nieuw billet, zoodat de aanplakkers een goed daggeld maken. Soms is de overplakking van een billet noodig, om de caricaturen onzichtbaar te maken of spotternijen, welke door deze of genen op de billetten zijn geteekend en geschreven. Als de kiezers erg politiek zenuwachtig ziju, dan bevuilen zij het aanplakbillet. Afscheuren komt ook wel voor, als de stijfsel niet al te goed houdt De Boulangisten zijn erg boos geworden, toen de republikeinen vlak onder het billet.- „Bou langer ontbinding, revisie, constituante" de woorden plaatsten „Jacqesde republiek, geen dictator, geen Sédan." „Geen Sédan", heeft Bou. langer daarop laten aanplakken, „is een beroep op de lafheid." En de „kermis" moet nog duren tot den 27sten. Scliagen, 17 Jan. Aangevoerd 7 Paarden 30 a 100, veulens/" a Ossen fa, Stieren fa ,4» magere Geldekoeien/115 a 140, 5 vette dito f 150 a 260. 4 Kalf koeien 140 a 225 vaarzen dito f a ,14 nucht. Kalveren 6,— a 17 Graskalveren f a 14 Varkens f.— 11a 14.— Biggen fb.— a 8. vette Schapen f af. magere dito f af, 300 Overhonders f 14 af 21.50 Kipeieren f4. af 5. per 100 stuks. beiden, 18 Jan. Ter markt werden heden aangevoerd: Ossen stuks f f 8 Stieren f 45 /"82 Veulens f éi f 10 kalikoeien f 110 f 231. 111 Melkkoeien f 90 a f 185. 78 Varekoeien /'85 a f 184. 92 Vette koeien f 115 a f 255. 28 Vette kalveren f 24 a 90. 24 Magere kalve ren /"4, a f 8.50 Graskalveren f a f 210 Vette schapen f 19 A /"31. - 30 Magere schapen f 13 a/"22.— Paarden f a f Magere lammeren f a f Vette jarige dito f a 5 Magere varkens f 19 a f 2-3 13 Biggen f 4.50 a f 9. Londen, 17 Jan. Aangevoerd 300 Runderen, 1000 Schapen en Lammeren, 40 Kalveren, en 20 Varkens. Men noteertbeste Runderen 35 a 70 ct. Schapen en Lammeren 50 a 925ct., Kalveren 55 a 80 ct., Varkens 375a 56V4 ct. Door Gods goedheid hopen wij Zondag 20 Jan. te vieren, de 81ste verjaardag van onze ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder VROUWTJE VAN DER VIS. C. DE LANGE en familie. Vergadering op Donderdag 34 Januari 1889 des avonds om Va 8 precies in „de Vergulde Kikkert" aan DEN BURG. Spreker: de Heer S. T. LAND, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. HET BESTUUR. DE EENDRACHT Lezing door den Zeer Eerw. Heer des avonds 8 uur in het lokaal TIV O LI. Onderwerp: De Werkman vroepr en tlans. ENTREE voor Leden der Vereeuiging op vertoon van hun Diploma 35 Ct. en voor niet Leden v ij f t i g cents. Het Bestuur. De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het maken en repareeren van alle soorten SCHOENEN en LAARZEN, van net en solied werk kan men verzekerd zijn. Billijke prijzen. Polder Eierland, Texel. T. DE BIE. ijk. Een net BERGER WOONHUIS met Schuur, Erf en Tuin, voorzien van Bak, Pomp en Kelder, staande in de Gasthuisstraat aan den BURG. Te bevragen bij de Eigenaresse Wed. J. LIST. des avonds 7 uur in het Café Parkzicht aan den BURG De OPSTAL van een houten gebouwtje genaamd de tent staande in 't Doolhof onder Hoogeberg. Betaling een maand ua toewijzing. Information bij den Deurwaarder

Texelsche Courant | 1889 | | pagina 2