Meubelen, Spiegels en Schilderijen. Opiiii van Stroomatstoelen van af f 10.00 larmoesstraat 389. W. C. REU. Puike Natuurboter! Siitaw WINTER- EN REGENMANTELS. Keizerstraat Nieuwediep. A. BARNEVELD. ATTENTIE HELDEE,A. BRUNSTING, Beilen. 0 Nieuwediep, T Feuilleton. P. Tk LUUCKX, De Geheimzinnige m GOEDKOOPST ADRES VOOR De ondergeteekende bericht aan het publiek van TEXEL, dat de Heer Jb. KIKKERT eenig ageut is Waar alle teekeningen op aanvrage worden toege zonden. Reparatiën worden spoedig en net afgeleverd. franco Oudeschild. Op nieuw ontvangen eene ruime sorteering BREUKBANDEN (ook voor kinderen) billijke prijzen. G. G. KIKKERT, G. D. KIKKERT, Waalderstraat. Gravenstraat, De ondergeteekende bericht aan zijne geëer de begunstigers, te prachtige collectie zijn uitgestald met een in Goud, Zilver, Galanteriën, Byou- teriën, ruime sorteering Kinder speelgoederen, Prentenboeken, enz. Zich beleefd voor een druk be zoek aanbevelende. in vaatjes p. m. 11 en 22 kilo, f 0.90 en f 0.95 per kilo, levert franco rembours station Door een inkoop van een groote partij BEDVEEREN, ben ik in staat gesteld te leveren een groot zwaar gevuld bed, peluw en twee kussens, puike linnen tijken, voor de onge loofelijken prijs van f 35.00. Niettegenstaande de stijging der WOLLEN ARTIKELEN verkoop ik alle artikelen nog zonder prijsverhooging en geef a contant boven dien 5% korting, profiteer dus van de gelegen heid, ieder kan hiermede zijn voordeel doen. Bij Ph. VLESSIXG, Waalderstraat. 24. Vrij naar 't Fransch door A. B. Deel I Hoofdstuk X. De werkstaking. (Gebrek by den arbeider.) Misschien waren er wel die twijfelden, maar geen van hen durfde het bekennen. Alleen Antoine riep uit Dat alles beteekent niets. Het is mogelijk Grand Leopold liet hem niet uitspreken. Wat durf jij nog wat te zeggen, zei hij, dat zal ik je betaald zetten en voor de arme Antoine nog zelfs tijd had zich eenigszins voor te bereiden, sprong de boormeester op hem toe en beukte hem met zyne vuisten. Antoine was eerst verschrikt maar weldra kreeg hij zijne tegenwoordigheid van geest weer terug en begon terug te slaan. Leelijke grootspreker, riep hij, Leonard heeft je eens afgerost en ik zal het op mijn beurt ook doen: Ongelukkig had Antoine niet de kracht en nog minder de behendigheid van Leonard, ondanks zijn moed had hij geen hoop dien grooten kolossus te zullen overwinnen. Weldra werd hij dan ook door zijne tegenpartij op den grond geworpen. Hjj beschouwde zich echter nog niet overwonnen en wilde een tweeden aanval wagen, toen een on verwachte gebeurtenis den toestand veranderde. In zy'n val was er onder zijn kiel uit een flesch wijn benevens een papier, waarin een koude gebraden eendvogel zich bevond, gevallen. De flesch was gebro ken en het gebraad was zoo platgedrukt en bevuilt dat het oneetbaar scheen. Antoine had er in de hitte van den strijd niet van bemerkt, maar Grand Leopold wel en deze maakte dadelijk van de gelegenheid gebruik om spottende te zeggen Nu kameraden, ziet gij nu wel hoe Antoine Robin en zijne familie de kermis zullen vieren? Terwijl wij geen brood hebben om ons te voeden of een glaasje bier om onze dorst te lessen, gebruikt men bij hem gevogelte en drinkt men wijn I Twijfelt gij er nu nog aan, dat hij de spion van Van Holst is? .En toch beweerde hij zooeven hem in 14 dagen niet gesproken te hebben. De ontdekking der lekkernijen bij den jongen mijnwerker op een oogenblik, dat allen in nood zaten, ontnam deze alle vriendschap, welke hy tot heden van zyne makkers genoot. Antoine door de woorden van Grand Leopold opmerkzaam gemaakt, wendde zich om. Goede hemel, wat een ongeluk, riep hy wan hopend uit naar de bedorven versnaperingen ziendej ik kocht voor myne arme, zieke moeder wat zal zy nu eten? Koopenriep Grand Leopold uit, gy hebt dus nog geld? Gy hoort het, hy heeft nog geld! En als dat nu eens zoo was, schurk hernam Antoine, welke zich opnieuw weer ernstig boos maakte. Hy wilde zich opnieuw op den boormeester werpen, maar de omstanders hielden hem tegen. Genoeg, zei Nicolaas, gy zyt niet van gelyk krachten en daarenboven hebt gy ongelykmei beschuldigt iemand maar niet zonder de bewyzei daarvoor Ga heen, dat is op 't oogenblik he beste wat ge doen kunt. Ja, ja, maak maar dat je wegkomt, voegd Topfer er by; misschien meent ge het wel goec maar men moet een weinig op zy'n tong passen. Tevergeefs beproefde Antione er iets tegen in t brengen, de algemeene meening was tegen hen gekant. Een troep mynwerkers, waaronder ook Topfei en Nicolaas belette hem te spreken en duwde hen naar de deur. Inziende dat thans de kameradei voor geen reden vatbaar waren, koos hy maar d< wyste party en ging heen. De arme jongen was zeer bedroefd. Zijn gelaat was vol schrammen, zy'n kleeren waren gescheun en zyn kiel was vochtig van de wyn. Hoe meei hij zyne woning naderde, des te ongeruster werd hy. Voor binnen te gaan, bleef hy eerst nog ever staan om zyne kleeren te ordenen en het bloed var zy'n gelaat te wisschen, vervolgens trad hy b& schroomd de kamer zyner moeder binnen. De lamme zat, zooals gewoonlyk in haar bed; Toen haar zoon binnenkwam had zy haar oogen vol tranen, maar zy droogde die dadelyk. O, ben je daar eindelyk? zei zy half boos> half treurigoch wat doet toch zoo'n arm ongelukkig wezen als ik hier op aarde Alles verlaat my sedert meer dan drie doodelyk vervelende uren laten myn zoon en myn nicht my alleen, zonder hulp zonder voeding en nog wel om zich te vermaken op dat akelige feest. Antoine had dit verwyt wel verwacht, maar niet op zoo'n harde scherpe manier. Hy nam de hand der zieke in de zyne en zei op smeekenden toon: Och, wees toch bedaard moeder, kunt u my zoo toespreken, my, die u zoo teer bemind Ik ben uit geweest om voor zaken en ik dacht, da Gertrude by u was gebleven. Zy is ook uitgegaan voor zaken, antwoordde de moeder ironisch, zy heeft haar zondagsche kleeren meegenomen en men behoeft dus niet te vragen, wat haar op een dag als heden roept Zonder twyfel is zy aan den dans met andere dwazen van haar soort. Wat scheelt het haar of haar zieke tante hier van gebrek omkomt? Moeder, ik verzeker u, dat Gertrude niet aan't dansen is, [antwooordde Antoine met warmte; z( denkt er zelfs niet aan, het arme kind! Ik denk liever dat maar zy denkt aan het dansen niet daar ben ik zeker van, ik ben over het plein gegaan, maar myne nicht heb ik niet gezien. Gy zyt over het plein geweest? Maar waar kom je dan van daan? Rechtvaardige hemel! gy hebt gevochten uw handen en uw gelaat zijn gewond, uwe kleeren gescheurd en gy riekt sterk naar den wyn O, ik ongelukkigeTerwyl ik hier alleen ben, byna stervende van honger, gaat gy u dronken drinken in de kroeg en zoekt gy twist met een nietsdoener, evenals gyRaak my niet aan, nader my niet gy boezemt my afkeer in! Antoine was byna sprakeloos van deze onverwachte beschuldiging. Moeder, stotterde hy eindelyk, gy weet wel, dat ik my nooit bedrink. Bij toeval ben ik vandaag werkelyk by moeder Bichette geweest en heb er gevochten met Grand Leopold, maar Gij bekent het dus, goede hemel, hy' bekent het! riep de zieke uit, haar armen wanhopend ten hemel heffendeO, ik heb te lang geleefd Was ik maar eerder gestorven. En zy viel in zwym. Nu was Antoine geheel radeloos, hy' liep door de kamer en sloeg zich met beide vuisten tegen het hoofd. O, dat is te veel, zei hy. Myn moed is uitgeput. Weldra echter kreeg hy zyne tegenwoordigheid van geest weer terug, hy haastte zich thans, zyne moeder de noodige hulp te verleenen. Ondanks zyne goede wil, kweet hy zich vry links van zy'n zaak, toen Gertrude binnenkwam. Zyi kwam glimlachende binnen. Aan haar arm had zy een mandje hangen, dat zy op de tafel nederzette. Zy scheen zeer vermoeid en was erg bezweet. Toen zy bemerkte in welken toestand hare tante zich bevond, vroeg zy Mijn hemel, Antoine wat is er gebeurd? O, Gertrude, zei de mynwerker verwytend, ik had Ju mijn moeder toevertrouwd, waarom hebt gy haar verlaten? Gy ziet nu de gevolgen van uw afwezigheid. Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEVELD&DE ROOIJ —Texel YUXOA

Texelsche Courant | 1889 | | pagina 4