N. 244. Zondag 2 Februari A0. 1890. Nieuws- en Advertentieblad. OFFICIEEL GEDEELTE. Een Miip HolMscle Amerikaan. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 uur op den dag der uitgave. Prijs der Advertentièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Q-roote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOU, ParkstraatBurg op Texel. KIEZERSLIJSTEN. De Voorzitter van den Gemeenteraad te TEXEL noodigt bij deze, naar aanleiding van art. 7 der wet van 4 Juli 1850 (Staatsblad no. 37), gewijzigd bij art. 7 der wet van 6 November 1887 (Staatsblad no. 193) de mannelijke inwoners der gemeente uit, om, zoo zy in eene andere gemeente in de personeele belasting, dienst 1889, ter zake van hunne woning naar eene hoogere huurwaarde dan die, welke volgens art. 1 letter a. en b- van de wet van 24 April 1843 (Staats blad no. 15of in de grondbelasting dienst 1889 in eene andere gemeente of in meer gemeenten te zamen tot een bedrag van ten minste f 10,— zyn aangeslagen, daarvan door overlegging der voor voldaan geteekende aanslagbiljetten vóór 15 Februari a" s. te doen blyken. Evenzoo worden uitgenoodigd de mannelyke inwoners der gemeente, hoofden van gezinnen of alleen wonende personen zynde, die van den inwonenden eigenaar of eersten huurder van een woonhuis of afgezonderd gedeelte van het woonhuis, waarvan de huurwaarde voor de personeele belasting ten minste op het dubbele gesteld is van het laagste in deze gemeente voor den vollen aanslag vereischte bedrag, zynde f 66, gedurende 9 maanden vooraf gaande aan den 15 Februari a. s., een gedeelte in huur hebben gehad en bewoond, waarvoor geen afzonderlyke aanslag in de personeele belasting geschiedt, maar waarvan de jaarlijksche huurwaarde ongestoffeerd, in verhouding tot de belastbare huur waarde van het woonhuis of afgezonderd gedeelte van het woonhuis geschat, het voormelde bedrag van f33,— bereikt, daarvan onder overlegging van de gevorderde bescheiden, vóór 15 Februari a. s. aangifte doen. Ten slotte wordt herinnerd, dat de man geacht wordt te betalen den aanslag zyner vrouw in de grondbelasting, de vader dien zyner minderjarige kinderen, wegens de goederen, waarvan hy het vruchtgenot heett, en dat aangeslagen in de grond belasting wegens onverdeelde onroerende goederen, óók gelden voor den mede-eigenaar, wiens naam niet by den aanslag in het kohier is vermeld, mits zijn aan - deel in dien aanslag ten minste f 10, bedraagt. De modellen voor de aangiften, bedoeld bij art. 1, letter c. en het 4e lid van art. 7 in verband met art. 1, letter b. der wetzijn kosteloos ter secretarie dezer gemeente verkrijgbaar. Texel den 1 Februari 1890. De Voorzitter voornoemd, C. M. KOOIJ. Een vriendelijke hand stelt ons in de ge legenheid het volgende, hetwelk velen onzer lezers wellicht belang zal inboezemen, over te nemen. Wat ijver en geestkracht hebben gedaan voor den jeugdigen Edward W. BOk. „De aanstelling van Edward W. Bok, van Brooklyn, als Redacteur van The Ladies' Home Journalvan Philadelphia is een opmerkelijk voorbeeld van vroegtijdig succes. Mr. Bok is nu 25 jaren oud, en wordt ongetwijfeld niet alleen de jongste, maar ook de best gesalarieerde hoofdredacteur in dit land, daar deze betrekking hem een salaris van 10,000 Dl. (f25,000) per jaar oplevert. Niettegenstaande zijn jeugdigen leeftijd heeft Mr. Bok het thans reeds even ver gebracht, als menigeen in zijn geheele leven. Toen hij nog maar 16 jaar oud was, verzamelde hij auto graven (handschriften) van beroemde personen. In den tijd van drie jaar kreeg hij niet alleen omstreeks 10.000 namen bijeen, maar het gelukte hem om er in zoovele nieuwsbladen over te doen spreken, dat het de meest alge meen bekende verzameling van dien aard is. Zij telt thans over de 15,000 namen. Op den leeftijd van 19 jaar wijdde hij zich aan literatuur en begon met het uitgeven van The Brooklyn Magazine, deed het slagen en verkocht het tegen een zeer goeden prijs aan Mr. Bush, die het in The American Magazine veranderde. Henry Ward Beecher werd zeer aan hem gehecht, en de groote prediker gaf veel van zijn letterkundigen arbeid in handen van den jeugdigen Mr. Bok. Bij den dood van Mr. Beecher verzamelde en redigeerde Mr. Bok Beecher „Memorial" voor de familie, waarin mannen als Gladstone, de Duke of Argyle, President Cleveland, Gliver Wendell Holmes, Dr. Talmage, Generaal Sherman, en bijna 100 andere beroemde mannen hem bijstonden. Eene reeks van brieven voor nieuwsbladen, die Mr. Beecher voor Mr. Bok schreef, brachten hem op het denkbeeld van een letterkundig genootschap te stichten. Dit is thans bekend onder den naam van „The Bok Syndicate Pres", en heeft bijna den grootsten letterkun digen invloed in New-York. Er zijn 45 van de voornaamste schrijvers van den dag aan verbonden, die de pers van Amerika en Europa van letterkundige bijdragen voorzien. Terwijl hij aan al deze ondernemingen deel nam, bekleedde hij des daags eene betrekking bij de Scribners, en deze nam zoodanig in belangrijkheid toe, dat zij thans, nu hij eene andere aanvaardt, eene der meest verantwoor delijke van genoemde firma is. De jeugdige Mr. Bok is Hollander van geboorte. Het is opmerkelijk; dat hij niet alleen met voorname personen bekend is, maar zelfs hun bijzondere vriendschap en vertrouwen geniet. Hij heeft veel voor nieuwsbladen en tijdschriften ge schreven, en heeft een gemakkelijken en vloeiende stijl. Hij heeft eene aangeborene geschiktheid voor redacteur en is een bekwaam bestuurder van zaken. Hij zal de eenige redacteur van het Ladies Home Journal zijn, en dewijl dit tijdschrift de grootste circulatie van alle magazijnen in de wereld heeft, is die betrekking eene bijzonder verantwoordelijke voor zoo'n jong mensch. Bovenstaande biografie werd eenigen tijd geleden aan het Hollandsche Amerikaansche blad Be Hope toegezonden. Uit de correspon dentie welke naar aanleiding daarvan volgde tusschen de redactie van dat blad en de familie Bok, deelt genoemd blad dit mede: New-York 7 Dec. 1889. „Mijn broeder [Eduard W. Bok] is den 9 October 1868 te den Helder [Nederland] geboren, en kwam in 1869 met mijnen vader en mijne moeder naar dit land, waar hij sedert dien tijd door hard werk en nauwgezette overgave aan zijne zaken tot zijne tegenwoor dige positie geklommen is. William J, Bok. Brook lijn, 22 Dec. 89. „Wij zenden UEd. hierbij een schets van mijn Echtgenoot, overgenomen uit ver schillende couranten tijdens zijn overlijden. Mr. Bok werd niet alleen zeer betreurd door de familie, maar allen, met wie hij in be trekking stond, missen hem Mevrouw Hidde Bok— van Herwerden. Aan de nagedachtenis van William J. H. Bok ontleent genoemd blad aan het Journal of the Telegraphverder deze regelen IN MEMOKIAM. William J. H. Bok. (Vader van Eduard W. Bok.) William J H Bok, den 3den Februari '81 in zyne woning te South Brooklyn overleden, werd den 7den Januari 1829 op het eiland Texel (Nederland) geboren. Zijn vader, Willem Bok, was Opper-Rechter van het Hoogste Gerechtshof, en eerstgenoemde was ook opgeleid tot rechtsgeleerde. Hy promoveerde by de Universiteit te Utrecht en trad op als Raadgever in de Rechten te Den Helder Gedurende zyn verblyf in Nederland, bekleedde hy verscheidene gewichtige officieele betrekkingen, na- melykvan 1855 tot 1859 was hy Vice-Consul van Groot-Brittannië; in Juni 1860, werd hij aangesteld tot Vice-Consul van het Duitsche Keizerrijk; en van 1864 tot 1870 was hy Vice-Consul van Frankryk, welke betrekking liy bekleedde tot den tyd, waarop hy naar de Vereenigde Staten verhuisde; Hy is ook nog eenigen tyd Vice-Consul van Rusland geweest. Mr. Bok kwam in Sept. 1870 in dit land aan, en in 1871 ging hy met Mr. Erastus Bennett eene ven nootschap aan ter bezorging van octrooien, onder den naam der firma Bok Bennett. Hy trok zich in 1872 uit deze zaak terug om eene positie te aanvaarden bij de „Western Union Telegraph Com pany" te New-York, als vertaler ten kantore van den „Electrician." Daar Mr. Bok verscheidene talen met gemak las en sprak, was hy voor deze betrek king byzonder geschikt, welke hy bleef waarnemen tot aan zynen dood, en waar hy de hoogste achting genoot van al degenen, met wie hy dagelyks ver keerde. Hy was een „gentleman" met beschaving en bekwaamheid, en genoot gewoonlyk uitmuntende gezondheid. Zyn plotseling en onverwacht overlijden schokte en bedroefde zyne vrienden en kennissen, die zyn ontydigen dood oprecht betreurden, Mr Boks beide zoons zyn beiden in dienst der Company, en zy ondervinden met hunne moeder, de weduwe, de algemeene en hartelyke sympathie, waarop hun groot verlies hun aanspraakt geeft. TEXEL, 1 Februari 1890. Uit goede bron vernemen wij, dat de gezellige bijeenkomst, waarover wij reeds meermalen schreven en welke aanvankelijk op Dinsdag 14 Januari was bepaald, doch om „de ziekte van den dag" toen werd uitgesteld, thans vastgesteld is op Dinsdag 4 Febr. a. s. Bij Oudeschild is opgevischt een bruin geverfd naambord met witte letters HOLD CAMPS. Oudeschild, 31 Jan. Met de garnalenvis- scherij gaat het sedert eenige dagen zoo slecht, dat sommige visschers voordeeliger meenen te handelen met in de haven te blijven liggen dan de netten in de waagschaal te stellen. Hoe schraler toch de vangst is, des te meer wordt op gevaarlijke plekken, d. i. waar wrak ken op den zeebodem liggen, gevischt. In de maand Januarie verzonden de kokerijen 1698 manden garnalen. COURANT

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 1