De Naamlooze Vennootschap „Het Landbouw-crediet Texel," gevestigd te Texel. Kantoor Hoogerstraat ('t Algemeen Belang.) Burg op Texel, B126. BESCHIKBAAR. 0. G. DROS, Burg op Texel. Whybraw HAAUACBZVK Bjj L. J. VAN DEN BERGE, G. .te Whybrow's Wbybrow Whybrow's Southwell's Southwell's Southwell's J. D. L. OCKER, ,4 HOLLAjMjpiKA. Feuilleton. Nederlandsch Amerikaansche Sto omvaart-Maatschappij Lijn: Noord-Amerika, Lijn: Zmid-Amerika, DE KANTOORKLERK. gK w g'B Goedgekeurd bij K. B. 16 Januari 1890 N°. 14. VERSTREKT KLEINE en GROOTE KAPITALEN TER LEEN voor 3 maanden a 45/s 's jaars, zonder provisie, met verlenging van 3 tot 3 maanden tegen het stellen van solide persoonlijke of zakelijke zekerheid. DE DIRECTIE, JOH: EELMAN, I) J. TIMMER. staande op de hofstede van den heer J. P. KUIPER nabij de Waal, tegen een dekgeld van f 7.50. C. KUIJPER Cz. Het geacht publiek wordt door deze kennis gegeven, dat ik den alleenverkoop voor Texel van mijne Engelsche Specialiteits-artikelen heb toegestaan aan den Heer Deze ari zeer solide tot in de prachtigste soorten voorhanden. Lage prijzen. Deugdelijke guarantie. te WAAL. 150 omslag Korgaren 7g Deze artikelen zijn: o Pickles (Engelsch Zuur) zijnde gemengd zuur, zuur in Mosterd saus, kleine augurkjes, kleine uitjes, enz. Bovendien voorhanden: Zalm en Kreeften in blik, Sardines (merk Fer- nand Benoit Co.), Spoor's Mosterd, van Beekums Kindermeel etc. Hoogachtend, Eenig contractant voor Nederland en Koloniën met de firma's Geo Whybrow en Cha's Southwell Co. te Londen. verpakt in flacons met glazen doppen (prima kwal.) n. 1. van Ca. Va en een heele Liter. i'o Tafelzout in glazen stopflesschen 0 van 2 Eng. ponden. Tafel-azijn in flesschen met glazen stoppen en capsules. Jams en Marmelade, (fijnste V ruchtenconserf Geconfijte Gember in luxe potjes. Tafel-Honig in glazen tonnetjes 200 250 300 350 400 L°5 1.1k a 73 2 Jï ffi Qd SP W) Per roof van een pd: per 5 roof 2 Va ct. en per pak van 25 roof 5 ct. per roof minder. Amerikaansche Patent-Koperverf voor houten scheepsbodems f 5.50 per bus. elke week naar NEW-YORK. elke maand naar MONTEVIDEO en BUENOS-AYRES. Men vervoege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam, en bij de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES, Groningen, E. BOLSIUS, Oistenvigk. Uit 't dagboek van een geneesheer. 19 Vrij naar 't Engelsch door A. B. Eindelfik barstte zy in luid snikken uit, terwijl ook Joseph en de vrouwelijke bediende, welke by haar was, hun tranen niet konden bedwingen. Dit gaf haar gemoed lucht en weldra vroeg zy kalm Wanneer wordt myn moeder begraven? Zaterdag aanstaande, fluisterde Joseph, om 2 uur. En waar? Op 't St— 's kerkhof, mevrouw. Welnu, vaarwel Joseph. Gy zyt zeer vriendelyk voor my geweest, zei zy opstaande en zich langzaam naar de deur begevende. Mag ik niet iets verwarmend voor u halen U ziet er zoo ongesteld uit - - - zoo bleek - - binnen een halve minuut ben ik weer hier. Neen, dank u Joseph - - Ik ben nu beter en mr. Elliot wacht my buiten. Arme heer, zuchtte Joseph, tegelyk zyn hoofd afwendende om een traan weg te pinken. Hy be proefde tevens weer baar het papier met de drie guinjes in de hand te stoppen, maar zfi weigerde. Neen Joseph - ik ben wel zeer arm, maar toch - De Voorzienigheid zal my niet laten sterven. Ik kan het van u niet aannemen. Onderwijl was de deur geopend en met vrfl wat vaster tred dan waarmee zy gekomen was, verliet zy het huis haars vaders. Haar man, die zeer in spanning een paar huizen verder wachtende was, snelde naar haar toe, vroeg haar angstig naar den uitslag van haar tocht en sloeg de arm om haar middel, omdat hy gevoelde hoe zwaar zfi tegen hem leunde. Zoo bracht hy haar zachtjes naar huis. Hjj luisterde met de kalmte der wanhoop naar haar verhaal van hetgeen er was voorgevallen. Er is dus daar geen hoop meer voor ons, lis pelde hy, toen zy uitgesproken was. Maar er bestaat nog hoop, lieve. Hy, die een rader is der weezen, zal ook ons niet verlaten. Ik gevoel, ik weet het, dat Hy ons niet nog dieper zal laten zinken. Hy zal alles nog wel ten goede be schikken. Maar laat ons ons haasten om thuis te komen. Kleine Henry zal misschien lastig zyn voor mrs Kom lieve! Elliot luisterde stil en verdrietig naar haar. Zijn donkere blik wees niet die stille onderwerping aan, waarvan zijne vrouw doordrongen was, maar getuigde meer van inwendige wanhoop. Thuis gekomen, drukte zy haar lachend kind hartstochtelijk aan den boezem, terwijl hij het koel en werktuigelijk kuste. Elliot deed zijn zijden doek, welke mijn vrouw hem op myn verzoek gezonden had, voor de oogen, ging met de handen onder het hoofd bij de tafel zitten en dacht met schrik na over hun tegenwoordige toestand. Nauwelijks 20 p. s. was hen nog over van de 600 p. s. welke zij bezaten, toen zy huwdenzijn vrouw zou nu voor een wijl niets kunnen verdienen en hem was verboden, die bezigheden te doen, waarmee hy nog ietskon verdienen, op gevaar af van totaal blind te zullen wordende laatste hoop op verzoening met mr. Hillary was vervlogen - - - en dat alles op dit oogenblik nu de uitgaven weldra verdubbeld, ja, misschien 3 maal zoo groot zouden moeten worden, wanneer ziekte - - - of dood Het was goed voor mrs Elliot dat haar man de zijden doek over het voorhoofd had! Toen hij eens afwezig was, ik had hem nl. weten over te halen 2 maal 's weeks naar een gasthuis te gaan, waar hy onder behandeling was van een beroemd oogarts, bad ik de gelegenheid, met onuit sprekelijke voldoening in handen van mrs Elliot de som van 40 p, s. te stellen, welke mijne vrouw onder hare vriendinnen had opgehaald en toen zy het briefje las, of liever beproefde te lezen, want haar oogen waren geheel gevuld met tranen, dat myn vrouw er by gedaan had en waarin zy tevens verzocht, haar kind maar by ons aan huis te zenden, totdat zy weer hersteld zou zyn, sloeg zy de handen te zamen en riep uit; - Is myn gebed dan niet verhoord lieve dokter! de Hemel zal u loonenWat een nieuws voor myn arme bedroefde man, als hy straks thuis komt. - En nu dokter, zal ik u eens een plan vertellen dat ik gevormd heb, zei mrs Elliot, mij ernstig aan ziende, beproef my niet over te halen het niet uit te voeren, want ik ben vast besloten en niets kan mij van myn voornemen doen afwijken. Ik keek haar verwonderd aan. U weet, wy hebben slechts deze eene kamer en dan het zeer kleine slaapkamertje en waar moeten myn man en kind slapen, wanneer ik ongesteld ben En dan, wij mogen van u niet vergen ons altijd voor niet te helpen. Zy hield even op. Ik luisterde nieuwsgierig. - Daarom heb ik gedacht, zou u niet (zy aarzelde en had zeer veel moeite haar aandoening tebeheer- schen) zou u mij niet kunnen doen opnemen in een gasthuis? Ik was voor een oogenblik niet in staat woorden te vinden om haar te antwoorden. - Het heeft my veel strjjd gekost, maar ik zal daar niet op kosten zyn van myn man en zooals ik vernam, heeft men daar eene uitstekende oppassing. - Och vergeef mij, myne zwakheid, maar ik kan u zoo niet hooren spreken. In spijt van al myn moeite, sprongen mfin oogen vol tranen. Zy verborg haar gelaat in de zakdoek en weende bitter. - Mijn man kan iederen dag naar my komen hooren en misschien binnen een maand komen wy weer gezond en vroolyk samen. En als als - - - als het mevrouw uwe echtgenoote niet te lastig is, om mijn kleine Henry te hebben Zy kon niet verder gaan en begon opnieuw hartstochtelijk te snikken. Na vele tegenwerpingen, beloofde ik eindelijk aan haar verzoek te zullen voldoen en onmiddelfik myn best te zullen doen haar eene plaats te verzekeren in het door haar verlangde gasthuis, - Maar uw man, mr Elliot, reken daar mrar op, dat hy daar niet van zal willen hooren. Hy zal het nimmer toestaan, daar ben ik zeker van, - Ach dokter, ik weet dat hy dat niet zal willen, maar hy zal er niet van vernemen voor ik goed geplaatst ben in het gasthuis. Ik ben van plan heen te gaan van deze week nog en zonder dat hy weet waarheen. Als hy Vrydag dan terugkeert van de oogarts, zal hij een brief van my vinden, waarin ik hem myn plan geheel ontvouw. Den volgenden morgen ging myne vrouw mee naar hunne woning met het doel de kleine Henry mee terug te nemen, Het was een droevig schouwspel, maar Elliot, welke van het nut er van met het oog op haar aanstaande ongesteldheid overtuigd werd, gedroeg het mannelyk. (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ -Texel berichtT 77 77 77 9k CD 4-> a 5-I G O CfH ft O - 0 is o bH 'O CD G (D 4L) r-i 03 75

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4