Schapenhouders op Texel. Romein en Onftenhoven. VERMIST, ZEEGRAS. Oogst 1890. HOLURD-AWERHA. 1 DOE UW VOORDEEL. uitnemend Schapen-waschmiddel, Feuilleton. Couranten en Tijdschriften Nederlandsch Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. Lijn: Noord-Amerika, LijnZuid-Amerika, Schoenen en Laarzen De Keiklopper. "g fc ga w s a Ondergeteekenden zijn zoo viij U beleefd attent te maken op hun tegen Wormen, Teeken en verdere schadelijke insecten bij het schaap aangetroffen wordende; welk waschmiddel niettegenstaande de zoozeer erkende uitnemendheid, waarom het door Hol- landsch Noorderkwartier na scheikundig onderzoek als allergewenscht wordt aanbevolen, steeds voort durend nog iedere verbetering ondergaat, als zij naar zakenkennis vermeenen in het belang der zaak er aan te moeten toevoegen, zoodat zij uit volle overtuiging naar recht het als onovertroffen durven aanbevelen en een ieder aanraden het bij hunnen Agent den Heer C. KEIJSER Pz. te gaan koopen, om na kennismaking er de gunstigste uitkomsten van te kunnen ondervinden. Helder, Juni 1890. Een ENTERLIXG, gemerkt met een roode stip op de schoft en een zwarte gop het kruis, (onduidelijk merk). De vinder of degene, die aanwijzing kan doen, zal beloond worden door W. BARKER Hz., Eierland. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het leveren van W. L. BAKKER Lz. Brievengaarder te Oosterend. Pachters, die omtrent den verkoop van hun ZEEGRAS (nieuwe oogst) op voordeelige voor waarden wenschen te contracteeren, worden ver zocht zich met opgaaf van hoeveelheid en uitersten prijs, te wenden tot de firma J. DRAIJ ER ZONEN, handelaren in gemaaid en gevischt zeegras te AMSTERDAM. elke week naar NEW-YORK. elke maand naar MONTEVIDEO en BITENOS-AYRES. Men ver voege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam, en bij de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES, Groningen. E. BOLSIUS, Oisterwyjk. 150 omslag Korgaren 200 850 300 450 200 75 85 95 1.05 1.15 1.25 a o3 öo-g O w P r-> a 2 Per roof van een pd: per 5 roof 27s ct. en per pak van 25 roof 5 ct. per roof minder. Amerikaansche Patent-Koperverf voor houten scheepsbodems f 5.50 per bus. vat (20 kilo) f 22.— - 21.- - 20.- 19.- - 18.- ROOMBOTER Fijnste Fijne Goede Beste bakboter Ook per V16 vat. Alles zuiver gegarandeerde Natuurboter. Prijzen tot 1 Juli. DEN BURG. S. KONING. Opruiming van een zeer groote partij tegen spot! spot prijzen, a contant. Bij D. VAN DER WIELE, Warmoesstraat, BURG, TEXEL. Ondergeteekende bericht de ontvangst van een partij Manu- facturen, bestaande in gedrukte katoentjes, tricot borstrokken en broeken, lijfjes enz., zwarte en gekleurde tricot-tailles, ook ver krijgbaar gutta perclia boorden, manchetten, half hemden en gutta percha tafelkleeden, welke artikelen bij niemand zoo goedkoop verkocht worden als bij hem, eenig agent voor Texel; gaat steeds voort van al het gekochte a contant 5% korting te geven. Ph. VLESSING, Waalderstraat. L Vri/j naar 't Fransch door A. B. De groene portefeuille. De arme moeder knorde niet, maar weenende zei zij dan - Gfi doet mij verdriet aan mijn kind. Anna had een goed hart; zy deed hare moeder niet meer weeneri, zij vroeg thans, indien ze lust had haar volle vrijheid eens te hebben. Langzamerhand werden die tochten zeldzamer. Na een jaar begon bjj haar de gedachte op te komen, dat zij ook iets moest verdienen, om haar ouders lasten eenigszins te verlichten. Zy wist een mandje en een netje te krijgen en vischte nu in de zee mosselen en garnalen, welke ze in Honfleur ging verkoopen. Marie had zich eerst willen verzetten tegen dit moedig plan van hare dochter, maar eindelijk gaf zfi toe. Dagelijks bracht Anna 7 a 8 stuivers thuis. Op een avond, dat zij weer van Honfleur terug kwam met de ledige mand op den schouder, hoorde zy een klagend geluid achter een heg. Zy haastte zich de takken van elkaar te doen, Het was een klein geitje, dat daar blykbaar voor dood was neergegooid, maar weer was bygekomen. Anna had medelyden met het beestje en nam het met zich mee in haar mandje. Door haar goede zorgen begon het geitje goed te groeien en in de volgende lente, had het melk, melk om te verkoopen. Ongelukkig bevonden zy zich in Normandië en acht men daar de koemelk, terwyi geitemelk niet gebruikt wordt dan door de armen. Gedurende een maand beproefde Anna te vergeefs de melk te verkoopen. lederen dag volgde de geit Anna naar Honfleur, vanwaar zy 's avonds weer terugkeerden. - Meisje, riep op zekeren dag een dokter van Honfleur, welke zy zonder hem op te merken voorby ging, meisje, wacht eens even. Zy gehoorzaamde en keerde op haar schreden terug naar de dokter, die haar reeds van verre toesprak Het was voor een zieke, dat men juist geitemelk noodig had. - Ik zal u het huis aanwyzen, dan kunt gy er morgen heen gaan. - Waarom nog heden avond niet vroeg het ongeduldige meisje. - Gy komt reeds van Honfleur en zyt nu by na thuis. - Ach mynheer, myn geit en ik zyn nimmer moe. - Welnu, laat ons dan maar gaan. Hy reikte haar de hand om haar by zich op zyn paard te zetten. Zy weigerde zedig voor die eer en begon moedig naast het paard te loopen, hetgeen byna stapvoets ging. De geit snelde nu eens vooruit, dan weer stond zy plotseling stil, om een bek groen te eten. Zoo kwam men eindeiyk voor een groot aanzieniyk huis, keurig yzeren hek aan den weg, tuin vol bloemen, behoorlyke woning en achteraan, achter hooge hoo rnen, hooge rookende schoorsteenen. De dokter ging binnen en liet ook Anna en de geit binnen gaan. Op aanwyzing van een bediende, begaven zy zich naar een groot prieel, dat zich aan 't eind der tuin bevond. Wacht hier een oogenblik, zei de dokter en hy liet haar alleen. Weldra hoorde zy een twistgesprek tusschen den dokter en twee vrouwen. Anna had ternauwernood gelegenheid om er naar te luisteren. Zy had nu andere zorgen. Zy moest nu op de geit passen, die zooveel vreemde planten voor zich ziende, blykbaar groote lust gevoelde er van te smullen. Juist toen de geit ondanks Anna's zorgen een plant had beetgegrepen, verscheen de dokter. In zyne armen droeg hy een jong meisje van ongeveer gelijken leeftyd als Anna maar veel teederder en zwakker en zoo bleek, dat zy naar het uiteriyk te oordeelen, zeker weldra niet meer in leven zou zyn. Van de andere zyde naderde eene weenende vrouw, blijkbaar hare moeder. By het zien van deze drie personen, stond Anna eenklaps rechtop in eene houding die zoowel eerbied als nieuwsgierigheid uitdrukte. Bertha, zei de dokter tot het jonge, bleeke meisje, als gy weer sterk wilt worden, als gy uwe moeder weer gelukkig wilt maken, moet gy er in toestemmen, de melk van deze geit te drinken. De jeugdige zieke maakte een gebaar vim afkeer en weigering. O, ik bid u, mompelde de moeder haar handen vouwende en byna knielende. Bertha hief haar levendig op. De dokter haastte zich een bediende, die van verre dit schouwspel gadesloeg, een teeken te geven, deze verwyderde zich om een oogenblik later met een porceleinen kom in de hand terug te keeren. Anna was reeds by de geit neergehurkt, de dokter gaf haar de kom, waarin weldra de witte schuimende warme melk kwam. Bertha beproefde te drinken; maar zy kon er niet in slagen haar tegenzin er in te overwinnen. Och, verg dat niet van my, lieve moe I riep ?y op wanhopigen toon uit; ik lust het niet, ik kan niet, ik kan niet. En na eene laatste poging om haar vreemde tegenzin te overwinnen, liet zy het kopje vallen, dat brak aan hare voeten. De hoop van Anna was hiermede eveneens ver brijzeld. Arm kind! zy had gemeend een beste klant te winnen; zy had reeds op deze hoop vele luchtkasteelen gebouwd; het was bijna gelyk aan de geschiedenis van het meisje met de pot met melk. Bertha keek allen aan. Kom, laat ons gaan, zuchtte Anna tegen de geit, kom, men heeft ons hier niet noodig. Zy deed eene schrede om zich te verwyderen- Maar voor zy het hoofd omwendde, rolde er eene traan langs hare wangen. Die traan was door Bertha gezien. Kleine, riep zy uit, gy wilt dus zeer gaarne die melk verkoopen? O, zeker, zeer zeker, myn vader en moeder zyn zoo arm. Zy zyn vroeger naar het schyntook ryk geweest, even ryk als u mejuffrouw. Eenige stuivers daags zou voor hen eene groote verlichting zyn, en ik was daar even zoo gelukkig - - - ik ge loofde ik had gemeend - De arme kleine begon hevig te snikken. Geef my melk, zei Bertha plotseling. Anna glimlachte door hare tranen heen. Dadeiyk viel zy weer op de knieën en begon de geit voor de tweede maal te melken. Toen de kom vol was gaf zy die bevende aan de zieke. Bertha stak de hand er naar uit, sloot de oogen bracht de kom moedig aan hare lippen en ledigde haar ineens. Anna uitte een kreet van vreugde. Kom nu iederen avond, zei Bertha, tot morgen Vervolgens zich tot hare moeder wendende, vroeg zy, in hare armen vallende: Zyt gy nu tevreden? Op een teeken van den dokter verwyderde Anna zich nu; nimmer was zeker de weg nog betreden door een verheugder meisje dan zy. Zy lachtte, zong en dartelde als in de dagen van haar jeugd on ook de geit scheen in haar vreugde te dealen. {Wordt vervolgd). Snelpersdruk LANGEVELD 6t DE ROOU Texel. 11 O <D O p. "1 A Ph öd NOVELLE.

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4