Uitslag van gehouden Verkoopingen. Zondag 0 Juli geen dienst. Lokaal „de Vergulde Kikkert." CONCERT Tel Groote Brillante Voorstellingen. Marktberichten. Advertentiën S. C. PONGER Te k oop: Tarr Wonson's GOOCHEL- en ACROBATENSPEL. ADVERTENTIËN. Doopsgezinde Gemeente Na afloop BAL. tegen verminderde prijzen. Couranten en Tijdschriften Kermis te Texel. De geneesheeren van Amboy, Illinois, houden zich bezig met het geval van een jong meisje van 19 jaar, miss Grace Gridley, die reeds meer dan twee maanden achtereen slaapt Op 15 April ging zij in volmaakte gezondheid op het gewone uur naar bed, maar anderendaags kon men haar niet wakker krijgen. Na aldus eene week geslapen te hebben, werd zij wakker en stond op, maar eenige oogenblikken later viel zij weer in slaap en sedert dien tijd is zij niet meer wakker geworden. Zij is blozend en gezond, hare ademhaling is regelmatig en haar slaap zoo zacht als die van een kind. Men voedt haar met vleeschnat, maar alle pogingen om haar te wekken bleven tot hiertoe vruchteloos. Naar aanleiding van den 75sten verjaardag van den slag bij Waterloo heeft men in Duitschland het aantal oud-strijders eens opgeteld. Men vond er 29. De oudste, Johann Dochse, is 107 jaar, een ander is 105 en 5 zijn er 100 jaren oud. De jongste telt 91 jaren. Volgens den correspondent der „Daily News" te Athene is het geheele Armenische district Erzerorum in opstand. De Armeniërs willen de door de Koerden bedreven wreedheden niet ver dragen. In een gevecht met Turksche soldaten werden 80 Armeniërs gedood en velen gewond. Van de soldaten zijn er 9 gesneuveld. Den Italiaan Giovanni Succi is thans de Franschman Alexander Jacques als hongervirtuoos in het Aquarium te Londen opgevolgd. Deze zal 42 dagen vasten. Volgens zijn verhaal verdiende hij zijn6 hongersporen in denFransch- Duitschen oorlog bij de belegering van Belfort, gedurende welke hij zich en acht zijner kameraden door zijn hongerkruid in het leven hield. Uit Verviers meldt men Door dames uit den hoogsten stand in België wordt onder alle vrouwen in den lande eene inzameling gehouden, waarvan het bedrag de koningin bij het 25-jarig jubeleum harer troonsbestijging zal worden ter hand gesteld als bijdrage tot de stichting voor door ouderdom zwakke en hulpbehoevende werk lieden. Tot dit doel hebben de burgemeesters van de 2500 gemeenten in België reeds lijsten erlangd. De hoogste bijdrage is bepaald op vijftig, de minste op vijf en twintig centimen. Een heer te Brussel bevond zich onlangs in een koffiehuis, bestelde den kellner een glas bier en gaf den man, daar hij geen kleingeld by zich had, een bankbiljet van duizend francs (vijfhonderd gulden) om dat te wisselen. Die kellner heeft vermoedelijk gedacht: „De wereld kan honderd-, ja duizendmaal ronddraaien zonder dat het toeval mij ooit weder zoo'n fortuintje in handen speelt", want hij maakte van de prachtige gelegenheid gebruik en verdween spoor loos met het mooie papiertje. Te vergeefs wachtte de gast op zijn geld en toen de koffiehuishouder van geen vergoeding wilde hooren, omdat de voortvluchtige kellner maar een noodhulp was, diende hij een aanklacht tegen hem in. De rechter besliste echter, dat de aanklager zeer lichtvaardig had gehandeld door aan een hem geheel onbekend persoon een zoo hoog bedrag toe te vertrouwen, ontzegde hem zijn eisch tegen den koffiehuishouder en veroordeelde hem bovendien nog in de kosten van het geding. De Weener correspondent van de N. R. Ct. schrijft aan dat blad: Zooals men weet, heeft de Minister van Oorlog in de delegaties verklaard, slechts heil te ver wachten van een flinken oorlog, om aan den dreigenden financieelen ondergang der naties te ontkomen. Generaal Buer is niet de eerste die een oorlog, welke den politieken dampkring zui vert, voor minder nadeelig houdt dan den thans geldenden gewapenden vrede, maar toch geloof ik dat de offers, welke tegenwoordig ten bate van het behoud des vredes worden gebracht, betrekkelijk gering z(jn vergeleken met die, welke een oorlog zou eischen. Alle deskundigen z|jn het er over eens, dat de aanstaande oorlog vreese- ljjker zal zijn dan een zijner voorgangers, en zelfs al laat men geheel buiten rekening het aantal dooden en gewonden, de vele weduwen en weezen, de verwoeste steden, dorpen en vel den, en de stoffelijke verliezen, welke de over winnaar, maar in nog veel grootere mate de overwonnene, zal lijden, dan nog zouden alleen bij de onmiddelijke kosten van een grooten oorlog de cijfers der oorlogsbegrooting niet in vergelijking kunnen komen. Als men in aanmerking neemt dat de oorlog in 1870 aan Frankrijk 12 miliarden frs. gekost heeft, en dat de partij, die in den aanstaanden oorlog het onderspit delft, stellig nog veel meer zal moeten betaleu, dan kan toch waarlijk geen ernstig man over een oorlog licht denken. Te New-York is eene aandeelen-maatschappij met een kapitaal van 25 millioen dollars opgericht voor het stichten eener nieuwe stad. Men wil deze laten verrijzen op zeker punt in het Cumber- landgebergte in den staat Tenessee, waar een centralisatie-punt noodig is ten bohoeve der rijke mijnen en andere bergwerken, die daar bestaan en een goeden waarborg beloven voor de rentabili teit der onderneming. Zooal3 van zelf spreekt, wordt de zaak op groote schaal aangevat, en het toekomstige Amerikaansche Stedekind zal dan ook dadelijk bij zijne geboorte voorzien worden van een raadhuis, twee gerechtsgebouwen, zeven kerken, acht scholen, vijftig groote fabrieken, eenige honderden woonhuizen en electrische verlichting. Ook de noodige logementen, eene bibliotheek, een centraalstation, een schouwburg en eene concertzaal mogen niet ontbreken. Deze stad, die in dit jaar nog gereed moet komen, zal Middlesborough heeten. Alkmaar, 30 Juni. Aangevoerd 3 koeien f 230 a 260 243 vette kalveren f 35 h 9817 nucht. kalveren f 16 a 20 65 Schapen f 26 a 32. 226 vette Varkens 42 48 ct per K. G 38 magere dito f 16 a 18. Kalveren a f per stuk. Amsterdam, 30 Juni. Aangevoerd 359 Run deren, le kwal 80 a ets, 2de kwal 70 ets., 3e kwal.60 ct. per kG; Melk- en kalfkoeien f 150 a 275- Graskalveren f 54 nucht. kalv 8 135 Schapen en f Af 135 Lammeren 10 a f 14. 300 vette Varkens 41 45 ets per KG- Purmerend, 1 Juli. Aangevoerd 262 vette kalveren 60 A 80 ct. per kg.; 113 nucht. kalv. 8 A 20 281 vette Varkens 36 A 47 ct. per kG 70 magere Varkens f 14 A 23; 289 Biggen f 7 a 11; 828 Schapen en Lammeren 224 Runderen en 7 Stieren f a kip-Eieren f3, a f 3,50 per 100. Vette Koeien prijshoudend, handel vlug f 0 70 a 0,82 p. K.G. Melkkoeien prijshoudend, handel traag f 160 a 240 per stuk. Vette Kalveren prijshoudend, handel traag. Nuchtere Kalveren prijshoudend, handel traag. Vette Varkens, prijshoudend handel vlug. Magere varkens en biggen lager in Jprys, handel Vette Schapen prijzen hooger, handel stug, f24 33 per stuk. Lammeren, lager in prijs handel stug f 9 a f 16 per stuk. Londen, 30 Juni. Ter veemarkt zijn aangevoerd 2300 Runderen, 12000 Schapen en Lammeren 220 kalveren, 20 Varkens Men noteert: Runderen 0,35 A f 0,675 Schapen em Lammeren 0,64 a f 0,90kalveren 0,50 f 0,85; Varkens f0,371/, a f 0.60. Zaterdag 28 Juni a/d Burg. Notaris G. J. O. D. DIKKERS. 2.31.80 de Tieleman Kooper S. J. Keijser voor f 1355.- -.82.60 Het Metselaarslandje Kooper Diaconen Hervormde Gemeente Hoorn voor f 690.- 2.20.00 de Bol Kooper J. Remmers voor f 1780.- 5.96.30 'Annex de Paardenweid Kooper J. Remmers voor f 780.— Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 27 Juni 1 Juli. ONDERTROUWDI n GETROUWDGeene- GEBOREN Hendrik, zoon van Hendrik Kikkert en Elisabeth Dop. Anna Maria, dochter van Hendrik Johannes Cornelisse en Huibertje de Ridder. Jacob, zoon van Willem Boon en Aafje Duinker. Johanna Alida, dochter van Jan Schaatsenberg en Grietje Santifort. OVERLEDENCatharinaMargarethaWagendrever oud 11 maanden, dochter van Jan Frederik Wagendrever Junior en Jansje Zandman. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor TEXEL en de, daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd ge durende de maand Juni Ingelegd f3181,94; Terugbetaald f1134,-. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 867. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal inrekening gebracht. BURG, WAAL en OOSTEREXD OP TEXEL. op DONDERDAG 3 JULI a. s. door „de Kleine Kapel" van Schagen, onder leiding van den Heei J. H. BORSTLAP, 's Avonds 8 uur. Entree f 0.99. P* Plaatsen te bespreken a 10 cent van 12 tot 3 uur. is heden ruim voorzien van pas ontvangen GOEDEREN, alsfijn en ordinair Lakwerk, Brittannia-, metalen en nieuw-zilveren Voor werpen. Bruin Koperwerk en Geëmailleerde Koperen artikelen voor keukengebruik. GEDURENDE DE KERMIS bij G. DUINKER, Hoorn op Texel. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het leveren van W. L. BAKKER Lz. Brievengaarder te Oosterend. voor rompen van houten schepen. Te bekomen by C. DROS Az. MAKKUM. Dir. PROF. W. BOLTINI. Heden en volgende dagen der kermis, Het gezelschap bestaat uit 17 personen, dames zoowel als heeren. Bijzonder vermeldt prof. Boltini zijn nieuwe toeren a la Miss Fay. Het oplichten van een tafel met de platte hand. Het Geestenkamertje met geheimzinnigheden. Zooals: Het schrijven zonder behulp van mensche- lyke handen. De onzichtbare Timmerman zonder handen. Iemand de jas omkeeren aan het lichaam zonder het te voelen. Muziek zonder muzikanten enz. Mevrouw Boltini met haar folterwerktuigen. Komieke Entrée de Clowns, door August de Domme. Het gezelschap Fortuna, 3 personen Slangenmensch, Equilibrist, Parterre en Lucht- gymnastiek, Pantomimen, enz. met medewerking van een uitstekend orkest. ENTRÉE 1ste rang f 0.75. 2de - 0.50. 3de - 0.25. Aanvang 's avonds 8 uur. ZATERDAG van 2 tot 4 uur met uitdeeling van cadeaux. lste rang f 0,30, 2de rang f 0.20, 3de rang f 0.10, Prof, BOLTINI, Dir. N.B. Voor geheele scholen billijke conditiën. llclclg*

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 3