Marktberichten IIOOIBROEI. Een ieder wordt gewaarschuwd een lading TURTSTROOISEL, Vette Varkens. 1750 Achterdelen, 500R,igaschalen. m bü J. J. KüIJPEE, Parkstraat. ADVERTENTIËN. PREDIKBEURTEN. Wachtende Te hoop gevraagd a contant Uit de hand te hoop: MESSEN. mochten worden gehaald, zullen in Staatsmu- seums bewaard blijven. De wolven, die zich in Rusland ophouden, worden, volgens ambtelijke mededeelingen, op 170,000 stuks geschat. De schade, door de lande lijke bevolking aan geroofde schapen en varkens geleden, is zóo aanzienlijk, dat het zelfs bezwaar lijk is die te bepalen. Verleden jaar zijn in een enkele provincie, namelijk Wologda, 49000 wolven gedood; in Kasan werden er 31000 geschoten en voor elk dier werd eene premie van tien roebels betaald. Volgens statistieke opgaven zijn daar ook verleden jaar 208 personen verscheurd. Keizer Norto n I is overleden. Hier heeft men waarschijnlijk nooit van dien keizer gehoord, maar in Amerika was hij algemeen bekend. Norton bracht 't van goudgraver tot honderdvoudig millionair, ging toen aan het speculeeren en verloer zijn geheele fortuin. Daarop begon hij te malen, verbeeldde zich dat hij keizer van Noord- Amerika was, maar leefde van bedelen. 17 jaar lang paradeerde de arme in een blauw uniform en een hoogen hoed met veeren, gouden epauletten en een grooten staf door San Francisco. Norton zond bij elke Presidentsverkiezing een protest naar Washington, en ridderde al zijn collega's bedelaars met papieren ridderorden. Eindelijk is de arme keizer op zijn zolderkamertje, dat geheel behangen was met de portretten van alle regeerende Vorsten, zijn broeders, ter ruste gegaan. Een bakker te Connecticut staat bekend om zijn dikke en sterke paarden. Hij voedt ze met niets dan met oudbakken brood en beweert dat drie brooden, tweemaal daags verstrekt, een paard vet maken als boter, terwijl het oudbakken brood tevens dienst doet en' veel haver uitspaart. De noordwestelijke ïegenwinden duren in Frankrijk voort. Overal, behalve ten oosten van de Rhöne, staat het met den oogst zeer slecht. In het groote tarwe-district van La Beauge zijn omstreeks 3/4 van den oogst mislukt. De halmen zijn hier en daar geheel verrot. Men schat dat in dit deel van Frankrijk door het weder voor omstreeks f 240,000,000 schade is veroorzaakt. Reeds is de broodprijs in ver wachting van hooge graanprijzen gestegen. Honden worden steeds minder als trek- of beweegkracht gebruikt. Maar te Ermsleden, in de Pruisische provincie Saksen, is een drukkerij, waar twee groote honden door rondloopen een rad doen draaien, dat de machine in bewe ging brengt. In den omtrek van Berlijn heeft men in de laatste dagen op de roggevelden 's nachts door gewerkt bij fakkellicht om van het goede weder partij te trekken en den oogst binnen te brengen voor er nieuwe regendagen kwamen. Er werden aan de arbeiders daarbij dubbele loonen betaald. Te Brussel heeft zich thans eene commissie gevormd tot verwezenlijking van het plan om Brussel tot zeehaven te maken. De commissie stelt zich ten doel, de oprichting voor te bereiden van eene maatschappij, welke het kanaal van Willebroeck zal uitdiepen en de noodige haven inrichtingen te Brussel zal aanleggen en exploi- teeren. De commissie heeft zich tot uitvoering van haar voornemen met het stedelijk bestuur der hoofdstad en den provincialen raad in Braband in verbinding gesteld. In Oldenburg hebben rupsen groote schade aangericht. Over 70 hectaren boschgrond zijn volgens de „Frankf. Ztg." alle boomen en planten kaal gevreten. Een der grootste huizen ter wereld, zoo niet het grootste, is het Freihaus te Wieden, een voorstad vanWeenen. Het heeft 31 trappen, 1500 kamers en 2112 bewoners. Een onverwacht duel. - Twee artisten van een Italiaanschen circus hadden twist gekregen en besloten met elkander op pistolen te duelleeren, torwjjl als plaats voor het duel de circus gekozen werd. Nadat twee kogels waren gewisseld, was aan de eer voldaan. Maar daarmee was het nog niet afgeloopen. Twee apen, die getuigen van het duel waren geweest, maakten zich van de geladen pistolen, die men in den circus achtergelaten had, meester, en stelde zich in de positie op 5 pas van elkander. Op het geknal der schoten snelden de verzoende vijanden en de getuigon van het vorige duel toe en waren niet weinig verbaasd, de lijken van twee van hun voornaamste „artisten" te vinden. Onlangs werd in een gaarkeuken te New- York een wedstrijd in het uieneten gehouden. Hoewel voor den winner een prijs van honderd vijf en twintig gulden was uitgeloofd, hadden zich toch maar vyf deelnemers aangemeld, waar onder een neger, die zich kolonel Brown noemde. Voor ieder deelnemer werd een schotel met uien van gelijke grootte neergezet en die lieeren hadden, omgeven door tal van toeschouwers, aan een lange tafel plaats genomen. Op een teeken dat de waard gaf begonnen zij zoo gauw mogelijk te etenpeper en zout en zooveel bier als zij hebben wilden, stonden tot hun beschikking. Twee der heeren hadden maar twee uien opge geten en wilden heengaan, maar zij moesten, tot groot vermaak van de toeschouwers, op hun plaatsen blijven zitten, niettegenstaande de tranen hen onophoudelijk over de wangen liepen. Twee andere mededingers eindigden ook weldra met eten en kolonel Brown bleef overwinnaar, nadat hij acht groote uien had verdelgd. 1798 verging de Engelsche oorlogssloep „Beook" ter hoogte van Kaap Hinlopen, aan den zuidelijken ingang der Delewara baai. Het vaartuig had aan staafgoud en geld voor eene waarde van ongeveer 25 millioen guldens aan boord. Een ondernemend Amerikaan, Merrit, is er thans in geslaagd de noodige fondsen bijeen te brengen, om met het opsporen van den schat een aanvang te maken. Merrit houdt zich overtuigd, dat de schat zich nog steeds op dezelfde plaats op den bodem der zee bevindt, niet door onderzeesche stroomingen is weggevoerd en met de duikertoestellen te bereiken is. Binnenkort zal met de werkzaam heden een aanvang gemaakt worden. - Een hevige brand is in den nacht van 22 op 23 Juli uitgebroken in het bosch tusschen Gardonne en Septêmes ten noorden van Marseille. De vlammen, welke zich tot groote hoogten ver hieven, waren in wijden omtrek zichtbaar. Dertig hectaren zijn van allen plantengroei beroofd. Texel, 28 Juli. Aangevoerd: 2 Koeien f 170 a f200 2 Nucht. Kalveren 10 a f 12; 52 Scha pen f 22 a f 26; 9 Lammeren f 12.50 a f - paarden f -af-; Varkens f a f - - Biggen f af—; -- Schrammen f a - - Veulens f a f Alkmaar, 28 Juli. Aangevoerd 4 koeien f 200 h 240 179 vette kalveren f 40 a 98, per kilo 75 a 85 ct 25 nucht. kalveren f 10 A 18 123 Schapen f 24 a 29. 161 vette Varkens 43 a 50 ct per K. G 46 magere dito f 17 a 20. Kalveren -af, per stuk. Amsterdam, 28 Juli. Aangevoerd 356 Run deren, le kwal 82 a ets, 2de kwal 72 ets., 3e kwal. 62 ct. per KG; Melk- en kalfkoeien f 155 a 275- Graskalveren f a; 33 nucht. kalv 7 a 134 Schapen f f Lammeren -af-. 273 vette Varkens 44 k 47 ets per KG. Formerend, 29 Juli. Aangevoerd 219 vette kalveren 60a80ct. per kg.; 107 nucht. kalv. 10 h 20 174 vette Varkens 38 a 50 ct. per kG 95 magere Varkens f 14 23; 241 Biggen f 6 a 10; 1561 Schapen en Lammeren 241 Runderen en 23 Stieren f a kip-Eieren f3, f 3,50 per 100. Vette Koeien prijshoudend, handel traag, f0,70 a 0,82 p. K.G. Vette Kalveren prijshoudend, handel traag. Nuchtere Kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette Varkens, prijshoudend handel levendig. Magere varkens en biggen lager in prijs, handel stug. Vette Schapen prijshoudend, handel traag, f 24 f33 per stuk. Lammeren, prijshoudend handel stug, f 10 a f 18 per stuk. Magere Schapen prijshoudend, handel traag, f 16 a f24 per stuk. Magere- en melkkoeien zeer geringen aanvoer door den morgen te houden jaarmarkt te Beemster. Londen, 28 Juli. Ter veemarkt zijn aangevoerd 2600 Runderen, 10000 Schapen en Lammeren 100 kalveren, Varkens Men noteert: Runderen f 0,35 f 0,66'/4 Schapen en Lammeren 0,65 a f 0,90 kalveren 0,50 f 0,826Varkens f 0,90 a f 1,125. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 23 - 29 Juli. ONDERTROUWD Gerrit Bakker Sz. en Trijntje Kuijter GETROUWD Kornelis Bouma en Anna Maria van der Hoeve. Jacob Brouwer Kz. en Uulke Dina van der Wijk, GEBORENDiemoertje, dochter van Johannes Bakker Cz. en Dieuwertje Buis. Martje, dochter van Cornelis Bruin Hz. en Cornelia Sandifort. OVERLEDEN Jannetje Wilner, 6 dagen, dochter van Pieter Wilner en Pietje Wegman. Antje van der Wal, 5 dagen, dochter van Aaltje van der Wal. Martje Koning, 45 jaren, gehuwd met Pieter Brans Az. Anthonie Eelman, 67 .jaren, gehuwd met Antje Maas. IseleSmit, 75 jaren, weduwe van Jan de Waard. Levenloos aangegeven één. Zondag 3 Augustus 1890. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin, half tien Ds. Gemser. van Broek op Langedijk. (Avondmaal). Oudeschild. Nam. half twee Ds. Gemser van Broek op Langedijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Het Bestuur der Maatschappij ,,'t Algemeen Belangstelt kosteloos ter beschikking van belanghebbenden, ook voor niet bij haar verze kerden, HOOIBOREN. De boren zijn gestationeerd: één te Oosterend bij den Heer S. P. KONING. den Hoorn D. B. LAP. Eijerland R. STOEPKER. aan den Burg aan liet kantoor der Maat schappij. De Directeur, JOH. EELMAN. om niet te JAGEN op de landerijen van J. IJ. RAN, buiten voorkennis van IJ. RAN. prijs f 10,50 pér 100D kilo's» Adres W. W1J1S. GOEDKOOPST ADRES. Vraag Prijscourant. S. DROS GzOosterend. Prijsopgaaf en naar gissing gewicht, onder lett. B. Hulpkantoor Oosterend. Voor contante betaling 2 procent korting. P. DEKKER, Oosterend. Brood-, Tafel-, Dessert, Scheer-, Zak-, Groente- Beschuit-, Snoei-, Snyboonen-, Slagers- Tafel-, Dessert-, Kinder-, Suiker- T T? T51? T Cl Eier-, Thee en-Mosteid- - «öJrJaLö. Jzeren-, Stalen-, Alpacca- en Kinder-VORKEN» Kappers-, Kantoor-, Zak-, Gewone- en Knoons- gaten SCHAREN. P Kurktrekkers, Vlijmen, Tabak- en Sigaren- pijpen, Friseer-, Zak- en Stofkammen. Carbol-, Teer-, Vlekken-, Cocos- en Kinder WASCHZEEP. Biljartkrijt, Pommeransen. Beste Eau de Cologne per maat en flacon, Pomaden, roode en zwarte Brieflak, Schrijf papier en Enveloppes, Potlooden en Pennen, enz. Alle prijzen zoo laag mogelijk, Eenig verkooper vanA. van Tuijll's Likdoorn- middelen Migrame-stiften voor hoofd en kiespijn.

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 3