Levering van alle soorten DRUKWERKEN, Herbesteding. In den loop der maand September a.s. J. H. MOOJEN, Meiaar. HOOIBROEI. D.C. ts, Beste Noorsche Schalen G. DROS Pz. te 1000 Schroten van 13 tot 30 voet lang, Feuilleton. De Gierigaard en zijne dochter. Parkstraat. ifEf^EK=fr;ffi Burg op Texel. Maandag 4 Augustus 1890, ONTVANGEN Ontvang en Nog uit de hand te koop SPOEDIG. NETJES. GOEDKOOP. LANGEVELD DE ROOIJ. aanbesteden ALS: REKENINGEN. - KWITANTIËN. - PROGRAMMA'S. - CIRCULAIRES, Huwelijks- en Overlijding sbrievenOndertrouw- en Verlovingskaarten. Reglementen en Prijscouranten. Memorandums en Diploma's. VERKOOP- en STROOIBILJETTEN. - NOTA'S. Het Bestuur van het Waterschap de 30 Gemeen schappelijke polders op Texel zal op 's middags 12 ure, ten Raadhuize aan den Burg, bij enkele inschrijving Het leveren van 550 M3 middelsoort Grind. 150 grove 150 geklopte harde puin, en zulks in eens of bij gedeelten s voor of op 30 September 1890 franco op de Wal of Wagen in de haven van Texel. Inlichtingen zijn op franco aanvrage te bekomen bij Jb. HILLENIUS opzichter te Oudeschild. Texel 22 Juli 1890. J. J. ROEPER, Dijkgraaf. Sd. KEIJSER, Secretaris. zijn ten mijnen kantore van Particulieren, (geen bankinstellingen) aanzienlijke kapitalen in geld te bekomen, op éérste hypotheek, solide lande rijen, en wel Vauaf f 500 tot f 1000 tegen 4 »/2, daarboven tot f 5000 tegen 4 en daarboven, tegen slechts 33/4 jaarlijksche renten, voor aantal jaren vast, onkosten zeer billijk. Het Bestuur der Maatschappij ,,'t Algemeen Belangstelt kosteloos ter beschikking van belanghebbenden, ook voor niet bij haar verze kerden, HOOIBOREN. De boren zijn gestationeerd één te Oostcrend bij den Heer S. P. KONING. den Hoorn D. B. LAP. Eijerland R. STOEPKER. aan den Burg aan het kantoor der Maat schappij. De Directeur, JOH. EELMAN. 1 levert de Nederlandsche Biscuits zeer goedkoop. AlsAlexander, Amandelring, Boudoir, Combi nation, Demi-lune, Festival, Fidelio, Hiacint, Jupi ter, Koningin, Macaroon, Maria, M&itre d' Hotel, Orange, Skatink Rink, Spiegeleieren, St. Nicolaas (prima kwaliteit) Tollens, Vanille-wafelen, enz. enz. Voor H.H. Winkeliers z|jD de pryzen als aan de fabriek, en wel A contant 2% korting. Prima SUCADE (Torelli) p. 5 ons 38 ct. Per doos voor H.H. Bakkers „5 36 A contant vele soorten sterke BOEKH. Texel. W. C. REIJ. 20 cents per stuk. Verkrijgbaar bij een belangrijke partij Baaien, Bevers, witte en gekleurde Flanellen, welke voor zeer lage prijzen worden opgeruimd. Ruim voorzien van Wollen en Gewatteerde Dekensdoor vergevorderd saizoen worden een partij gekleurde Bonten ver beneden gewonen prijs opgeruimd. Steeds 5% korting d contant. Ph. VLESSING, Waalderstraat. br. 1 by 6 en 1 by 7 door elkander. Voor contante betaling 2 procent korting. P. DEKKER, OOSTEREND. Roman. Vrij naar 't Fransch door A. B, De zwerm wilde bijen. De bedelaar stond in het midden van dien weg met de bedelzak in de eene en zyn knuppel in de andere hand. Omdat gy niets voor niets geeft, Gaspard Melzer, zei hy koel, kom ik u iets te koop aanbieden, waarmee geld te verdienen is. Wat, gy alweerriep de grysaard uit. Ja, altyd ik, antwoordde de arme, altyd, tot wy onze rekening vereffend hebben. Ik heb niets met u noodig, zei Melzer, terwyi hij een dreigend gebaar maakte, laat my door, of.. Gy hebt my niet verstaan, oude Gaspard, ik heb gesproken van geld verdienen. Geld, is dat dan niet het woord dat u de ooren doet spitsen, evenals de krygstrompet het doet van de oorlogsrossen Geld, is dat dan voor u niet alles, uw God, uw ziel uw gezondheid, uw vreugde, uw bloed? Is er iets of iemand ter wereld, welke gy boven geld stelt? Lieg niet. Wy zyn hier alleen en ik ken u zeer goed. Ik ben geen bedelaar noch dief. Ik ben koopman. Luister dus, zonder my te beleedigen of te bedreigen. Margaretha beefde over haar geheele lichaam. Luister toch naar hem, vader. Gaspard haalde de schouders op. Verklaar u dan toch nader, welke voordeelige koop stelt gy my voor? Ik heb een zwerm wilde by en, welke ik u wil laten voor 3 gulden, de zak die ze bevat, er by be grepen. Margaretha, die nog steeds zeer verschrikt was, fluisterde haar vader toe Koop ze vader, zy zullen zoo lief in onzen tuin van bloem tot bloem fladderen. Neen, neen, duizendmaal neengromde Gaspard, als een bezetene op zyne zitbank heen en weer draaiendeik kan het niet toelaten dat men my zoo wil dwingen. Vervolgens het hoofd opheffende, zei hy dreigend: Maak plaats, of ik ryt u het gezicht vaneen. De bedelaar, die vreesde voor de komst van den jongen byenjager en die bygevolg haast had zyn zaak met Melzer te eindigen, verliet de kop van het paard en kwam by het rytuig. Wy zyn hier niet te Nordstetten, oude vader, zei hy, en ik raad u aan geen harde maatregelen met my te nemen 1 Gy zoudt er heden avond niet zoo gemakkeiyk afkomen als de vorige week. Toen waart ge in uw huis. Heden heb iku inhetbosch. Wat wilt ge zeggen, ellendeling? stotterde de grysaard, beproevende zyn paard vooruit te dryven. Ik bedoel daarmee, antwoordde de bedelaar, terwyl hy zyn knuppel voor het wiel legde, dat ik voor acht dagen Nordstetten doorging, terwyl ik myn beroep uitoefende en ik klopte toen ook by u aan. Ik wist niet dat die deur gesloten was voor onge- lukkigen. Ik had een kind aan de hand, hetwelk van uw buurvrouw, eene arme vrouw, een stuk brood had gekregen. Gy hebt my toen ruw bevolen weg te gaan: En daar had ik gelyk ook aan, ik houd er niet van, barrevoet-gangers zoo dicht by mijn nette woning te zien. Welnu, toen ik in plaats van te gehoorzamen, vervolgde de bedelaar kalm, op de trappen van uw huis was gaan zitten, hebt gy valsch de deur ge opend en als een lafaard uw hond op ons aangehitst, deze heeft my in het been gebeten, terwyl hy het brood van het arme kind afstal. Dat was een mis daad, Gaspard. Ik zag u door uw yzeren traliehek. Gy lachtet, toen gy uw uitgehongerden hond het brood zaagt verslinden van het kind, dat weende. Toen was ik de zwakste. Thans ben ik de sterkste. Gy zult oogenblikkelijk die byenzwerm voor 3 gulden koopen van my. Daar, daar, ziedaar, de drie guldens, oude land- looper, riep Gaspard verwoed uit en hy gaf met groote kracht, de bedelaar met de zweep 3 slagen in het gelaat. Deze brulde eerst van pyn en wankelde; maar weldra herstelde hy zich en Melzer aanziende met een blik, die zoowel spotterny als haat uitdrukte, zei hy Omdat ik de betaling heb ontvangen is het niet meer dan eeriyk en rechtvaardig, dat ik u ook de koopwaar lever. Dit zeggende maakte hy het touwtje, waarmee de zak was toegebonden, los, en schudde haar inhoud voor 't rytuig uit, een wilde schaterlach uitende; hy zelf vluchtte nu zoo gauw hy kon het bosch in. Gaspard had geen tyd gehad, deze vreeselyke wraakneming te voorzien of te voorkomen. Dadeiyk verhief zich een vreeseiyk gebrom. De byen, die zich in hun val bezeerden, vielen op den grysaard aan en aan de smartkreten van dezen voegde zich het gehinnik van het paard, dat, om zich vry te maken van de byen welke hem op het ïyf zaten, zyn touwen verbrak en begon te rollen in het zand. Margaretha had haar gelaat spoedig in haar witten wollen sluier gewikkeld, lag half geknield voor in het rytuig en riep, ofschoon zy op deze verlaten plaats geen hulp verwachtte, wanhopig om hulp. De byen fladderden rondom haar en plaatsten zich op hare sluier. Toen Frits en zyn broeder op eenige schreden afstands van het rytuig waren aangekomen, bemerk ten zy by het schynsel van den lantaarn de oude Gaspard Melzer, die op den weg lag, waar hy zich als een razende in het zand rolde, en zyne dochter, die, uitgeput van vermoeienis ineen was gezakt zonder den tyd te hebben gehad hen aan te zien of naar hen te luisteren. Margaretha, riep Frits uit, naar haar toe loopende, terwyl hy zyn bloed naar zyn hart voelde terug vloeien. Hy dacht aan een gewoon ongeluk met het rijtuig, maar werd weldra uit den droom gewekt, want hy bevond zich eensklaps te midden van een dichte zwerm byen; Hy rilde by de gedachte aan het groote gevaar. Zyn hoofd was sterk verhit. Scherpe angels pikten hem reeds in zyne grove handen. Hy wist by onder vinding hoe wraakzuchtig en styf hoofdig deze diertjes hunnen prooi vervolgden. Te beproeven ze te ver jagen was gelyk aan hen op te hitsen tot aan het uiterste. Wat te doen? Er was geen oogenblikte verliezen 1 Al zyn gedachte verzamelende, dwong hy zich kalm te worden, hy bedacht alles wat hy als byenjager wel ondervonden had, en met een byna ongeloofiyke snelheid van geest, kwam hy tot het besluit, dat de zwerm juist was uitgevlogen op 't oogenblik, waarop het rytuig er langs reed en dat zy dus toevallig in 't ongeluk gekomen waren. Hy besloot dus als eenig middel, om ze dadeiyk weer byeen te halen, en met de kalmte eigen aan iemand die gewoon i3 aan een dergelyke jacht, zei hy tot den grysaard, die steeds in 't zand wentelde en verschrikkeiyke kreten uitte: Vader Melzer, beweeg u niet en schreeuw vooral niet meer, als ge wilt dat ik u zal helpen. Wordt vervolgd. Snelpersdruk - LANGEVELD A DE ROOIJ— Texel.

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4