MURWE LI JNKOEKEN gemerkt vaa Claas Honig Zoon te Koog aan de Zaan Verkrijgbaar aan den Borg bij A, Makelaar J. H. MOOJEN, Een HÉ iet anneie Loods ei Erf, Uien-Bonbons. Een ieder doe zijn voordeel B, G. BEOS, im Burg. Bestellinien op flen TEXELSCHEN ALMANAK Visitekaartjes, Langeveld de Rooij, Photografie instantanée p/a P. LIEUWEN, drosiieplaats 342, Texel. Feuilleton. De Gierigaard en zijne dosbter. publiek verkoopen: jEr biedt zich aan HalsjBorst- en Longziekte JE. Dl'LFER. munten uit door onovertrefbare kwaliteit, zwaar gewicht en hoog vetgehalte. Dit wisselde volgens onderzoekingen aan de proefstations te Hoorn, Groningen, Wageningen en Breda af van 15 15 72 %- zal op ZATERDAG 8 NOV. a. s., 's avonds 7 ure, in de Zeven Provinciën te O u (1 e s c li i 1 (I, ten overstaan van den Notaris G. J. O. D. DIKKERS 1 staande en gelegen te Oudeschild, Sectie D no 859, groot 2 aren. Eigendom van W. KOOIMAN. Informatiën te bekomen bij genoemden Makelaar en Notaris, bij laatstgenoemde liggen de veil- conditiën ter lezing. een JONGEN van ongeveer 15 jaar als DERDE MAN op een Blazer. Adres letter P, bureau van dit blad. Een onovertroffen geneesmiddel tegen alle mogenlijke Voorhanden Boekh. W. C. REIJ Ontvangen uit een gelikwideerd Magazijn. Een belangrijke partij wollen goederen, be staande in hinder en Vrouwenkapers, Harsens lappen vanaf 50 cent, prachtige zwarte wollen doeken in alle grootten, gekleurde kinderdoeken, verder Mofjes, Wantjes, tricot Handschoenen, Dames Jaquets, en een rijke keuze Ileeren-Jaclit- vesten, liinder-Krolletjes. En alle mogelijke WINTER-ARTIKELEN, welke tot spotprijzen worden opgeruimd. 5% korting. UE. Dw. Dr. Pil. VLESSING. bij Prima Java-Iioffie per 5 ons 76 ct. Prima Witte Suiker 25' Puik Ruiidvet (IKS.) 21 gerookt Spek 25 Reuzel 2b Tevens alle andere Kruideniers-, Grutters waren Enz. togen minst mogelijke prijzen. worden aangenomen door P. LIEUWEN, aan den Burg, W. L. BAKKER, te Oosterend, JOH. EEL- MAN, te de Waal, J. BUIS, te de Cocksdorp, S. DOGGER, voor den Hoorn en omstreken en J. DE BOER voor Oudeschild en de haven, als mede bij do uitgevers METS Co. lettersoort naar keuze. - &D Bovenstaande firma zal bij gunstig weer aan staande MAANDAG van 9 tot 4 uur en DINSDAG van 9 tot 2 uur werkzaam zijn. 29. Vrv) naar 't Fransch door A. B, De Schat. Ja, een schat, vervolgde Christiaan, een ware schat, ik zal ze u toonen, houten kisten gevuld met goud en zilvergeld. En gfj hebt niet gedroomd, mijn jongen Het is in ons dorp, in Nordstetten, dat gü die gevonden hebt In den kelder van uw vader, Grietje. Margaretha werd bleek en begon te beven. Gü bedriegt mü, dat is onmogelük Waarom zou ik u voorliegen Ik heb het gezien Het jonge meisje wrong wanhopig hare handen. Maar ik heb de sleutel niet en nooit zal vader willen Indien gü den sleutel hadt, zoudt gij dan naar de schat gaan, Grietje? zei het kind, terwijl hü oen ongerusten blik naar haar wierp. Is het niet om Frits te reddenantwoordde Grietje eenvoudig. Christiaan reikte haar zonder te spreken den sleutel toe. Kom dan! riep het arme meisje, welke slechts door eene gedachte bezield word, nl. om geen tijd tüd te verliezen om niet te laat te komen. Daar de soldaten haar den weg versperden zei zü Gü züt goede lieden, sta ons tor wille van die arme weduwe nog een 5 minuten toe deel ons offer en gedurende dien tüd hoop ik de rest van de som, welkegü eischt büeen te krijgen. Goed, dat nemen wü aan, lief meisje, hernam Mathias, ik geef u nog een kwartier tüd, niet zoozeer ter wille van hot geld als wel om uwe lieve oogen. O, dank u, münheer de sergeant, mompelde Margaretha en zich tot Christiaan wendende, die de lantaarn opstak, welke zpne moeder gewoonlpk ge bruikte wanneer zü op donkere nachten de zieken ging bezoeken. Kom mee, kom I voegde zü er bjj, terwül zij Christiaan mee buiten de hut trok. Er heerschte eene diepe duisternis. Zware wolken bedekten de maan. Margaretha en Christiaan liepen hand aan hand met groote schreden, zonder dat zü hunne lantaarn durfden laten schünen. Zü ontmoet ten op hun weg geen enkel verlicht venster. Ein- delük bleven zü hügende van het harde loopen voor de woning van Melzer stil en bekeken al de venstersj een enkel er van schitterde als een geopend oog in de duisternis; het was dat in de slaapkamer van Melzer Haar vader was dus nog op. Vastberaden begat zü zich naar den kelder, welke Christiaan reeds geopend had en trad er binnen, Waar is de schat, Christiaan, vroeg zü kortaf. Daar, antwoordde deze. En terwül hü zün mes tusschen de steenen stak haalde hü er de bewuste steen weer uit, evenals den vorigen dag. Hü trok Margaretha tot zich en liet het goud en edelgesteenten schitteren in het licht van zün lantaarn. De dochter van Kasper uitte een kreet van vreugde en strekte gretig hare handen er naar uit, doch zy stiet zich tegen de ijzeren tralies, welke zich er voor bevonden. Open dat hek, Christiaan, open het dan toch; riep zij met koortsachtig ongeduld uit. Ik heb geen sleutel, antwoordde het kind, maar kan men tusschen de tralies door komen, voegde hij er bij. Beproef het maar. Ofschoon haar handen zeer dun waren, beproefde zij het te vergeefs. Zü droeg/]aan/haar vinger] een ring van paarlen, welke ^voor haar een soort van talisman was en bü de laatste poging welke zij deed, brak die ring. Dit eenvoudig voorval verschrikte haar zeer. Was dat een slecht voorteeken, of was hetjsomwülen een waarschuwing niet verder te beproeven Gij ziet wel'j/dat ik niet/kan, Christiaan, zei Grietje met een]/stern, welke /door twijfel en ont- moediging dof klonk: Beproef het op uw beurt, vlug Ik kon het gisteren, het zal ook heden wel gaan, antwoordde de knaap, ik stakj/mijn /hand tusschen de middelste staven. Welnu, waarom aarzelt gü? kunt ge niet ge- makkelük de groote kist met goud bereiken O, mompelde Christiaan ,;j terwül hp met een soort van schrik achteruit ging, ik durf niet. Waarom dan toch vroeg Margaretha verrast Er was een -/oogenblik van stilte, vervolgens sta. melde de knaap Omdat liet wegnemen van dat goud stelen is. Stelen, herhaalde het jonge meisje, terwijl ook zij zich eenige schreden verwijderde van het blinkend metaal. Luister eens, Grietje, hernam hü eenvoudig, ik heb eens, om evenals groote jongens pleizier te maken, twee krentzers in mpn zak gestoken, welke moeder in de lade had laten liggen. Een geheele week heb ik er niet van kunnen slapen. Moeder heeft het mü vergeven, Sedert dien tijd heb ik nog eens in net bosch eene beurs met geld gevonden, maar het brandde mij in de handen en ik heb haar dadelük naar onzen burgemeester gebracht. Hoe zoudt gij dan kunnen vragen, dat ik het geld van vader Melzer zou aanraken? Margaretha kleurde en haar hart begon snel te kloppen, maar bedenkende, dat de minuten verliepen en Mathias Werner wachtte, zei zü eenigszins vast beraden Gü wilt mü dus niet helpen uwe broeder te redden, die zü dezen avond zullen medenemen en morgen doodschieten? Dit was inderdaad de eenige gedachte van het jonge meisjeFrits redden tot eiken prijs 1 Christiaan weende stil. Zp had geen medelüden met die smart en terwijl zü hom haar bebloede hand toonde, zei zü Gij ziet wel, dat ik dat goud niet kan stelen, zei zü bitter. Als gü nog aarzelt, Christiaan, komt dit, omdat gü niet genoeg van uwen broeder houdt. Het kind werd doodsbleek, op zün voorhoofd kwam het angstzweet. Hij richtte op zü'ne medeplichtige een blik van zacht verwüt en na een oogenblik van hevige worsteling met zichzelf, stroopte hp zün mouw op en stak zijn hand vastberaden tusschen de staven. Op 't zelfde oogenblik hoorden de beide schuldigen op een tienial passen van hen verwüderd in de gang welke van den kelder naar het binnendeel van het huis geleidde, de zachte kuch van den ouden Kasper. Mpn vader, riep het jonge meisje verschrikt uit, en zü sloot plotseling de lantaarn. Het kind uitte een doffe kreet van schrik en angst. Hü kon zün hand niet terugtrekken. Meester Kasper was blpven staan om te kuchen. Christiaan deed nog eene laatste poging en maakte züne hand los. Zü hoorden don sleutel reeds in het slot ronddraaien. Christiaan, mompelde Grietje, kom, of wü zün beiden verloren. Voor de eerste maal van haar leven vreesde zü voor haren vader. Chritiaan duwde de steen weer in haren vorigen toe stand. De deur werd reeds zachtjes geopend en Kasper trad, terwül zün lampje een weinig licht verspreidde, den kelder binnen. Terwül hü zich omkeerde om een zware roestige grendel op de deur van den kelder te doen, verscholen Margaretha en Christiaan zich zoo goed mogelpk achter eenige oude vaten. Zü hielden hun adem in en beefden alsof voor hen het uur van het laatste oordeel ge slagen had. Wordt vervolgd Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOIJ - Texel, Goede 6b 02 C 02 map. ao3 P C. 05 uj CD

Texelsche Courant | 1890 | | pagina 4