Photographie Instantanée. albastInë Beste Biggen en Koekalveren Marktberichten. Waarschuwingi! Ingezonden Stukken. Advertentiën ATTENTIE! Steeds voorhanden RIJ T UI G E N, Ontvangen: Het echte Deensche Boterkleur PREDIKBEURTEN. KENNISGEVING. Drie fatsoenlijke jongens I. DUÜFIFL ADVERTENTIËN. te koop Den Burg. S. KONING, Behangselpapier en Banden Beektit Y@ml W. O. ÜIU* A. P. Kooiman, Purmerend 5 Mei Aangevoerd 575 vette kalveren 70 a 90 ct. per kg.; 304 nucht. kalv. f 4 16 190 vette Varkens 32 h 42 ct. per kg. 115 magere Varkens f 10 17; 283 Biggen f 3 a 7, 1820 Schapen en 400 Lammeren, 105 Runde ren en 8 Stieren f a kip-Eieren f2,75 a f 3.25 per 100. Vette koeien prijshoudend, handel levendig, f 0,60 a f 0,76 per k. g. Geldekoeien prijshoudend, handel matig, 90 a 160 gld. per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel stug, 140 a 200 gld. per stuk. Vette kalveren prijzen hooger, handel vlug. Nuchtere kalveren, lager in prijs, handel stug. Vette varkens, prijshoudend, handel stug. Magere varkens en biggen lager in prijs, handel stug. Vette schapen prijshoudend, 20 a 29 gld. per stuk. Overhouders hooger in prijs, handel vlug, 14 a 24 gld. per stuk. Lammeren, prijshoudend, handel matig, f 4 a 12 per stuk. Op de gisteren gehouden jaarmarkt waren aangevoerd 1576 runderen, 500 minder dan het vorige jaarde prijzen waren beter, handel levendiger. Londen, 4 Mei Ter veemarkt zijn aangevoerd 2100 Runderen, 14000 Schapen en lammeren, 40 kalveren, 30 Varkens. Men noteert: Runderen 0,417. f 0,70 Schapen en lammeren 0,52s a 0,82s; kalveren 0,55 a0,8674! varkens 0,37s a 0|55. per stuk. Zondag 10 Mei. HERVORMDE GEMEENTE. De uitvoerder der havenwerken bij Texel, brengt ter voorkoming van ongelukken aan de schipperij ter kennis, dat met het leggen der zink stukken, ter verlenging der havenhoofden, een aanvang is gemaakt en dat do ligging dier zinkstukken 's nachts door een wit licht en bij dag door boeien zal worden aangeduid. H.H. DONATEURS wordt bij deze verwittigd, dat het Muziekgezelschap „Concordia" op morgen 7 MEI zijne gewone muziekles zal houden, in de zaal van de Weduwe Raven te Waal en Burg. Niet-leden kunnen tegen betaling van 10 cent de oefeningen komen bijwonen. Het Bestuur. zouden gaarne langs dezen weg in kennis geraken met drie vroolijke, fatsoenlijke meisjes, om bij nadere kennismaking de aanstaande kermis samen te vieren. Meisjes, hiertoe genegen, gelieve zich vol ver trouwen te wenden met franco brieven onder het motto Kermis aan 't bureau van dit blad. GROENEPLAATS 342. BURG, TEXEL. Het Atelier zal geopend zijn op Hemel vaartsdag, 7 Hei van 11 tot 5 uur. Ofschoon de bedoelde personen reeds eene ver oordeeling in Amerika ondergaan zouden hebben, wegens verzending van bedorven vleescli, schijnt hun debiet zich in België voortdurend nog uit te breiden. De hoofdredacteur der Mouvement dringt or klemmend op aan dat in België maatregelen genomen zullen worden om dien aanvoer te fnuiken. Uit Luik wordt gemeldHoe groot het aantal postduiven in België is, wordt bewezen door het feit, dat den 25sten April van hier twee extra-treinen met 51 wagens, uitsluitend gevuld met postduiven, naar Frankrijk vertrokken, van waar de beestjes in wedvlucht naar hun land zullen snellen. Van Charleroi uit telden de twee treinen 91 wagens. In de onmiddellijke nabijheid van Londen heeft een spoorwegongeluk plaats gehad. Een passagierstrein uit Brighton zakte door de spoor wegbrug bij Norwood. Zes wagens zijn verbrijzeld en verscheidene passagiers gewond in een hospitaal opgenomen. Het schijnt dat men te New-York de nieuwe wet op de imigratie scherp wil toepassen. Er gaat bijna geen dag voorbij, waarop niet aan een groot aantal landverhuizers de landing verboden wordt en voor rekening der Stoomvaart maatschappij, die ze aanbracht, terugvoer geboden wordt. De redenen worden gezocht nu eens in onreinheid, dan weder m ziekte en ongeschiktheid om in eigen onderhoud te voorzien, terwijl ieder die niet met eene behoorlijke, door den Ameri- kaanschen consul gelegaliseerde verklaring aan komt, aan de verdenking van strafbare misdaad blootstaat, welke verdenking voldoende is om zijne landing te weigeren. Het verzoek van een aantal stoomvaartmaatschappijen om eene plaats aan te wijzen, waar de geweigerde immigranten voor hare kosten tot het vertrek van het stoom schip verpleegd kunnen worden, werd van de hand gewezen, zoodat de geweigerde passagiers onmiddellijk weder aan boord moeten. Bijna zijn vier jaren voorbij gegaan en nog heb ik niets van mijn zoon vernomen alle nasporingen die wij deeden bleven helaas i vruchteloos zoodat ik niet anders denken kan of hem is een ongeluk overgekomen, het land waarheen hij dan ook ging, Rio Janeiro is dan ook zoo twijfelachtig, de ge varen daar zoo groot I dat ik sidder bij de gedachte dat hij misschien gevallen is door de hand eener moordenaar, de goede God zal zjjn ziel genadig zijn ziedaar de verzuchting die die moeder telkens en telkens slaakte maar vooral ook op die dag dezer week, toen haar deur geopend werdt en door de postbode haar een brief werdt overhandigd met de woorden een brief uit Rio Janeiro zij schrikt I zjj weent van blijdschap, krampachtig grijpt zij die brief opent die in zenuwachtige staat en leest de naam van haar reeds verloren waande zoon, haar lieve zoon, die haar zoo telkens liefde bewezen hadt. Wie is in staat dat geluk en blijdschap dier moeder te schetsen?! na wat gekalmeerd te zijn leest zij zijn goede gezondheid, vermeldende de heugelijke tijding spoedig in 't vaderland terug te kome en zich daartoe reeds scheep bevond aan boord van een schip hij verzocht in diep berouw vergiffenis voor zijn stilzwijgendheid waarvan allerlei omstan digheden mondeling medetedeelen de schuld waren, thuis komende zoude hij alles trachtte te vergoeden, Moeder 'k ben wel ver van 't land, Waar mij 't leven werd geschonken, Waar mijne eerste tranen blonken, Waar ik opwies aan aan uw hand Waar uw moedertrouw der ziel Van den knaap haar zorgen wijdde En hem liefdrjjk stond ter zijde, En hem ophief als hij viel Schijnbaar scheurde 't lot de banden, Die ons bonden, wreed vaneen 'k Sta hier wel aan vreemde stranden Met mij zelf, en God alleen, Maar toch, moeder wat me griefde, Wat mi) vreugd gaf of verdriet, Moeder 1 twflfel aan de liefde, Aan het hart uws liev'lings niet! (M.) Ten einde geen afbreuk te doen aan het roman tische, de verhevene gedachte en dichterlijke taal van bovenstaand ingezonden, nemen wij hetzelve onver anderd op. Meer prozaïsch zou de korte inhoud van dat epistel aldus luiden „De echtgenoote van H. Z., (vroeger wed. J. D.) ontving in de vorige week tot hare groote vreugde een brief uit Rio Janeiro, van haren zoon,van wien z(j in vier jaren tfjds niet had vernomen, en die thans meldde dat hjj zich weder scheep had begeven naar Holland." De Uxtg. Burg. Voorm. half tien Ds. Ludwig, van Zuidscharwoude. Oudeschild. 's Nam. Ds. Ludwig, van Zuidscharwoude. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Burg. 's Avonds 6 uur Ds. Kuperus. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 29 April 5 Mei. ONDERTROUWD Cornelis Smit en Antje Rab. GETROUWDSijbrand Kuiper en Anna Jeannette Kuijper. Jan Duinker Lz. en Dieuwertje Vlas. GEBOREN Reintje, dochter van Cornelis Santifort en Cornelia Smit. Anna Maria, dochter van Klaas Maas en Aaltje van Heerwaarde. Teelce, zoon van Willem Boon en Trijntje Boon. Cornelia, dochter van Cornelis Peper en Pietje OVERLEDENGeene. voor VÏER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts D RIE- maal in rekening gebracht. Bevallen van een flinke JONGEN, Mevrouw M. NEEB—Enklaar. Niedersedlitz bij Dresden, 29 April 1891. V Bevallen van een DOCHTER, A. REUVERS -Swan. Dirkshorn, 4 Mei 1891. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze jongste lieveling, BERTUS CORNELIS, in den aanvalligen leeftijd van ruim 2 jaren. P. J. KIKKERT. G. KIKKERT-Stoepker. Burg, 5 Mei 1891. by K. PEREBOOH. uit de Fabriek „Hraaijenburg," gereed voor het gebruik, is de cenigste verf voor muren, pla fonds eDz., waarmede sterk, duurzaam en mooi werk kan worden geleverd en daardoor do wit kalk met voordeel vervangt. Ornamenten met Albastiue bewerkt, blijven hunne scherpe lijnen behouden en raken niet vol zooals met witkalk. Albastiue is witter dan witkalk. De kleuren zijn helderder, zachter en verschieten niet, geeft niet af en laat niet los. Voorhanden een partij waarvan, wegens voordeeligen inkoop, de prijzen beneden alle concurrentie zijn gesteld, men vrage stalenboeken en vergelijke de prijzen. Tevens voorhanden uitgebreide stalenboeken van eene der grootste fabrikanten in Nederland. Voorts groote voorraad kastpapier, kastranden, patrouenpapier in drie soorten enz. enz. Aanbevelend, allerlei soorten nieuwe en gebruikte voor welke verkoop en levering zich beleefd houdt aanbevolen, UEd. Dw. D. Ju. ASJES Ez., Alkmaar. Lustre- en Dril-jasjes, Bukskin Hoeren en Jongenspakken, Trico- en bukskin Kinderpakjes, Bukskin Zomerjasjes. Eigengemaakt werk zeer solide. Een zeer voordeelige partij Heeren-Fanta- siehoeden, de allerfijnste soorten f 1.75 en hooger. Gaat steeds voort te leveren de zoo gunstig bekende Veeren-en Kapokken bedden, solide waar lage prijzen. Aanbevelende, Ph. VLESSLVG. van J. TEN DOESSCHATE te ZWOLLE is verkrijgbaar bij BURG, TEXEL. Rn ItV at

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 3