r.w. b. ïbi kalf zullen slaclten. Lokaal de Vergulde Kikkert. Ter Drukkerij table Cora Gemeenteraad te Texel. Marktberichten. Advertentiën Tandarts BIERSTEKER, AANBESTEDING. Naaimachines BejGt S. DROS 6a, Muziek voor den dans (km. PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIE^ te Oosterend. Spek, Worst, Ham, enz. In de te Amsterdam gehouden algemeens vergadering van aandeelhouders in de Neder- landsche Handelmaatschappij zijn het verslag, de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend vastgesteld op f 82 por aandeel. In het verslag wordt o. a. medegedeeld het verlies van een millioen specie bij het zinkon van do Prins „Frederik" op 18 October in de golf van Biscaye, welk bedrag verzekerd was. De groote Kunstboterfabriek van de keeren Timmerman Co. te Rotterdam, die de meeste boter van al de fabrieken aldaar produceert en een groot personeel werk ver schaft, is in handen van eene Fransche Vennootschap overgegaan. Do Nedoilandsche Kamer van Koophandel te Londen hield in het begin dezer week eene vergadering ter beraadslaging over de middelen om den Nederlandschen zuivelhandel op Engeland te verbeteren. De voorzitter, graaf Van Bylandt, de Nederlandsche gezant, heette de aanwezigen, waaronder velen, die er opzettelijk uit Holland voor waren gekomen, hartelijk welkom. Na eene inleiding van de bespreking door den voorzitter, las de heer Maas het officieel verslag voor van de commissie, voorstellende de oprichting van een agentschap voor den verkoop van de beste zuivel-producten tegen de hoogste prijzen. De discussie loidde tot geen definitieven uitslag. De conferentie heeft het volgende besluit genomen De gedelegeerden worden uitgenoodigd hunne v'ereenigingen uit te noodigen, zich te verstaan met de commissie uit de Nederlandsche Kamer van Koophandel, tot uitwerking van haar voorstel ter oprichting van een agentschap te Londen voor den verkoop van zuivelproducten, het instellen van vervolgingen en hot keuren en controleeren van den aanvoer. Vergadering Vrijdag 26 Juni 's morgens 10l/a uur. Voorzitter de heer C. M. Kooy, burgemeester. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zfin: Prov. bladen en circulaires Goedkeuring van Ged. Staten, van het raadsbesluit tot vaststelling der jaarwedden voor de aan te stellen onderwijzers aan de Koog en Zuid-Eierland en de onderwijzeres te Oosterend; Procesverbaal opname van boeken en kas van den gemeente-ontvanger; kassa was f6575,57s. Alles voor kennisgeving aangenomen. Door den Voorz wordt aangeboden het gemeente verslag over 1890. Zal bfi de leden circuleeren. Verzoek van den heer P. H. Schreuder, hoofd der school te de Cocksdorp, verzoekende wegens lichaams - gebreken (doofhoid enz.) eervol ontslag uit zijne betrekking, tegen 1 October a. s. De Voorz. doet voorlezing van ingekomen schrijven van bevoegde autoriteiten, betreffende de aangevoerde lichaamsgebreken, waaruit blijkt de ongeschiktheid (wegens lichaamsgebreken) van den titularis, voor zijne betrekking. Wordt besloten het gevraagd ontslag eervol te verleenen. Verzoek van mej. Engel-- de Vroom te Zuid-Eierland om eervol ontslag uit hare betrekking als onder wijzeres in de handwerken. Wordt besloten het gevraagd ontslag eervol te verleenen. Orergaande tot de benoemingen, worden benoemd, (allen met algsmeene stemmen) Tot hoofd der school te Zuid-Eierland, de heer W. Flens, te Ooltgensplaat tot onderwijzer aan dezelfde school, de heer H. A. Bjjleveld, van Alkmaar; tot onderwijzeres aan den Burg, mej. R. Roeper, van Wormerveer; tot onderwijzeres te Oosterend, mej. H. Koorn van Bovencarspol tor onderwijzer aan de Koog, de heer P. Dijkstra, van Leeuwardenmet den benoemde stonden op de voordracht de hoeren H. Meijer, van Borger en J. H. Steggerda, van Sneek. Do overige voordrachten deelden we reeds mede in ons vorig nummer mede. Daarna brengt de Voorz. ter tafel een concept besluit tot het aangaan van eene geldleening, groot f 10000, benoodigd voor het bfi te dragen aandeel in de havenwerken, voor de vergoeding aan de eigenaars der aldaar opgeruimde perceelen en voor het aanschaffen van een aanjager. De conditiën voor deze leening zouden zfin, hoogstens 41/, pet. en te beginnen met 1902 jaarlfiks minstens f 1000 af te lossen. Meenden sommigen dat de benoodigde som wel tegen lager interest zou zfin te bekomen, omtrent de wfize van aflossing deed de heer Dros het voorstel dat de gemeente zich zou voorbehouden om de leening des gewenscht vroeger af te lossen. De heeren P. Kefiser, C. P. Kefiser en Westenberg meenden evenwel, dat die bepaling belemmerend zoude zfin voor het aangaan der leening, bfi welke gevoelens ook de Voorzitter, volgens ingewonnen information, zich aansloot, De beer Dros bleef evenwel zfin voorstel hand haven, hetwelk, daarop in stemming gebracht, met 11 tegen 2 stemmen werd verworpen; voorstemden d3 heeren Dros en W. K. Bakker. Het concept besluit daarop in stemming gebracht wordt met 11 tegen 2 stemmen vastgesteld: tegen stemden do heoren Dros en W. K. Bakker. In verband met het bovenvermelde besluit, wordt daarop in behandeling gesteld een supp. begrooting, welke zonder discusio wordt goedgekeurd. Daarna doet de Voorzitter een voorstel tot ver andering van de post onvoorziene uitgaven op de rekening van het vorig jaar, welke mede wordt goedgekeurd. Vervolgens wordt overgegaan tot af-en overschrij ving op genoemde rekening. Namens B. en W. doet de Voorz. daarop het voorstel om aan den benoemden onderwijzer te Zuid-Eierland, welke 13 dezer reeds in functie trad, eene gratificatie te verleenen voor de waarneming der betrekking als H. d, S. voor den tfid, waarop daarin nog niet is voorzien, en die gratificatie te bepalen op f8 per week. De heer W. K. Bakker achtte dat bedrag wel wat hoogspr. meent dat 12 genoeg zoude zfin. De heer C. P. Kefiser wenscht dit te bepalen op f 4 per week. De heer Dros wenscht de gratificatie zoodanig te bepalen, dat de wedde van den onderwijzer en de gratificatie te samen het salaris van het H. d. S. vertegenwoordigenalzoo pl, m. f 6 por week. Zonder hoofdelijke stemming wordt tot dit laatste besloten. Een voorstel om eene gratificatie beschikbaar te stellen voor een der gemeenteveldwachters, die ge roepen zal worden om gedurende de drukste ker misdagen aan den Burg dienst te doen, wordt mede zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna brengt de Voorzitter ter tafel een concept verordening tot heffing van gelden voor goederen op de haven, welke daar langer dan 14 dagen blfiven liggen. Met toevoeging van de bepaling, dat de opgeslagen goederen, ten allen tfide namens B. en W., en ten koste van de eigenaars kunnen worden opgeruimd, indien deze laatsten in gebreke blfiven na voorat- gaande aanzegging dozelve opteruimen, wordt de voorgestelde concept-verordening goedgekeurd. Een adres van Mej. K. Boeling-PIesse, nogmaals verzoekende om een gratificatie, wordt op voorstel van den heer Mets tot eene volgende vergadering verdaagd, ten einde B. en W. gelegenheid te geven, tot het doen van informatiën, of dit verzoek al dan niet dient te worden ingewilligd. Daarna gaat de vergadering over in geheime zitting tot behandeling van reclames tegen den hoofdelfiken omslag. Na heropening der vergadering, spreekt de heer C. Kefiser Pz., naar aanleiding van het ontstane ongemak bfi sommig wolvee, den wensch uit, dat de Voorz als hoofd der politie, krachtige maatregelen zal nemen tot beteugeling van dat kwaad. De Voorzitter antwoordt hierop dat zoover de wet zulks gebiedt, maatregelen worden genomen, doch dat het eerstens op den weg van de veehouders ligt om door doeltreffende middelen het ontstane kwaad te verbeteren en uitbreiding tegen te gaan. Verder niets te behandelen zfinde wordt de ver gadering gesloten. Leiden, 26 Juni. Ter markt werden heden aangevoerdOssen stuks f af 34 Stieren f 62 a f 208; Veulens stuks af 20 kalikoeien f 138 a f 27086 Melkkoeien f 108 a f 24852 Varekoeien 100 a 242; 20 Vette koeien f 150 a f 283105 Vette kalveren f 26 a f 65, 34 Magere kal veren f6,— a f 19 GrasKaiveren af 550 Vette Schapen f 20 a f 31, 246 Magere Schapen f14 a f 23,— 3 Paarden f 24 a f42 934 Magere Lammeren f 6,— a f 16,50 Vette jarige 144 Magere Varkens f 15 a f 30 Vette Varkens a. 208 Biggen f 2.50 a f 12. OPGAVE YAN BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, verzondeD in de eerste helft der maand Juni. Van het postkantoor Texel. C. Vlaming, Passaic (Amerika). Van het hulpkantoor Oosterend. A. Legrand, Parijs (Frankrijk). Zondag 28 Juni. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. half tien Ds. Habbema, van Noordscharwoude. OucleschiUl. 's Nam. Ds. Habbema, van Noordscharwoude. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kupekus. Ben Hoorn. Nam, half twee Ds. Kuperus. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant ln eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal in rekening gebracht. Heden overleed, na een kortstondig lfi den, onze geliefde Vader, Jb. Kis. BRUIN, Echtgenoot van wfilen Antje Duinkek, in den ouderdom van ruim 85 jaar. Burg op Texel26 Juni 1891. Kis. Jb. BRUIN. D. D. BAKKER. ANNAATJE BAKKER geb. Bruin. KOSTELOOZE INENTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Texel maken, ingevolge art. 18 der wet van 4 December 1872 (Staatsblad no. 184) bekend, dat op Dinsdag 30 Juni 1891, van des namiddags 4 tot 5 uren, ten huize van den heer Dr. Stam, gelegenheid zal zijn tot kostclooze inenting en herinenting. Texel, 27 Juni 1891. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. M. KOOY. De Secretaris, STIKKEL. Het Bestuur der P. W. B. betuigt zijnen vriendelijken dank aan allen, die door het schen ken van prijzen,, het koopen van loten, het be zoeken dor gchoudene tentoonstelling, etc. van hunne belangstelling blijken gaven, inzonderheid is het Bestuur erkentelijk aan allo dames, die de tentoonstelling zoo uitmuntend deden slagen en voordeelig zijn en aaD het gezelschap Con cordia voor de muziekuitvoering bij de sluiting der tentoonstelling. De Voorzitter, C. M. KOOIJ. Prins-Hendrikkade 169, Amsterdam, is WOENSDAG 1 J U LI te den Burg te consulteeren voor Tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren des avonds van zes tot negen uur. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel zullen op Woensdag 1 Juli 1891 's na middags 1 ure AANBESTEDEN; lo. het opsteken en onderhouden der straat lantaarns in de verschillende dorpen dezer gemeente en op de haven te Oudeschild, gedurende het jaar 1891/92; en 2o. het onderhouden der kachels in de verschil lende scholen der gemeente gedurende de drie eerstvolgende jaren. De voorwaarden liggen ter Secretarie ter lezing. Texel, 12 Juni 1891- Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. M. KOOY De Secretaris, STIKKEL. De ondergeteekenden berichten, dat zij a. s. DINSDAG een le kwaliteit Hopende met vele orders vereerd te mogen worden. W. SPIERDIJK. Jb. KIKKERT. Pfaff en andere, van de nieuwste vindingen voorzien voor Familie en Handwerkersgebruik. Duurzaamheid. Werkende zonder gedruisch. 5 jaar guarantie. Gratis onderricht. Concurreerenden prys. Vanaf f 16.- OOSTEREND. Gedurende de kermis met extra bezet orchest. Op deti dag gelegenheid om te kunnen biljarten. R. MOOJEN. Steeds ruimen voorraad versch en gerookt Nette bediening, puike waar. Winkeliers genieten rabat. kan een flinke jongen, die goed onderwijs heeft genoten, als LEERLING geplaatst worden. MMM—M—BWIUHJC—I I III»II I IMUIILJUIMUI l« l

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 2