Braniwaartorc-Maatschapptj Buitenland. Marktberichten. HARTELIJKE DANKBETUIGING bekroonde Horlogiën Tandarts BIERSTEKER, De Notaris GONINCK WESTENBERG beste Boerenwagen PREDIKBEURTEN. ADVERTENTIËN. Hooigewas en Nagras Op DINSDAG 7 JULI a. s. TE KOOP In een der bladen vinden wij vermeld een curieus maar practisch voorval van Dinsdag jl. om eene stemgerechtigde over te halen tot het vervullen van zijn kiezersplicht. Een paar heeren met rijtuig op weg naai de stembus houden halt bij den bovenbedoelden persoon, bezig met maaien. Zij noodigen hem uit mee te gaan om zijn stem uit te brengen, maar hij kan niet, zegt hij, omdat dan zijn werk niet afkomt, het stuk waarop hij bezig is moet er af. Inziende dat het welsprekendst botocg afstuit op 's mans vast besluit om dat stuk af te maaien, biedt een der heeren (volgens mede- deeling een „pennelikker" maar die tevens de zeis wel kan kanteeren) aan, de rol van maaier-remplacant te vervullen totdat hij naai de stembus is geweest. Tegen dit voorstel had de maaier geen bezwaar en de rollen werden direct verwisseld. Of de nieuwe maaier hard gewerkt heeft vertelde men niet, in elk geval de stem was gewonnen. Verscheidene teelders van grond te Beverwijk en Heemskerk moeten gedeelten van met aardbeziën bezette gronden opruimen en met groenten bezetten, tengevolge van de door de koude geleden schade. De Zaanl. Ct. schrijft „Eindelijk kan in de Zaanstreek in een lang bestaande behoefte voorzien worden door het leggen van een trambaan in deze volkrijke gemeenten. Door de concessie-maatschappij te Amsterdam is aanvrage gedaan deze baan te leggen van Zaandam door KoogZaandijk tot Wormerveer. Uit de gemeente Krommenie zullen ijverige pogingen aangewend worden om mede in die aansluiting te worden opgenomen. Deze gemeenten zijn als 't ware één, èn door bedrijf èn door familiebetrekkingen en zoo kort aan één gesloten, dat in vele gevallen de reis per Holl. spoor van de eene tot de andere plaats een omweg te noemen is. De oude Napoleon, die Zaandam tot stad verhief bij zijn bezoek aldaar, wenschte dan ook gezegde gemeenten reeds tot één geheel te maken." Een groot aantal arbeiders te Appelscha weigert den hoofdelijken omslag van het vorig jaar te betalen. Diensvolgens is de gemeente ontvanger Scheenstra met vervolging zoover- gevorderd, dat hij de vorige week aan die belasting-schuldigen dwangbevolen heeft doen uitreiken door een commies-deurwaarder, die eene massa van die papieren had te bezorgen Met belangstelling ziet men den afloop dezer zaak te gemoet. Soms, niet dikwijls, ziet men in de bladen advertentiën, waarin ouders of wat meer voorkomt eene moeder een kind aanbieden. Het is moeielijk zulk een daad te begrijpen. En toch Dezer dagen ontving de „Nieuwe Gron. Crt." een schrijven met verzoek om eene advertentie te plaatsen van den volgenden inhoud „Nette burgers, echtelieden, door omstandig heden gedrongen, wenschen aan alleszins achtens waardige echtgenooten als kind af te staan een allerliefst jongentje van 7 jaren, of een prachtig meisje van 8 jaren, flink gezond en zonder eenig lichaamsgebrek." In het bijgaand schrijven wordt gezegd, dat de hunne kinderen, (die zijzelven immers aller liefst vinden), aanbiedende ouders negen kinderen hebben en een zeer schraal inkomen. Hoe hoog moet de nood zijn, die zulk eene aanbieding in de pen geeft 1 Of welke zijn zulke oudersIn elk geval zou het voor de kinderen wonschelijk zijn als iemand zich over hen ontfermde. In den tuin van het Grand Hotel du Soleilte Zutfen kan men tegenwoordig een aardig voorbeeld zien, hoe tam de gewone spreeuw is en hoe gemakkelijk zij gedresseerd kan worden. Aan een paar jonge spreeuwen werd door den hotelier, die een dierenvriend is, een uit stekend logies op eene plank in een pakkamer aangewezen. De beestjes wisten er zich spoedig gemüthlich in te richten en vonden zich zeer op hun gemak, toen er ook 's morgens voor een copieus ontbijt gezorgd werd. De eerste dagen kregen zij dit op hunne plank, de volgende dagen werd het hun telkens een eindje verder in den tuin verschaft, en nu kan men het aardige verschijnsel zien, dat de spreeuwen zich als een paar vaste pensionnaires beschouwen, den hotelhouder voortdurend na en op den schouder vliegen om door hem gevoerd te worden, en als het bedtijd is zich punctueel ordelijk naar hun lit-jumeau op de plank van de pakkamer be geven. ZCt.) De minister van landbouw in de Vereenigde Staten, de heer Rusk, heeft een uitvoerig regle ment uitgevaardigd voor schepen, welke vee ver voeren. Dergelijke vaartuigen moeten zich bij den minister voorzien van een certificaat, dat geldig is voor één jaar, en waarop o. a. is aange geven, hoeveel stuks vee met het sehip mogen worden vervoerd. Voorts wordt in het reglement ook bepaald, hoeveel ruimte op het dek ter beschikking van het vee moet worden gesteld, en welke andere inrichtingen voor de gezondheid en de veiligheid van het vee moeten worden aangebracht. LandbCt.) De menagerie van Pezon kwam Zaterdag te Rambervillers (Vogeezen) aan. Op het oogen- blik dat de wagens den grooten weg opreden, sprong tengevolge van eenen schok het slot los van de kooi, waarin twee leeuwinnen opgesloten zaten. Een der roofdieren sprong aanstonds naar buiten. Een paard dat juist voorbijging werd door de leeuwin aan het been gekwetst. De jonge Pezon had terstond het voorgevallene bemerkt en hij volgde de leeuwindeze had echter tijd den geheelen weg te doorloopen, waar op het oogenblik veel volk was. Men kan denken welke schrik daar heerschte. De wandelaars stoven in alle richtingen uiteen. Eindelijk kon men de leeuwin in een klein straatje dry ven, dat door moedige mannen en door eenige gen darmen werd afgesloten. Eerst na anderhalf uui gelukte het de leeuwin weer haar hok te doen binnengaan. De invoer van Amerikaansch vee in Duitsch- land is toegestaan onder voorwaarde, dat de dieren van Hamburg op wagens naar Altona vervoerd worden, aldaar na aankomst dadelyk onder politietoezicht worden geslacht, en het vleesch door den veearts onderzocht wordt. De localiteiten, waarin de dieren te Altona gebracht worden, moeten aan de eischen van het veeartse- nijkundig toezicht voldoen. Op deze voorwaar den heeft de Hamburgsche veehandelaar Claus Olde nogmaals getracht, Amerikaansch vee in te voeren. In de eerste dagen van Juni bracht n.l. het stoomschip Gremon 360 ossen uit Boston mede. LgndbCt.) Men schrijft uit Nieuw-York: Sedert eenige dagen heerscht hier, zoo ook in de kuststaten, eene ongewone hitte. De thermo meter wees reeds 100 gr. Fahrenheit (37 gr. Cel sius). Vele personen bezweken tengevolge van zonnesteken. Zware onweders hebbsn veel schade aangericht en koelden de temperatuur niets af. De oudste in Azië wonende Europeaan John Velge een Hollander van geboorte is dezer dagen te Malakka overleden in den ouderdom van ruim 102 jaren. Hij werd in 1789 geboren te Malakka, dat toen een Hollandsche kolonie was. Hij wist nog zeer veel te vertellen uit den tijd der Nederlandsche heerschappij. Purmerend 30 Juni. Aangevoerd 34.3 vette kalveren 60 80 ct. per kg.; 156 nucht. kalv. f 6 k 18390 vette Varkens 30 49 ct. per kg. 95 magere Varkens f 7 18377 Biggen f 3 a f5; 847 Schapenen Lammeren, 216 Runde ren en 17 Stieren f a kip-Eieren f 3,25 a f 3.75 per 100. Vette koeien pryshoudend, handel stug, f0,60 a f 0,76 per k. g. Magere koeien hooger in prijs, handel vlug 100 a 160 gld. per stuk. Melkkoeien hooger in prys, handel matig, 120 a 180 gld. per stuk. Vette- en Nuchtere alveren prijshoudend, handel matig. Vette varkens, lager in prys, handel matig. Magere varkens en biggen lager in prys, handel stug. Vette schapen hoo ger in prys, handel stug, 20 a 29,— gld. per stuk. Overhouders prijshoudend, handel matig, 16 a 22 gld. per stuk. Lammeren, prijshoudend, handel traag, f 8 a 13 per stuk. Zondag 5 Juli. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. half tien Ds. Jelgersma, van Schoor 1. Oudeschild. 's Nam. Ds. Jelgersma, van Schoorrl. Waal. Voorm. 10 uur Ds. de Mazure. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 24 30 dezer. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD: Reijer Buijs en MarretjeDyksen. Jan Bakker en Annetje Alderliefste. GEBOREN Jannetje, dochter van Klaas Tuinder en Keetje Schagen. Hendrica Maria, dochter van Hendricus Jacobus Krook en Johanna Vobie. OVERLEDENJantje List, 81 jaren, weduwe van Dirk de Boer. Guurtje Hm, 2 dagen, dochter van Jan Hin Pz. en Trijntje Smit. Jacob Bruin, 85 jaren, weduwnaar vanAntje Duinker. aan allen, die by ons 40-jarig huwelijksfeest blij ken van belangstelling hebben gegeven. J DUINKER en Echtgenoote. Nieuweschild, 30 Juni '91. DE ONDERLINGE ,,'T ALGEMEEN BELANG," verzekert Boerengebouwen en inventaris ad f 1.65-2.10 Winkelhuizen - 0.55-0.75 Woonhuizen - 0.50-0.65 per f 1000.— per jaar. Tydelijke hooi- en wolver zekering en worden voordeelig gesloten. Kantoor: HOOGERSTRAAT, Den Burg. De met verschillende medailles in Goud, Zilver en Nickel, alsmede alle andere artikelen tot het vak behoorende, in ruime keuzen en billijke prijzen voorhanden bij G. D. KIKKERT, Goud- en Zilversmid, Gravenstraat Prins-Hendrikkade 169, Amsterdam, is WOENSDAG 1JULI te den Burg te ccnsulteeren voor Tandheelkundige oporatiën, vullingen en het plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Spreekuren des avonds van zes tot negen uur. zal PUBLIEK VERKOOPEN: 's avonds 7 ure in het logement de Oranjeboom aan DEN BURG. A. Voor den Heer Jn. DALHEIJER Sr. 2 42 70 Gerritsland (In 2 perceelen). B Voor den Heer P.P.KIKKERTq.q. 2 67 Het Nieuwland. C. Voor Heeren Diaconen der Herv. Gem. a/d Waal. 90 Bobbeneel. Een gebruikte doch nog Te bevragen by J. SCHCJHAKER, BURG, TEXEL. Waalder straat. H. A. C.

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 2