Bierbottelarij „De Pool" NEW-YORK. C. J. Tan Houten x7Tj7 z: ƒ1.80 ƒ0.95 0.52y2 0.27% Een driewielde kar Groninger Lijnkoeken levert KONING C°. Versclie Bieren. MUIJS, GOVERS C°. Opruiming Zomerartikelen. Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. BALTIMORE. Feuilleton. TE KOOP De echte De beste De puikste Burg op Texel. De DETAILPRIJZEN van Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. en 1 BOERENWAGEN, by A. DALMEIJER a. d. WAAL. Bestellingen worden tijdig ingewacht. De firma MUIJS, GOVERS Co., blijft zich bij voortduring aanbevelen tot de levering van Ter bestrijding van minder juiste geruchten, brengt de firma ter kennis van hare geachte afnemers, dat zij niet voornemens is hare filiaal alhier tegen den winter op te heffen, doch de levering van Bieren, even als thans, ook gedu rende de ivintermaanden zal plaats hebben. Ondergeteekende bericht aan zijne geachte begunstigers, dat hij alle Lustre- en Driljassen, Bukskinjassen, Kinderpakjes, Tricotpakjes, Ka toenen jongensblouses, voorverminderden prijs opruimt. Tevens ruim voorzien van Zwem broeken in alle grootten, prijs uiterst laag gesteld; geeft steeds a contant 5% korting. Aanbevelende, Pil. VLESSING. fflÉftssggm NAS ROTTERDAM AMSTERDAM per Vu Kg. per 'As Kg. bus. Men ver voege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bij de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Ois ter wijk. Verhaal van een inspecteur der Amerikaansche geheime politie. Vrij naar 't Fransch door A. B. 6 II. De zwarte domino. Het is Edith, zei hy. Zy zoekt de gele domino met het zwarte borduursel, die zooals zjj weet hem bedekt, welke zy bemint. Moet ik haar een teeken geven, of wilt ge liever, dat zy u zelf zoekt? Laat ons wachten, oom. Kfjk, daar wordt zy door een harlekijn opgehouden. Als u nu eens van de gelegenheid gebruik maaktet om weg te snappen, zei ik lachende. De lieldesgesprekken boezemen een derde geen belang in. Drom.nolscke jongen, riep mjjn zoogenaamde oom uit, mfi vriendschappelijk de hand drukkende, gij hebt inderdaad gelijk, maar gij hebt my nog niet gezegd Binnen een uur zal ik u alles vertellen. Ik zal mijn vader in zijn bibliotheek opzoeken. Als hij de waarheid zal weten, zal ik u laten komen en u alles uitleggen. Dat is waar, hem dient gij eerst te spreken. Maar denk er aan Jo, dat ik ongeduldig ben en laat mfi niet al te lang wachten. Na my nogmaals teeder de hand te hebben gedrukt, ging hy heen. Nauweiyks had hy my verlaten of ik begaf my naar het venster. Dit is het uur waarop de ware Jo verschynen moet, dacht ik. Ik heb voor hem meer gedaan, dan hy zou gedaan hebben voor zichzelf. Ik heb in het hart van zyn ouden oom het vermoeden versterkt, dat Hartley schuldig is. Maar nu het hof maken aan een verloofde is iets geheel anders en dan een onderhoud te hebben met een toornige vader; dat is my te moeieiyk, verandering van acteurs is dus noodzakelyk. Ik wilde uit het venster springen, maar by het licht van bengaalsch vuur dat ontstoken werd, bemerkte ik, dat het een 12 voet boven den grond was. Ho, zei ik teruggaande, dat zou al te gevaarlyk zyn en ik sloot het venster weer,zeer teleurgesteld, in een strik gevangen zyn. Jo 1 Jo Op dit goroep my omkeerende, bevond ik my voor het jonge in het wit gekleede meisje. Meendet gij, dat ik u niet zou opzoeken vroeg zy. Het is waar, men heeft wel gedacht my er van terug te houden. Hartley is zoo achterdochtig en hy is mij overal gevolgd, zoodat ik myn plannen niet kon laten biyken 01 Zy uitte deze kreet toon zy een groote man in een zwarte domino zag voorby gaan, die een door dringenden blik op ons wierp. Hy is het, mompelde zy. Haar hand nemende, drukte ik die teeder en voor een verliefde is dat even goed als een gesprek. Ik durf niet by u te blyven, Jo, vervolgde zy. Als gy eerst uw vader gesproken zult hebben, zal ik meer moed hebben. Voor het oogenblik is het beter, dat ik u maar alleen laat. Ik hield voort durend haar koude en bevende hand in de myne. Zy scheen zeer aangedaan. Eensklaps bewogen de gordynen voor het venster, dit vermeerderde haar vrees en zy snelde weg. Ik ging uit myn schuilhoek om te ontsnappen. Helaas, dit was onmogeiyk. Nauweiyks was ik by een groepje aangekomen dat zich by de deur bevond, of ik werd op den schouder geklopt. Het was de zwarte domino. De klok sloeg 10 uur; myn gids was daar en willens of onwillens ik moest hem volgen. III. Ik volgde hem door verschillende gangen. Ein- deiyk bleef de geheimzinnige domino staan en wees my een deur aan, waarna hy vertrok. "Wat nu te doen? vroeg ik myzelf af. Zal ik een einde aan deze comedie maken, of by mynheer Benson binnertreden en hem alles vertellen, vrat ik vernomen heb sedert ik de rol van zyn zoon speel Als ik by mynheer Benson binnentrad kon daaruit geen verkeerde gevolgtrekkingen getrokken worden; De deur openende, bevond ik my in de kamer naast de bibliotheek, waarvan de muren bedekt waren door de boeken, welke op planken langs de kant stonden. Er waren zelfs planken met boeken voor de deur, zoodat deze geheel verborgen was, als zy eenmaal gesloten was. Er was niemand in de kamer, op het bureau stond een glas en een flesch gevuld met wyn. My herinnerende wat my daaromtrent gezegd was, ging ik naar het glas zien. Op dat oogenblik meende ik een doffe kreet te hooren. Ik zag naar alle zijden rond, maar merkte niets op. Meenende my bedrogen te hebben, nam ik het glas weer op. Het droeg geen enkel spoor van wyn, een wit poeder alleen was er in. Mynheer Benson had zyn gewonen dronk dus nog niet ge nomen en in afwachting van zyn komst/verborg ik my achter een tochtscherm. Een minuut later ongeveer hoorde ik loopen in de naburige kamer en mijnheer Benson trad binnen. Hy ging naar de tafel, schonk wyn op het witte poeder en ledigde het glas in een enkelen teug, waarna hy het diep zuchtende weer neder zette. My van myn masker en domino ontdoende, wilde ik myne tegenwoordigheid kenbaar maken door tegen het scherm te klompen, waarachter ik verscholen zat, Ik werd daar echter van teruggehouden door de schrik, veroorzaakt door de groote verandering in de gelaatsuitdrukking van mynheer Benson. Hy wankelde en zyne armen bewogen zich zenuw achtig. Zich met moeite staande houdende, ging hy met onzekeren tred naar de deur, waarop op het zelfde oogenblik geklopt werd. Wie is daar? vroeg mynheer Benson op den hem gewonen ernstigen toon. Ik ben het, Hartley, was het antwoord. Zyt gy alleen? Corri is by my. Mynheer Benson draaide den sleutel om,opende de deur en trad terug. Gedurende eenige oogenblikken van angst, begon hy van rechts naar links te slingeren, vervolgens, viel hy voorover aan de voeten zyner kinderen neder. Het jonge meisje wierp zich op het lichaam van haar vader, terwyl Hartley doodsbleek werd. Hy is dood 1 riep Corri uithy ademt niet meer Wat is er gebeurd? Zou Jo Stil, viel haar broeder haar in de reden, een vluchtigen blik rondom zich slaande, hy moet hier zyn, laat my zoeken. O, als hij het is die het gedaan heeft In één oogopslag begreep ik de toestand. Hy moest my niet zien zonder domino of masker. Hoe te ontsnappen? Opmerkende dat het zware gordyn voor de deur der bibliotheek was ineenge schoven en daardoor een verzameling van zware plooien vormde, verschool ik my daar tusschen. Toen Hartley nu op de plaats kwam waar ik gestaan had, vond hy de domino met het masker op den grond; hy keerde dadeiyk naar zyn vader terug en riep uit op een toon, waarin zoowel bitterheid als spottery lag opgesloten. Hy is vertrokken I Na eerst zyn vader ver moord te hebben is hy gevlucht! Hoe zinneloos was ik nog te gelooven dat hy berouw gevoelde Hartley I snikte zyn zuster. Op dat oogenblik kwamen de genoodigden de bibliotheek binnen, onder hen bevond zich ook de vader van Edith, benevens de oude bediende, welke my dien morgen had binnengelaten. Wordt vervolgd, Sn elpersdruk LAN GEVELD ft DE ROOIJTexel. P 1 V anHouten'sCacao nar 1/ TTcr nor (Ter EN Een onverwacht voorval.

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4