N#. 402. Donderdag 10 September A*. 1891 Nieuws- en Advertentieblad. HoMscle Maatscliamü van Laait». Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 80 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 uur op den dag der uitgave. Prijs der Adverrtenlièn Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGE VELD DE ROOU, ParkstraatBuna op Texel. Bij gelegenheid van de Algemeene Vergadering der Holl. Maatsch. van Landbouw, welke in dit jaar te Alkmaar zal worden gehouden, wordt tevens eene Tentoonstelling gehouden van Heng sten, Stieren, Melkgevende Koeien, Pluimgedierte, Voortbrengselen en Werktuigen, stapels Kaas en aangespannen en rijpaarden. Tevens zullen bij gelegenheid der vergadering en tentoonstelling, van wege Alkmaar's ingezete nen verschillende feestelijkheden plaats hebben, waarvan wij hieronder eene opgave doen, ten gerieve van hen die een uitstapje naar Alkmaar willen maken. Donderdag 10 September. 's Midd. 12 uur. Opening der tentoonstelling door het hoofdbestuur, in tegenwoordigheid der leden van de Maatschappij en van de genoodigden. Te 1 uur. Nationale Wielerwedstrijd; op den hoogen tfveewieler; op den veiligheidswieler; op den tweepersoons driewieler. Opgeluisterd door Muziek. Vrijdag 11 September. 's Morg. 10 uur. Tentoonstelling van Hengsten, Stieren, Melkgevende Koeien, Pluimgedierte, Voort brengselen en Werktuigen. Tentoonstelling van Stapels Kaas, (op de markt.) 12 uur. Tentoonstelling van aangespannen- en rijpaarden. 's Midd. 2 uur. Concert op het tentoonstel lingsterrein. 's Av. 7 uur. in de buitensocieteit. Zaterdag 12 September. 's Morg. 10 uur. Tentoonstelling van Paaiden, Vee, Pluimgedierte, Voortbrengselen en Werktu'gen 's Midd. 2 uur. Concert op het tentoonstellings terrein. Zondag 13 September. 's Midd. 12 uur. Opening der tentoonstelling, (zie boven). 's Midd. 1 uur. Postduivenvluchten. Groote uitvoering door verschillende gymnas- tiek-vereenigingen uit Noord-Holland. 's Morg. 10 en 11 uur, aankomst der gymnas ten; 12 uur, officieele ontvangst in het lokaal Harmonie; 12.30 Repetitie op het Doelen veld; 1.30 Optocht naar het terrein; 2 uur, Gymnas- tiekuitvoering4.30 terugtocht naar het Doelen- veld; (opgeluisterd door muziek). 's Avonds 8 uur. Gezellige bijeenkomst in het lokaal Harmonie. 's Avonds 10.30. Bal en verlichting van het Doelenveld. Maandag 14 September. 's Morg. 10 uur. Tentoonstelling van voort brengselen en werktuigen. 's Midd. 12 uur. Algem.Vergadering der Maatsch. 's Midd. 1 uur. Harddraverij door paarden, die nimmer prijs of premie gewonnen hebben, aange spannen voor tweewielige rijtuigen, (opgeluisterd door muziek). 's Avonds 8 tot 12 uur. Concert in de stad en verlichting van de Mient en omgeving. Dinsdag 15 September. 's Morg. 10 uur. Tentoonstelling, als boven. 's Midd. 1 uur. Gewone Jaarlijksche harddra verij door paarden van zessen klaar; aangespan nen of onder den man. Opgeluisterd door muziek, 's Avonds 9 uur. Vuurwerk en Concert. TEXEL, 9 September 1891. Was de aanvoer van vee op de markt van Maandag jl. belangrijk grooter dan den vorigen marktdag, de handel was zoo mogelijk nog stugger en de prijzen lager, terwijl ook nog veel onverkocht bleef. De prijs voor schapen was van f8 tot f 15voor lammeren was f 8 reeds een goeden prijs. Aangevoerd waren 733 Schapen, 281 Lammeren, 3 Koeien, 2 nucht. Kalveren, 3 paarden en 2 Veulens. Tot de oprichting van een muziekcorps is thans besloten. Ofschoon het benoodigd kapitaal nog niet geheel is bijeengebracht (doordien het getal werkende leden van 8 tot 14 is geklommen, waardoor meerdere instru menten benoodigd zijn) werd in eene bijeen komst van aandeelhouders en werkende leden Maandagavond gehouden, besloten devereeni- ging te constitueeren en thans verdere stappen te doen. Na voorlezing en goedkeuring van een Re glement, werd door de aanwezigen voor de nieuwe Vereeniging een bestuur gekozen, bestaande uit 5 leden. Het bestuur, dat zelve de verschillende functiën regelde, bestaat uit de heerenM. Stam, Pres., A. de Rooij, Secr., R. Moojen, Penningm., G. J. O. D. Dikkers en S. Keijser Jz. De lijst tot inteekening voor aandeelen of als kunstlievend lid zal verder circuleeren, ten einde daardoor alsnog het ontbrekend bedrag te vinden. Nu reeds zooveel belangstelling is betoond, dat de oprichting der Vereeniging mogelijk wordt geacht, mag zeker de nog noodige steun wel worden verwacht van hen, die van hunne belangstelling nog niet deden blijken omdat zij do totstandkoming niet mogelijk achtten. yKorae zoo door veler medewerking eene Vereeniging tot stand, welke gewis meermalen eene opgewekte stemming zal bezorgen, „en besta door eend. acht en samenwerking die Vereeniging tal van jaren. Oudeschild, 8 Sept. Zaterdag hield het onderling begrafenisfonds „Steunt elkaar", hetwelk nu vier jaren bestaat, zijne algemeene vergadering. Het ledental, bij het sluiten van het ver- eenigingsjaar uit 197 personen bestaande, is nu bereids tot boven de 200 gestegen. Ofschoon in het af geloopen jaar weer eenige uitkeeringen plaats hadden, bleek toch de kas in bloeienden staat te verkeeren. De ver eeniging bezit reeds f 533.22V». Aan den Heer Dogger, bestuurslid, die belangloos de contributiën invordert, werd als blijk van erkentelijkheid door de vereeniging een ge schenk aangeboden. Voorts werd het bestuur gemachtigd om in tijden, waarin weinig verdiend wordt, ge durende eenige weken geen contributie te doen heffen. Oosterend, 8 Sept. Jl. Zondagmiddag ont stond in de bakkerij van den heer W., door het in vlam geraken van een petroleum stelletje, een begin van brand. Hoewel het eenige moeite kostte, wist men met eene deken de vlam te smoren, zoodat men met eenige schade aan de tafel en den schrik vrij kwam. Bij koninklijk besluit van 1 dezer (Stbl. No. 168) opgenomen in de Staatscourant, is de minister van financiën gemachtigd, om ge durende den tijd, waarin de stand van 's Rijks schatkist dit noodig maakt, schatkistpromessen uit te geven tot een bedrag van f3.500.000. Wij vernemen, dat, ter voorbereiding eener herziening der kieswet, de Regeering, door tusschenkomst van de Gedep. Staten der provinciën, van de gemeentebesturen en van de besturen der instellingen van weldadigheid, opgaven heeft gevraagd van het getal mannelijke personen, Nederlanders, niet beneden 23 jaren, die in 1890 onderstand hebben genoten van een gemeentebestuur of van eene instelling van weldadigheid, alsmede van het getal der daaronder begrepen: a. hoofden van huisgezinnen b. alleenloopende personen. Een aantal veehouders onder de gemeen ten Sloten en Haarlemmermeer hebben nu reeds een gedeelte van het vee, wegens het weinige gras, moeten stallen. In de gemeente Oostzaan zijn door het gemeentebestuur, op last van een Rijksveearts een aantal varkens onteigend, bij welke geble ken was, dat zij leden aan tricbinenziekte. In de zaal van het verkooplokaal te Rotterdam, werden Vrijdagmiddag gedrukte bons of recepten afgegeven, goed voor 2 flesch- jes geneesmiddelen van Sequah tegen betaling van f 2.50, onderteekend met de geschreven letters dr. H. Wederom werden aan Sequah twee bouquet- ten aangeboden. Volgens mededeeling werd er een man gene zen, die 30 jaren aan rheumatiek was lijdende geweest. Een gelukkige vader heeft dezer dagen te Hof van Delft de geboorte van zijn 21ste kind aangegeven. Men schryft uit Amsterdam Op den Heiligenweg aldhier zal binnenkort een sigaren-bazaar geopend worden, genaamd „Het Moortje", waarbij de ondernemende vennootschap een geheel nieuw systeem zal volgen om winst te behalen. De sigaren toch zullen geheel tegen fabrieksprijs worden verkocht en er zal in dien bazaar niet anders worden verkocht dan tegen éénen prijs, namelijk alleen drie cents sigaren. De grootte, het formaat der sigaar bepaalt de qualiteit. Elke soort der in dezen bazaar verkrijgbare sigaren draagt een afzonderlijk merkden naam eener industrieele of handelsfirma, Zoo zullen daarbij ongetwijfeld niet ontbreken de namenVan Houten, Heineken, Amsterdams Goederenvervoer, enz., en iedere soort wordt by den verkoop gepakt in zakjes, waarop de reclame der firma, zooals deze die wenscht, staat gedrukt- Wat die firma's voor deze aankondigingen betalen, moet de winst voor dezen reclame-bazaar uitmaken. COURANT.

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 1