Een balf varken spek te koop, C. J. iran Honten BAROMETERS, KANAALWEG 33 en KONINGSTRAAT. Haarden, Vulkachels, Ovale, Kantoor-, Regulateur- en geslepen Kachels en bij A. KONING Jz. ATTENTIE. WarBURG.raat' w. C. REU. QNO YlRraiFiMft 8 GÉR ARB's Specialiteitenhandel, Feuilleton. WIE IS ZIJ t De DETAILPRIJZEN van 1-8» /0.95 0.52*4 fO.27% Piefen §©p@È|j§t© m FDatem, LÜIJTZEN. Ontvangen eenige solide goodwerkende prijs van f 3 tot f 9. Aanbevelend, AMSTERDAM. Spiegelstraat 74. Koopt 1.- 1.05 ■0.70 0.75 -2.50 0.40 -0.80 geen vreemde kwakzalverij Gebruikt alleen: Jielitbalsein, p. fleschje f 0.90 IVigriine, onfeilbaar middel to gen kiespijn Wijnrankensap, hierdoor ver dwijnen zomersproeten en roode neuzen Likdoorntiuctuur, g, Anti-Roosiniddcl, doet binnen 8 dagen de roos op hoofd Së en in baaid voidwynen Daarmidtlel tegen kaalhoof- digheid 2 Maagkruiden, Borstkruiden, Zweet kruiden Aambijenzalf, Uoestlikeur, 55 Mondwater, Tepelbalsem Winterbandenmiddel Pomade, tegen gespleten han den en voeten potje - 2.50 Hoofd Eau de Cologne fleschje - 0.25 Alles met gebruiksaanwijzing. Vooi buiten de stad franco tegen postwissel. De drie laatste artikelen franco met verhooging van 15 cents. Alle middelen zijn vervaardigd volgens voor schrift van een oud-geneesheer en door meer dan 40-jarige practijk beproefd. Wederverkoopers gevraagd. Voor elke stad één. p. pakje potje p. fleschje - 0.95 -1.10 - 1.20 -0.20 15 IX. Zy hief zich half op en hot scheen mij toe, dat zy zich moeite aandeed om mfj kalm te antwoorden De eerste maal, dat ik Cécilia zag, kwam haar gelaat mij zeer bekend voor, eerst gisteren echter begreep ik waarom dit zoo was, omdat ik toen toe vallig hot portret in handen kreeg. Gaunt beschouw de steeds zwijgende het portret. Hy fronste de wenkbrauwen en ik zag dat toorn zich mengde mot zyne ontsteltenis. Toen vroeg hy ernstig, maar zonder de oogen op te slaan Hebt gij deze dame persoonlijk gekend Neen. Dit portret werd mij met meer andere portretten gegeven, als eeno type van creoolsche schoonheid, antwoordde zfj langzaam en met klem. Ik beschouwde haar oplettend en zag op het zelfde oogenblik in haar oogen een toornige uitdrukking verschijnen Gaunt keek voortdurend naar het portret Gisterenmiddag, zei Mathilda kalm na eenige oogenblikken zwfjgens, toen ik dit portret terug vond, vroeg ik mjj af, of het origineel ook in eenige band van bloedverwantschap stond tot de kleine Cècilia, want de gelijkenis is waarlijk treffend. Terwijl zij sprak waren haar oogen steeds geves tigd op Gaunt, welke ik ook niet kon nalaten te beschouwen, Wat zou hij antwoorden op deze opmerking, welke zoo nauw de vraag omtrent de oorsprong van Cécilia betrof. Gedurendo eenige oogenblikken zweeg hfj, de wenkbrauweu meer en meer fronsende. Eindoiyk sloeg hij de oogen op. De gelijkenis is zoor treffend, zei hy langzaam, elk zijner woorden eerst wegende, voor ze uit te spreker, dat er geen twijfel bestaan kon aan de bloedverwantschap tusschen beiden. Herinnert gij u de persoon, welke u dit portret gaf, en weet gij op hoedanige wijze die er aan gekomen is? Voor mfj, die mijn vriend zeer goed kende, waren die korte zinnen zoovele bewijzen van zijne ontstel tenis. Als mejuffrouw Owenson behendig wist te vragen, was ik zeker, dat zij eindigen zou met hem alles te doen vertellen, wat zij wilde weten. Terwijl zij do hand over het voorhoofd streek, dacht zij na. ZIJIIr per Kg. per Kg. per Kg. per '/ie Kg. bus. M. M. De ondergeteekenden berichten hunne geërde clientèlle, dat van heden af bij hen geëtaleerd is een prachtige collectie GEËMAILLEERDE, GELAKTE en VERNICKELDE PETROLEUM-KACHELS, TURF- en KOLENBAKKEN, HAARDSTELLEN en HAARDSTEL STANDAARDS, van de fijnste tot de eenvoudigste soorten, met en zonder houten voet. CONCtIRREEREAIDE PR IJ ZE ft'. In UEds. gunst aanbevelende, noemen zij zich, Hoogachtend, UEd Div Dienaren, N.B. Men wordt bijzonder attent gemaakt op de VULKACHELS, geheel nieuw systeem, met aanhoudend vuur, die men den gelieeleu winter door kan laten branden. - Ik was toen gewoon portretten te verzamelen, zei zjj, het was een van mijne liefhebberijen. Ik heb het misschien ontvangen van een of andere kunsthandelaar te Calcutta, waar ik in 1860 en 61 woonde. Is er geen datum op het portret? Karei keerde het snel om. Mathilda keek hem steeds onrustig aan. - Neen, antwoordde hij, het eensklaps op de tafel leggende, er is geen teeken of datum op. - Er is zeker een vreemde gelijkheid tusschen dit portret en uw kleine nicht, waagde Mathilda stoutmoediger dan te voren te zeggen, terwijl zij op het woord „nicht" drukte, - Ja, hernam Gaunt; alleen kan ik niet begrijpen, hoe het in uwe handen is gekomen en dat in de Oost nog wel I - Dus gij erkent, dat het een portret is van een bloedverwant? zei Mathilda levendig. - Neen, antwoordde hij koel. Ik erken alleen de bewonderenswaardige gelijkenis met Cécilia, zoo treffend zelfs, dat als ik het durfde, ik u een groote gunst zou willen vragen. - Het u te geven I Zij trok het naar zich toe en deed het zorgvuldig in 't doosje, terwijl zij ont kennend met het hoofd knikte. De mooiste uit mijne geheele collectie t Mijnheer Gaunt, gij vraagt mi) te veel. - Daar vreesde ik al voor, antwoordde Karei op beteekenis vollen toon. Hij stond op. - Mare, weet gij wel, dat het al elf uur is, zei hi) my. Mejuffrouw Owenson, die half in de stoel lag scheen niet op te merken, dat wij ons gereed maakten om te vertrekken en hield maar steeds haar zwarte schitterende oogen op Gaunt gevestigd. Karei wendde het hoofd om, ton einde te zien naar mij, of ik mijn hoed en mijn handschoenen reeds ge vonden had, daarna stelde hy zich tevreden met de dame enkel te groeten door te zeggen; „Goeden avond," in plaats van naar de dame toe te gaan om haar de hand te drukken, zooals hy dat gewoon was. Mathilda stond trots op en strekte haar hand naar hom uit. - Mynheer Gaunt, riep zy uit. (Karei kon niet nalaten zich om te keeren en terug te komen) moet dit portret de prys zyn van uwe beleefdheid? - Neen, zeker niet, antwoordde hy haar hand grypende. - Van uwe vriendschap dan? - Als gy my dit portret gaaft, zou dit het grootste bewys zyn van uw vriendschap, antwoordde hy met klem. - Goeden avond dan, zei zy koel. - Vaarwel, antwoordde Gaunt. X. Wie is zy? Wie kan zy zyn? riep Gaunt uit, terwyi wy langzaam naar huis terugkeerden. Hebt gy het opgemerkt? Ik zou er op durven zweren, dat zy my dat portret met een by zonder doel heeft laten zien. Zonder twyfel, antwoordde ik en dat doel kunt gy alleen raden. Ik weet niet, of Karei bemerkte, dat ik er op zin speelde, dat ik hom gaarne raad wilde geven, indien hy my wilde vertrouwen; maar hy antwoordde my kortaf Ja, ja, ik begryp u wel. Wy gingen verder, Karei leunde zwaar op myn arm en was zeer bezig met zyn pyniyke gedachten en ik vroeg myzelf af, of ik verplicht was te zwygen over myn avontuur van dien dag en of ik luisteren moest naar Mathilda die my verzocht had te zwygen of naar myn vriendschap voor Gaunt, die my er toe drong hem te vertellen, dat de vrouw, waaraan hy zich langzamerhand ging hechten, ook geheimen had, welke zy voor hem zocht te verbergen. Ik houd er niet van te spioneeren en als het niet was, dat het bovengenoemde dien avond was voorge vallen, zou ik myn vriend hebben laten dobberen tusschen de klippen, welke de rots, welke men de vrouw noemt, omringen en hem goeden reis gewenscht hebben. In de tegenwoordige omstandigheden en ondanks de terughouding, welke Karei steeds tegenover my aan den dag legde, gevoelde ik toch, dat het myn plicht was hem te waarschuwen, daar hy wel reden had zich af te vragen wie zy was, en dat hy zich niet moest vleien, dat de oplossing van het geheim gemakkoiyk zou zyn. My zooveel mogeiyk houdende aan de door my aan mejuffrouw Owenson gedane belofte, waarschuwde ik toch Karei, voordat wy scheidden, om naar bed te gaan, maar hy scheen in 't geheel geen rekening te houden met dit bewys van vriendschap. De mensch is dikwyis zoo. Ik bracht een onrustige nacht door, misschien ten gevolge van myn rijtoer in den regen. Ik was daar door vroeg op en ging in den tuin. De morgen was somber en koud en zoodra ik do yzigo koude voelde, kwam ik op de gedachte, dat ik ook te vroeg myn bed verlaten had. Nu dit echter roeds het geval was, kon ik niets beten doen, dan maar een sigaar aan te steken en te gaar wandelen. Wordt vervolgd. Snelpersdruk - LANGEVELD ADE ROOIJ-T# VI V anHouten'sCacao

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4