te OIENSTBODE, NEW-YORK. 6. J. 0. D. DIKKERS, r Voorradig nieuwe vrucht. Een zoo goed als nieuwe Tilbury, Een Huis, Eri en Bleekveld Depóthouder P. G. KOORD Burg, Texel. Prüscoiraxt op aantrap wtrlliaar. m- VISITEKAARTJES, Tegen Kerstmis verschijnt 1, Texel. fC. REU. Nederlan&sch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. BALTIMORE. en publiek verhuren; Feuilleton. E N S P E C, Be D. C. DROSSteenenplaats. TE KOOP: Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. publiek verkoopen Een IJspakhuis en Erf, De inhoud bestaat, behalve uit den kalender met juiste opgaven der watergetijden aan onze kust, uit veel mengelwerk, zijnde novellen, ver tellingen, gedichten, enz. enz. Vele opgaven van vereenigingen, enz. op ons eiland zijn nu wegge laten, om de rubriek mengelwerk zoo uitgebreid mogelijk te kunnen maken. Dewijl slechts een beperkt getal ex. gedrukt wordt, is het zaak reeds nu te bestellen. De almanak kost 30 ct., en wordt franco gezonden, na ontvangst van eenen postwissel van dat bedrag, als men maar op dsn wissel schrijft: voor almanak en zich adresseert aan: de Uitgevers van de Texelsche Almanak. GEVRAAGD bij een Texelsche familie (klein gezin) te Amsterdam: een nette Texelsche loon f 90.— en verval. Brieven onder letter D, aan het bureau van dit blad. Prima ZOETE APPELEN. ZURE ZUUR, ZOET PEREN, benevens alles wat tot het vak behoort. 8 Een Roster's Scheurkalender. 10 Nieuwjaarskaarten. Een Eukliuizer Almanak. Een fl. beste Inkt. Een solide Penhouder. Drie Schrijfboekjes. Een best Potlood. 100 bedrukte Visitekaartjes in étui. Na ontvangst van postwissel ad f 1.15 franco door geheel Nederland. Verzoeke duidelijke opgave van hetgeen op de kaaltjes moet worden gedrukt. Aanbevelend, ook genegen te ruilen. Adres: Texelsche CouraDt. ROTTERDAM AMSTERDAM Mon vervoege zich aan de Kantoren der iV A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bij de Agenten, of bij Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Oistenoijk. Notaris te Texel zal, op ZATERDAG 19 DECEMBER 1S91, 's avonds 7 ure, in het lokaal de Zeven Provin ciën te OUDESCHILD A. Voor de Erven van Mej. de Wed. F. KRIJNEN. te Oudeschild op Texel, Sectie D. No. 93i 932 groot 1.82 Aren. B. Voor de Heeren T. en J. v. d. STERKE. te Oudeschild op Texel, Sectie D. No. 2003 groot 1.09 Aren. Voor Reeren Diaceuen der Hervormde Gemeente te Oudeschild. 1.86.70 Weiland, de Bolkoog. .83.— voorste stukje. 1.-. Oostelijkste. WIJNHANDELAARS, ROTTERDAM. Medoc per anker f 32 per fl. f 0.80 Cantenac -34 -0.85 Madera -48 -1.15 per Vs fl. f 0.60 Roode Port p. - 68 -1 60 - 0.80 Cognac bij minstens 2 Liter per fl. -1.55 Vieux -2.10 Siropv. Punch „1.55 (lste kwaliteit). Brandewijn bij -1.05 Frausche -1.40 Jenever -0.90 lettersoort naar keuze. LANGEVELD DE ROOIJ. Ja al deedt ge het alleen maar ter wille zijner lieve vrouw, die, naar ik hoor, tegenwoordig goen leven meer heeft. Poor sho, zuchtte Van Wielop. Zü schreef mjj gisteren: O help ons toch. Het kan zoo niet langer. Hjj gaat te gronde en ik met hem. Ik schreef haar moed te houden. Hè Maasdrecht nam zelf het briefje voor haar mee met mjjn jas. Dat is toevallig. Nu, hoe eerder zjj het heeft, hoe beter. Wellicht stelt het haar gerust en z(j zal het meer dan ooit noodig hebben, want ik vrees, dat het gezicht van haar echtgenoot vandaag alles behalve vroolfjk zal staan. Maasdrecht was niet alleen vrooljjk, hjj was kapot, en zelfs Van Wielop zou geschrikt zün, had hjj ge zien in welken toestand zjjn vriend thuis kwam. Gelijk het veelal gaat, zoo zocht ook Maasdrecht voor zjjne onmachtige woede oen zondebok, en het woord „speelduivel" in drift geuit, werd het uit gangspunt van eene reeks beschuldigingen tegen Van Wielop. Van het een kwam het op het ander en toen hü in de huiskamer voor zijn schrijftafel zat, was hij overtuigd, dat Van Wielop hem in het ongeluk wilde storten. Maar waarom? Hij bezat niets en Van Wielop alles. En zijne vrouw dan Maasdrecht dacht onwillekeurig hoe hij op de club altjjd alles trachtte te verklaren door het„Cherchez la femme". Zou dat ook nu de sleutel van zijn levensraadsel zijn. Waarom niet? Behalve zijne vrouw bezat Maasdrecht niets, dat een ander zou kunnen begeeren en Van Wielop was ongehuwd. En had Van Wielop zich niot eens laten ontvallen, dat, indien Maasdrecht Maud niet getrouwd had, hij, Van Wielop, hare hand zou hebben gevraagd. In groote overspanning stond hij op en begon hü de kamer op en neer te loopeh. Eensklaps werd zijn aandacht getrokken door een gekleurde cacne-nez, die uit den zak van de jas gluurde. De cache-nez, was van Van Wielop en die jas dus ook. Hjj had er niet op gelet, dat hij zelf diejas had meegebracht. Die jas bevestigde zijn zwarte vermoeden. Van Wielop was dus buiten zjjn weten hier geweest. Hij doorzocht de zakken, en vond een brief met hot adres zijner vrouw door Van Wielop geschreven. Er viel niet meer te twijfelen Verraden ben ik, riep hij uit. O, verblinde die ik was. Ja, nu begrijp ik alles. Daarom wilde hij uitsluitend met mij spelen. En nu is het misschien reeds te laat. Als bij wil ben ik morgen een ver" loren man. Maar dan vergist hij zich toch. God dank, dat wij ten minste nog het pistool hebben om onze eer te verdedigen. Hij of ik zal het nieuwe jaar niet meer zien. En zjj, Maud, zij, die mij nog gisteren eeuwige liefde zwoer en mij vroeg mijn spel toch te laten varen, o, als zi) geen vrouw ware Hij werd gestoord door de meid, die hij gescheld had. Is er iemand hier geweest, Mietje? Neen meneer, geen levende ziel; behalve de slager evenljes, ziet u; maar die kwam particulier Die is omgekocht, dacht Maasdrecht, en terwijl hü haar scherp in de oogen zag, zeide hü Verberg mü maar niets. Mevrouw heeft bezoek gehad. Gus, meneer, hoe kan u dat zoo zeggen, 'tls heusch niet waar hoor. Mevrouw is den geheelen middag uit geweest, ze komt daar net thuis. Meid zweer datl Nou hoor eens, als ik zweeren mag, kan je doodvallen. Is dat 'n mensch astrant behandelen, je bent een gemeene vent. Mün broer de kelner heeft gezegd, dat jü al je geld verspeelt en je schulden niet betaalt. Zwüg, ga heen, ik zeg je den dienst op. Nou dat hoeft niet hoor. Ik was toch al lang weggegaan. Alleen om die goede mevrouw ben ik gebleven, want de menschen zeggen, dat het hier een slechte boel is En zoo mopperende vertrok de brave Mie, in heilige verontwaardiging. Weldra verscheen mevrouw. Zü was nog steeds bekoorlük; maar welk een diepe melancholie lag op haar gelaat gespreid. Zü naderde haar man, dio met don rug naar de deur stond, en zeide met een zachte, vriendelüke stem, terwül zü de hand op zün schouder legde; ga je nu van avond eens mede ter kerke? En toen haar man bleef zwügen en zü zp'n hardvochtige en minachtende blik opving, ver volgde zeHenri zoo kan het toch niet meer voort duren. Je verwoest je eigen leven en het müne Je weet niet hoe innig ik van je houd, ook nu nog, en hoe ik gefolterd wordt door het denkbeeld dat je je te gronde richt. O Henri en dit zeggende bracht zü de hand tegen de keel het knaagt daar zóó. Er moet nog redding zün. Wees een manen doe je plicht. Maak mü deelgenoot van hetgeen je bezwaart en laat ons samen trachten goed te maken wat nog goed te maken is. Van Wielop Zwüg over Van Wielop. Als je wilt, dat ik kalm zal blüven, noem dan niet den naam van dien ellendeling. Van Wielop een ellendeling? Henri je bent verblindje kunt je goede vrienden niet meer van de slechte onderscheiden. Van Wielop wil ons geluk. Door hem te verstooten, verwerp je de laatste hulp. Het beetje geduld, dat Maasdrecht nog voor zün vrouw had bewaard raakte op. Zün woorden klonken al scherper toen hü zeide'. Dat je slecht bent verwondert mü niets. Ieder is slecht. Liefde, vriendschap alles is bedrog. Maar dat jü je liefste stemmetje te baat neemt, om hem te verdedigen op een plaats, die getuige was van je schandelüke plannendat is duivels. O Henri spreek zoo niet. Ik begrüp je niet en wil je niet begrüpen. Je bent ziek, ga naar bed, ik zal iets klaar maken om je te kalmeeren. Ja, ik ben ziek, ziek van het leven, en als ik mü niet op Van Wielop en op jou had te wreken versta je, te wreken, zou ik dadelük dat slaapdrankje, of dat vergift misschien, wel willen opdrinken, dat je me lief genoeg nog op bed wilt brengen. Henri, dat gaat te ver. Niets kan je het recht geven zóó te spreken. Je vergeet wie voor je staat. Integendeel, ik weet dat ik spreek tot de vrouw, die met mün vriend samenspant om mü in het ongeluk te storten. Een brief aan jou in zün zak en zün jas in jou kamer, loochen nu nog als je durft. Wordt vervolgd. Snelpersdruk LANGEVELD Ik DB ROOIJ—Texel. Ti V ii 'ir-.V' A iu tj EN

Texelsche Courant | 1891 | | pagina 4