Een pas afgekalfde Vaars, Koeken voor veevoeder, rnrmNn* NEW-YORK. Een flinke BAKKERSLEEitLING, Zachte SezamM, taraitie eiwit en iet 47%, J. J. KUIJPER, Partstraat. De Tuinzaden vnnr 1892 ToorlaaJea Heereu ea Joapas Bontmntsen, WEGGELOOPEN een bruin bonte Hond, HERINNERING^ C. R. HEUSER. Een best Kuikalf, °TSL w. VISSER. Nieuwe aanvoer Steenenplaats. J. Sz. Dekker. Nederlandsch-Amerikaansclie Stoomvaart-Maatschappij. BALTIMORE. Feuilleton. TE KOOP: Wordt gevraagd: Amerikaansche Lijnkoek TKKOOP: gekleurde Kinder-Tailles, Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. Mahtiia de Kernadec. diegene die inlichting kan geven of dezelve op de Hofstede „Oorsprong" terug bezorgd, zal beloond worden. De deelhebbers der Onderlinge Brandw. Maat schappij „'t Algemeen Belang," district Texel, worden herinnerd, dat vóór 31 Januari 1803 de premiën moeten voldaan worden. Kantoor Hoogerstraat Burg. HET BESTUUR. bij W. BAKKER Hz., polder Eierland, Texel. minstens 13 jaar, door J. P. BREMER, OUDESCHILÜ. van C. L. SCHEPP ZOON, Rotterdam. per 1000 kilo f 100.00. garantie eiwit en vet 40°/o, per 1000 kilo f 110.00. Gebroken voor schapen cn lamineren 15 cents per 100 kilo hoogcr. a contantop tijd gewone conditiën. Ruitersplaats, 9 Januari '92. Sterke bruine stoven 50 ct.eiken idem 75, 80, 90, 125 ct; eiken ronde idem f 1.40; eiken ovale kerkstoven met koperen zeel f 1.50, f 1.75; mahoniehouten ronde idem f 2.00 idem met mar mersteen f4 en f5.00, lieetwat.er- of rijtuigstoven f 3.50 off 4.50; koperen bedkruiken f 2.00 a f 2.50; thans voorhanden bij bij C. A. EELMAN Kerkeplaats. worden alle aanbevolenzoowel de lage prijzen als de extra kwaliteit. TJEd. dw. Dienaar, van een prachtige collectie DAMES TRICOT TAILLES in alle grootten en qualiteitenook by deze partij zijn de allernieuwste modellen en garneeringena contant 5% korting. UEd. Dw. Dn. Pil. VLESSIXG. Winterpetten. Jachtvesten, eigengemaakte lange en korte Duffelsche, Raiiné en Eskimo Jassen. Demi-saisons en Listers, lleeren liamgarenen Bukskin Pakken, gebreide Borstrokkeu en Broeken, nollen, gestikte en molton Dekens. 5korting a contant. V. ROTTERDAM AMSTERDAM Men vervoege zich aan de Kantoren der X. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en by de Agenten, of bij Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSHTS, te Oisterivyjk. Vrij naar 't Fransch door A. B. 9. Hoofdstuk VI. Mynheer de graaf, zei Martha vroolyk, vader vergeet de honneurs waar te nemen, neem plaats als 't u belieft naast mejuffrouw Benoit op dien boomstam, er zyn hier geen andere zetels. Het ameublement was inderdaad zeer primitief. Zyn woning bestond uit een groote ruimte, omringd door palm, waarop de groote bladeren rustten, welke het dak vormden, in het midden van den vloer was een kuil, waarin zich nog asch bevond en dat dus den haard was. Groote blokken hout deden dienst voor stoelen en een mat aan de stijlen van de hut vast gemaakt dood dienst voorbed. Eenige kalabassen en verschillende schelpen, die misschien in de oogen van een natuurkundige wel van zeer groote waarde waren, voltooiden verder het geheele huisraad. De plaats der woning was bekoorlijk Mijnheer de Boisguydon, die aan den ingang van de woning was blijven staan, beschouwde in stille bewondering het schoone landschap voor hem. Mej, Benoit welke opmerkte, dat de graaf geheol in gedachten verdiept was, zei glimlachend tot hem Uw bewondering is niet te verzadigen, mijn heer, alles treft u, alles is nieuw voor u* Het is waar, mejuffrouw, antwoordde hij nimmer zag ik iets of ondervond ik iets dergelijks. Nimmer gevoelde ik mij zoo gelukkig! Martha sloeg naïf de oogen op en zei beschroomd Dus, op ons nog half wilde eiland denkt gy niet met weemoed terug aan de groote wereld, aan het gezellige leven te Parijs, noch aan het leven dat gij in Frankrijk leidet? Mynheer de Boisgueydon keek haar aan met een aanblik, die zoowel teeder als ernstig was en zei op bedaarden toon: Ik weet helaas niet wat mijn lot zal zijn, maar als ik eenmaal weer zal moeten terugkeeren naar Frankrijk en ik mij daar weer zal bevinden te midden van die schitterende omgeving, waarin ik vroeger ieefde, als ik dan weer evenals vroeger alleen zal moeten zijn, dan zal ik met onbeschrijf bare weemoed terugdenken aan den tyd, welke ik op St. Domingo heb doorgebracht en in de salons te Versailles zal ik het lot benijden van den armenslaaf die hier in een nederig hutje leeft, in deze be koorljjke streek, waar ik de schoonste oogenblikken mijns levens zal hebben doorgebracht. VII. De oude boer had een groot vuur aangelegd en men zag hem in de verte toebereidselen maken voor den maaltijd in de open lucht. Hot is Vulkaan, die voor heden onze kok is, zei de baron, hy zal ons een maaltijd bereiden, zoo goed, dat gij niet zult kunnen nalaten, heer graal, om hem te prijzon. Kom, meisjes, voegde hy er by zich tot de mulattinnen wendende, gaat eens gauw dekken. De zitbanken der roeiers evenwydig nedergelegd, en bedekt met banaanbladeren, diende voor tafel. Overvloed van vruchten, moesten het gemis van zilver vervangen, terwyi visch en schildpad de plaats innamen van vleesch Enkele flesschen franschen wyn, welke geschonken werd in de schalen van cocosnoten, benevens nog enkele eenvoudige, maar wel bereide spijzen voltooiden het geheel. De morgenuren verliepen snel, de zon bereikte weldra haar toppunt. De zeewind, welke begon te waaien, maakte de warmte eenigszins drageiyker. De hitte deed allen, welke rondom de tafel ver- eenigd waren, weldra nederzinken op het zachte tapyt van bladeren, dat over den giheelen grond lag uitgespreid en allen bevonden zich in den toe stand van droomerigheid, welke den slaap voorafgaat. Het gesprek, dat reeds door de hitte was beginnen te kwynen. hield weldra geheel op. Spreken is dan ook in zoo'n buitengewone warmte zelfs vermoeiend, ofschoon de gedachten helder blyven. Na een half uur waren de baron en mejuffrouw Benoit ingedommeld, maar Martha bleet waken, terwyl do graaf, die ook niet was ingeslapen, tegen over haar aan tafel zat, slechts de tafel scheidde hun. Mejuffrouw de Kernadec, welke zich hierdoor niet recht op haar gemak gevoelde, liet haar hoofd op de handen zinken en sloot do oogen, maar blykbaar waren ze niet zoo goed gesloten, als wanneer zy sliep en keek zy heimelyk naar den graat voor haar, welke steeds het oog op haar gevestigd hield. Terwyl de blanken hun siësta hieldon, zaten de negers in de schaduw van een vygenboom te rooken, terwyl zy, benevens Vulkaan, het overgebleven deel van den franschen wyn opdronken. Yoma was daar echter niet by, want dadeiyk nadat zyn meester zyn diensten niet meer noodig had, had hy zich verwyderd en zich begeven naar de plaats der paarden. De oude Vulkaan sloeg, terwyl hy met de roeiers aan het drinken was, van tyd tot tyd een blik naar het open veld en mompelde tusschen de tanden Die groote jongen i3 de duivel zelf! daarrydt hy my nu op Typhen een woedend dier, dat achteruit slaat als een kip en byt als een kaaiman O Hemel, hy zal zich nog laten dooden I Men zou werkeiyk gezegd hebben, dat Yonna zyn overmoed zoo ver zou dryven, dat hy er behagen in ging scheppen het gevaar te trotseeren van een val, welke ongetwyfeld doodeiyk zou zyn, hellende over den hals van het ongezadeld paard, dat even min voorzien was van een ander soort van tuig, drukte hy de forsche knieën in de zyden van het woeste dier en liet hy het galoppeeren tusschen doornenstruikon, welks lange en puntige doornen hem zeker met een honderdtal meer of minder zware kwetsuren zouden bedekken, indien hy viel. Hy scheen echter groot vermaak te scheppen in dit vermooiende en gevaarvolle bedryt en hy bleef er mede doorgaan, totdat het hoorngeschal hem riep om weer in te stappen. De overigen waren reeds ingestapt toen hy aan kwam snellen. Terwyl hy het roer weer opnam, wierp Yoma een blik op den graaf, welke naast Martha had plaats genomen en zei, terwyl hy op hem wees half fluisterend tot de roeiers met een uitdrukking van trots en uitdagend Kyk eens naar dien Franschman I hy is toch maar niet in staat Thyphen te boryden zooals Yoma! De boot werd langzaam tegen stroom opgeroeid en eerst met zonsondergang bereikte men weer de plaats van vertrek. Dadelyk nam Martha thans mej. Benoit by den arm, zeggende; Kom, vlug lieve vriendin, kom laat öns spoedig van kleeding verwisselen. Ik had nog verzuimd u te zeggen dat wy heden avond personen hebben op het souper. Terwyl zy een teeken van verstandhouding wis selde met haar vader, liet zy deze in gezelschap van den graat achter en nam zy de gouvernante met zich mede. Een uur later waren de zalen verlicht en Martha geleidde zegevierend mejuffrouw Benoit in de zalen. De goede gouvernante zag overal de letters van baar r.aam, versierd met kransen en toen Martha haar een sierlyke ruiker aanbood, omhelsde zei het meisje teeder en riep uit: O, het is heden myn geboortefeestik had er niet aan gedacht en gy geeft daarom ter myner eer een baleen bal voor my Welnu ik stel voor dat te openen met mynheer de baron en gy, myn lieve, neemt ook een cavalier. Wordt vervolgd Snelpersdruk LANGE VELD DE ROOIJ Texel. EN i. .'.gm

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4