li Stak Monsieur Mek t 31 Lamschapen, ■Ei-riii Dames- en Kindsritoedea, Mr. Tan natte fain., 37 jaar, Qepsthouder P. 0. HOURS, Burg Texel. Prüscanrant op aanvrage white. Een Linnenkast, een Obü. - Nj) lij S. EEüS Ga., (totem? MODES! J.G. PLïïTO II, Voor de aanneming Joh. Kikkert. Huis Feuilleton» vier stuks Paarden, Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij. BALTIMORE. De zwarte Dekhengst Prijs franco alhier f 200. Te koop aangeb Uit cle hand te koop: NAS Kortste en Goedkoopste OVERTOCHT. Ontvangen eeno groote sorteering van de nieuwste modellen LINTEN, VEEREN, ENZ. ENZ. Tevens verkrijgbaar RUEUM VTIEK-WATTEN. Met beleefde aanbeveling, is weder ter dekking beschikbaar bij C. GAK RITSEN te Eierland, Texel. D EK GELD 5 GULDEN. Voorradig een groote keuze prachtige DAMES-L VARKEN, in de nieuwste modollen; HEEREN-BOTTINES, enz. Solide en goedkoope bediening. Marktplein, Burg. zoekt plaatsing bij een ouden Heer of Dame, tot bestuur der huishouding en geselschap, ook zeer goed kunnende vorplegen. Uitstekende infor- matiën letter W. adres boekli. BURCiï, BAARN. WIJNHANDELAARS, ROTTERDAM. Medoc per anker f 32 per fl. f 0,80 Cantenac Madera Cognac Vieux Brandewijn bij Fransclic Jenever bij minstens 0.85 1.15 per Vjü.fO.60 -1.60 -1.05 1-40 - 0.90 Deze machines zijn de nieuwste die tot heden in gebruik zijn gekomen. Volgens de meest beproefde voorschriften der werktuigkunde samengesteld, is er geen gra»- maaimachien die cp zulke goede eigenschappen kan wi,zen, als die de „Continental" bezit. De „Continental" is in werking gekomen, waar andere machines ondoelmatig werden bevonden, en maakte groot succes. Ze verdienen alle aanbeveling en de gebruiker zal de ondervinding opdoen dat de „Continental" minder onderhoudskosten vereischt dan andere. Alhier in gebruik zijnde, is de „Continental" met grooten lof beoordeeld, en kunnen belang hebbenden dienaangaande inlichting bekomen. De „Continental" is tot dadelijke aflevering voorhanden of kan 14 dagen na order in ontvangst genomen worden, hoewel een spoedige bestelling gaarne wordt gewen'cht. Betaling 15 Juli e. k. of volgens overeenkomst. Beschrijving en teekening op aanvraag franco. Aanbevelend, L. J. YAN DEN BERGE, WAAL. 1 h 3 solide personen ïuet den Eenige leverancier voor Texel zijnde, kunnen verkoop worden belast. De STEM YAN HET GEWETEN. door D. C. M. Hoofdstuk IV. Het is al lang goleden sedert wg elkaar ontmoette, zei Gabriel. O, ja mijnheer, antwoordde Orgie op droogen, nadenkenden toon, langen tijd. Zjjn wijze van spreken was van dien aard, dan men er zeer goed uit kon opmaken, dat hij die scheiding nog zeer goed langer had kunnen dragen. Ik kan hier zeker wel logeeren, en iets te eten krijgen. En kan je mij ook aan een bode helpen om een brief voor mij naar bet kasteel te brengen Dat kunnen wij, mijnheer. Vrouw, mijnheer Gabriel verlangt hier te logeeren. Gabriel volgde de waardin, terwijl de waard alleen gelaten werd met den tweeden reiziger. Goeden avond, mijnheer Orgie, zei de reiziger. U is mijnheer Orgie naar ik meen De waard wees met zjjn vinger naar het uithangbord waarop zijn naam vermeld stond, zonder verder te antwoorden. Mooi zoo, zei de reiziger, die zooals de lezer wel begrepen zal hebben niemand anders was dan Sullivan. Hier zal ik zoo ik hoop mijn vroegere gezondheid weer terug kragen. Ik zal dadelijk maar beginnen, wees zoo goed mij eenige eieren en gebraden vloesch te brengen. Een kwartier later zat Sullivan aan een ouder- wotsche tafel voorzien van betgeen door hem was besteld benevens een glas schuimend bier. Op zijn verzoek was de waard bij hem gezeten om hem gezelschap te houden. De waard was weldra met Sullivan in kennis en vond deze een onderhoudend mensch. Sullivan sprak voel en zonder eenigo achterdocht te geven vernam hij meer van den anderen reiziger boven, dan de waard wel vermoedde. Deze vernam echter maar weinig omtrent Sullivan, ofschoon doze ook bijna voortdurend ovor zichzelf sprak en zjjn eigen persoon in de talrijke anocdoten en avonturen een belangrijke rol spoelde. De nieuw aangekomene scheen de aardigste open- hartigste mensch, welke do waard ooit ontmoette en na een uur in zijn gezelschap to bobbon doorgebracht was het hem als kende lijj hem al geduronde zijn geheele leven. Wol beschouwd wist hij niets of liever minder dan niets omtrent hom. Ten einde hem eenigszins te kennen behoorde men één ding in de eerste plaats te weten. Sullivan kon liegen als de grootste leugenaar. Datgene wat de waard hem vertelde bestond in weinig woorden hierin De andere reiziger was mijnheer Gabriel Kenyon, een verre neef van mynheer Kenyon, van bet kasteel. Deze was oen buitengewoon populair man, overal geacht, iemand, wiens hand gewoon was in de zak te tasten om hulp te verleenen aan hen, die er hem om vroegen. Sinds zijn jongenstijd kende men mijnheer Gabriel bijna niet in de omtrek. Hy was zeer goed bekend tot hü ongeveer 18 jaar oud was en de plaats verliet om te gaan studeeren. Hij was geen aangenaam mensch hij was niet vrijgevig en minzaam maar trots. Het was waarschijnlijk genoeg, dacht de waard, dat hij op hot kasteel niet zeer welkom zou zijn, wannoor mijnheer Kenyon terugkwam. Deze was nu voor een tijdje naar Parijs. Toevalliger wijze wist do waard van een paar bedienden van het kasteel, die wel eens bij hem kwamen waarom mijnheer Kenyon afwezig was, nl. ton einde van een oud schoolkameraad afscheid te nemen. Men verwonderde zich er over, dat hij nog niet terug wasmaar de waard meende, dat hij zijn vriend een eind was gaan vergezellen op zijn reis. Terwijl Sullivan en de waard zoo samen praatte, werd er met kracht boven aan de bel getrokken en mijnbeer Gabriel gaf zijn brief over ten einde die naar het kasteel te doen brengen. Zonder achterdocht te krijgen, vertelde de waard dit aan Sullivan. Eon half uur later zag Sullivan, die voor het raam in de gelagkamer zat te rooken een oud man over het veld naar het logement komen. Bepaald een oude dienaar van het huis Kenyon, zei Sullivan in zich zelf. Hy hoorde een oude stem, klaarblijkelijk behoorende aan don ouden dienaar, die naar mijnheer Gabriel vroeg en weinige oogenblikken later weerklonken er voetstappen op de trap, die naar boven geleidde. Peter! zei Gabriel Kenyon oprijzende toen de oude bediende de deur opende. Mijnbeer Gabriel, zei de oude man. Mijnheer Gabriel ging weer zitten en wees zijn bezoeker om ook te gaan zitten, welke uitnoodiging echter zwijgend geweigerd werd. Hebt gij een boodschap van mijn neef? Neen, mijnheer. Mijnheer Gabriel is op reis. Ook in de handelwijze van don bediende was ovenals in die van den waard iets merkbaar van gebrek aan eerbied voor mijnheer Gabriel. Op reis, herhaalde Gabriel op verwonderde en teleurgesteldon toon. Is hfj reeds lang weg? Sedert 3 a 4 dagen werd hjj reeds hier verwacht mijnheer, zei do bodienda. Maandag van de vorige week ging hij uit en hij sprak er niet van langer dan 3 hoogstens 4 dagen uit te zullen blijven. Sedert Woensdag hoorden wi) niets omtrent hem een 1IANDNA VI.MACHINE van 35 voor 17'/2 gulden, een H AND- en TRAPNAA1MACHINE vin 70 voor 35 gulden DEPOT van alle soorten naaimachine!). Guarantie 5 jaar. Oude ondoelmatige machines worden n ruil aangenomen. waarvan de oudste zes jaar is. Te bevragen bij S. F. SMIT, Hoogenberg, Texel. ROTTERDAM 4 M S T E R D A M Men vervoege zich aan de Kantoren der N. A. S. M. te Rotterdam of te Amsterdam en bü de Agenten, of by Inspecteur J. E. KROES te Groningen. E. BOLSIUS, te Gister wijk. en toen was zijn plan den volgenden dag terug te zijn, wy worden zeer beangst omtrent hem. Het was zeer duidelijk aan den toon van den ouden dienaar merkbaar, dat hjj gaarne het onderhoud zoo kort mogelijk wenschte te doen zijn. Geef hem mijn brief, zoodra hij thuis komt, ik zal onderwijl hier blijven. Zeer goed, mijnheer, zei Peter zich naar de deur begevende. Gij spraakt er van, beangst te worden, zei mijnheer Gabriel. De bediende bleef staan en keek naar den grond. Gij meent tcch zeker niet, dat er eenigen redelijken grond bestaat voor uw angst, wel Wel mijnheer, antwoordde Poter, mijnheer Kenyon was altijd zoo regelmatig in zijn handelingen en zoo stipt in de uitvoering van zijn plannen dat wij nu zijn wegblijven niet kunnen begrijpen. Ik hoop toch, zei mijnheer Gabriel, kuchende achter zijn hand en een vluchtige blik werpende op den ouden bediende, ik hoop toch, dat mevrouw Kenyon Uwe vrees niet deelt. Op dit gezegde keerde de bediende zich om en keek den spreker zoo verwonderd en ontsteld aan, dat toen Gabriel die zich verwonderde over zijn zwijgen eenige oogenblikken later naar hem keek eveneens verwonderd en niet minder verschrikt keek als de bediende. U wil toch niet zeggen, mijnheer, zei Peter, dat U niet weet? Dat ik niet weet? vroeg mijnheer Gabriel,dat ik niet weet, wat Mevrouw Kenyon, mijnheer begon de bediende op zachten toon en daarna plotseling ophoudende. Mijnbeer Gabrial stond op en nam daarna plaats in een armstoel, liet zijn kin op zijn witte vingers rusten en vroeg daarop op gedrongen kalmen toon: Wat zeidet gij van mevrouw Kenyon, Peter? Mevrouw Kenyon, mijnheer, zei Poter kuchende, stierf 4 jaar geleden. Mynheer Gabriel stond van zijn stoel op, bracht zijn beide handen langzaam boven het hoofd en bewoog ze daarna als een waanzinnige in de lucht. Hij keek naar de bediende en deze naar hem. Een paar maal bewogen zich de lippen van mijnheer Gabriel en voortdurend bleef hij maar met de armen in de lucht zwaaien, totdat hij plotseling rechtuit op den grond neerviel, de oude bediende snelde naar de bel en belde als een bezetene. De waard en waardin, de knechts en meiden sne'Je op dit buitengewoon geroep naar boven en Sulliv; i, die niet alleen het gebel maar tevens de val gehoed had, volgde hen. Wordt Snelpersdruk - LANGEVELD ft DE RG i n? uuiii n -34 i) -48 u -68 1) V i» J) „-0.80 fl. -1.55 „-2.10 -1.55 6. WK EN

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4