N#. 479. Zondag 8 A°. 1892. Nieuws- en Advertentieblad. OFFICIEEL GEDEELTE. Binnenland. Dit blad verschijnt Woensdag1- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden Voor den Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 46 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 10 nor op den dag der nitgave. Prijs der Advertentiën Van 1 tot 6 regels 30 Cts. Iedere regel meer 6 Cts. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOU, ParitstraatBurg op Texel. Openbare Kennisgeving. De BURGEMEESTER der gemeente TEXEL, als daartoe de noodige aanschrijving ontvangen hebbende, roept bij deze op, den persoon van GERBRAND DROS, loteling dezer gemeente van de lichting 1890 en dienende bij het 4e Regiment Vesting-Artillerie, om zich op Woensdag, den Hen Mei 1892, des namiddags vóór 4 ure, voor zien van zijne kleeding, uitrusting, zakboekje en verlofpas, bij zijn vertrek met groot verlof mede genomen, te bevinden te Helder bij zijn korps, ten einde in werkelijken dienst te worden gesteld. Texel, den 4en Mei 1892. De Burgemeester voornoemd, STRICK VAN LINSCHOTEN. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Texel) Gelet hebbende op eene kennisgeving van den Heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland omtrent de beschrijving voor de personeele belasting en van de patenten voor het dienstjaar 1892/93; Brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente: lo. dat met de uitreiking van de beschrijvings biljetten voor de personeele belasting en de uitgifte der gedrukte verklaringen van aangifte voor het patentrecht op den 6 Mei a. s. een aanvang zal worden gemaakt, en met het weder ophalen der biljetten den 19en dier maand, en 2o. dat ingevolge art. 29 2 der wet op de personeele belasting zijn benoemd tot tegenschat- ters, gedurende voornoemd dienstjaar, de heeren J. G. Moojen gemeentebode en K. H. Plavier tim merman. Texel, 4 Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Strick van Linschoten, Burgemeester. Stikkel, Secretaris. KENNISGEVING. In&chrijvin^ voor de Schutterij. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente TEXEL noodigen bij deze uit lo. alle mannelijke ingezetenen, geboren in het jaar 1867 2o. alle mannelijke ingezetenen, geboren in de jaren 1866 tot en met 1858, die, ofschoon in andere gemeenten reeds ingeschreven, sedert de inschrijving van het vorig jaar in deze Gemeente zijn komen wonen 3o. alle vreemdelingen, die sedert de laatste inschrijving in de termen zijn gevallen, om als ingezetenen te worden beschouwd om, met overlegging van een extract geboorte akte, zoo zij elders geboren zijn, zich ter inschrijving voor de Schutterij aan te melden ter Gemeente- Secretarie, tusschen den 15den en den 31sten Mei e. k.terwijl voorts wordt medegedeeld, dat voor die inschrijving meer bepaaldelijk zitting zal worden gehouden op Maandag, den 16en Mei 1892, van des voormiddags negen tot des namid dags een uur. Wordende hierbij, ter voldoening aan artikel 8 van het Koninklijk besluit van den 21sten Maart 1828, Staatsblad No. 6, nog eenige bepalingeD, vastgesteld bij het Ilde hoofdstuk der Schutterij wet, betrekkelijk de inschrijving voor de Schutterij, luidende Artikel 6. Elk jaar, vóór den eersten Juni, zullen de ingezetenen, die op den lsten Januari van het jaar hun 25ste jaar van ouderdom zullen zijn inge treden, zonder onderscheid of zij vermeenen mochten al of niet tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, verplicht zijn, zich bij het bestuur der Gemeente, in welke zij wonen, voor de schutterij te doen inschrijven. Artikel 7. Zij, die in meer dan eene Gemeente hun gewoon verblijf houden, of den zetel van hun vermogen hebben gevestigd, zullen tot de inschrijving verplicht zijn, binnen die Gemeente, alwaar eene dienstdoende schutterij aanwezig is. Bijaldien in die verschillende Gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende schutterijen bestaan, zullen zij zich doen inschrijven in de Gemeente, alwaar zi) voor de personeele belasting zijn aange slagen, en de ambtenaren in die Gemeente, alwaar zij ambtshalve verplicht zijn hun verblijf te houden. Artikel 8. Die van hunnen ouderdom geen voldoend bewijs geven, zullen door het plaatselijk bestuur worden ingeschreven, naar deszelfs oordeel, onver minderd de bevoegdheid van den ingeschrevene, om van zjjn juisten ouderdom te doen blijken. Artikel 9. Die bevonden zullen worden zich niet vóór 1 Juni te hebben doen inschrijven, zullen door het plaatselijk bestuur ambtshalve ingeschreven worden, en door den schuttersraad worden verwezen tot eene geldboete, terwijl zij daarenboven, zonder loting bi) de schutterij zullen worden ingelijfd, indien het zal blijken, dat er, tjjdens de verzuimde inschrijving, geen reden tot uitsluiting of vrijstelling te hunnen aanzien bestonden. Afgekondigd en aangeplakt te Texel, den 5 Mei 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Stikkel. Strick van Linschoten. TEXEL, 7 Mei 1892. Voor de verkiezing van twee leden voor de Prov. Staten, in het district Helder, zijn 5 personen openlijk candidaat gesteld. Van liberale zijde worden aanbevolen de beeren G. J. O. D. Dikkers, Mr. M. Büchner en C. A. Beukenkamp. Van anti-revolutionaire zijde de beeren I. Kor- ver en O. E. Plugge. Van Katholieke zijde worden aanbevolen de heeren Dikkers en Büchner. Naar men weet is de verkiezing Dinsdag a.s., en daartoe voor deze gemeente gelegenheid ten raadbuize van voormiddags 9 tot namiddags 5 uur. Als naar gewoonte deelen wij belangheb benden mede een uittreksel uit de Rekening van den polder Waal en Burg. Wij doen daaraan vooraf gaan de volgende mededeeling, welke ons zeker niet als onbe scheidenheid zal worden aangerekend Met deze rekening sluit de heer S. Keijser Pz., Secr.-penningmeester bij den polder Waal en Burg, de veertigste doorhem gehouden rekening van dezen polder. 't Zal namelijk Donderdag 12 Mei a. s. 40 jaren geleden zijn dat de heer Keijser zijne functie bij den polder aanvaardde. Van af den 12 Mei van het jaar 1852 heeft hij het administratief gedeelte van dezen polder waargenomen, en dat hij zulks heeft gedaan nauwkeurig, onberispelijk en net, daarvan zal wel ieder overtuigd wezen, die het voorrecht had een kijkje in de administratie te nemen. Ziet de heer Keijser gewis met tevredenheid terug op dien werktijd van 40 jaren, de gemak kelijkheid waarmede hij nog steeds zijne werk zaamheden verricht, opent hem niet onmogelijk het uitzicht dat aan dit jubileum nog menig jaartje zal kunnen worden toegevoegd, hetgeen wij hem van harte toewenschen. Zal wellicht den 12en Mei voor hem niet ongemerkt voorbij gaan, het voorrecht dat hem was geschonken om gedurende veertig jaren zijne diensten aan dezelfde betrekking te kunnen wijden, zal ongetwijfeld voor hem de aange naamste gedachte zijn. Uit de rekening en verantwoording over 1891 van den polder Waal en Burg, voor belanghebbenden ter inzage liggende, ontleenen wij de volgende cijfers De ontvangsten hebben bedragen f8144.97 De uitgaven-2172.14 Voordeelig saldo alzoo f 972.88 De ontvangsten, in vier hoofdstukken ver meld, worden als volgt omschreven I. Batig saldo vorige rekening f 874.71' II. Restanten vroegere diensten - 527.25 EU. Inkomsten van bezittingen (huur van landerijen, dijken, wegen en vischwater) - 045.25 IV. Als buitengewone ontvangsten Verkochte gronden van het bo vod talud der oude alapersdyken f 79.75 Hooigewas Riethoorn, Rietbol, enz.- 477.00 Grasgewas Boomendjjk1.50 Zand van den Ruigendjjk 1.75 Takkenbossen7.30 Bijdrage in het maken van tuin wallen 38.45 maken scheidingsloot 92.00' f3144.97 Als uitgaven worden aangeduid I. Jaarwedden, huish. kosten en kosten van administratie f747.23s II. Belastingen-171.00 EU. Aanleg en onderhoud van werken Dijken en Kadenf 130.08 Tochten en Slooten 49.66 Wegen-S65.69t Sluizen, duikers en schoeiingen 34.47 IV. Renten en aflossing van schuld Renten van f8000 a 41/, f340.00 Aflossing 300.00 g^Q qq V. Buitengewone uitgaven Voor opzicht, gratificatiën en restitutiën44.00 f2172.14 De schulden van den polder bedragen f7700 a 47« De bezittingen zijn 51.93.14 land, binnen de gemeente. 20.21.60 Dijk en Kaden. 6.93.20 Wegen. 47.92.90 Water. Eene huismanswoning „Polderzicht" bene vens eene loods als bergplaats. 9 A. 55 C. in erfpacht uitgegeven grond. TEXELSCHE COURANT

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 1