II voorhanden zijnde klokken, DE DOODZONDEN Kennisgeving. Boek- en Papierhandel w. e. riijji. Gravenstraat B. 93. Gravenstraat B. 93. ZWEMBROEKEN in alle grootten. KUNSTMEST THOMASPHOSPHAAT (Mentel) -vj^LD V TIXILSePI COURANT. Couranten, Boeken en Tijdschriften, Bind- en Drukwerken, Zomerhleeding. DRILGOEDEREN, ÊïftsA Feuilleton, Heden ontvangen De stem yan het geweten. Moderne Maatschappij. PRIJS: 90 CENT. PARKSTRAAT No. 294. uitgevers van de i7 DEN BURG op Texel. Bij voortduring bevelen wij ons beleefdelijk aan tot de levering van verschillende drukwerken voor Gemeente- en Polderadministratie; alsmede tot het vervaar digen van Trouwbrieven en Kaarten, Visitekaarten, Adreskaarten, Rouwbrieven, enz. Nette bewerking'. Billijke prijzen. Spoedige levering. Het Bestuur van de 30 Gemeensch. polders brengt ter kennisse van de Ingelanden dat de begrooting voor 1892 ter inzage is nedergelegd ter secretarie van genoemd Waterschap van af heden tot den 23 Juni e. k. van 10 tot 2 ure, Zondagen uitgezonderd. Texel, 7 Juni 1892. Het Bestuur voornoemd, J. J. ROEPER, Voorzitter. Sd. KEIJSER Pz., Secretaris. Voorhanden wit en grijs Teekenpapier, Qual- qneerpapier, Bloemenpapier in diverse kleuren, Briefkaarten 30 ct. per 100, enz. enz. Beveelt zich beleefd aan voor levering van plaatsing van ADVERTENTIËN, enz, enz. Van af heden opruiming van de nog tegen lage prijzen. G. D. KIKKERT, Goud en Zilversmid Men lette vooral op No. 93. Heden ontvangen een groote hoeveelheid zwarte en gekleurde Kinderpakjes, Broeken, ge maakte bukskin Eeeren- en Jongenspakken en alles tot zomerkleeding behoorende. Laatste bericht voor de opruiming van Vloer- kleeden, Karpetten, Loopers, Deur- en Kamer- matten. Al deze artikelen worden met extra korting opgeruimd, HAAST U DUS. UEd. Dw. Dnr. PH. VLESSING. waarvan de gunstige werking op Texelsche lande rijen volkomen bevestigd is wordt door onder- geteekende aan belanghebbenden dringend aan bevolen. Bij spoedige bestelling kan hij deze mest in Augustus a. s. fro. haven van Texel leveren tegen f 2.50 per baai van 100 kilo, onder guarantie van 16 d 18°/0 phosphorzuur en 75'/0 fijnheid. Gewenschte inlichtingen over aanwending en bezaaiing worden door hem op aanvraag verstrekt. J n. MOOJEN. 29. Hoofdstuk XVIHI. Gabriel was gewoon te vragen naar de oorzaak van elk geluid, dat hy maar hoorde. Hi) had dan ook reeds vernomen, dat Lord Bagleigh was aange komen en bereids wederom vertrokken. Toen Helena weer in de ziekekamer kwam vroeg hy ook haar, wie daar juist wegreed. Helena die bevreesd was ondervraagd te worden, vertelde hetgeen Lord Bagleigh haar gezegd had omtrent den franschman. Mr. Gabriel gevoelde zich daarover verre van gelukkig. Het was hem onmogelijk kalm te bleven, zoodat de verandering bij hem zeer goed door Helena werd opgemerkt. Is u weer minder goed, oom? vroeg zij angstig. Ja, antwoordde hij heesch. Hij wantrouwde haar volkomen onschuld. Dat zij spreken zou van den franschman zonder eenig bijoogmerk was voor hem bijna eene onmogelijkheid. Dat Pelzer gevangen gezeten had, verklaarde hem zijn afwezigheid tot op dat oogenblik. En nu, wat zou er nu gebeuren, wat kon er thans ten minste gebeuren, de man kon terugkomen om hem aan te klagen of geld af te persen Eén ding was er, waarop mr. Gabriel steeds zeer nauwgezet gelet had. Hij had gehandeld als de voogd en rentmeester van Helena en tot zijne groote voldoening, waren hare bezittingen niet enkel gelijk gebleven, maar zelfs zeer in waarde waren gestegen. Zoo lag hij dagen aan een na te denken over het verledene. Die waarde vermeerdering was naar zijne meening eene hoewel niet voldoende vergoeding voor hetgeen hij misdaan had. Indien nu uitgevoerd werd waarvoor Sullivan hem gewaarschuwd had, zouden die bezittingen in plaats van vermeerderen, langzamerhand verminderen en enkel door zichzelf bi) het gerecht aan te geven, kon hij dit vermijden. Dagen achtereen bracht mr. Gabriel zoo op zijn bed door, steeds geslingerd tusschen de vrees voor het gerecht en de hoop, dat Pelzer mocht zijn gestorven. Hoe langer het duurde, hoe meer moed kreeg hy voor de toekomst. Dit deed hem ook weer langzamerhand herstellen. Douglas had gedurende dien tijd, ondanks zijn buitengewone drukke ambtsbezigheden nog tijd kunnen vinden om een drietal brieven te schrijven om inlichtingen te vragen omtrent den toestand van mr. Gabriel, en Helena had eveneens niettegenstaande haar oom haar diensten voortdurend noodig had toch nog tijd kunnen vinden ze te beantwoorden. Deze brieven waren echter van geen de minste invloed om Douglas van zijn voorgenomen persoonlijk bezoek aan het kasteel af te houden. Toen dan ook enkele weken verloopen waren, na zijn vertrek van het kasteel, begaf Douglas zich weer daarheen. Mr. Gabriel was thans weer in zoo verre hersteld, dat hij weer bezoeken kon afleggen en ook zelf bezoekers ontving. In de eerste dagen was hy nog wel wantrouwend, maar toen hy bemerkte, dat niemand iets kwaads vermoedde, was hy ook dat niet zoo erg meer. Mr. Kenyon ontving de jonge Douglas zeer vriendeiyk. Hy was teruggekomen van zyn voorliefde voor Lord Bagleigh, daar hy inzag, dat Helena deze in geen geval als echtgenoot verkoos, en hy was weer teruggekeerd tot zyne oude meening, dat de Voorzienigheid hem Douglas had doen vinden en meende nu, niets beters te kunnen doen, dan zich verder daardoor te laten leiden. De eenige uitwerking van Richard's bezoek was, dat mr. Kenyon hem met aandrang uitnoodigde zyn bezoek te.hernieuwen en het jonge mensch ging heen maar dan ooit overtuigd van de beminneiykheid en edelaardigheid van Gabriel's karakter. Een paar malen legde Douglas een korte visite af op het kasteel en werd steeds allervoorkomenst door mr. Kenyon ontvangen. Deze hield zich steeds op de hoogte van Douglas handel en wandel in Londen en sloeg Helena nauwlettend gade, als toevalliger- wyze of somwyien van zyne zyde wel eens moed willig den naam van Douglas door een van beiden genoemd werd. Een paar malen reeds was het hem opgevallen, dat het jonge meisje bloosde- In het begin van den winter moest Helena, terwyi het reeds begon te schemeren op zekeren dag eens by mr. Gabriel in de kamer zyn. Deze stond gereed om uit te gaan, maar bleef thans nog even, en zei, terwyi hy vaderiyk de hand op haar hoofd legde Lieve, er is altyd nog een vraag, waarop ik nog niet zinspeelde. Nu wil ik met u er eens over spreken.' Gy zult toch niet boos zyn, wel, als ik het doen Ik hoop het niet, oom. Wat is het? Drie of vier maanden geleden, weigerdet gy het aanbod van Lord Bagleigh's hand. Welke reden had gy daarover? Ik kon hem nimmer huwen, antwoordde zy. Gy had geene genegenheid voor hem? vroeg Gabriel zacht. Wel, wel 1 Is er iemand met wien gy wel zoudt willen huwen, indien hy u vroeg Helena sloeg de oogen neer, bloosde en zweeg. Is er iemand, lieve? vroeg hy weer. Zwygen is toestemmen zooals gy weet, voegde hy er aan toe, toen zy bleef zwygen. Na eenige oogenblikken vervolgde hyIk zal mr. Douglas vragen met Kerstmis hier te komen logeeren. De rechtsgeleerden hebben dan een 14 dagen vacantie. Zal ik hem vragen hier dien tyd door te brengen? Zal ik den brief verzenden De vraag was zeker zeer duidelyk. Helena ant woordde niets. Zal ik den brief verzenden, vroeg hy weder. Gy weet waarom ik dien vraag doe. Ik wil u ge lukkig maken, Helena. Zal ik hem verzenden? Helena zei niets, maar viel haar oom om de hals en kustte hem teeder. Wel, dat is eene toestemming, zei Gabriel vrooiyk. Het is te donker om de rozen hier te zien, zei hy, terwyi hy haar langs de wangen streek, maar zeker is het, dat zy er zyn. Helena zei niets maar snelde weg naar haar eigen kamer, om alleen te zyn met hare gedachten. Gabriel belde en beval den bediende de brief met nog eenige andere naar het postkantoor te brengen. Hyzelf knoopte zyn jas tot boven toe dicht voor de koude buitenlucht en begaf zich naar buiten door het dorp naar het kerkhof. Onwillekeurig was hy gegaan naar de graftombe van mr. Robert Kenyon, waarby hy versch rikt staan bleef. Eensklaps hoorde hy het geluid van voetstappen achter zich. XX. Op Maandag van de eerste week in December van dat jaar stond Sullivan, buitengewoon opzichtig en ryk gekleed in de deur van het huis, dat hy bewoonde, en gaf bevelen aan een paar flink gebouwde mannen, omtrent de behandeling van een kist zoo ongewoon lang en zwaar, dat zy slechts met zeer groote moeite naar buiten kon worden gebracht. Een vigelante stond voor de deur en nadat de beide mannen de kist boven op het rytuig geplaatst hadden en hy hen daarvoor beloond had, begaf hy zich naar het portier van het rytuig om in te stappen, toen hem eensklaps een hand op de schouder werd gelegd, en hy zich omwendde. Slot volgt. Snelpersdruk - LANGE VELD A DE ROOU— Texel. Naar het Hoogd. van JULIAN VON TYCHE, Vrij bewerkt met een voorwoord van W. J. N. LANDRÈ, Notaris te Winschoten. Voorradig by alle Boekhandelaren. «3»S. DER

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4