Passagier- en Vrachtrijden. A. HERTOKS tan Altmaar. Koopt SMalmen tegen dei Koopten prjjs. nieuwe patent fater-filtors J. J. KUIJPER, Parkstraat. Marktberichten. Advertentiën De deelhebbers HOEDENKRAAM Publieke Verkooping Het Klaver- en Lncernegewas van PREDIKBEURTEN. ADYERTENTIËN. voor ongekende lage prijzen. IJ. BROUWER, Buitengewone aanbieding. K. SLOT. PUIK BESTE Koekalveren te koop; hield tweeduizend vaten gedistilleerde benzine in. Men stelle zich die ontzettende massa brandbare stof voor, half in vloeibaren en half in damp- vormigen staat door het hemelvuur in brand gestoken en naar beneden stroomende met eene snelheid van zes of negen mijlen in het uur. Er was niets tegen te doen; alles moest verbranden." Er waren tot Dinsdagmiddag 122 lijken gevonden en er worden nog meer dan 200 personen vermist. Dat grapje kostte geld. Dertig gulden voor eene snor is wel een prijs, welke niet alle dagen zal betaald worden. Die som bood onlangs in eene herberg te Essen, in Duitschland, een koopman voor de Bnor van een anderen koopman; om hen bewijs te leveren, dat het aanbod ernstig gemeend was, gaf de kooplustige den geboden prijs aan een der gasten in bewaring. Toen de snor-eigenaar daarop onmiddelijk bij een barbier het mannelijk sieraad van zijn gelaat liet nemen, den kooper de haren liet kijken en op uitbetaling van de koopsom aandrong, werd de uitvlucht te berde gebracht, dat de zaak maar een grapje was geweest en geweigerd om de dertig gulden uit te betalen. De bedrogen baard-man diende eene aanklacht in en in de vorige week deed de rechter te Essen uitspraak ten zijnen voordeele. De rechter nam als bewezen aan, dat werkelijk een regelmatige koop had plaats gevonden en veroordeelde den onwilligen kooper tot betaling der dertig gulden en tevens der vry aanzienlijke gerechtskosten. Een wapen ter bescherming van postduiven is door een Florentijnsch sportliethebber, Barlo An- dreini, uitgevonden. Het is een kleine fluit, die, onder de vleugels van de duif vastgemaakt, bij het vliegen door den luchtstroom een geluid maakt, dat de vijanden van de gewiekte bode verschrikt en op een afstand houdt. Als de duif maar zelf niet bang wordt en zich dood vliegt, zou men zeggen. Maar verscheidene duiven moeten reeds, met zulk een alarmfluit „gewapend", lange reizen gedaan hebben. De fluit is slechts 21/, gram zwaar en zij hindert dus niet bij het vliegen. Men leest in de „Hamburger Nachrichten". „Er zijn veel bladen, die er steeds naar streven tweedracht tusschen Rusland en Duitschland te zaaien en die gaarne de beide landen tot oorlog zouden willen aansporen. Geen dezer volken kan echter met een krijg, hij mag uitvallen zooals hij wil, eenig voordeel behalen. Alleen uit afkeer en haat trekken toch immers twee zulke mach tige natiën 'niet te velde. Ten minste niet, indien zij reeds anderhalve eeuw in vrede en eendracht naast elkander geleefd hebben. Wil men dus wer kelijk verwikkelingen te voorschijn roepen, dan dient die haat kunstmatig opgewekt en aange kweekt te worden. Wie heeft er belang bij, dat Duitschland en Rusland elkander gaan beoorlogen? In de eerste plaats Polen, in de tweede Frankrjjk. De Duitsche Oostzee-provinciën de Russische joden hebben volkomen recht verbitterd te wezen. Hunne ontevredenheid is echter geen voldoende reden om millioenen Duitsche soldaten de wapenen te doen opvatten. Ook Engeland heeft er belang bij de verhouding tusschen Rusland en Duitschland zoo weinig mogelijk vriendschappelijk te doen wezen. Engeland weet immers vrij zeker, dat zijn belangen in Azië met Rusland in botsing zullen komen. Ook de Oostenrijksche bladen houden gaarne de betrekkingen tusschen Rusland en Duitschland op een vrij koel standpunt. De ver houdingen op het Balkan-schiereiland nopen de Oostenrijksche bladen tot die politiek. De „Kreuz- zeitung" heeft gezegd, dat het gedurig vreezen voor een honderdjarigen oorlog even erg is, als die oorlog zelf. In een groot Parysch blad verschenen den 27n Mei zeven huwelijksaankondigingen onder de rubiiek „Faillissementen 1" Op een Fransch kerkhof, aldus verhaalt een Engelsch blad, vindt men het volgende grafschrift „Ter herinnering aan Maria Ferry. Het hek om deze laatste rustplaats is vervaardigd door haren diepbedroefden man, Pieter Ferry, meester smid, die al dergelijke opdrachten prompt en goedkoop zal uitvoeren." Nog mooier is een opschrift op een Amerikaansch kerkhof: „Deze steen werd opgericht ter nage dachtenis van Thomas Laing, gestorven 13 Juli '80, door zijn zoon Ulysses Lainh, die de zaken van den overledene in de Bondstraat voortzet. Zie de annonces in de dagbladen." Een tweede Amerikaansch opschrift luidt: „Hier zal eenmaal de heer James Jones rusten voorloopig leeft hij nog en zijn schoenen- en laarzenmagazijn bevindt zich in de Franklin- straat no. 150." Alkmaar, 10 Juni. Graanmarkt. Aangegeven, totaal 97 Hectoliters, als 31 Tarwe f 6,50 f 7,10 Gerst 10 id. chev. 5,30 41 Haver 3,50 3,85 6 Paardenboonen Bruine boonon 9,— 10,— 9 Erwten groene „16, Amsterdam, 13 Juni. Aangevoerd 420 Run deren, le kwal 75 a 80 ets, 2de kwal 70 ets., 3e kwal. 60 ct. per KG; 124 Melk- en kalfkoeien f 140 a 240graskalveren f a 76 nucht. kalv. 6.— &9; 115 Schapen f20 k 25; 1950 Lammeren 5 a f 8 475 vette Varkens 40 J 46 ets per KG. Alkmaar, 13 Juni. Aangevoerd 6 koeien f180 a 250; 243 vette kalver. f 40 k 96, per kilo 80 a 90 ct. 22 nucht. kalveren f6 a 18; 30 Schapen f 16 a 20, 189 vette Varkens 40 k 52 ct per KG. 33 magere dito f 17 20 Kalveren af per stuk. bok f a f paarden f a Purmerend 14 Juni. Aangevoerd 230 vette kalveren 50 a 80 ct. per kg.; 158 nucht. kalv. f 5 a 18231 vette Varkens 36 48 ct. per kg. 95 magere Varkens f 13 25; 197 Biggen f 7 a f 10; 1561 Schapen en 490 Lammeren, 364 Runde ren en 10 Stieren f a kip-Eieren f 3,50 a f4.— per 100. Vette koeien, lager in prys, handel stug, f 0,65 a f 0,76 per k. g. Gelde koeien, lager in prijs, handel stug, f 90 f 160 per stuk. Melkkoeien, lager in prijs, handel stug, f 120 a f 200 per stuk. Vette kalveren lager in prijs, handel stug. Nuchtere kalveren, lager in prijs, handel stug. Vette varkens, lager in prjjs, handel stug. Magere varkens en biggen prijsh., handel vlug. Vette schapen, lager in prys, f 12 a 21 gld. handel stug. Overhouders, prijshoudend, handel stug, f 12 a f 22. Lammeren, lager in prijs, handel stug, f5 a f 11. Door den verboden invoer van vee in België, zijn de prijzen voor schapen en kalveren merke lijk lager. Londen, 13 Juni. Ter veemarkt zijn aangevoerd 1200 Runderen, 14000 Schapen en lammeren, 20 kalveren, Varkens. Men noteert: Runderen 0,45 0,70 Schapen en lammeren 0,626 a 0,85 kalveren f 0,50 a 0,85 varkens f a Zondag 19 Jnni 1892. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm half tien Ds. van Schaick. Koog. Voorm. 11 uur Ds. de Mazure. Den Hoorn. Voorm. half tien Ds. Leffef Oudeschild. Nam. 2 uur Ds. van Schaick. Oosterend. Nam. 2 uur Ds. Leffef. De Cocksdorp. Voorm. half tien de Hr. Niessink. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend. Voorm. 10 uur Ds. Kuperus. (Avondmaal). Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. van 8 Juni 14 Juni. ONDERTROUWD Wijtze Kramer en Jannetje Buijs. Pieter Bakker en Stijntje van den Berg. Pieter Huisman en Grietje Ras. GETROUWDJan Drijver en Tetje de Leeuw. Arie Plaatsman en Wieske Daalder. GEBOREN: Geene. OVERLEDENMichiel de Waard Jz. oud 70 jaren. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opgegeven, worden slechts DRIE- maal inrekening gebracht. TToor de vele blijken van deelneming, gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote en onze Moeder ondervonden, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. C. VERBAARSCHOT. C. SPEEKHOUD Verbaarschot. K. SPEEKHOUD. G. VERBAARSCHOT. Helder, 14 Juni 1892. in de Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij ,,'t ALGEMEEN BELANG" worden herinnerd: aan de verplichting kennis te geven op het kantoor van verhuizing en verplaatsing der verzekerde goederen en van de wijziging in den aard der gebouwen. Kantoor IIOOGERSTRAAT, Burg. Ondergeteekende heeft door deze de eer zijne geachte begunstigers van Texel te berichten, dat hij door omstandigheden van dit jaar met de niet uitgestald is voor Vrijdagmorgen, maar dan ook UEd. Dw. Dienaar, Ondergeteekende beveelt zich beleefd voor bovenstaande aan, belovende eene prompte en nette bediening. Groenenplaats, BURG. Het Bestuur van het Waterschap de 30 Gemeensch. polders op Texel, zal op MAANDAG 20 JUNI 1892, 's middags 12 ure, in het Logement de Zwaan aan den Burg PUBLIEK VERKOOPEN: 9 H. 50 A. land, gelegen in den polder HET NOORDEN, het derde blok annex de 3e dwars weg, in 9 perceelen. geheel EDgelsch gegoten staal onder garantie, van f 4.50 voor f 2.75. Blanke Staal-Zeisen van f 3.50 voor f 2.50. HOLL. ZEISEN van f 2.50 voor f 1.50; nog slechts een kleine hoeveelheid voorradig. Aanbevelend, prijzen z e e r b i 11 ij k. PEREBOOM. ,©(WWrNKEL&C9 JSpeldoorn. o h GEORGE CHEAVIN's zijn de besten, ze zuiveren het drinkwater spoedig van alle schadelijke bestanddeelen, ijzeren pompen. Verder Mangel machines, yzeren ledi kanten, ijzeren tuinbanken, stoelen en tafels, yzeren en steenenprivaattrechters, grasperk machines, ijzeren geldkisten, enz. alles volgens magazijns-prijscouranten. Met aanbeveling, vale 12, «yt..' natnaranTMtfrawg «m—iifsaagipggiiwi— nuanBOBBoana—»

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 3