t. Geld beschikbaar GONTINENTAL Grasmaaimachines. TRAP-SLIJPSTEEHEN f 17.50 ter sint prachtige collectie Dames-Corsetten SjortMofflD, Met et Mole-Met, Kennisgeving. V O Boek- en Papierhandel Qr RltJo Couranten,Boeken en Tijdschriften, Bind- en Drukwerken, V TlXILSeRI OQURMT, Feuilleton. Een Levenslast. Leesuren open op de Nog E E iV van deze, in voorraad geweest zijnde machines voorhanden. LEVERING geschiedt na gegeven order binnen 14 dagen. De Continental is do voortreffelijkste maai- machien, bezit de meest kundige zamenstelling en is deugdeljjk. De weinige draagkracht voor de paarden maken de halsriemen overbodig, en wordt de aanspanning aan het tuig bevestigd, hierdoor verkrijgt het paard een meer vrije en gemakkelijke beweging. Reparation aan alle machines. Reservedeelen voorhanden. Aaübevelend, L. J. VAN DEN BERGE, WAAL. Ondergeteekende heeft heden ontvangen een in alle nummers en prijzen. De prijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld. Mede ontvangen een groote voorraad echte kleuren, lage prijzen; contant 5% korting. Minzaam aanbevelende, UEd. Dw. D. Ph. VLESSING. Het Bestuur van de 1,0 Gemeensch. polders brengt ter kennisse van do Ingelanden dat de beo rooting' voor 1892 ter inzage is nedergelegd ter secretarie van genoemd Waterschap van af heden tot den 23 Juni e. k. van 10 tot 2 ure, Zondagen uitgezonderd. Texel, 7 Juni 1892. Het Bestuur voornoemd, J. J. ROEPER, Voorzitter. Sd. KEIJSEB Pz., Secretaris. op éérste hypotheek landerijen en huizen. Ge makkelijke wijze van aflossing. Renten en onkosten zeer billijk. Ten kantore van J. II. MOOJEN, Makelaar. Voorhanden wit en grijs Teekenpapier, Q,ual- queerpapier, Bloemenpapier in diverse kleuren, Briefkaarten 30 ct. pér 100, enz. enz. Beveelt zich beleefd aan voor levering van plaatsing van ADVERTENTIËN, enz. enz. 0#6LL' uitgevers van de vJ DEN BURG op Texel. Bij voortduring bevelen wij ons beleefdelijk aan tot de levering van verschillende drukwerken voor Gemeente- en Polderadministratie; alsmede tot het vervaar digen van Trouivbrieven en Kaarten, Visitekaarten, Adreskaarten, Rouwbrieven, enz. Nette bewerking. Billijke prijzen. Spoedige levering. door D. G. Hoofdstuk I. Zeer, zeer weinige personen van middelbaren leeftijd konden nog een zeer vage herinnering hebben van hetgeen er voorviel gedurende de jeugd van Lady Archdale. De meesten van haar oude vrienden en kennissen hadden zonder twijfel de bijzonderheden er van verg<ten, want het was niet anders dan eene liefdegeschiedenis tusschen een romantisch meisje nog de kinderschoenen niet ontwassen en een knap uitziende teekenonderwijzer. Deze, Hamilton was zijn naam, zag zyn aanzoek om de hand zijner dochter door den ouden Lord met groote verontwaardiging afgewezen. Het meisje Blanche, werd gedurende geruimen tijd zeer nauw lettend bespied, omdat het scheen, dat zij zich tegen den vaderlijken wil wilde verzetten. Zooals de meeste van zoodanige geschiedenissen geraakte echter ook deze spoedig vergeten. De jonge man verdween van het tooneel en niemand hoorde later meer iets van hem, terwijl Lady Blanche gedurende vijf jaren na zijn vertrek een zeer ingetogen leven leidde, on tal van aanzoeken om hare hand weigerde. Eindelijk huwde zij met een Lord Archdale, een invloedrijk minister. Lord Archdale was echter veel ouder dan zijzelf. Zelden wordt de belangrijkheid van een schandaal onderschat. Veelal wordt het door het publiek vergroot en verergerd. B(j het voorgevallene met Lady Blanche was dit echter anders, om de eenvou dige reden, dat niet alles van hare vroegere liefde geschiedenis bekend was. Zy alleon wist, hoe verre zij zich door hare liefde voor den teekenonderwijzer had laten leiden. Zij, die het voorrecht haddon Lady Archdale veelvuldig te bezoeken, merkten op, dat haar gelaat meermalen de teekenen droeg van bezorgdheid. Zy schreven dit echter toe aan het belang, dat ook zij bleek te stellen in de bezigheden van hare echtgenoot. De ware oorzaak echter van hare bezorgheid was echter een geheime smart, die sedert jaren haar leven vergalde. Zij werd voortdurend verontrust door de herinnering aan een zekeren herfstmorgen, jaren geleden, waarop zij voor een uurtje het vaderlijk huis was ontvlucht, om te huwen met Archibald Hamilton. Somwijlen scheen het haar toe een droom te zfjn. maar helaas, uit het huwelijksregister in een der Londensche kerken was maar al te goed de waarheid te bewijzen. Wat van haar geworden zou zijn, indien zy voor de wereld had moeten door gaan voor do vrouw van Archibad Hamilton is moeielyk te gissen. Verstooten door haar ouders, door vrienden en kennissen koel behandeld, verbonden aan een man zonder goede betrekking of geld, is het wel zeer twijfelachtig ot Lady Blanche wel gelukkig ware geworden, hare liefde voor Hamilton was verder ook slechts die van korten duur. Later merkte zij ook op, dat Hamilton slechts een losbandig avonturier was, zoodat zji meermalen zich gelukkig rekende, dat alles zoo was afgeloopen. Sedert zjj hem verlaten had, direct na hun huwelijk had zfl taal nog teeken meer van hem gehad. Zy had geen het minste kunnen vernemen of hy dood was dan wel nog in leven. En toch was zy gehuwd met Lord Archdale Men bodenke echter dat dit geschiedde vyf jaren na Hamiltons verdwynon en vyf jaren is 9en langen tyd in hot leven van een jong meisje. Gedurende dien tyd had zy de overtuiging gekregen dat haar man dood was. 't Is waar hare onderzoekingen waren niet van zeer veel belang. Twee dingen echter waren er, welke haar in haar geloof versterkten. De eene was, dat Hamilton nimmer iets van zich had laten hooren of zelfs geantwoord had op de verschillende advertentie's in de nieuwsbladen, welke zy ter zyner opsporing had doen plaatsen. De andere berustte enkel op haar ondervinding. Zy had namelyk ondervonden, dat eigenbelang een zeer voorname dryfveer is voor 's menschen handelingen. Door haar als zyn vrouw op to vragen had hy niets te verliezen en veel te winnen. Zyn geheimzinnig verdwynea^was dus enkel meende zy maar op eene wyze te verklaren. Na vijfjaren was zy voor zichzelf overtuigd, dat er geene twy fel meer bestond aan zyn dood en daarom had zy hot aanzoek van Lord Archdale niet afgewezen. Natuurlyk had zy haar tweede man alles moeten vertellen. Zij wist zeer goed, dat dit haar plicht was, maar trots en valsche schaamte weerhielden haar. De vraag, die by haar opkwam, was niet of zy alles aan Lord Archdale zou bekennen, maar wel, of zy haar gelieele leven haar geheim wel zou kunnen bewaren. Geen levende ziel kende of ver moedde het en zij was besloren het nimmer bekend te maken, nadat zij na vijf lange jaren van nauwgezette overdenkingen tot het besluit gekomen was, ook dit minder aangename voorval in haar leven te mogen verzwygen. Het was niet dan nadat zy Lady Archdale geworden was, dat zy eenige spyt over dit besluit begon te krijgen waardoor haar huiselijk geluk geheel verwoest werd. Lord Archdale was een zeer goed, liefdevol man en huisvader. Zy schonk hem vele kinderen en om deze was het, dat zy sidderde als zy aan het verledene dacht Indien Hamilton nu eens niet dood ware, wat zou er dan van die kinderen worden Vergeleken by deze gedachten was die aan hare veroordeeling wegens bigamie nauwelyiks van eenige bot6ekenis. Hoe langer zy leefde, hoe minder buitengewoon scheen haar Hamilton's verdwyning toe. Nu het te laat was, zag zy in, dat haar navraag omtrent Hamilton in geen geval voldoende was geweest. Meermalen dacht zy er over, om een of ander vertrouwd persoon te vragen, om de zaak in orde te brengen; maar indien zy dan aan de gevolgen dacht, stelde zy het weer geheel uit de gedachten. Om dezelfde reden durfde zy ook haar echtgenoot geen deelgenoot maken van haar geheim, en jaren na jaren gingen voorby zonder dat zy vry geraakte van haar zware last. Voorgevoelens ontrustten ook haar. Haar schuld moest eenmaal aan hot licht komen, al was het nu reeds zoo lang geleden en hadden haar kinderen reeds den huwbaren leeftyd bereikt. Eindelyk brak de dag aan, waarop Nemesis ook haar trof. Op zekeren avond overhandigd een be diende haar een brief, waarvan het schrift haar geheel onbekend was. Ternauwernood had zy echter de brief geopend en de onderteekening gezien, of zij werd doodbleek en viel bflna bewusteloos neer. Haar man benevens haar oudste zoon was uit, maar drie harer dochters waren tegenwoordig en een van deze bemerkte, dat haar moeder bleek werd en snelde beangst naar hem toe. Het is niets, myn kind, hernam Lady Archdale met bovenmatige krachtsinspanning zich bedwingende en van haar stoel opstaande, het is hier in de kamer te heet. Robert moest maar eens een raam openen. De bediende werd onmiddoiyk gebeld, terwyi Lady Archdale zich naar de sofa begaf en spoedig hare kalmte terugkreeg. Zy hield do brief in de hand en toen hare dochters weder aan hunne bezigheden waren, begaf zy zich naar haar eigen kamer. Zorgvuldig sloot zy de deur er van en met koorts achtige haast las zy de inhoud van de onwelkome missive. De brief luidde als volgt Hotel „de Goude Leeuw" straat. Lieve Blanche. Zonder twy fel hebt gy my reeds sedert langen tyd vergeten. Ik wenschte u dan ook niet lastig te vallen,- maar uit gebrek zie ik my genoodzaakt hulp in te roepen. Om Hemels wil zend my 50 pond sterling. Uw echtgenoot, Archibald Hamilton. P. S. Adresseer uw brief aan Mr. Marshall. Gy kunt wel gissen, waarom ik myn ware naam niet gebruik. (Wordt vervolgd) Snelpersdruk - LANGEYELD DE EOOIJ 7exel

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4