iHSFIIUL Mevronw LUIJTEMeijser te Haarlem Sporthloezea, flanellen en lole-tonten, t. prachtige collectie Dames-Corsetten Medelezers gevraagd voor V TIXILSOM! Fejuilleton. Een Levenslast Leesuren open op de LAKGEVELD DE ROOIJ. vraagt tegen half AUGUSTUS eene Wasch buitenshuis. Loon f 80 per jaar. Aanmelding bij den Heer C. KEIJSER Pz. Waalderstraat, Burg op Texel. Ondergeteekende heeft heden ontvangen een in alle nummers en prijzen. De prijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld. Mede ontvangen een groote voorraad echte kleuren, lage prijzen; a contant 5% korting. Minzaam aanbevelende, UEd. Dw. D. Ph. VLESSIXG. LANGEVELD DE ROOIJ. PARKSTRAAT Xo. 394. ,to uitgevers van de O DEX BURG op Texel. By voortduring bevelen wij ons beleefdelijk aan tot de levering van verschillende drukwerken voor Gemeente- en Polderadministratie; alsmede tot het vervaar digen van Trouwbrieven en Kaarten, Visitekaarten, Adreskaarten, Rouwbrieven, enz. Xette bewerking'. Billijke prijzen. Spoedige levering. (Slot.) 7. Hoofdstuk IH. Eensklaps werd zy uit haar onbewegelijke houding gewekt door het hooren van haar zeer goed bekende voetstappen. Het was haar man I In een enkel oogenblik scheen al haar leed, angst en kwelling van zooveel jaren vereenigd te zijn. Lady Archdale kon niet blijven zitten, zij stond op en keek met de hand op het hart naar de deur. De Lord kwam haastig de kamer binnen. Hi) was opgewonden en bijna buiten adem. - Lieve, zei hij, de politie had het recht. Zij heeft bekend. Het was Parker, die de vermoorde man op de bewuste avond opzocht. Het was haar man, zijn ware naam is Shaw. Hy had haar geschreven en zij ging naar hem toe. Zij nam mijn revolver uit de kist. De man bedreigde haar en zij legde op hem aan. Hij greep haar by de hand en daar hy dronken was, verloor hy heit evenwicht en viel Blanche I om 's Hemels wil 1 Wat is er Help 1 help I hier, heen I Het is te betwyfelen of Lady Archdale wel meer van deze opheldering hoorde dan enkel de eerste woorden. Haar oogen sperde zich langzamerhand meer open en bleven daarna vast op één punt gericht; de uitroep van vrees en schrik van haar man werd veroorzaakt doordat zy plotseling ker mende op den grond viel. Hulp was by de hand, maar het hielp zoo weinig, dat men vreesde dat zy dood was. Dokters werden geroepen; de geheele huishouding was van streek en het vertrek van Parker met den Inspecteur werd geheel op den achtergrond geschoven. En in waarheid het geval was ernstig genoeg, want Lady Archdale lag weken achtereen in volkomen bewusteloozen toestand letteriyk op den rand van het graf. De ongesteldheid' zat in de hersenen zeiden de dokters en zy hielden dikwyis consult en schudden dan met de hoofden terwyi de Lord bedrukt nederzat aan de bedstede van zyne echtgenoote of rusteloos buiten heen en weer liep en voor geen troost vatbaar scheen. Eindeiyk kwam er een glimp van hoop door de nevel van diepe smart en angst: een zeer zwakke lichtstraal in het begin, die echter langzamerhand sterk genoeg werd om allen, die Archdale liefhadden eenige hoop te geven. Langzaam, uiterst langzaam kwamen haar verstandelyke vermogens weer terug en keerde haar geheugen weder. Maar het een na het ander kwamen niet alleen het tegenwoordige maar ook het verledene haar weer voor den geest. Was het dan waar vroeg zy zich dikwerf af, hadzy werkeiyk een levensgeheim Was er waariyk iemand vermoord en werd zy verdacht de moordenares te zün? Was zy oneerd en ongelukkig gemaakt en had zy schande gebracht over haar echtgenoot en haar kinderen? Maar neen, dat kon niet! Haar kinderen hadden geen afkeer voor haar. Parker pastte haar als gewooniyk nauwlettend en zwygend op. Ieder rondom haar was teeder liefdevolle en eerbiedig. Haar geest was nog niet zuiver. Zy kon echter de vreeseiyke gebeurtenis niet uit haar geest verbannen. Alles stond haar zoo klaar voor den geest, dat zy het niet als een verzinsel kon beschouwen en byna niet kon nalaten eens er naar te vragen, maar zy durfde niet. Op zekeren namiddag echter, toen zy weer geheel verdiept was in de vreeselyke geschiedenis, werd zy door Parker's stem opgeschrikt. Ik weet, waarover u denkt, mevrouw, zei deze, welke biykbaar haar benauwde trekken op het gelaat had opgemerkt. Weet gy, Parker! riep Lady Archdale onthutst uit, terwyi zy verschrikt de oogen opende. Ja, mevrouw. Alles is goed afgeloopen, zei Parker, De uitspraak werd verleden week gedaan en ik werd vrygesproken op denzelfden dag, waarop u weer tot uw bewustzyn terugkeerde. Het ver moeden van de dokters bevestigde ten volle het verhaal van u, hoe de arme kerel gestorven moest zyn en de rechters spraken my vry. Uw naam werd in het geheel er niet in gemengd. 01 Parker 1 Hoe kan ik u danken, hoe u beloonen, mompelde Lady Archdale aangedaan. My bedanken mevrouw. Ik noemde uw naam niet, want ik twyfelde er geen oogenblik aan, of men zou my wel vryspreken, zei Parker beslist. Terwyi zy sprak verliet zy reeds de bedstede, zoodat Lady Archdale ternauwernood den tyd had haar de hand te drukken uit erkenteiykheid. Parker greep haar naaiwerk weer op en legde de zieke het zwyge op. Maar ofschoon het haar niet geoorloofd was te spreken, Lady Archdale kon denken. Het gevaar voor gevangenschap en schande was dus afgewend door de toewyding van haar kamenier. Dit dreigende spook was dus machteloos, maar haar oude vyand, de verwoester van haar geluk en vrede, haar geheim bestond nog. De dood had haar gespaard maar haar geheim was niet te vermurven, die levenslast zou niet eindigen voor haar dood meende zy. Ware zy nu gezond geweest, waarschyniyk had zy zich dan nu ook wel op haar gemak gevoeld. De man, die haar geheim kende, was dood, de dreigende onthulling en de schande was door Parker's edele zelfopoffering afgewend. Daar er niemand anders was opgestaan om haar naam te noemen, was het zeer waarschyniyk, dat Archibald Hamilton ook dood was. Alles zou er toe hebben bygedragen om haar gerust te stellen. In haar tegenwoordigen toestand was het haar echter onmogeiyk eenige hoop te voeden. Zy besloot haar man alles te bekennen. Wat ook zyn oordeel over haar handelwyze mocht zyn, zeker zou het beter te dragen zgn, dan haar voortdurende kwelling- Al haar vroegere dwaze trots en valsche schaamte scheen verdwenen. Het eenige wat haar nog deed aarzelen was de gedachte, dat zy met die bekentenis haar man groot leed zou berokkenen. Maar zy was te zwak, te ellendig te zeer terneergeslagen, om dit nieuwe idee, hetwelk haar tenminste eenige rust zou geven uit haar gedachte te verbannen. De Lord was gewoon iederen dag een half uur aan haar legerstede door te brengen met het bespreken van hetgeen er in de buitenwereld voorviel. Hy was op zekeren dag later dan gewooniyk, terwyi zyne echtgenoot zyn komst reeds met koortsachtig ongeduld verbeidde. Ten laatste verscheen hy echter en toen zy zich alleen bevonden, zei Lady Archdale; Henry ik heb groote spyt en schaamte u een groote misstap te moeten bekennen. Kom, lieve Blanche, riep de Lord uit, terwyi hy haar bevreesd aanzag, ik ben er zeker van, dat gy u zelf niets hebt te verwyten. Ik yi niet, Henry, hernam zy, zyn gedachte radende. Wat ik u te zeggen heb, is ongelukkig maar al te waar. Welnu? vroeg hy, klaarblykeiyk nog maar half overtuigd. Ik vertelde u nimmer, Henry, dat ik voor ik met u in het huweiyk trad, reeds gehuwd was geweest, zei zy haar gelaat in de handen verber gende en bevende. Ik weet dit, myn lieve. Ik wist het reeds jaren geleden zei de Lord kalm, terwyi hy haar hand in de zyne nam en die liefkoosdeik vernam het reeds voor ons huweiyk. Henry 1 riep Lady Archdale verschrikt uit. Ik vertelde het u nimmer, lieve, omdat ik uw geheim eerbiedigde en geen pynlyke herinneringen by u wilde opwekken, zei de Lord biykbaar getroffen. Maar hoe kwaamt gy het te weten mompelde Lady Archdale. Uw meid vertelde het my. Ik verzocht haar het stil te houden. Ik vernam toen, waarom gy voor vele jaren elk huwelyksaanbod van de hand weest en ik onderzocht en bevond dat Hamilton overleden was. Lady Archdale keek haar echtgenoot zwygend en verwonderd aan. Met open mond en ooren luisterde zy naar zyne woorden. Na eenige oogenblikken zwygens vervolgde de Lord Er bestaat naar ik meen wel eenigen grond voor het vermoeden, dat Hamilton vermoord werd. Hy had een vriend van zeer slechten naam, Shaw heette hy. Shaw 1 riep Lady Archdale onthutst uit. He? Ahal Shaw was de naam van den arme drommel, die voor eenigen tyd gedood werd, Parker's man. Shaw was verdwenen zonder een spoor achter te laten, toen Hamilton's lyk gevonden werd. O, als ik maar geweten had, wat gy my nu verteld? riep Lady Archdale uit. Misschien deed ik wel verkeerd, zei de Lord. Ik, ik deed het om bestwil. Gy handeldet goed, Henry, zooals altyd. Door eigen schuld heb ik zoo lang geleden. Ik heb geleden maar ik had gezondigd. Lieve, lieve vrouw I Als ik dit maar eenigszins vermoed hadmaar gy verborgt uw smart al te goed - Maar nu is het voorby, Henry, riep Lady Archdale uit, terwyi zy door haar tranen heen glimlachte. O, welk een zegen, een lieve en edele echtgenoot, dierbare kinderen en een verlicht hart. O, van dit oogenblik, lieve man, ben ik weer jong geworden. Lord Archdale was diep getroffen door deze woorden en de redevoering, welke hy dien avond in het huis der Lords hield, was de schitterendste welke hy ooit gehouden had. Snelpersdruk - LANGEVELD DE ROOU-Texel.

Texelsche Courant | 1892 | | pagina 4